28.6.2022 | Svátek má Lubomír


Diskuse k článku

Brutální vražda v Nigérii

Dva lékaři podřezaní, ten třetí má hlavu uříznutou úplně, jistě se to odehrálo za okolností, jaké si nedokážeme představit. Islamistický extremismus v praxi, přičemž přechod od extremismu k umírněnosti je velmi nezřetelný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hofman 11.2.2013 7:40

Re: Ti lékaři jeli sice v dobré vůli pomáhat,

Tak teď zase čtu, že to byli Jihokorejci, tak nevím?!

L. Brabencová 11.2.2013 7:46

Re: Ti lékaři jeli sice v dobré vůli pomáhat,

Kde to čtete?

P. Hofman 11.2.2013 7:48

Re: Ti lékaři jeli sice v dobré vůli pomáhat,

http://nachrichtenheutedeutschland.com/sudkoreanischen-arzten-in-nigeria-getotet/

L. Brabencová 11.2.2013 7:49

Re: Ti lékaři jeli sice v dobré vůli pomáhat,

Našla jsem to na iDnes.cz.

S. Netzer 11.2.2013 7:49

Re: Ti lékaři jeli sice v dobré vůli pomáhat,

http://world.kbs.co.kr/german/news/news_In_detail.htm?No=45311

P. Hofman 11.2.2013 7:54

Re: Ti lékaři jeli sice v dobré vůli pomáhat,

Aha, tak díky. Byl jsem tím, asi starším článkem, verwirrt.

S. Netzer 11.2.2013 7:38

Re: Ti lékaři jeli sice v dobré vůli pomáhat,

Přesně tak. Níže kdosi zmínil Polytechnu. Jsem si jistá, že nějaká ta její severokorejská obdoba má přímo vyděračské podmínky, takže vyhlídky na "výhodný plat" nehrály u těchto chudáků žádnou roli.

P. Hofman 11.2.2013 7:46

Re: Ti lékaři jeli sice v dobré vůli pomáhat,

Pokud jsem mluvil s lidmi (či četl), kteří šli do těchto zemí pomáhat, tak nikdy nebyla výše platu na prvním místě. Často dokonce velmi nepodstatná.

Paní Brabencová si trochu plete situaci za našeho minulého režimu s tou dnešní. Tehdy se doma kromě tabulkových platů dalo přivydělat jenom korupcí, proto mnozí jezdili na "socialistické" projekty do ciziny, což bylo v poměru s domácími platy placeno královsky a míra nebezpečí byla malá.

S. Netzer 11.2.2013 7:54

Re: Ti lékaři jeli sice v dobré vůli pomáhat,

Já to znám z vlastní zkušenosti. Pro mnohé lékaře, kteří byli činní v severní Africe, byl 21. srpen 68 okamžikem rozhodnutí nevrátit se zpátky.

P. Hofman 11.2.2013 7:55

Re: Ti lékaři jeli sice v dobré vůli pomáhat,

Nejen lékaře!

L. Brabencová 11.2.2013 7:54

Re: Ti lékaři jeli sice v dobré vůli pomáhat,

máte pravdu, tak se na to pořád dívám.Asi je to dneska jiné.

P. Hofman 11.2.2013 8:01

Re: Ti lékaři jeli sice v dobré vůli pomáhat,

To nebyla vaše kritika, jen to z dřívějška znám. Mám pár kamarádů, kteří pracovali u českých "zastupotechen" a jezdili pracovně hodně do světa, kde naše firmy něco stavěly či podobně. Snad ale nikdy to nebylo do nějak velmi nebezpečného prostředí. Tuzexové poukázky se pak však velmi hodily.

L. Brabencová 11.2.2013 8:02

Re: Ti lékaři jeli sice v dobré vůli pomáhat,

Měla jsem také možnost,ale nejela jsem kvůli rodině,syn byl malý.

P. Rajman 11.2.2013 7:07

ODSácké kádrování

ODS svým hlášením se ke Klausovu odkazu extrémního šovinismu a současnou kádrovou politikou dává najevo, že je to právě a především ona, kdo používá na české občany dvojí metr.

O. Uživatel 11.2.2013 7:24

Uživatel požádal o vymazání
K. Drobková 11.2.2013 7:31

Re: ODSácké kádrování

Kdyby PánBůh dal a všichni svatí s ním .......

S. Donát 11.2.2013 7:34

Re: ODSácké kádrování

Koukám, že když si do Václava Klause nekopne Aston, vždycky se najde někdo, kdo to udělá za něj

O. Uživatel 11.2.2013 7:38

Uživatel požádal o vymazání
P. Hlosta 11.2.2013 5:43

Co jen si naši lékaři počnou?

Je hodně takových, kteří na Astonův úvodník budou mít tendenci tvrdit, že netřeba se do Afriky míchat, protože zákony trhu tohle vyřeší, protože všechny snahy o centrální dohlížení jsou jasným levicovým prostředkem a už samé slovo levice je pro ně zaklínadlo o ďáblu. Podle mně je Afrika problém pro hegemony, jako je USA, Čína a Rusko a nikdo to za ně neudělá. Že nedokáží zatnout tipec teroristům, to jen znamená, že někde dělají chybu a s jistotou to jejich rozvědky ví, jen vlády se nechtějí poučit.

Našim lékařům podřezávání krků nehrozí a to ani za demonstrativní stávku, kterou chystají. Cítí se být podhodnoceni natolik, že dobrovolná práce pro zdraví lidu jim dělá pupínky a dva tři příjmy pro jednoho lékaře v nemocnici či klinice jsou málo. Stejně tak se chovají na ministerstvu úředníci a pro nízký příjem padesát tis. měs. si vydržují svou, či spřátelenou firmu. Jeden potřebný úředník dokonce musí zastávat dva úřady a vlastní firmu, aby mohl penízky otočit v kolečku klientelismu, namnožit zisk a dosáhnout své potřebné životní úrovně.

http://www.lidovky.cz/statni-urednik-zastava-dve-podobne-funkce-a-bere-dva-platy-p3n-/zpravy-domov.aspx?c=A130209_205643_ln_domov_mpr

Paní Hájková mě tady vždy něco oponuje faktem, že naše zdravotnictví je na špičkové úrovni a my pořád něco máme za námitky neprávem. Tedy špičková úroveň tu skutečně je, jen ty platy lékařům bez hranic(myšleno platových hranic) jsou doktorský problém. Co s tím má dělat pacient, to nevím, jen je vydírán lékaři odboráři a státu je to jaksi u zadele. Vláda toho času pravicová experimentuje s úsporami a obvoďáci zahrnutí papírováním přeposílají pacienty k odborníkům a zpět. Momentálně obvoďáci(jsou soukromní podnikatelé) úpí pod tlakem chřipky. Co nestihnou přeposlat k odborníkovi, to může i zhebnout. A tak nehrozí podřezávání krků lékařům v Česku. Jen o pacienta je zájem leda v případě, že z něj cítit zisk. Ovšem vláda na pacientovi hodlá šetřit. Co jen si lékaři počnou?!

P. Boublíková 11.2.2013 5:52

Re: Co jen si naši lékaři počnou?

Pane Hlosto, k vašemu příspěvku jen tolik: jak jistě víte, platy učitelů SKUTEČNĚ nejsou nic moc, a proto úroveň našeho školství stojí za prt. (Dále netřeba věc rozebírat - souvislost je jasná - neviditelná pracka prostě funguje i tam, kde jakoby žádný trh není.)

Už teď je mnohem snazší vystudovat lékařskou fakultu než tomu bylo dříve - nároky na studenty se snižují prostě proto, abychom měli aspoň nějaké lékaře. (Výjimkou je stomatologie - tam je zájem o studium tak velký, že tento obor snižovat nároky nemusí.) Jestlli to tak půjde dál, budeme si na úroveň zdravotnictví stěžovat stejně tak trpce, jako si nyní stěžujeme na úroveň školství. Platy zaměstnanců resortu s tím MAJÍ něco společného :-)

P. Hlosta 11.2.2013 6:01

Re: Co jen si naši lékaři počnou?

Podle vzoru ve zdravotnictví je asi třeba kantory a lidi ve školství celkově, přimět k podnikání. Co učitelka od mateřské školky až po docenta univerzity, všichni do jednoho aby podnikali s učením. Krom stálého platu od státu musí ještě klientelisticky svázat výuku žáka a z toho čerpat příjem. Pak teprv jim blaze bude a stávkou stát budou moci nutit k navýšení příjmů. Žactvo jistě nebude vzdělanější, ale o to přeci vůbec nejde. Žactvo je tu od toho, aby vláda v současnosti pravicová na Žactvu našla úspory, tolik potřebné k vládnutí. K čemu jinému je totiž vláda, než k šetření na občanech, když od nich vytáhla daně? ;-))

P. Boublíková 11.2.2013 6:10

Re: Co jen si naši lékaři počnou?

Zkuste nemíchat dohromady vážně míněná slova a ironii, a hlavně si ujasnit, co vlastně chcete - přidat lékařům nebo nepřidat...

Skutečnost je taková, že dobrého lékaře si prostě musíte zaplatit - buďto z veřejných penez nebo ze svých, pokud na to budete mít.

Situace ve škosltví (přesněji řečeno ve vzdělávání) je podobná. Včetně těch mateřských školek. Možná byste se divil, kolik učitelů si skutečně přivydělává jakou soukromníci (pak ale pochopitelně trpí jejich výkon ve škole).

M. Frank 11.2.2013 7:08

Re: Co jen si naši lékaři počnou?

Paní Boublíková, jste zase totálně mimo mísu.Učitelé a lékaři (zrovna tak důchodci) moho mít příjem takový, jaký je schopna ekonomika této země zajistit svým výkonem. Pokud to nevíte, tak většina firem (snad kromě solárníků) jede v úsporném režimu nadoraz. Kdo by nechtěl přidat chudákům lékařům, nakonec všem, ale kde na to vzít? Do důsledků dovedeno, dnes si na jejich platy půjčujeme.

P. Boublíková 11.2.2013 7:37

Re: Co jen si naši lékaři počnou?

Ale to já vím, pane Franku.

Jde o to, seřadit si priority. Mimo jiného si ujasnit, zda má být kvalitní vzdělávání a kvalitní zdravotnická péče dostupné pro všechny nebo jen pro majetnější vrstvy. Nebo zda jsou na prvním místě třeba důchody.

D. Polanský 11.2.2013 7:19

Až se divím, jak tento pán vše zná

Mám dceru lékařku, oftalmoložku, operuje. Má jeden příjem. Když  začínala, dělala za úvazek 0,1 (není to překlep) 8 hodin, ale brala to, že se chce něčemu naučit. Takže neměla ani na šalinkartu, museli jsem jí dofinancovávat. Postupně se jí úvazek zvyšoval (0,2; 0,5 atd.), přitom ale stále pracovala 8 hodin. Až nějak po dvou či třech letech se dostala na plný úvazek. Má příjem jaký je běžný ve fakultní nemocnici  u lékařů, občas si přilepší tím, že se zapojuje do projektů. Ale nejsou to žádné horentní sumy. Bydlí s manželem a 2 dětmi v 2+1, který mají přes dědictví manžela. Věří, že když jim i my trochu pomůžeme, že si koupí starší domek se zahradou a dají si jej do pořádku. Zeťák je šikovný, takže to zvládne. Na nové mnohamilionové domy v Brně ani pomyslet. A takových lékařů znám několik. Ovšem pán asi zná zase jiné. Pokud jde o zisk, přiznávám, že několikrát mi přinesla láhev kvalitního moravského víno přímo od vinařů, které operovala.  

P. Rajman 11.2.2013 2:00

Klaus útočí na Havla,

je podle něj extrémní levičák. Proč ne, jde (a u něj poté co předvedl běhen voleb obzvlášť) o pojmy relativní. Vzhledem k tomu, že do okruhu Havlových přátel nepatřil pouze Karel Schwarzenberg, ale také např. významní představitelé USA včetně poslední republikánského prezidenta, je stále jasnější koho V. Klaus za levici považuje. Jsou to všichni, kdo nesdílí jeho liberál nacionalistickou ideologii "sametové"transfomace Česka v KGBáckou expozituru Ruska.

P. Sulc 11.2.2013 1:48

Tak Astone, okolnosti vrazdy si nedokazete predstavit.

A ja zase si nedokazu predstavit tu ohromnou davku naivity a hlouposti, kterou ti lekari projevili. Vzdyt to uz davno neni prvni vrazda zdravotniku v muslimskych zemich, dochazi k nim dosti casto, a zacalo to pred lety. Proc tam lezou ? Mila pani Kulhankova nekde ve svem fejetonu doporucuje: kdyz chces mermomoci pachat dobro, zacni doma, ve sve ulici. Jiste najdes ve sve blizkosti osoby, ktere potrebuji tvoji pomoc. .Kdyz bude cesky lekar pomahat ceskym stareckum a babickam, urcite mu zadna starenka neufikne kebuly. Jen u cikanu bych si nebyl jist srajtofli a hodinkami, ale to lze nechat doma. A ve vsech evropskych zemich jsou starici a babky, ktere by uvitali nejako pomoc, mozna i nejake ty kriplovate deti. Rozhodne nijak neocenuji ty magory z "pomoci bez hranic" ci tak nejak, kteri vidi bidu vsude po svete a nevidi ji doma okolo sebe. Je to nejaky podivny druh dalekozrakosti. Takze ano, je to hnus, kdyz muslimove zabiji zdravotniky, ale da se to od nich cekat a tudiz nad naivnimi lekari slzy neronim. Museli, ci alespon meli s tim pocitat.

P. Pavlovský 11.2.2013 5:23

Re: Tak Astone, okolnosti vrazdy si nedokazete predstavit.

Absolutní souhlas!

Navíc každý evropský lékař byl od narození spolufinancován svými spoluobčany, a proto především oni mají právo na projevy jeho humanity.

Dokud v muslimských zemích nezavládne demokracie s občanskými svobodami, měl by tam každý občan demokratické země jezdit pouze na pozvání domácíh vládců, kteří se zaručí za jejich bezpečnost (srov. kauzu bulharských sestřiček v Libyji).

B. Michal 11.2.2013 6:40

Re: Tak Astone, okolnosti vrazdy si nedokazete predstavit.

Pokud to byli Severokorejci, tak si vzpomeňte, kam a za jakých podmínek vyjížděli naši (nejen) lékaři v péči p.z.o. Polytechny, pokud to neznáte osobně ani od žádného přímého účastníka, tak může posloužit vzpomínka v časopisu komory veterinárních lékařů,první část je zde: http://www.vetkom.cz/content/showArticle/id/408/articleId/zkusenosti-z-alziru-2029

V té souvislosti bych připomněl i součást instruktáže - v žádném případě neříkejte, že jste ateista nebo komunista, musíte tvrdit, že jste křesťan.

Z. Kulhánková 11.2.2013 0:45

Nic nového pod sluncem

Jak asi naši předkové přišli na mudrosloví "čiň čertu doobře, peklem se ti odmění"?