13.5.2024 | Svátek má Servác


Diskuse k článku

Budeme rozhodní, ale až za měsíc

Sociální demokraté jednali s ANO o eventuální účasti na vládě. K ničemu se nedospělo a jediné konkrétní datum je – za měsíc, až bude po sjezdu strany. Konkrétní požadavek je zřejmý především jeden, že v té vládě nesmí být Andrej Babiš.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Balzám 18.1.2018 21:39

Re: Doufám

Už jsem to psal dopoledne paní Boublíkové, je to jenom přizpůsobení taktice soupeře. Ale souhlasím s tím, že inteligentní diskuse už umřela. Na obou stranách ji plně ovládli slouhové, kuřbuřti a fanatici. A pro upřesnění dodám znovu, že ačkoliv Zemanem opravdu opovrhuji a relativizátoři jeho špinavosti jsou mi k smíchu, stejně tak je mi zle z takových těch profesionálních kavárníků, kteří jedou taky podle něčích notiček a nevadí jim ze sebe dělat pohlavní orgány.

K. Němec 18.1.2018 22:00

Re: Doufám

I blb přece musí vymyslet lepší sviňárnu. Tohle vypadá, že si to na sebe píšou sami příznivci, aby udělali z těch druhých totální jelita.

H. Balzám 18.1.2018 20:20

Další šance pro češtnu!

Jak všichni víme, čeština, ten krásný a bohatý jazyk, věnovala světu nemálo slov, která jsou dnes užívána i v jiných jazycích. Namátkou robot, pistole, houfnice, dolar... Dnes máme opět šanci! V USA devatenáctého století se rozmohla "zákonná úprava", podle které stačilo, aby oběšení delikventa a psance přihlíželo více než padesát souhlasících lidí, čímž se z trestného činu vraždy (popravy bez soudu) stal pouhý přestupek. Dle soudce Lynche, který tento způsob boje se zločinem rád užíval, říká se tomu dnes lynčování. My tu máme dnes něco podobného. Stačí, aby člověka podezřelého z trestného činu někdo někam zvolil a desperát je rázem očištěn a ihned je mu přiznán statut nevinného v plné míře bez nutnosti obtěžování policií nebo dokonce soudem. Bylo by krásné, kdyby tento akt čiré spravedlnosti byl propříště nazýván dle svého propagátora vandasování! Žádám právníka Schoříka, pokud mu to jeho mentor Don Carlos dovolí, aby věnoval chvilku právnímu rozboru mého návrhu! :-):-)

P. Vandas 18.1.2018 20:23

Re: Další šance pro češtnu!

No, úplně špatný to nápad není. Ony ty volby jsou jen obdoba, takové té větší poroty. :-):-):-)

J. Schořík 18.1.2018 20:34

Re: Další šance pro češtnu!

Ano. Pan Vandas skutečně tuto myšlenku dlouhodobě prosazuje. Jedná se skutečně o porotní soud sui generis. Předpokládám, že následně bude umožněno takto také odsuzovat,politická strana předem zveřejní seznam obžalovaných, jejich zločiny a trest a pokud získá dostatek hlasů a stane se součástí vlády, tak tresty schválené voličskou velkou porotou vykoná. Při tomto rozhodování samozřejmě je možno aplikovat kolektivní vinu (protože si to národ přeje). Zapojení referend se pak přímo nabízí.. Aktuálně by byl pravděpodobně popraven pan Bakala, Pokorný, Sobotka, všichni socani, pravdoláskaři, TOPkaři, novináři, většina policajtů a úředníci EU zabloudivší na naše území.

Je to velice originální koncept odpovídající svou jedinečností svému autorovi. Skutečně lze konstatovat, že není svázán zbytečnými pravidly moderního demokratického státu (což je bez tak výmysl EU a havlistů)..

P. Vandas 18.1.2018 20:38

Re: Další šance pro češtnu!

No, má to jistě své drobné vady na kráse. O tom žádná. :-):-):-)

J. Schořík 18.1.2018 20:40

Re: Další šance pro češtnu!

Nene, je to vynikající. Skromnost není na místě. Teď jenom zajisti aby vyhrávali ve volbách ty správní, myslím že tomu tento převratný koncept voličské poroty může velmi pomoci!!

P. Vandas 18.1.2018 20:52

Re: Další šance pro češtnu!

No, nakonec můžeš mít i pravdu. :-):-):-)

H. Balzám 18.1.2018 20:53

Re: Další šance pro češtnu!

Já bych se dokonce nebál rozšířit to i do jiných odvětví, kde různí "takyodborníci" a studenti humanitních oborů zaclánějí! To třeba přijdeš do nějaké haly, kde padesát lidí svobodně odhlasuje, že jsi zcela zdráv a nemoc je rázem pryč! K čemu felčaři? :-):-)

P. Vandas 18.1.2018 20:56

Re: Další šance pro češtnu!

Tedy, já bych se tomu nebránil. :-):-):-)

K. Němec 18.1.2018 21:18

Re: Další šance pro češtnu!

Babiše volilo jeden a půl milionu voličů. To aby se na to postavila nějaká větší hala. Takhle by se nedalo léčit ani v Sazka aréně.

H. Balzám 18.1.2018 21:29

Re: Další šance pro češtnu!

Ale aspoň na rýmu a syfilis by taková menší hala stačila, ne?

K. Němec 18.1.2018 21:33

Re: Další šance pro češtnu!

Myslím že na rýmu ano.

H. Balzám 18.1.2018 21:43

Re: Další šance pro češtnu!

Je pravda, že zhruba dva mio voličů teď Milošovi vyléčilo cukrovku, to by mi teď fakt bodlo! :-)

H. Balzám 18.1.2018 20:39

Re: Další šance pro češtnu!

Leckterý starý komouš dojetím slzu uroní, jak jsou jejich myšlenky stále živé! :-)

O. Uživatel 18.1.2018 20:55

Uživatel požádal o vymazání
H. Balzám 18.1.2018 20:58

Re: Další šance pro češtnu!

Je to tak, byli tu dávno před srpem a kladivem a budou tu i dlouho po něm...

J. Jelínek 18.1.2018 21:08

Re: Další šance pro češtnu!

Dolar není původem české slovo - Joachimstaller, taller ,tolar, dolar.

H. Balzám 18.1.2018 21:26

Re: Další šance pro češtnu!

Tolar je platidlo, talíř je nádobí! :-)

J. Venc 18.1.2018 20:10

Dnešní diskusní rohlíčky

jsou obzvláště vypečené!

Ten K. Němec - nějaký utajený kandidát presidentský?

Až dodnes jsem se domníval, že ze zdejších by to na pohodu zvládl snad jen Vobr!

:-)

K. Němec 18.1.2018 20:12

Re: Dnešní diskusní rohlíčky

Vobra si vezmu jako šéfa protokolu. On na to má. Ale šetřím si to na důchod, zatím je čas.

:)

J. Venc 18.1.2018 20:14

Re: Dnešní diskusní rohlíčky

Šéfa protokolu? Takže něco jako podmluvčího?

Vezme to, když obyčejný mluvčí Ovčáček to dotáhl téměř na viceprezidenta?

Stěží!

:-)

K. Němec 18.1.2018 20:16

Re: Dnešní diskusní rohlíčky

Vy jste to tu dnes nečetl? Já budu potřebovat mluvčího? Pf, nač? :)

J. Venc 18.1.2018 20:30

Re: Dnešní diskusní rohlíčky

Teda ani šéfa protokolu?

Nebo snad bez Vobra do toho protokolu (ať už jest to cokoli) netrefíte? Dveře jsou dveře a zpravidla i mají nějakou tu kliku, ne?

:-)

K. Němec 18.1.2018 21:14

Re: Dnešní diskusní rohlíčky

Někdo musí ostatním vysvětlit, jak se mají ke mně chovat. :)

O. Uživatel 18.1.2018 20:15

Uživatel požádal o vymazání
K. Němec 18.1.2018 20:17

Re: Dnešní diskusní rohlíčky

Vidíte tu ještě nějakého jiného?

O. Uživatel 18.1.2018 20:19

Uživatel požádal o vymazání
H. Balzám 18.1.2018 20:23

Re: Dnešní diskusní rohlíčky

Tedy Aleši, tvé přehlížení hraničí až s ignorací! :-)

O. Uživatel 18.1.2018 20:26

Uživatel požádal o vymazání