5.6.2024 | Svátek má Dobroslav


Diskuse k článku

Bude z Babiše poskok?

Apoštolové dostali výprask, Jidáš jede, takto biblicky se dá charakterizovat vývoj posledních hodin. Ostudné fiasko strany Zemanových nýmandů vzbudilo veselí a poskytlo komickou vložku dramatu posledních voleb. Ovšem to hlavní se odehrává v sociální demokracii, straně, která pyrrhovsky vyhrála volby hanebným výsledkem těsně nad dvacet procent. Jidáš Hašek, jeden z významných viníků této prohry ve vítězství, se spolčil s rozvracečem sociální demokracie Zemanem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Varadinková 26.10.2013 10:08

Re: A co kdyby podobným způsobem zabránil nějaký rektor Havlovi vystoupit před studenty?

Já Vám narozdíl od Drobkové nevyčítám státní vemeno.

Jen mi hlava nebere, proč tleskáte omezování svobody slova na akademické půdě. Proč by hlava státu, který tu školu zřídil a financuje ji,  neměla mít možnost tam vystoupit? Kdyby ji zřídila a financovala místo státu nějaká soukromá nadace, bránila byste šéfovi té nadace, aby promluvil ke studentům?

A nevyhýbejte se otázce, co kdyby to byl Havel. Hlava státu je stále hlava státu, bez ohledu na Vaše či mé animozity k ní. I Havel měl přece své politické názory, se kterými spousta lidí nesouhlasí.

Hájila byste stejně vehementně  i právo takového rektora, který by s Havlovými názory nesouhlasil, aby prezidentu Havlovi zakázal promluvit ke studentům? Jste schopná si odpověď na tuto otázku přiznat, nebo to odbudete jen lazárkovským úhybným manévrem?

P. Boublíková 26.10.2013 10:15

Re: A co kdyby podobným způsobem zabránil nějaký rektor Havlovi vystoupit před studenty?

Rzdíl mezi Zemanem a Havlem je v tom, že Havel nebyl čestným předsedou žádné politické strany.

Je hezké, že se Zeman domáhal vystupovat na univerzitě z titulu prezidenta, ale bohužel mu nelze odpárat stranickou funkci čestného přesdey SPOZ. Měla byste se spíše zeptat, zda bych byla proti vystupování Klause v době, kdy byl prezidentem a současně čestným předsedou ODS. Ano, byla bbych proti, pokud by to mělo být také v období před volbami, tj. v období volební kampaně. Činnost politických stran na akademické půdě vysokoškolský zákon zakazuje.

P. Boublíková 26.10.2013 10:19

Re: A co kdyby podobným způsobem zabránil nějaký rektor Havlovi vystoupit před studenty?

Z téhož důvodu by neměl v době volební kampaně vystupovat na VŠ ani hypotetický předseda nějaké nadace financující školu, pokud by byl současně vysokým funkcionářem nějaké politické strany.

M. Varadinková 26.10.2013 10:29

Re: A co kdyby podobným způsobem zabránil nějaký rektor Havlovi vystoupit před studenty?

Zeman tam ale nepřišel agitovat jako čestný předseda nějaké strany, ale promluvit jako hlava státu. Kdyby to bylo tak, jak říkáte, nesměl by na VŠ přednášet žádný funkcionář žádné strany. Čili všichni přednášející na VŠ by měli zakázané se politicky angažovat.  Tak to ale není, že? Politicky se angažují se, kandidují za různé subjekty, zastávají různé (nejen čestné) funkce  a přitom dále přednášejí. A nikomu jejich politické angažmá nevadí. To je ta akademická svoboda. Proč by to mělo vadit specificky jen u Zemana?

Vysokoškolský zákon přece explicitně nezmiňuje období volební kampaně.  Ten přece platí pořád stejně, v každém období.

Klaus vystoupil před studenty mnohokrát a nikomu to nevadilo. I Zeman vystoupil před studenty na jiných VŠ. Platí pro ně snad jiný zákon, než pro Masarykovu univerzitu? 

Prostě ten postoj Váš a Vašeho rektora není obhajitelný.

M. Martinovská 26.10.2013 10:33

Re: A co kdyby podobným způsobem zabránil nějaký rektor Havlovi vystoupit před studenty?

Vy si myslíte, upřímně jste přesvědčena, že Zeman svými jízdami na mítinky v posledním půlroce, doprovázen Mynářem, a tu Pecinou a tamrůznými jinými lídry SPOZU, nedělal žádnou předvolební kampaň? Mynář kampaň přiznal... i Zeman se prořekl - po volbách už nechci nikoho vidět a nikam jet .... vtipný bonmot, že?

M. Martinovská 26.10.2013 10:18

Re: A co kdyby podobným způsobem zabránil nějaký rektor Havlovi vystoupit před studenty?

Škoda, že Havel už není a hypotetická situace nenastala. Prostě není prezident, jako prezident, není Masaryk, jako Beneš, není Husák, jako Klaus, není Havel jako Zeman. Havel jednoho rektora taky nejmenoval, ale kvůli lustracím  a ostatní rektoři žádnou protiakci nespustili. Zeman se k rektorům chová buransky a uboze, tak se jich velká skupina naštvala. Proč ti rektoři neposlechnou váš názor, je skutečně záhada, ale zjevně mají ten názor, že prostě jim určité ublížené jednání hodné tříletého chlapečka vadí. Vám ovšem nevadila Zemanova intenzivní kontaktní předvolební kampaň ve prospěch SPOZU za státní peníze, což bylo to, o co šlo - to byl jev, který vadil i rektorovi MU. Vozil si sebou Mynáře a Pecinu -- atd. Mynář řekl, že sice slíbil být nadstranickým, ale musí přece pomoct své straně. To je přece víc, než nějaká státní funkce!

M. Varadinková 26.10.2013 10:31

Re: A co kdyby podobným způsobem zabránil nějaký rektor Havlovi vystoupit před studenty?

Buransky se chová ten rektor. Potlačuje akademickou svobodu.

O. Slavík 26.10.2013 9:10

A bucínek Lessy má vymalováno

http://www.novinky.cz/domaci/317377-lessyho-potrestal-uz-ministr-zduvodnil-soud-proc-zastavil-stihani.html

___________________________________________________________________________

Neříkej hop, dokud nepřeskočíš !

O. Slavík 26.10.2013 9:14

Re: A bucínek Lessy má vymalováno

A jedéééém

http://www.youtube.com/watch?v=4pgbJaKemic

V. Hajková 26.10.2013 9:16

Re: A bucínek Lessy má vymalováno

No-   hurá!   A  to  už  ječel-  že  che  miliony-  za  osobní   ujmu!  

M. Luňák 26.10.2013 9:18

Re: A bucínek Lessy má vymalováno

Kubice nastoupil na MV ČSFR za mě. Heč :o)

K. Drobková 26.10.2013 9:28

Re: A bucínek Lessy má vymalováno

 Tak to zrovna moc ke chlubení není.

M. Luňák 26.10.2013 9:35

Re: A bucínek Lessy má vymalováno

Tak to si možná řekneme později... To není výhružka. To je sázka :o)))

K. Drobková 26.10.2013 9:41

Re: A bucínek Lessy má vymalováno

Bať, bať ..... nepotkala jsem policajta, který by toho taxíkáře nemyloval. :-))

M. Luňák 26.10.2013 10:08

Re: A bucínek Lessy má vymalováno

Taxikáři, zvláště v Práglu, jsou fine :o)

V. Hajková 26.10.2013 9:01

to: p. BOLESLAV

http://www.youtube.com/watch?v=IKUGDZn20CY        Opravdu  Vám   tato  písnička  -  nic  neříká??   Já  jsem  z  ní    měla  dnes  ráno  docela  až  labutí  kuži-  jak  popisuje    dnešek   i  minulost  !   Přečtěte  si  příspěvky  pod  ní!  

V. Hajková 26.10.2013 9:05

Re: to: p. BOLESLAV

Jeden  z  příspěvku-   pod  touto  písni   :::::Žádná nová písnička od jakéhokoliv interpreta mi nezní v uších tak

dlouho. Je v ní tolik symbolů, na dobu současnou i dávno minulou. Tolik

pravdy v jedné písničce.. Klaním se až k zemi

V. Hajková 26.10.2013 9:08

Re: to: p. BOLESLAV

Dát     dnes   na  sklo  tuto  písen-  to  se  p.  Boublíkové   opravdu  povedlo!

J. Tolman 26.10.2013 8:46

Zeman boří tradice, pozvánku na Hrad nedostali ani expremiéři. Klaus pozván jako exprezident

Jediný, koho Zeman z bývalých předsedů vlády pozval, je Václav Klaus, s kterým Zeman léta udržuje dobré vztahy. Klaus ale pozvání obdržel jako bývalý prezident, nikoli premiér.

Vedle dvou rektorů totiž Zeman – oproti dosavadním zvyklostem – nepozval ani jednoho z bývalých českých premiérů. Na dotaz Práva to potvrdili někdejší předsedové vlád – Petr Pithart, Vladimír Špidla, Jiří Paroubek, Mirek Topolánek a Petr Nečas. Na Hradě nebude ani Stanislav Gross, který je stejně jako Špidla se Zemanem na kordy od prezidentské volby v roce 2002.

M. Luňák 26.10.2013 8:51

Re: Zeman boří tradice, pozvánku na Hrad nedostali ani expremiéři. Klaus pozván jako exprezident

Standa jednou na hradě bude. Čítám Špilberk :o)

J. Tolman 26.10.2013 9:01

Re: Zeman boří tradice, pozvánku na Hrad nedostali ani expremiéři. Klaus pozván jako exprezident

Šéf české pravice Simkanič a velký podporovatel pana Macha a SSO veřejně zničil jedinou stopu, která mohla vést k nějakému výsledku. Takže sorry.

M. Luňák 26.10.2013 9:02

Re: Zeman boří tradice, pozvánku na Hrad nedostali ani expremiéři. Klaus pozván jako exprezident

Dovolte, abych se zasmál. Ha ha ha. :o)))))

O. Slavík 26.10.2013 8:38

Fourth of July neboli Independance Day

jest slaven spontánně lidmi.Lidé v ulici se scházejí na barbecue,jeden na druhého se usmívají,jsou veselí. Nikdo to neorganisuje a zváni jsou všichni.

Jako účastník jsem se pak dozvěděl, že vlastně skoro každý pochází z Rakouska-Uherska, Moravy,Čech  .

P. Hofman 26.10.2013 8:44

Re: Fourth of July neboli Independance Day

Tak to jste byl spíš v ulici Politických vězňů na oslavě VŘSR. Už ten sajrajt nehulte.

O. Slavík 26.10.2013 8:50

Re: Fourth of July neboli Independance Day

HOFMAN, v Chicagu dělal starostu Čermák , když o bolševikovi nebylo slechu dechu.  :-)

P. Hofman 26.10.2013 8:57

Re: Fourth of July neboli Independance Day

Jistě, až na to, že v oněch třicátých letech, kdy dělal starostu, už bolševik víc než 10 let radostně bačoval v rusku.

O. Slavík 26.10.2013 9:04

Re: Fourth of July neboli Independance Day

Já to tušil, že pocházíte z Ruska. Já tam předky nemám... tu-ááá.

P. Hofman 26.10.2013 9:14

Re: Fourth of July neboli Independance Day

Tak, na netu můžete tvrdit cokoliv. Já vám i ten podpis Charty uvěřím.

K. Drobková 26.10.2013 9:20

Víte prd......

Komunistická strana Spojených států byla založena v roce 1919.

M. Luňák 26.10.2013 8:54

Re: Fourth of July neboli Independance Day

Jo, jo. 4. července jsem byl ještě vesel. Poté co mě fyzicky napadl náš starosta, jsem už jenom churav.

I když dnes, přišli od volební komise, se mi udělalo docela Tú áááá