30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

Číňané to spustili

Dlouho to vypadalo jako sci-fi a teď je to realita. Číňané naostro testují systém sledování svých občanů, pokud to tak lze nazvat. Lidé jsou bodováni, kdo je v mínusu, nesmí si koupit letenku nebo jízdenku na vlak. Už to pocítilo třiadvacet milionů letuchtivých a pět a půl milionu vlakuchtivých.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Holíček 4.3.2019 5:52

Může jít o první krok k totalitě, která beztak existuje,

ale taky o záměrně vyvolávanou paniku jako v případě Huawei.

U nás byl zaveden bodový systém už dávno, ale pracuje se s ním velmi liknavě. V Číně budou určitě důslednější, ale v rámci toho nelze vyloučit ani selekci.Tak, jak to popisuje Aston, je to hnus a návrat hyperbolou k časům velkého Maa. Aston je ovšem literát, fantasta, a podnikatel se Psem, tak si zase s pojmy hraje, ale kritéria nepředkládá. Já jsem u jiného zdroje nakoupil, že prvořadě jde o neplatiče dluhů a podobné prohřešky. Kdyby tomu tak bylo, tak je to obdoba odebírání řidičáků neplatičům alimentů u nás. Tedy nic nového pod sluncem.

Problém je možné vidět i z druhé strany. Svět se přeplňuje a Čína zvlášť. Ovládat lidi je čím dál, tím obtížnější. EU na něčem podobném taky pracuje, první krok se týká neposlušných států, lidí tady tolik není. Třeba takových, co mají zájem na kvalitní stravě. :-))

J. Berger 4.3.2019 5:44

Re: Tak snad

Zřemě jste nepochopila čínský systém: nejde i teriristy, jde o prostý nesouhlas s komunistickiu politikou vlády. Z čínského hlediska to ovšem logické je... Akorát ty desítky milionů postižených Vám do té Vaší logiky nepasujou...

V. Kotas 4.3.2019 5:34

Re: Velká gtatulace M. Sáblíkové a

A to přepočítávaní časů v tom víceboji, je nějaké pofiderní.

V. Kotas 4.3.2019 5:30

Velká gtatulace M. Sáblíkové a

jejímu trenérovi. Hala konečně bude ?

V. Kotas 4.3.2019 5:29

Astone, kdo platí jen kartou a má i

chytrý telefon, tak může být/je pod dohledem také stále. A kamery jsou dnes také téměř všude. Takže se to od Číny moc neliší a k tomu, aby to začalo fungovat jako tam, už zřejmě moc nechybí.

P. Boublíková 4.3.2019 4:18

Tak snad

na letadlo jsou přísnější kritéria, když je odmítnutých víc, ne?

Je to vcelku logické - pokud Čína někoho podezírá ze schopnosti zaútočit (třeba i z politických důvodů), takový pasažér může být nebezpečnější v letadle než ve vlaku.