3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

Chléb a hry

Už víme, jak se vrtí psem, ale hlava mi nebere, kdo vrtí čím v návrhu na novou vládní čtvrť. Tedy, iniciátor je Andrej Babiš, a zatím není vidu ani slechu po nikom, kdo by ho vehementně podporoval.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Neveselý 1.2.2019 10:35

Re: NENÁVIST zvítězila nad LÁSKOU

Lépe řečeno hrubým porušováním Ústavy.

M. Šejna 1.2.2019 10:42

přesně tak, pane Neveselý

senátor pravdo-Láska podává žalobu na prezidenta za to, že prezident v Baxovi "vyvolal pocit", že byl prezidentem ovlivňován.

Vyvolávání pocitů je dnes považováno za hrubé porušení ústavy. V tom případě bych měl podat pro změnu ústavní žalobu já na senátora Lásku. Ten ve mě totiž "vyvolává pocity" ža mě chce ovlivňovat, už dost dlouho.

:-D

J. Schořík 1.2.2019 10:54

Re: přesně tak, pane Neveselý

Senator Baxa to nejspis vsechno sbali do jedne zaloby.. Od neustavniho jmenovani sve vlady, pres novicok, undy, kanclere az po Baxu. Tady nejsme v trestnim rizeni..

J. Schořík 1.2.2019 10:56

Re: přesně tak, pane Neveselý

Laska sakra

V. Čermák 1.2.2019 10:51

Re: NENÁVIST zvítězila nad LÁSKOU

Jestliže někdo zaníceně mluví o Zemanově voliči jako o zatvrzelém milovníkovi, jedná se o to, že dotyčný je Lhář a protože to tvrdí často, tak opakovaný, ovšem soudně neusvědčený....

P. Jirkovský 1.2.2019 11:00

Re: NENÁVIST zvítězila nad LÁSKOU

Co kdybyste místo toho blábolení napsal, o co vám vlastně jde?

M. Prokop 1.2.2019 10:45

Re: NENÁVIST zvítězila nad LÁSKOU

Ať už se ruští agenti kochali čímkoliv, čučkař měl držet pysk.

V. Čermák 1.2.2019 11:00

Re: NENÁVIST zvítězila nad LÁSKOU

Jistě myslíte čučkaře z BIS, že? Mimochodem, jak to, že neinformovali veřejnost o nebezpečí hrozící od špionů z Aple, kteří odposlouchávají?

P. Jirkovský 1.2.2019 11:03

Re: NENÁVIST zvítězila nad LÁSKOU

Třeba proto, že na jabku neběží to, co běhá na Huawei, všeznalče?

M. Prokop 1.2.2019 11:17

Re: NENÁVIST zvítězila nad LÁSKOU

On ví ... jen "sa robí sprostým na sposob Švejka".

J. Matuška 1.2.2019 13:02

Re: NENÁVIST zvítězila nad LÁSKOU

Jednu úřední záležitost jsem musel vyřídit, takže teprve nyní jsem dokoukal Týden s prezidentem. Zatím jsem s tímto pořadem spokojený, nenudí, vždycky jsem se dozvěděl něco nového nebo zajímavého. Vypíchnu nahodile např. kritiku soudce ÚS, který se zabývá na základě požadavku prezidenta již 2 roky tzv. LEX BABIŠ a nazývá tyto průtahy jako lenost. Že křeček polní hraje roli v rozhodování výstavby rychlostní silnice, neznal jsem také pojem "zemští škůdci". Padla tam poznámka o médiích veřejné služby, že mezi známá témata pod hlavičkou antibabiš a antizeman se dostává také antisoukup.

Hlavně, že nad Sředočeským krajem neřádilo tornádo a tak snad naše chatička přežila. /Nad Prahou povane z jihovýchodu slabý vítr - asi jsem si ty předpovědi počasí popletl, holt stáří.../

R. Brzák 1.2.2019 10:12

vládní centrum - co se týče úspor, nejspíše nepřinese

žádné - protože když staví stát, tak i suchý záchod vyjde v ceně plaveckého stadiónu.

Ale navrhuji jej přeci jen přestěhovat - do oblasti, která potřebuje ekonomicky podpořit. Třeba na dno vytěžené severočeské uhelné pánve. Protože okolo sídla moci se i bez státních peněz vždy rozvíjí služby a všemožné obchodní a vlivové organizace. Poslanci a úřednící jsou jedněmi z nejlépe placených lidí v zemi, mají na utrácení, rovněž tak lobysti a právníci. Toto vše povede k rozvoji oblasti. A v Praze poklesne cena bydlení!

V. Kotas 1.2.2019 10:17

Re: vládní centrum - co se týče úspor, nejspíše nepřinese

Dno nech rekultivacím, vodním plochám.

R. Brzák 1.2.2019 10:31

Re: vládní centrum - co se týče úspor, nejspíše nepřinese

však také (z mého pohledu) nic nebrání tomu, aby po nastěhování vlády byla celá vytěžená oblast proměněna ve vodní plochu...

M. Prokop 1.2.2019 10:50

Re: vládní centrum - co se týče úspor, nejspíše nepřinese

Taky mne to po přečtení hned napadlo.

J. Schořík 1.2.2019 10:36

Re: vládní centrum - co se týče úspor, nejspíše nepřinese

Urednici tozhodne nejsou dobre placenymi lidmi v Praze. Tam mate trhlinu v logice..

R. Brzák 1.2.2019 10:46

Re: vládní centrum - co se týče úspor, nejspíše nepřinese

nemám - neb píši "v zemi" - Praha je specifická, je to jeden z nejbohatších regionů v Evropě.

J. Schořík 1.2.2019 10:50

Re: vládní centrum - co se týče úspor, nejspíše nepřinese

Ok. Necetl jsem pozorne.. Jenom to bude dost neekologicke - ty kazdodenni presuny poradcu, lobystu a vyjednavacu..

M. Mikulec 1.2.2019 10:08

Kdy už konecne

prestehujete to hlavní město, předražené a plné problému? O problémech slyšíme jen z Prahy. Navrhuji za hlavní město Hradec Králové a vládní čtvrt v Pardubicích. Vše dostupné, plno cyklostezek, zeleni budou mít radost.

F. Navrátil 1.2.2019 9:39

Opustit Prahu!

Osobně si myslím, že vládní čtvrť by neměla být v Praze, ale někde ve středu České republiky, aby byly příznivější dojezdové vzdálenosti. Nejvíce by se mi líbila Jihlava. Město je na hranici Čech a Moravy, příroda kolem je nádherná a hlavně tam nejsou Pražáci.

H. Omar 1.2.2019 9:47

Re: Opustit Prahu!

Prážáci, bubububu. :)))

J. Venc 1.2.2019 9:47

Re: Opustit Prahu!

Hajzli. Pardon - cajzli.

:-)

P. Hlosta 1.2.2019 9:50

Re: Opustit Prahu!

Naopak bych vládu já umístil do konce republiky na Karvinsko. Konečně bychom se dočkali na východě republiky pořádného spojení se zbytkem. Ovšem chtělo by to přemístit i s parlamentem a senátem. Aby totiž měli všichni stejný zájem. Naopak umístit vládu jinam, by stvořilo její izolaci a musela by být stínová vláda ta, která by tu pravou nahradila. To by byla obří administrativní zátěž. V prostředku republiky by vláda neměla motivaci k práci a odevšad stejnoměrně by k ní proudily problémy, což by ji zahltilo. Vláda v Praze je naprosto špatně! Praha už tak je přetížená, potřebovala by odlehčit. ;-))

V. Kotas 1.2.2019 10:13

Re: Opustit Prahu!

To by nepřežily Beskydy.

M. Prokop 1.2.2019 9:56

Re: Opustit Prahu!

Co Pražák bych to velmi uvítal.

K. Berka 1.2.2019 9:33

Vládní čtvrť

Se bude budovat podle vzoru z Bagdádu a Kábulu. Bude obehnána vysokou zdí, s kulometnými věžičkami, aby byl klid na práci.

J. Venc 1.2.2019 9:38

Re: Vládní čtvrť

Však to tak dopadne. Kuriosním zůstává, že hlavní hybatel a tvůrce oné "vládní pevnosti" a velekněz lepších zítřků Babiš počká až se dělný lid nasere a počne obyvatele pevnosti nenávidět - aby coby spasitel před těmi obyvateli pevnosti stejný dělný lid ochránil.

Všeci kraďnů a ti z pevnosti nejvíc, přece!

:-)

P. Hlosta 1.2.2019 9:45

Re: Vládní čtvrť

Se nebojím, protože cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly. A protože dobrý úmysl se od Babiše nepředpokládá, nebude případná realizace výstavby v Letňanech cestou do pekel. ;-))

V. Kotas 1.2.2019 10:16

Re: Vládní čtvrť

Tak jest.

F. Doušek 1.2.2019 9:31

Napsala mi moje banka, že v zájmu klientů

neustále zlepšuje své služby a tak mění i výši poplatků za ně. A hned jako první vlaštovku uvádí zvýšení poplatku za zrušení ohlášeného výběru peněz na pobočce z 500.-kč na 1000.-kč. A pak následuje řada dalších "vylepšení" k tíži klientů.

Ještě funguje ona soutěž o nejabsurdnější poplatek v bance?