1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Chovanec do Berlína

Nepřijmeme nikoho bez bezpečnostní prověrky – a přijmeme jen toho, kdo k nám bude chtít, řekl novinářům o migrantech ministr vnitra Chovanec před tím, než odcestoval do Berlína. Tam bude jednat s německým ministrem vnitra de Maiziérem. Je to v podstatě konstatování, že si Česká republika hodlá nadále držet atributy řádně fungujícího státu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hlosta 29.9.2016 8:20

Re: Co Aston nedopsal?

O pracovitost v zásadě nejde. Tedy příchozím. Hledají únik z nepříznivých oblastí, kde se narodili a žili a jdou za lepším pochopitelně. V Evropě se hloupě předpokládá, že imigranti se budou snažit prací začlenění se do společnosti. Naprosté většině je nějaké začleňování u zadele. Jak to bude jednodušší, tak se obživí, případně zbohatnou. Lákadlem pro většinu je bezpracný úplatek a považují jej za své právo a Evropskou povinnost. V životě naprostá většina neslyšela o způsobech života v Evropě(skutečného) a morální kodex vůbec neznají, natož zákony. Proč by se měli náhle změnit a hledat si obtížnější cestu k obživě?

P. Kučera 29.9.2016 7:58

Re: Co Aston nedopsal?

Pane Hlosto, a co když ale onen lidský potenciál na východě a na jihu někoikanásobně překračuje i tenreticky možnou poptávku po pracovní síle, zatímco na Západě (a pomalu i u nás) se vinou nízké porodnosti pracovní síly nedostává? Babo raď.

P. Hlosta 29.9.2016 8:08

Re: Co Aston nedopsal?

Ono nejde ani tak o pracovní sílu Východu a Jihu, jako o potenciál schopností těch, co se dokáží s "osudem" poprat.

Uplácet k příchodu do bohatého Severu, to je antiproduktivní. Z uplácení se stává bič na schopnosti příchozích a ti přejdou logicky na bezpracnost zisku. Jejich potomci automaticky budou vydírat společnost v pokračování úplatku. Nějaké začleňování nehrozí u naprosté většiny. Dříve zvyklí na tlak se náhle dostávají do poklidného pro ně relativně bohatého života a nebudou se ho dobrovolně zříkat v budoucnu. Budou vydírat společnost a ta se vyděračství už nezbaví bez nehumánního způsobu tlaku na ně. Tak se dá předpokládat velmi tvrdý konflikt ve společnosti.

Z. Čábelka 29.9.2016 9:12

Re: Co Aston nedopsal?

Pane Kučero, tuto tezi považuji za zkreslující podvod sociálních inženýrů a ekonomických cifršpiónů. Všichni moc dobře víme, že tolik lidí není potřeba (ani kvůli důchodcům) a ve třetím světě jeho růst počtu je jen katastrofou. Už nejsou potřeba kvanta ale zase už jen kvalita. Nehledě na pravdivý pohled (bez Zelené politiky), že Země má své skutečné limity.

R. Gramblička 29.9.2016 6:59

...tak nám veřejnoprávní ČT opět lhala

prezidentskou debatu dle průzkumů prý vyhrála Clintonová.

houby s mákem. Naprostá většina průzkumů amerických médii vyzněla lépe pro Trumpa. Pořád nám jen lže a my jí za to ještě platíme. A ostatní naše média včetně lihovek... no škoda slov

P. Hlosta 29.9.2016 7:54

Re: ...tak nám veřejnoprávní ČT opět lhala

Reality show Trum - Clintonová získala sympatizantů s Trumpem a Clintonovou počtem podle toho, která PR agentura to hodnotí. Myslím ale, že naprostá většina, stejně jako já, se věnovala spíše vyzáži, než argumentaci. Trump rudnul jako krocan a Clintonová se usmívala jako v křeči. Jde myslím si spíše o dojmy, než o faktické argumentování těch dvou. Pak už je na řadě jen víra v toho, či ji. Věřit na někoho, to je o promítání si svých přání do něj. Zpravidla následuje zklamání z nesplnění své představy. A to zklamání, podle mně bude u obou poměrně stejné.

Zajímalo by mně, kdo z vlivných v USA(to se týká hlavně korporací, bank a průmyslových komplexů) stojí za Trumpem. O Clintonové se to ví. U Trumpa to není až tak jasné.

P. Kučera 29.9.2016 6:19

Aston to dnes řekl za mne.

Jen musím trochu mimo téma (ale ne moc!) dodat, že stejně jako náš stát ústy Chovance by se měl chovat i náš prezident: nepouštět si na Hrad nikoho bez prověrky. To, že slizký V. Mynář propluje celým prezidentsým mandátem, už nikdo nepochybuje. A to nemluvím o Martinu Nejedlém - nejen bez prověrky, ale i dokonce s krajně podezřelou dírou v životopise, majícího k dispozici dvě velké pracovny se vším servisem hned vedle té jedné prezidentské. člověk, který jezdí s MZ na všechny nejdůležitější zahraniční cesty, přestože je po právní stránce ryzí soukromník, jehož jediným mandátem je údajné přátelství s prezidentem. Co z toho logicky vyplývá? Náš prezident nejen pohrdá zákony, ale je i loutkou jiných sil, netřeba říkat jakých. A ponižující pro celý národ pak je,, že se tak děje takovým neomaleným, drzým způsobem, který ze všech Čechů dělá totální pitomce. A to, že popularita MZ je taková jaká je, pak bere iluze i o tomto našem "lidu". A víte, kdo je u nás nejnebedzpečnějším migrantem? Jistý Andrej. Dobrý den.

A. Trick 29.9.2016 7:57

Re: Aston to dnes řekl za mne.

Vstali noví kádrováci!

S. Donát 29.9.2016 8:06

Re: Aston to dnes řekl za mne.

Je-li to pro Vás ponižující a máte-li se za pitomce, je to jen a jen Vaše věc. Ostatní do toho laskavě netahejte.

K. Procházka 29.9.2016 5:45

Nikdo žádného neviděl

Už jsem často slyšel, že nikdo zatím žádného uprchlíka u nás neviděl. Málokdo z těch co takto argumentují si asi příliš neuvědomuje, že ten, pro jednoduchost jeden milion (to je zhruba desetina obyvatelstva ČR), je často jen 100 km od Prahy. Mnohá města a obce to mají na hranice ještě daleko blíže. S přibývajícím časem, postupující aklimatizací a německými sociálními dávkami v kapse se může tento element zvláště v pohraničí začít výrazně projevovat.

R. Gramblička 29.9.2016 7:02

Re: Nikdo žádného neviděl

ale viděli. Těch pár rodin z Iráku, co se jim u nás tak líbilo, že zdrhli tak rychle, jak jen mohli. Někteří z nás naživo, většina v televizi

D. Polanský 29.9.2016 7:17

To se jenom tak utěšujeme,

že k nám nechtějí. Když jich budou miliony kolem nás, je jenom otázka času, kdy budou miliony i u nás.

R. Gramblička 29.9.2016 7:27

Re: To se jenom tak utěšujeme,

ano, to mi je zcela jasné, proto jsem proti přijímání migrošů do Evropy. A je mi taky jasné, že současná politika Německa, Švédska a spol. je hrobařem šengenu, protože dříve či později budeme my, PL, SR a H nuceni zavést kontroly státních hranic

Z. Čábelka 29.9.2016 7:57

Re: To se jenom tak utěšujeme,

Ještě ne miliony ale už jsou zde! Rychle, velmi rychle budou přibývat neb již dostali cestovní cecek - dobíjené kreditky. Už i tady hledají, kde si jich užijí nejvíce. Bude to u nás! Merkel to s námi už zvládla.

P. Selinger 29.9.2016 10:15

Re: To se jenom tak utěšujeme,

Jsem pro, abychom přijmuli uprchlíky z Německa, rodilé Němce, kteří budou utíkat před Kalifátem Německo.

T. Marný 29.9.2016 4:25

Co se děje,Astone ?

Nějak začínáš obracet. Odkud fouká vítr ?

J. Dusitko 29.9.2016 4:00

Jen klid! Je před volbami

Německý vlk musí dostat nažrat a česká koza nesmí dojít újmy...

P. Sulc 29.9.2016 0:45

Odjel do Berlina?

Do hlavniho mesta Rise? Pro befely? Doufam, ze fyhrerka bude laskava.

A. Richter 29.9.2016 0:12

Nejsem

svatý.

.... *8-)