18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Co je antisemitismus

Obě komory parlamentu připomněly Den památky obětí holocaustu. Z popudu předsedy dolní komory Radka Vondráčka byla přijata definice antisemitismu. Předseda senátu Jaroslav Kubera připomněl při této příležitosti, že předmětem rasové nenávisti jsou i Romové.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Venc 27.1.2019 16:36

Re: Do protestu takzvaných žlutých vest

Ano. Především z patřičného úhlu. Přesto to setrvale klesá (jak glosoval pan Mařák) a nenaděláte s tím nic.

I ve Francii jest počet frustrátů omezený a jsou lenivější den za dnem. Smiřte se.

:-)

J. Kombercová 27.1.2019 16:39

Re: Do protestu takzvaných žlutých vest

Já nejsem fanda, jen konstatuji fakta. A jsem smířena, opravdu, dočista.

Tady jedna dostane i za to, co si nemyslí, nějak si na to začínám zvykat.

J. Venc 27.1.2019 16:42

Re: Do protestu takzvaných žlutých vest

Nevím. To žonglování čísly "účastníků" a pokrytecké ignorování toho, co jsou zač, se mi jeví podivným. Ať už jich je kolik chce.

A vkládání nadějí do těch zmetků stran "některých" zdejších už mne tak trochu mate. A vlastně nemate - jsou na svém a u svých.

Neberte to každopádně osobně, nic jsem Vám nenaložil, jen se jako obvykle bavím.

:-)

M. Prokop 27.1.2019 17:08

Re: Do protestu takzvaných žlutých vest

Jistěže to bude klesat (únava, částečné splnění požadavků). Ale vzhledem k tomu, že prakticky není možné zároveň poskytovat více péče státem a zároveň snižovat daně a že zřejmě Francouzi nejsou ochotni požadovat jediné reálné řešení, tedy snížit přerozdělování a nechat více peněz lidem, tak je to, navíc s neustále stoupajícím zadlužením, prakticky neřešitelné. Zároveň s neutuchající ochotou stávkovat a dělat bordel je čistě jen otázka času, kdy zas vypukne něco podobného. K tomu neudržitelnost současné podoby EU, takže se lze smířit, ale otázka je, s čím.

J. Venc 27.1.2019 17:18

Re: Do protestu takzvaných žlutých vest

Psal jsem o nesmyslném vkládání "nadějí" právě do tohoto nesourodého klubka frustrátů.

Evropu Vám/nám zrovinka tihle blbci nerozbijí, budou protestovat tak i tak, v tom máte recht. Toť vše.

:-)

M. Prokop 27.1.2019 17:30

Re: Do protestu takzvaných žlutých vest

Třeba nejde o vkládání nadějí, ale trochu škodolibé potěšení, že Frantíci, vždy tak ochotní "mistrovat jiné", mají najednou své vlastní problémy.

Z rozbití Evropy bych moc velkou radost neměl, ale čím dál, tím víc pochybuji, že by k němu nedošlo.

M. Mařák 27.1.2019 16:37

Re: Do protestu takzvaných žlutých vest

Jo, to máte pravdu, revolucionáři jsou zatím vytrvalí, i když blokády kruhových objezdů a tak již dávno skončily a soustřeďuje se to jen na soboty. Jako pozitivní moment vnímám skutečnost, že se hnutí stále více dělí na různé skupiny, vzniká kandidátka do EU voleb, se kterou ostatní vůdčí osobnosti zatím nesouhlasí, do hry skutečně vstoupily ultralevicové intelektuální elity jako legislativní tvůrce referenda občanské iniciativy E. Chouard, jenž se včera účastnil jedné z manifestací v Paříži a podobně.

J. Kombercová 27.1.2019 16:41

Re: Do protestu takzvaných žlutých vest

Těch akcí z počátku se účastnili různí lidé, to se dalo čekat, že se rozštěpí, masa nemá názor, masa má jen emoce... ta hořící auta, vytlučené výlohy a bohužel i mrtví to potvrzují. A ano, musí ti lidé mít někoho, kdo bude za ně vyjednávat.

M. Mařák 27.1.2019 16:51

Re: Do protestu takzvaných žlutých vest

Možnost diskuze jim byla vládnou nabízena již několikrát a vždy z toho nakonec sešlo. Jedna z vůdkyní se toho chtěla účastnit a začaly jí chodit vyhrůžky smrti, tak hodila zpátečku, podruhé dohasil jen jeden týpek, chtěl to filmovat on-line na net, což mu nebylo umožněno, tak se hned otočil a odešel a tak podobně.

J. Kombercová 27.1.2019 16:56

Re: Do protestu takzvaných žlutých vest

Většině těch původně protestujících zřejmě stačí stažení toho plánovaného zdražení... na každou velkou akci se nabalují nějací šmejdi. Kdybych ale dávala příklady, zase někomu nevyhovím a dneska nemám náladu si nechat nadávat. :)

P. Harabaska 27.1.2019 17:02

Re: Do protestu takzvaných žlutých vest

Jen jestli to není zase nějaký fucknews. Francouzština má někdy velmi figurativní obraty, takže např. sloveso podívat se překládá jako jeter un coup d’oeil, čili hodit kouskem oka. Pan Kubera mluví o diskriminaci Romů a přitom by stačilo těmto našim spoluobčanům vysvětlit, že odmítání nočního kraválu a bordelu pod okny není projevem rasismu nýbrž jen vyjádření pořádkumilovnosti. Ale všechno lze ošetřit. PC a související systémy už dokážou leccos. Například antivirus Kašperský mi dnes, když jsem na webu někam patrně nepatřičně zabloudil, sdělil, že zablokoval škodlivý odkaz.

S. Netzer 27.1.2019 17:10

Re: Do protestu takzvaných žlutých vest

https://www.ouest-france.fr/societe/gilets-jaunes/gilets-jaunes-le-temoignage-bouleversant-d-un-manifestant-blesse-l-oeil-par-la-police-6183343

J. Matuška 27.1.2019 19:31

Re: Do protestu takzvaných žlutých vest

Pane Kellnere, zadal jsem si na Google heslo "statistika lidí, kteří byli vážně zraněni na národní 17. listopadu 89".

Při zásahu komunisty ovládaných bezpečnostních složek na Národní třídě bylo zraněno 560 lidí. Vyvolalo to vlnu nevole, lidé vyšli do ulic a pro tehdejší Československo začaly dramatické dny. https://plus.rozhlas.cz/dny-po-17-listopadu-1989-byly-predevsim-plne-obav-7680544

Matně si vzpomínám, že snad ministr zdravotnictví Bojar hovořil minimálně o vážných neurologických zraněních. /Odešel jsem s demonstranty z Albertova na Vyšehrad a později jsem večer odejel metrem ke stanici Muzeum. Mylně jsem se domníval, že u sochy sv. Václava bude srocení lidí. Nikdo tam nebyl, takže jsem zakončil, pro mě, nádherný den ve vaně, byla mně hrozná zima. Škoda, mohl jsem vidět na vlastní oči policejní řádění./ Po 30 letech jsem viděl na YT řádění některých policistů v Barceloně, záběry z akce fr. policistů, kteří vtrhli do restaurace a j. Pro klid duše, bych uvítal statistiku vážněji zraněných na Národní třídě...

L. Kolman 27.1.2019 15:24

Konečně se s tím smiřte

a naučte se s tím důstojně žít. A nenadávejte za to nám ostatním. Zkrátka jedinovláda USA končí, definitivně se prosadila zahraničněpolitická dominanta nového století - rivalita USA a Číny. A Evropa bude mít smůlu v tom, že si bude muset zvolit jednoznačný postoj v nadcházející konfrontaci mezi Washingtonem a Pekingem. Vydělat na tom může tentokrát Moskva, protože USA a Čína se ocitají v osudové pasti, protože dosavadní a nastupující hegemon nejsou schopni domluvit se na společných zájmech.

J. Havelka 27.1.2019 15:28

Re: Konečně se s tím smiřte

Už jste byl na plastice očních víček? Došikma?

J. Kombercová 27.1.2019 15:37

Re: Konečně se s tím smiřte

Když jste to naťukl... pan jejich prezident Zeman mi přijde jako po operaci očních víček... má tedy ta očka hezky kulaťoučká. Sluší mu to.

L. Kolman 27.1.2019 15:44

Re: Konečně se s tím smiřte

Tak to vidíte, váš prezident to není a máte ho úplně v merku, já si nepamatuji, kdy jsem svého prezidenta naposled viděl. Ale očních víček bych si ani tak nevšiml.

J. Kombercová 27.1.2019 15:59

Re: Konečně se s tím smiřte

Kouknu a vidím. Váš pan prezident je v médiích běžně, alespoň fotografií, netřeba mi ho vyhledávat, obvykle na mě někde vyjukne sám.

P. Boublíková 27.1.2019 16:14

Re: Konečně se s tím smiřte

A je to venku. Biskup Malý měl pravdu :-)

J. Kombercová 27.1.2019 16:19

Re: Konečně se s tím smiřte

A co řekl biskup Malý? Pořád má u mě ještě malé plus.

P. Boublíková 27.1.2019 16:29

Re: Konečně se s tím smiřte

Že byl Zeman tajně v nemocnici :-)

J. Kombercová 27.1.2019 16:43

Re: Konečně se s tím smiřte

Mojí bývalé kolegyni ten zákrok před několika lety udělal očař na středisku, nějak trošku z protekce... hlavně tedy dobře.

J. Jelínek 27.1.2019 15:31

Re: Konečně se s tím smiřte

Copak o to, já už se s tím nějak smířím, co mi také jiného zbývá. Pošlete raději tento report do Moskvy, Pekingu a Washingtonu, ať jim konečně spadnou šupiny z očí a něco s tím udělají.

L. Kolman 27.1.2019 15:39

Re: Konečně se s tím smiřte

Máte snad pocit, že by se kolem toho nic nedělo?

J. Jelínek 27.1.2019 16:57

Re: Konečně se s tím smiřte

Pocitů mám spoustu, ale co je mi to platné, že. Jak bylo už řečeno, smiřuji se.

M. Prokop 27.1.2019 17:02

Re: Konečně se s tím smiřte

Kdo jste "vy ostatní"? Ti, kdo si to u Ruska a Číny sichrují, tak nějak ze zvyku, už dnes?

V. Hájková 27.1.2019 15:14

SVATÁ PROSTOTO

Ti pošahaní KOMOUŠI- se tu budou dokonce štěkat - jak je to v Moskvě se sněhem :-))))))))))))))))))))))))))))))

P. Spáčil 27.1.2019 17:05

Re: SVATÁ PROSTOTO

Jste jako obvykle mimo, o kalamitu si nikdo neštěká, natož komunisti. (:-)) Viz níže.

K. Berka 27.1.2019 15:08

O kalamitě v Moskvě hlásila ČT!

Stačí se podívat na web kamery live :

https://www.earthcam.com/world/russia/moscow/?cam=moscow_hd

Té ČT se nedá věřit ani zprávy o počasí!

J. Václavíková 27.1.2019 15:12

Re: O kalamitě v Moskvě hlásila ČT!

Moc to prožíváte. Koho zajímá kalamita v Moskvě? I když, pokud by neinformovali, zase byste úpěli, že řádně a vyváženě neinformují.