18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Chvilka pro pozvednutí obočí

Tomio Okamura řekl ve sněmovně, že si nedovede představit trestně stíhaného Andreje Babiše v pozici premiéra. Souběžně pak lídři koalice lidově zvané Pirstan vyzvali demokratickou opozici, tedy koalici K3, aby se distancovala od možnosti koalice s ANO, SPD a KSČM.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Doušek 15.9.2021 10:09

Dobrý:-P

Mně se třeba "líbilo", jak tu příznivci Rosatomu nadhazovali, že reaktor JEDU vyrobí Škoda JS. Tu však vlastní ruská banka. O tom již pomlčeli.

L. Beneš 15.9.2021 10:19

A vám by vadilo, kdyby v Plzni opět čeští technici a dělníci vyrobili nějaký reaktor? Tzv. reaktorová hala v Plzni ještě stojí. Tu ještě nezbourali. Že vám nevadí, že v její blízkosti na tzv. Borských polích námezdní mongolští a bulharští či polští dělníci vyrábějí televizory a klimatizace v halách, které patří japonským podnikům! Jeďte se podívat, co zbylo z bývalého "strojírenského gigantu", jak psával s oblibou náš tisk po 1989, po úspěšné privatizaci v rukách p. Romana a dalších Appianů a po rozprodání a sešrotování kdysi konkurenta Siemense a VAI. Stav (s výjimkou dnešní Škoda Transportation) připomíná fotografie pro úspěšném vybombardování v únoru a dubnu 1945.

V. Zadák 15.9.2021 10:23

A Vám by to hrozně vadilo Doušku?

F. Doušek 15.9.2021 11:44

Vadí mi, když nám tu lžete o "českém podniku".

J. Venc 15.9.2021 9:25

By mne zajímalo, kterak se s tím popasuje třebas paní Varadinková.

Když ODS nechce do vlády s trestně stíhaným premiérem - označuje je za trapné a zbabělé.

Když SPD nechce do vlády s trestně stíhaným premiérem - označí je za co? Státotvorní anebo trapní a zbabělí?

:-)

M. Ilsner 15.9.2021 9:34

ona už něco vymyslí, jen to musí řádně promyslet, aby to mělo aspoň hlavu ;-D

F. Sojka 15.9.2021 9:51

Klucí ušatý v jednom šiku. ;-D;-D Mějte se, frčím do sfjeta. K vysoké politice nic nemám. ;-D;-D;-D

M. Varadinková 15.9.2021 10:55

Již jsem dnes napsala, najděte si to.

M. Varadinková 15.9.2021 10:59

A ještě dodám ten podstatný rozdíl: zbabělá ODS se bála v roce 2017 jít do vlády, přestože jí to bylo Babišem nabízeno.

Okamura byl v roce 2017 ochoten do vlády jít s Babišem nebo vládu tolerovat, ale byl Babišem odmítnut.

V. Povolný 15.9.2021 9:23

Nechápu, proč se pořád někdo naváží do Okamury. Mě vadí mnohem víc ČSSD, Maláčová se už úplně pomátla. A nechápu, proč máme 30 let od listopadu pořád v parlamentu komunisty. To se neumíme poučit? A proč máme už několik volebních období za premiéra politika, který v Bruselu kývá hlavou jako houpací kůň?

A za výrok hodný pozvednutí obočí bych pokládal tvrzení, že ODS prosazuje realistický program. Proto se zřejmě dala dohromady s TOP09 a hrůzou jménem Pekarová-Adamová.

J. Venc 15.9.2021 9:27

Komunisty tam máme, neb je všeholid volí.

Kejvače v Bruselu tam máme, neb ho všeholid volí.

S obočím pozvednutým či nikoli to nemá nic.

:-)

L. Beneš 15.9.2021 9:30

Komunisty tam máme pořád proto, že jste byl v uplynulém období příliš povolný. Ale, ruku na srdce. Co vám špatného udělali ti komáři, alespoň za posledních 30 let? Myslím, že za tu dobu stačili napáchat daleko víc špatného ti druzí.

R. Tesařík 15.9.2021 9:41

Tak to fakt nedokázali.

L. Beneš 15.9.2021 9:56

Já jsem myslel za těch posledních 30 let, ne za ty roky, co tady vládli.

J. Fridrich 15.9.2021 9:44

Protože komunisti neměli zodpovědnost po Listopadu za nic, jen se přilepovali a radili. Před Listopadem 89 tu odpovědnost komouši měli 41 roků a z naší země, která byla na špičce zemí v Evropě i za Rakouska i za Masaryka udělali technické a hospodářské museum, kde občané neměli ani ZÁKLADNÍ ZBOŽÍ A POTŘEBY... A hlavně neměli SVOBODU a nemohli z toho zadrátovaného koncentráku ani do Vídně, kam chodili naše babičky z Moravy pěšky. Já jsem tam z Brna zavezl svou manželku a dětí autem 26. prosince 1989...

P. Milan 15.9.2021 9:46

Sem tam něco špatného napáchali za těch posledních 30 let i komouši, obvykle ale jen proto, že si je někdo přizval (třeba Paroubek nebo Bureš).

Víc toho nebylo ne proto, že by nechtěli, ale proto, že (naštěstí) nemohli.

A dokud si říkají komouši, tak pochopitelně ručí i za své předchůdce pod stejnou firmou.

Raději moc nemyslete, pokud vám chybí podklady.

L. Beneš 15.9.2021 9:59

Takže stačí se přejmenovat a vše staré bude zapomenuto. Tudíž proto vidíme v tzv. demokratických stranách tolik politických turistů?!

P. Milan 15.9.2021 10:03

Jistěže nestačí, ale jako první krok by to byl náznak snahy. Zatím ani to.

L. Beneš 15.9.2021 10:11

Mám snahu dát vám za vaši logiku 100 000 korun. Ale stejně ode mne nedostanete ani vorla.

V. Povolný 15.9.2021 9:51

To, co napáchli do roku 89 stačilo, aby definitivně zmizeli v propadlišti. Ale ne u nás. V tomhle jsme poněkud neslavně jediní. A pokud se týče toho, co napáchali jiní za 30 let, tak bych připomněl, že máme demokracii, svobodné volby a politiky takové, jaké jsme si zvolili. Takže můžeme nadávat jen sami na sebe. To je velmi podstatný rozdíl oproti období před rokem 89.

L. Beneš 15.9.2021 10:09

Takže jsem správně pochopil, že jde o jméno? Např. v Německu byla jistá Angela, dnes Merkelová, v časech DDR hlavní propagandistkou FDJ - Freie Deutsche Jugend - mládežnické zálohy východoněmeckých komunistů sdružených pod hlavičkou SED - Solzialistische Einheitspartei Deutschlands - , a proto se mohla stát dokonce kancléřkou znovusjednoceného demokratického Německa. Kdyby v DDR fungovala v záp. Německu zakázaná KPD - Komunistická strana Německa, ostrouhala by. Logika může mít hodně podob.

V. Povolný 15.9.2021 10:42

V zásadě souhlas. Jenže dostat komunistické myšlení z hlav lidí je obtížné, ne-li nemožné. Minulý předseda EK Juncker dokonce oslavoval 200 let Karla Marxe u jeho sochy. A co na to EP a naši europoslanci? Nic. Člověk by řekl, že by měli začít křičet, a hodně nahlas. A ono nic.

J. Ganaur 15.9.2021 10:09

Přesně!R^R^R^

P. Čoupek 15.9.2021 9:13

Není hezké se v psaném textu vyjadřovat tímto způsobem. Příspěvek vypovídá spíše o myšlenkovém zaseknutí autora, než o čemkoliv jiném. Ano, obočí jsem pozvedl, ale asi jinak, než si mistr úvodníků představoval. Ostuda.

J. Ptáček 15.9.2021 9:13

Z Babiše v pozici premiéra nemám radost, ale pana Okamuru si neumím představit v žádné vyšší funkci. Vlastně umím. Ještě v době jeho prvního majstrštyku, Úsvitu přímé demokracie, jsem si jej soukromě přejmenoval na Soumrak přímé demokracie. 122 milionů za volby údajně fuč. Aspoň že 46 melounů z toho má Vůdce (možná brzo Rukavaditěl) má údajně pod kontrolou. Po všech finančních skandálech ho nakonec z hnutí vyloučili. Údaje mám z internetu, k účetnictví mě Okamura ani jeho poskoci nepustili.

J. Kombercová 15.9.2021 9:34

Okamura je náčelník Velká huba. Víc k němu nemám. :)

J. Ganaur 15.9.2021 9:39

R^;-D;-D;-D

P. Milan 15.9.2021 9:48

Stručné, jasné, správné.

Pozoruhodné je, kolika lidem imponuje.

J. Fridrich 15.9.2021 9:52

V podstatě je to tak, ale má dva KLADY - TVRDĚ NECHCE DO NAŠÍ ZEMĚ PUSTIT MUSLIMSKÉ NELEGÁLY - a chce došlápnout na příjemce sociálních dávek, kteří by MOHLI - a MĚLI PRACOVAT... A to není tak MÁLO...

M. Moravcová 15.9.2021 10:06

Ovšem některé věci tou velkou hubou pojmenuje naprosto přesně. Na to navonění seladoni nemají koule. Žádný. Přece nebudou riskovat.