27.6.2024 | Svátek má Ladislav


Diskuse k článku

Bude z Babiše poskok?

Apoštolové dostali výprask, Jidáš jede, takto biblicky se dá charakterizovat vývoj posledních hodin. Ostudné fiasko strany Zemanových nýmandů vzbudilo veselí a poskytlo komickou vložku dramatu posledních voleb. Ovšem to hlavní se odehrává v sociální demokracii, straně, která pyrrhovsky vyhrála volby hanebným výsledkem těsně nad dvacet procent. Jidáš Hašek, jeden z významných viníků této prohry ve vítězství, se spolčil s rozvracečem sociální demokracie Zemanem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Ilsner 26.10.2013 10:56

Re: oprava

Bych jen dodal, že podle toho VŠ-zákona je zakázána jen politická činnost na těchto školách. Podle mne ve smyslu toho, že se nesmí zakládat stranické buňky, vyvěšovat po chodbách pol. programy, symboly stran, pořádat schůze na půdě VŠ atd. O přednáškách, najmě nepolitických, tam není ani slovo, nebo se pletu? Tedy, a´t si Klaus nebo Zeman přednášejí, a i kdyby přednášeli o politice, pořád to není politická činnost vysokých škol. Souhlasíte? ;)

M. Martinovská 26.10.2013 10:59

Re: oprava

Vy byste mohl být právník, škoda vás. Nebo byste mohl být zaměstnán jako školní vysvětlovatel. Samozřejmě je to vždy subjektivní, co už je "za hranou". Vy si taky nemyslíte, že Zeman dělal kampaň, že?

O. Slavík 26.10.2013 11:00

YOU´RE RIGHT Mr.Ilsner !

P. Boublíková 26.10.2013 11:07

Re: oprava

Je možné, že si to rektor Bek všechno špatně spočítal. On totiž bude ve funkci už jen dva roky, pak by mohl být sice zvolen podruhé, ale tou dobou bude Zeman ještě prezidentovat a jak psala paní Varadinková, nebude ho již jmenovat.

:-)

A teď už mě prosím opravdu omluvte, o víkendech občas vařím :-)

E. Heusinger 26.10.2013 10:49

Re: oprava

Hloupé a naivní studenty je třeba chránit před všemi ideologickými diverzanty. I kdyby to měl být prezident!

Tak to ma byt, tak je to spravne!

M. Martinovská 26.10.2013 10:37

Re: oprava

Zeman? Ano, a má paměť jako slon - kdo ho kdy nevolil či dostatečně neadoroval. Vlastně ne, on má jistě deníček křivd a ústrků, tak si všechny ty jména zapisuje. Dejíček již bobtná déle, je to tlustý sešitek.

P. Boublíková 26.10.2013 10:38

Re: oprava

Není to Bek, kdo celou tuto akuzu rozmazal. Kdyby se Zeman neurazil a nechtěl mu oplácet (nepozvání na oslavu), tak by se o Bekově odbojové činnosti nikdo ani nedozvěděl.

Ale protože je Zeman ješitný a pomstychtivý, nejspíš skvěle nastartoval Bekovu politickou kariéru.

Pan profesor Bek je specializací janáčkolog a uznejte, že to časem musí jednoho znudit :-)

M. Varadinková 26.10.2013 10:41

Re: oprava

Ale zveřejnil to (že nebyl pozván)  uražený Bek, nikoliv Zeman. Kdyby si to Bek nechal pro sebe, tak o tom nikdo neví.

 Ano, Bek zneužívá pozici  rektora cíleně pro svou politickou kariéru. Neporušuje tím náhodou vysokoškolský zákon?:-))))))

M. Martinovská 26.10.2013 10:45

Re: oprava

Ostatní rektoři by si možná fakt třeba všimli, že tam není rektor MU.

M. Varadinková 26.10.2013 10:48

Re: oprava

Ano, za tři dny by si možná všimli. Ale mediální kampaň, rozpoutaná uraženým Bekem, jede už dnes. Ještě včera nikdo z běžných lidí nevěděl, že nějaký Bek existuje.

P. Boublíková 26.10.2013 10:51

Re: oprava

Bek sice IMHO žádnou kampaň nerozpoutal (viz níže), ale máte pravdu, že Zeman mu umožnil, jak se říká, se zviditelnit.

M. Martinovská 26.10.2013 10:54

Re: oprava

Za tři dny? Myslíte, že mají až tak dlouhé vedení? Nebo že se navzájem neznají? Rektoři? Prostě by po třech dnech začali uvažovat, jejda, nějak mám pocit, jako by...

M. Varadinková 26.10.2013 10:58

Re: oprava

To se ti rektoři opravdu tak třesou na tu žranici na Hradě, že už dlouho dopředu nemyslí na nic jiného? Asi jsou chudáci špatně placení, že?:-))))))))

M. Martinovská 26.10.2013 11:00

Re: oprava

Ne, jsou to přece pravdoláskaři,živí se tudíž pravdoláskou. My, pracující lid, jim ale jejich tučné prebendy nedarujeme.

P. Boublíková 26.10.2013 10:48

Re: oprava

No, myslím si, že to byla takhle: novináři si všimli, že Bek na seznamu pozvaných chybí, a zeptali se ho na důvody, které jim pak řekl. Na ČTK s tím Bek myslím neběžel. Holt si Zeman naběhl na vidle, to se stává. Zákon o vysokých školách tím porušen nebyl :-))))

M. Varadinková 26.10.2013 10:55

Re: oprava

Nemyslím, že si naběhl na vidle. Udělal to, co považoval za správné, bez ohledu na to, jestli na něho novináři ječí nebo neječí. Protože dobře ví, že novináři budou ječet tak jako tak, bez ohledu na to, co dělá nebo nedělá. Pravdoláskaři mu totiž nikdy neodpustí, že v demokratické volbě porazil jejich milovaného Karla a tím pádem i je, tedy Karlovu smečku.

M. Martinovská 26.10.2013 10:57

Re: oprava

Novináři ječí, ano. Ještě, že má Zeman vás. To zahřeje u srdce - má mě ráda Varadinková.

M. Varadinková 26.10.2013 11:03

Re: oprava

To jen Váš primitivní způsob uvažování. Miluje ho-nemiluje ho. Tak to máte Vy - milujete Havla, nemilujete Zemana - a podle toho soudíte i mně.

Já píšu to, co považuju za správné. Padni komu padni. A když jede mediální kampaň proti někomu, tak mám tendenci se ho zastávat, ať se jmenuje Klaus, Zeman, Čunek nebo Bátora.  Klidně proti všem. Jestli mám dotyčného ráda nebo nerada, to s tím nemá pražádnou souvislost.

M. Martinovská 26.10.2013 11:09

Re: oprava

Ptala jste se na odkazy na kampaň, dva z mnoha jsem vám našla, nějak nereagujete. Dala jsme je ještě pro větší pohodlí nahoru. Ale jistě, píšete jedině padni, komu padni, zcela objektivně a spravedlivě. Jste tu prostě nejlepší, objektivně.

M. Varadinková 26.10.2013 11:16

Re: oprava

Ani jeden z těch odkazů se ale netýká besedy se studenty na půdě VŠ.

J. Slanina 26.10.2013 10:56

Re: oprava

" Kdyby ho Bek pouze upozornil, že nemá pronášet politickou agitaci pro SPOZ (což ovšem Zeman stejně dělat nehodlal),..."

Tohle vypadá, že mu ten projev psala Varadinková.

M. Varadinková 26.10.2013 11:11

Re: oprava

Nehodlal. Sám to řekl a sám musí nejlépe vědět, co hodlal nebo nehodlal. Určitě to nemohl předem vědět Bek.

Ostatně, mohl ho nechat promluvit a uvidělo by se. Pokud by tu agitaci dělal, tak by ho pak (plným právem) mohli pravdoláskaři mediálně pranýřovat.

Když mu ale předem rektor zacpal ústa, tak je to dehonestace i těch studentů (protože je považuje za průhlednou agitkou snadno ovlivnitelné blbce).

J. Slanina 26.10.2013 11:29

Re: oprava

Tak psala nebo nepsala?

M. Varadinková 26.10.2013 10:39

Re: oprava

Zeman tam ovšem nepřijel "vyvíjet činnost politických stran", ale promluvit se studenty jako hlava státu. Kdyby ho Bek pouze upozornil, že nemá pronášet politickou agitaci pro SPOZ (což ovšem Zeman stejně dělat nehodlal), a dovolil mu promluvit, bylo by vše v pořádku. Přednášejí tam přece běžně i další politicky angažovaní profesoři a docenti.

Je rozdíl mezi "vyvíjet činnost" a "mít nevhodný kádrový profil". Rektor kádroval a omezoval svobodu projevu podle - dle něho -  nevhodného kádrového profilu, bez ohledu na konkrétní činnost.

Takže je to potlačováním akademické svobody  nikoliv Zemanem, ale tím rektorem. A žádnou oporu ve vysokoškolském zákoně to nemá.

S. Lazárek 26.10.2013 10:40

Re: oprava

Tak hlavně, že máte zase nového páníčka, pravičačko bez přívlastků.

M. Varadinková 26.10.2013 10:45

Re: oprava

Já nemám žádného páníčka. Jen svůj vlastní rozum. Pro Vás nepředstavitelné a nedosažitelné, že:-)))))))

S. Lazárek 26.10.2013 10:48

Re: oprava

Tak tím rozumem bych se zrovna ve Vašem případě moc nechlubil. Já si naopak myslím, že máte mezi ušima poměrně slušnou siláž.

To, co si umíte představit Vy, si já opravdu představit nedokážu, tak v tom Vám dávám za pravdu, slečno Marpleová.

M. Martinovská 26.10.2013 10:41

Re: oprava

První věta: vy tomu fakt věříte? To jste zcela unikátní tvor. Věříte Zemanovi všechno, co říká, že? Vy ale dokonce víte, co Zeman nehodlal. Vy máte se Zemanem nějaké bližší kontakty, či co, nebo to jenom víte, jako všechno, tak nějak z hlavy?

S. Lazárek 26.10.2013 10:42

Re: oprava

Přítel mého přítele je i můj přítel.....

J. Kombercová 26.10.2013 10:44

Re: oprava

...a když ho miluješ, tak musíš!