3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

Budeme mít čipy

Škarohlída napadne, kdopak asi zalobboval zrušení dálničních známek a zavedení čipových krabiček pro jízdu na dálnici? Kdopak je asi výrobce toho zařízení?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Mislead 1.4.2008 19:57

pozor

ještě je apríl;-)

Ladislav N. 1.4.2008 19:58

Re: No jak kdo, já před chvíli vstával :-)

No, já je chtěl letos podat po Internetu, ale ta šílenost, co na mě vybafla z ministerstva financí, mě odradila. To je neuvěřitelné, jak má Microsoft naše úřady "v hrsti"... a ministerstvo financí naprosto nesmyslné systémové požadavky na MS aplikace....

vlk 1.4.2008 20:04

V tomto státu

odmítám mít jakési elektronické potvrzení o čemkoliv. Není nad razítko na papíře...

...vzhledem k právní úrovni našeho státu by mi to sice bylo také houbelec platné (kdyby byla vůle), alespoň však mám pocit, že jsem udělal, co bylo ve vlčích silách ;-)

Dana 1.4.2008 20:04

Re: Re: No jak kdo, já před chvíli vstával :-)

no jo, to je ten systém zabezpečení. Nejsem IT odborník, ale myslím si, že by se to dalo vyřešit přijímáním přiznání do zvláštní schránky - karantény - a po ověření bezvirovosti, teprve převést do daňového systému...ale nejsem odborník, jak jsem řekla...

vlk 1.4.2008 20:08

O viry vůbec nejde.

Státní správa komunikuje pouze s Jediným Správným Software od nejmenované společnosti a je jí šumafuk, že pouze kvůli komunikaci se státní správou si človíček musí od oné společnosti nakoupit licence na software, ketrý lze jinak bezproblémů nahradit aplikacemi zdarma...

...a to opomíjím, že státní správa má (pochopitelně také právě z těchto důvodů) onen software za zcela jinou cenu.

Dana 1.4.2008 20:11

Re: O viry vůbec nejde.

ale to vím taky, jenže k tomu je ten systém zabezpečení jako bonus! No, jsem loayální, mlčím....;-)

Ladislav N. 1.4.2008 20:15

Re: O viry vůbec nejde.

Právě na to jsem myslel - nějaký den pozpátku jsem četl zprávu  o "paušálu" na programy pro vládní úřady, které si Mrkvosoft s vládou "výhodně" dojednal....  A ti pitomci pak všechny dokumenty zveřejňují v *.doc souborech... ;-D

Ladislav N. 1.4.2008 20:11

Re: Re: Re: No jak kdo, já před chvíli vstával :-)

Internetové bankovnictví používám bez problémů i s "alternativními" prohlížeči. Ministerstvo financí vyžaduje pouze "děravý" Internet explorer... ;-P Jako by šlo o víc, než je kvalita připojení na banku...

Kdepak. Tímhle to u mě prohráli....

Haf 1.4.2008 20:14

Re: No jak kdo, já před chvíli vstával :-)

Pro to přiznání či lhaní je ten apríl dneska .:-)

Dana 1.4.2008 20:20

Re: Re: No jak kdo, já před chvíli vstával :-)

no a proto je termín 31.3. - aby se pak někteří nevymlouvali... ;-D

vlk 1.4.2008 20:52

Co když to vyjde na neděli?

Mislead 1.4.2008 19:49

Re: Hezký večer všem bytostem ;-)

vítej:-)

vlk 1.4.2008 19:53

Ahojky :-)

Psí vrah Čumil 1.4.2008 19:50

Re: Hezký večer všem bytostem ;-)

Jojo, taky tak. A že sem lezete, když je to tady podle Čumila?

vlk 1.4.2008 19:53

To je pouze Vaše idea,

zatím nejsou všichni jako Vy ani omylem ;-)))

Psí vrah Čumil 1.4.2008 19:57

Re: To je pouze Vaše idea,

Tak to rád slyším. Stále sobě sám uprostřed nespočetných zlodějských rukou? Bez historie, bez jazyka, bez kultury? Vydržať!

No, pomalu půjdu, abyste si mohl zase statečně popovídat o nepřítomných. Hezkou zábavu!

vlk 1.4.2008 20:01

Asi Vám nerozumím.

Mluvím i píšu rodnou řečí, něco s historie si pamatuji, jakési kulturní vyžití také mám. Nebo jste si již přivlastnil i tohle?

pf 1.4.2008 20:06

jen nerikejte

takove radio, ktere by fungovalo jen po zasunuti kreditni karty a Cumil by presne na vyplatni pasce vzdy videl kolik lidi ho poslouchalo a dostaval by treba desetinu halere/clovekohodinu, nad tim preci musi kazdy liberal radostne vrnet!

A co treba Nardoni divadlo pekne trzne? a hezky generovat slusny zisk pro akcionare?

vlk 1.4.2008 20:11

Ano, takové rádio by se mi líbilo.

Cokoliv, co se platí ze zákona vede k mizerné ekonomické efektivitě. Ostatně, Čumil je toho názorným příkladem - takhle si pracovní vypětí nepředstavuji, ledy by to měl v popisu práce.

A Národní divadlo? Udělejte z toho snobárnu a vstupenky za 10k budou na pořadník...

Pavla B. 1.4.2008 20:12

Re: jen nerikejte

Však digitalizace vysílání pomaloučku polehoučku k něčemu takovému doufejme směřuje.

Ad Národní divadlo: nemusí snad být nutně akciovka, aby se uživilo. Proč je ale nutné masivně dotovat nesehnatelné vstupenky (resp. sehnatelné pak na černém trhu za pětinásobek ceny) mně zatím uníká. Proč ten tržní zisk mají překupníci vstupenek a ne divadlo?

Ladislav N. 1.4.2008 20:22

Re: tržní zisk mají překupníci vstupenek

Protože takhle se na těch vstupenkách ještě řada lidí (z divadla nejspíš) přiživí bokem. Kdyby byly dražší a poptávka se s nabídkou plus-mínus vyrovnala, překupníci by přišli o kšeft...;-)

Psí vrah Čumil 1.4.2008 20:15

Re: Asi Vám nerozumím.

Vy máte rodnou řeč? Probůh, jak jste k tomu přišel? Byla vám seslána - spolu s tou historií - z nebes? Smím vás na rozloučenou upozornit, že nic z těch jmenovaných a naprosto zbytných statků, které zřejmě jen v přechodném poblouznění nazýváte třeba rodnou řečí, není žádnou samozřejmostí gratis? Tak veselou zábavu o nepřítomných, statečný vlku, nedělejte si zábrany.

Pavla B. 1.4.2008 20:17

Re: Re: Asi Vám nerozumím.

No, o těch nepřítomných to teda píše ten pravej;-D

Psí vrah Čumil 1.4.2008 20:22

Re: Re: Re: Asi Vám nerozumím.

Milostivá, zkuste ovládat své reflexy. Jednak ty podmíněné, druhak ty stádní.

Pavla B. 1.4.2008 20:28

Re: Re: Re: Re: Asi Vám nerozumím.

A pročpak? Už si nepamatujete, jak jste tady rozebíral vlkovu existenci, když tu vlk nebyl? Jak jste byl o něj celej ustaranej?

A to napomínání si nechte na doma, nejsem na vaše věčné mentorování zvědavá.

Psí vrah Čumil 1.4.2008 20:32

Re: Re: Re: Re: Re: Asi Vám nerozumím.

Cililink. Sáněte si pro kapesník, prosím. Zase ta brada...

vlk 1.4.2008 20:17

Čumile, Vy jste dočista zešílel...

Psí vrah Čumil 1.4.2008 20:27

Re: Čumile, Vy jste dočista zešílel...

Ale kdepak, drahý vlku, svou hrdou statečnost tu najdete někde v archivu. Nějak jste se nám zdomestikoval. Měl jsem za to, že jste větší formát.

vlk 1.4.2008 20:28

Už jsem se vyděsil, že byste mne pochválil ;-)))

Dana 1.4.2008 20:07

Re: Re: To je pouze Vaše idea,

Čumile, proč štenkrujete?