27.11.2021 | Svátek má Xenie


Diskuse k článku

Co zplodí plodná debata

Parlamentní debata o prodlužování nouzového stavu skýtá prostor k nekonečným politickým exhibicím. Přitom podstata věci je prostinká. Omezující opatření vedou k tomu, že křivka nákazy klesá, uvolnění má za následek opak.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Hančar 27.3.2021 7:15

Poznámka pod čarou: znám některé zdravé nakažené, kteří po obdržení negativního výsledku testu propadli černým myšlenkám a onemocněli.

M. Džmuráň 27.3.2021 6:53

Hlavní podíl na snižování počtu nakažených má přirozený vývoj. Omezení pohybu jen mizivý. To má však katastrofální dopad na celou společnost včetně mnoha mrtvých a zkrácení doby života. Na to je podrobná studie expertů převážně z VŠE, která dobře ukazuje rozumnou míru opatření. My jsme daleko za ní. Nedůvěra v přirozený vývoj a naopak přehnaná důvěra v centrální plánování, které se v minulosti vždy ukázalo špatné až tragické, nepřekvapí u socialistů, ale u autora článku ano.

J. Moravec 27.3.2021 8:21

Zajímavé. Člověk by neřekl jak to centrální plánování ovlivnilo Japonce a Angličany a další. Studie našich expertů z VŠE se k nim zřejmě nedostala.

M. 6S6. 27.3.2021 6:46

Tak se nám z toho M. Demce vyklubal pěknej nácek. Že od pod tím kloboukem má na pleši vytetovanou svastiku?

J. Havelka 27.3.2021 7:11

Všimni si FALUS, že na ty tvoje zoufalý pokusy nikdo nereaguje? Já jo, páč je mi tě trochu líto, zatím...:-/

H. Kotaz 27.3.2021 7:14

Ale ty jsi první.

M. 6S6. 27.3.2021 7:16

R^ on se vždy přilepí, je to takovej Demcův poskok.

M. 6S6. 27.3.2021 7:15

Havelka, je mi to líto, nemá se to dělat, ale ty náckovský řeči tvýho pobratima jsem musel nahlásit. On jistě bude rád komunikovat s PČR. Chceš se k němu přidat, nebo nenáš s rasama jak on problém?

J. Moravec 27.3.2021 6:43

Opozice opět na výbornou. Coronu je třeba přiživovat. Určitě do voleb. Trumfů v rukávu už moc není.

L. Hančar 27.3.2021 7:12

Naprostý souhlas, říkám to poněkolikáté: pro volební výsledek bude zásadní se jakoby zázrakem dostat z marastu lockdownů a smrtí do ráje, a to nejlépe tak 3 dny před volbami. Proto ten marast musí být co nejmarastovější!

R. Vacek 27.3.2021 6:40

U infekce přenášené vzduchem snad nikdo nepochybuje, že omezení mobility a tedy omezení kontaktů které mám, vede k potlačení šíření viru. Možná někteří politici mají jiný názor, ale za to mohou studie v Plzni, popřípadě inteligence jejich voličů.

Mnohem lepší je když se politici postarají o to, aby fungovalo trasování a karanténa. Tam, kde to politici udělali, není potřeba omezování mobility a život tam plyne normálně.

U nás bohužel žádný politik nic takového nenabízí, takže budeme dál čekat, až je vir a jeho další mutace donutí dělat to, co funguje. Jen těch mrtvých a dluhů bude více.

J. Hruška 27.3.2021 6:17

Astone, Josef Vyskočil byl prachsprostej práskač.! Pepku-vyskoč z tý sci-fi makovice.! Nazdar.

R. Langer 27.3.2021 5:58

"Omezující opatření vedou k tomu, že křivka nákazy klesá, uvolnění má za následek opak."

A jak jste na to přišel, když se rok žádné uvolňování nekonalo? Kdy se co uvolnilo? Buzerace se sice neustále zvyšuje, ale její vliv na NORMÁLNÍ úmrtnost se za posledního půl roku naprosto nijak neprojevila, alespoň podle těch kidů ve veřejnoprávních sdělovacích prostředcích. :-P

Tak kde ten VLIV KUVA VIDÍTE? ;-€

J. Strakoš 27.3.2021 6:42

No vždyť to píše v další větě - "protože covid je svině a dělá si co chce"

Kdysi si aspoň dal čas mezi články, než napsal něco protichůdného, ale dnes už to klidně napíše pár vět od sebe.

L. Hančar 27.3.2021 7:19

Říkali to na CNN news!

M. Šurgot 27.3.2021 5:50

Obcas mam pocit, ze nekteri politici si jeste stale mysli, ze vetsina ceskych obcanu/volicu nevnima situaci za hranicemi Ceske republiky. Zvlastne podivna je takovato myslenka u aktualniho vedeni ODS ( u SPD pak neprekvapuje, ale SPD se neda/nema srovnavat s ODS )

Je sice pravdou, ze ODS zameruje svou pozornost na ty ceske obcany, kteri, trikrat bohuzel, intenzivne trpi kvuli omezeni jejich zdroje obzivy, ale v soucasne celosvetove pandemii timto omezovanim trpi cely svet. Najdou se staty, kde je restrikce mensi, ale priklad Polska, ktere zkusebne rozvolnilo a ted mu drasticky vyskocily sledovane parametry tak vysoko, ze opet zavadi lockdown, je dostatecne odstrasujici.

Inspirujici by mel stale byt priklad jarni Ceske republiky, ktera se pred rokem diky nebyvale celostatni disciplinovanosti, ochoty strpet restrikce a taky diky “ceskym zlatym rucickam” vyhnula italskemu jarnimu dramatu, a letosniho Portugalska, ktere ze stejne pozice, jakou mela Ceska republika v poctu nakazenych a obsazeni JIP zacatkem 2021, dokazalo, diky celostatni disciplinovanosti a ochoty strpet restrikce, srazit ona neblaha cisla na velmi nizkou uroven.

Odstrasujicim prikladem pro Evropu a i svet se bohuzel stala Ceska republika v letosnim roce, kdy jsme jarni italske drama prekonali az tak, ze nas v nasich hranicich zavrely okolni staty jako prasiveho psa.

Taky nejde zapomenout na projevy a akce nekterych opozicnich lidru na konci jara, v prubehu leta a zacatkem podzimu, kdy v rozporu s tehdejsim zdravym rozumem a pak v rozporu s dnesnimi projevy prohlasovali konec koronaviru v Cechach.

A pak tu mame priklad aktualni Velke Britanie, ktera pro uspech dokonceni vakcinace svych obyvatel a udrzeni koronaviru na uzde nevahala svym obcanum uplne uzavrit hranice pod vysokou pokutou az do pulky kvetna. Smutne je, ze se ceska ODS prohlasuje za stejne konzervativni stranu, jakou je vladnouci strana Borise Johnsona..... prusvih, jemne receno, je, ze ODS nebyla konzervativni ani za V. Klause .....

M. Šurgot 27.3.2021 5:57

Aby nedoslo k mylce, v zadnem pripade neobhajuji do oci bijici diletantismus vlady v cele s Babisem a jejich chyby, ani nejsem Babisuv fanda nebo volic ANO.

J. Moravec 27.3.2021 6:38

Zvláštní. Z mého pohledu pravdivé. Podnětem Vašeho příspěvku byl asi ještě větší diletantismus opozice.

M. Šurgot 27.3.2021 6:58

Priklad Portugalska je inspirativni taky v tom, ze premier prizval k reseni koronavirove krize i opozici a spolecne projednavali v zajmu obcanu a sve zeme, jak postupovat.

To nam bohuzel v Ceske republice chybi.

Jsem uz delsi cas toho nazoru, ze celosvetova pandemie vyzaduje po vsech nasich politicich, vsichni jsou totiz placeni z nasich dani a maji pracovat hlavne na nasi ochrane ( samozrejme krome spousty dalsich “beznych a kazdodennich” problemu ), aby se spolecne podileli na reseni teto krize v Ceske republice.

I. Polák 27.3.2021 8:56

R^R^R^

L. Hančar 27.3.2021 7:21

Ale vypadá to tak ( jako kachna, kváká jako kachna, ale vypadat chce jako husa! )

D. Bystriansky 27.3.2021 5:10

Ke Slávii a chování jedné impulzivní gorily, bez zatahování do věci nevinných opic:

"Následně mělo dojít k potyčce při setkání Kamary, Gerrarda, Kúdely, Trpišovského a delegace UEFA, kde měl Kamara zbít Kúdelu pěstmi a odejít z místnosti.

Incident byl předán skotské policii, jelikož klub SK Slavia Praha podal trestní oznámení za fyzické napadení Ondřeje Kúdely."

Tak se chová Afričan narozený a vychovaný ve Finsku, který od dětství slušně zdravil sousedy a Gerard by mu svěřil svůj život. To vše desítky minut po konci zápasu, ale jeho verzi máme věřit, proč, protože je černý a je hodný a mírný.;-D;-D;-D Běžte všichni do pitchi, nejlíp černé.

H. Kotaz 27.3.2021 5:46

R^

M. Němec 27.3.2021 5:51

Kdo nemá rád zvířátka ( vopičáky ), nemá rád lidi.

Steven Gerrard , v.r.

H. Kotaz 27.3.2021 5:53

Některá zvířátka, je dobré mít na vodítku.

M. 6S6. 27.3.2021 6:35

Čau Demec, sis přivstal co. Jdete dnes zase se Šarašlapkou očumovat ty záchodky? A to se ti vzrušením postaví klobouk nebo něco jinýho?

M. Němec 27.3.2021 6:16

Na Kúdelu přilítl v tunelu černý Kamara a dal mu pěstí.

Je to jasný rasistický útok na bílou rasu a Kamaru by 5 let neměla UEFA pouštět na hrací plochu a ani do tunelů.

NO TO RACISM.

M. 6S6. 27.3.2021 6:39

Jediný co je jasný, že seš obyčejnej nácek. A to si v tom ténise trénoval jen jak tu píšeš bílou rasu?

H. Lukešová 27.3.2021 7:22

Ano byl to rasistický útok, Kúdela byl napaden. protože byl běloch. Jakýkoliv rasismus by měl být neomluvitelný, jenomže protibělošský rasismus žádoucí, vždyť profesorka Oxfordu Indka Priamvada Gopal řekla, že na bílých životech nezáleží, dostalo se ji velikého ocenění i od jejích bílých kolegů.

Přitom to byli bílí muži, kteří objevili antibiotika, léky na civilizační choroby, duševní choroby, léky na bolest, atd, tak jak někdo může říkat že na běloších nezáleží. Bez těchto vynálezů by celý svět vymřel.

H. Lukešová 27.3.2021 7:15

No jasně, běloch je vždycky za jakýkoliv okolností gauner, to jsou holt teze současného nově nastoleného režimu.