19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Co je antisemitismus

Obě komory parlamentu připomněly Den památky obětí holocaustu. Z popudu předsedy dolní komory Radka Vondráčka byla přijata definice antisemitismu. Předseda senátu Jaroslav Kubera připomněl při této příležitosti, že předmětem rasové nenávisti jsou i Romové.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Forejt 27.1.2019 18:50

Re: Liberalismus je procesem lidmi neřiditelným a spočívá

v tom případě jede Janyška na mrtvém koni ...jen to ještě neví !!

K. Janyška 27.1.2019 18:55

Re: Liberalismus je procesem lidmi neřiditelným a spočívá

Je to obráceně, vy nic nevíte. A jsou vás miliardy... Dzp.

V. Čermák 27.1.2019 19:09

Re: Liberalismus je procesem lidmi neřiditelným a spočívá

Samochvála smrdí...

K. Janyška 27.1.2019 19:18

Re: Liberalismus je procesem lidmi neřiditelným a spočívá

Není to samochvála, je to sebejistota. To je něco úplně jiného... Dzp.

S. Šnajberg 27.1.2019 17:52

korektnost

teď se dívám na netflixu na nějaké americké veledílo, je tam záběr na třídu na nějaké škole. Jsou tam ženy, muži, bílí, asiati, černí, je tam jedna i v hidžábu. Potud je to korektní i když nevím, proč zrovna kantor by měl být bílý. Nicméně nechybí tam cca 50 mezipohlaví? (jsem nekorektní, protože muže a ženu považuji za mezní pohlaví) Podle mne to je pro dvaatřicítku rána, která jí (ho, ono, xxx) může poznamenat na celý život. A co spárování? (pro jednoduchost počítejme pouze se dvojicemi) To máme při zastoupení každého mezipohlaví 100 lidí do párů, tedy 50 na druhou kombinací, tj. dalších 2 500 lidí. Fakt je, že by ta třída musela být dost veliká, ale co naplat, musíme být korektní. Ještě počkám, kdo bude ve filmu padouch, ale počítám že někdo z východní Evropy, nejlépe z bývalé Jugoslávie (dříve to býval černoch, ale to už z pochopitelných důvodů nelze).

F. Nekolný 27.1.2019 18:00

Re: korektnost

Musí se postupně. Bonda má prý hrát černoch.

J. Jelínek 27.1.2019 19:10

Re: korektnost

Ale kdepak. Černoška. Jednonohá, fousatá lesba.

K. Berka 27.1.2019 18:03

Re: korektnost

Máte obdivuhodně odolnou nervovou soustavu, když se dokážete dívat na ty US sr*čky!

S. Lazárek 27.1.2019 18:07

Re: korektnost

Mohl byste mi soudruhu Bjerko doporučit ke shlédnutí nějaký kvalitní sovětský, či ruský film? Duši mám rozervanou od všech těch americkejch krváků, potřeboval bych něco poetického a hlavně na úrovni......

K. Berka 27.1.2019 18:15

Re: korektnost

Klofejte do klábosnice, nebudu dělat to, co s přehledem zvládnete sám samotinký.

S. Lazárek 27.1.2019 18:26

Re: korektnost

Já bych chtěl něco fakt dobrýho, plnohodnotnýho, třeba o tom jak sovětský člověk překonává překážky v železárnách při kalení oceli nabo jak nezištně pomáhá ostatním soudruhům zvyšovat výnosy v místním kochozu, či nezištně pomáhá českým soudruhům při sběru amerického brouka. Nekecejte, že nic takovýho neznáte, Vy takovej odborník na sovětské reálie.

P. Novák 27.1.2019 18:35

Re: korektnost

Vzpomněl jsem si na Posádku v ohrožení, kde statečný soudruh vylezl za letu na IL62 a svařoval obloukem poškozený trup. Podobně jako v Rally Modrý průsmyk sovětský závodník opravoval převodovku za jízdy během erzety. Myslim, že jeli na Zaporožci WRC Evo IX.:-))

S. Lazárek 27.1.2019 19:01

Re: korektnost

I o tom slavném Vasiliji Zajcevovi museli pořádnej film natočit Amíci....:-)

K. Berka 27.1.2019 18:35

Re: korektnost

Vy jste zamrzl někde v době, když studenti udělali tu revoluci v r. 89!

Sovětský člověk už není dávno k dispozici, napište raději ruský. Ani jste nepostřehl, že Rusko je největším exportérem obilnin - najděte si to. Dnes jste se alespoň díval na voj. přehlídku v Pitěru, uspořádanou k výročí prolomení blokády Leningradu fašisty.

Pozn: u nás kapitalista, v Rusku kapitalista.

S. Netzer 27.1.2019 18:41

Re: korektnost

Italové obléhali Leningrad?

J. Jelínek 27.1.2019 19:12

Re: korektnost

No, a nakonec tu blokádu pěkně prolomili.

R. Brzák 27.1.2019 18:45

Re: korektnost

No, vzhledem k tomu, že čím je silnější moc státu nad občany, tím menší je potenciál se ke kapitalismu jako systému přibližovat, tak u nás kapitalista není a v Rusku tuplem ne...

P. Novák 27.1.2019 18:47

Re: korektnost

Ovšem v Rusku kapitalista s lidskou tváří, žejo? No nějak se to vokecat musí, když se život zasvětí boji proti kapitalismu po boku a na věčné čas a tp., a tumáš čerte kropáč, voni si tam ten kapitalismus zaříděj taky. Naštěstí Berkové věděj, že to je jen na přechodnou dobu, do obnovení hranic někdejšího CCCP, takže jsou ten potěmkinovský kapitalismus a tu otravnou demokracii nějaký čas přehlížet a tolerovat.

S. Lazárek 27.1.2019 18:56

Re: korektnost

No vida, už to z Vás leze, takže něco ze života kolchozníků na celinách? To je výbornej typ, jak se to jmenuje?

V Rusku není kapitalismus ale zima a u toho Leningradu jste asi myslel nacisty, co by tam taky fašisti dělali, že?

P. Novák 27.1.2019 18:59

Re: korektnost

Rusové a naši čeští rusáčci to tak maj. Dodneška slavěj vítězství nad fašismem.

R. Tesařík 27.1.2019 19:01

Re: korektnost

Valký lejno. V ruskejch kriminálkách si pořád říkaj soudruhu a jsou strašný.

M. Mařák 27.1.2019 18:23

Re: korektnost

Občas se dá při troše snahy něco vyzobnout. Mne kdysi docela zaujal Ostrov:

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Island_(2006_film)

A. Trick 27.1.2019 18:45

Re: korektnost

V zastoupení p. Berky si dovoluji doporučit film "Admirál". Bohužel je "politicky nekorektní", Protože ve filmu se admirál nepříznivě vyjadřuje o čsl. legiích.

S. Lazárek 27.1.2019 18:57

Re: korektnost

Tak asi proto je Váš oblíbenej....ok, díky, mrknu na to.

A. Trick 27.1.2019 19:10

Re: korektnost

Mně je oblíbenej z naprosto jiného důvodu. Ale když jste zastydnul před 30 lety tak to pro Vás asi nic nebude.

S. Lazárek 27.1.2019 19:15

Re: korektnost

Tak co mi to cpete? Jo jo, Vy jste odstydnul hodně rychle, všiml jsem si......

M. Jandáková 27.1.2019 18:58

Re: korektnost

Ruský či sovětský film, poetický a hlavně na úrovni? Jakýkoliv od Andreje Tarkovskeho.

M. Jandáková 27.1.2019 19:04

Re: korektnost

"Tarkovsky is the greatist of them all."

Ingmar Bergman

J. Schořík 27.1.2019 19:05

Re: korektnost

Poetický Stalker :)).

M. Jandáková 27.1.2019 19:15

Re: korektnost

TAkže si zkuste užít lepší večer!...

https://www.youtube.com/watch?v=TGRDYpCmMcM