22.5.2024 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

Brexit v mlze

Kolébka parlamentní demokracie nadále připomíná blbinec. V úterý neschválila dohodu o brexitu a ve středu nejspíš neschválí odchod Británie z EU bez dohody, aniž by bylo jasné, jak by měla eventuální dohoda vypadat

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schořík 13.3.2019 9:29

Re: Hlavní problém brexitu je v tom, že modří

Těch smluv, směrnic a nařízení jsou stohy, stejně tak dohod a společných programů - u všech byste musel stanovit rozluku. Plus byste musel předpokládat všechny budoucí a při každé další společné akci řešit jak se vyrovná když jeden odejde.

A takhle je to správně, prostě se jedná a buď se to dojedná nebo ne. Podrobná smlouva by stejně byla k ničemu, stačilo by aby kterákoliv strana řekla, že takhle to nebude a nebylo by.. Zase by se jednalo..

J. Havelka 13.3.2019 8:28

Všichni jsme ve střetu

ZÁJMŮ!!!

J. Dvorská 13.3.2019 8:11

dodatek

NATO je jediná možná záruka pro nás, abychom žili ve svobodě ! Jinak Faltýnek je K.O. !

P. Hlosta 13.3.2019 8:19

Re: dodatek

Akorát je nutné se zasloužit o to být platní NATO. To lze, ale konečně by vlády měly pořádně přitlačit k sebeobraněschopnosti. Ne že se budeme stále vymlouvat, že nás přijde někdo zachránit, kdyby se cosi nám stalo od nepřátel a proto že nemusíme nic investovat, měnit, starat se.

Proč zrovna Faltýnek? Proč ne Babiš? ;-))

J. Dvorská 13.3.2019 8:47

Re: dodatek

Snad taky brzy nebo někdy K.O. !

V. Hájková 13.3.2019 8:20

Re: dodatek

Spíš bych řekla , že Faltýnek - nikterak nevybočuje z linie svého ŠÉFA:-)))

V. Hájková 13.3.2019 7:40

Pane jo:-)

Pokud je tento článek PRÁVA - pravdivý - pak by mě nejvíce zajímalo jak se novináři tohoto listu dostali k těmto výbušným informacím????

https://www.novinky.cz/domaci/499643-pletichy-kolem-kapsche-co-zjistila-policie.html

P. Hofman 13.3.2019 7:51

Re: Pane jo:-)

Četl jsem to a je-li to pravda, tak to má Faltýnek dost blbý.

V. Hájková 13.3.2019 8:01

Re: Pane jo:-)

To, ano. Zítra bude zajímavé sledovat ve sněmovně, jak bude poslancum vysvětlovat, že vše konal jen pro dobro této země! A že tito bojovníci AGROFERTU - PROTI KORUPCI TO UMÍ NÁRAMNĚ !!!!

P. Hofman 13.3.2019 8:20

Re: Pane jo:-)

Jeho vystoupení ve sněmovně je naprosto nesmyslné a neřekne nám nic. Teď je vše v rukou policie, nikdo (z nás či poslanců) kromě ní, neví, kde je pravda.

Ten dokument však, je-li pravdivý, vypadá pro Faltýnka velmi závažně.

P. Hlosta 13.3.2019 7:53

Re: Pane jo:-)

Pane jo! Právo, dříve zvané Rudé! Tak to je pecka neočekávatelná, zvláště když ten Faltýnek je pobočník miliardáře těžce spolupracujícího s levicí, uskutečňujícího levicové záměry a rozumějícího si s levicovým prezidentem!!!

;-)))

J. Vobr 13.3.2019 7:23

DOBRÉ JITRO, TADY DISKUTÉR VOBR

A komu tím prospějete ? Druhé straně ?

:-)))

P. Hlosta 13.3.2019 7:31

Re: DOBRÉ JITRO, TADY DISKUTÉR VOBR

Ste samá sranda. Aby vám to vydrželo! ;-))

P. Kučera 13.3.2019 7:12

Mýtus národní politiky v EU

VB zmítají vnitro i mezistranické spory, nesmyslným referendem o vystoupení počínaje a současným kočkováním o způsobu vystoupení konče. Když se politici nejsou schopni dohodnout, což je po 2,5 letech zřejmé právě dnes, je nové referendum namístě. Otázky (referenda) by byly dvě a byly by velice jednoduché. 1) vystoupit x setrvat? Pokud by vyšlo vystoupit, tak za 14 dnů referendum č. 2) vystoupit s dohodou (která je na stole) x bez dohody? Nebo ještě před tím nové volby s jasným programem stran pokud jde o brexit, který by obě referenda mohl nahradit, což je ovšem složitější a výsledek ne docela jistý. Královna by (potom, nebo raději už teď) mohla porušit svoje důstojné mlčení a připomenout poslancům, že se prostě dohodnout musí. (Když se nedohodnou, je jediná možnost, a sice odchod bez dohody. Nebo že by snad rozhodla výjimečně královna? Atd.)

Ale podobně i diskuse kolem NATO (aj) jsou v EU zapříčiněny zhoubnými "národními" hledisky a "národními" zájmy. Strašák z doby romantismu, končící zákonitě v megamasakrech, v kebulích Evropanů stále straší. Pokud Evropa není opravdu schopna vytvořit svoji celoevropskou identitu, není cesta jak dál na obzoru a čeká nás rozpad EU a pád do bezvýznamnosti (a balkanizace celé Evropy). A Macron? Pokud přijde jako jediný vlivný s novými myšlenkami a ostatní se na něj bez důkazů vrhnou s pokřikem, že je to nový Napoleon, tak nikdo s nějakými novými myšlenkami nikdy nepřijde. Klausové žádných nových myšlenek schopni nejsou. USA se spojila v dobách romantismu silou. Je to jediný recept i pro novou EU?

Dobrý den.

P. Hofman 13.3.2019 7:22

Re: Mýtus národní politiky v EU

Co se týče VB, žádného druhého referenda netřeba. Britští politici se tváří, že hlas lidu je potřeba vyslyšet, a lid už jednou rozhodl. Že poslanci nesouhlasí se smlouvou, dojednanou premiérkou, se nedivím, neb to nemuseli vystupovat. Tak ať dnes parlament odsouhlasí, že odejdou bez dohody a pak vše budou dohadovat nanovo. To by bylo fér jak vůči voliči, tak vůči EU.

S druhým odstavcem souhlasím, Macronovy nápady jsou některé dobré, některé asi nerealizovatelné, ale určitě o nich budou minimálně západní politici jednat, neb si dobře uvědomují, že EU je potřeba pohnout dopředu. My se buď přidáme, nebo "ten, kdo stojí dál, už stojí opodál".

P. Kučera 13.3.2019 7:30

Re: Mýtus národní politiky v EU

Pane Hofmane, kdo ale rozhodne, když poslanci rozhodnou pro odchod z EU, ale pro jiný způsob, který ovšem nikdo nedokáže nabídnout (protože to není věc jen samotných Britů). Je to jako ve vtipu o manželce, která neví co chce, ale nepřestane křičet dokud to nedostane. Ale když vidíme, že Britové těsnou většinou rozhodli o vystoupení z EU pod vlivem dezinformací, neměli by si vše po 2,5 letých zkušenostech zopakovat? Na jak dlouho je další referendum tabu, když nejsou schopni se dohodnout na ničem, ani na odchodu bez dohody?

P. Hlosta 13.3.2019 7:36

Re: Mýtus národní politiky v EU

Za Margarety Tatcherové se nedělalo referendum o odstátnění velkých hospodářských celků a privatizace několik let probíhala i přes velkou nespokojenost občanů demonstrujících svou nespokojenost. Taky se nedělalo referendum o válce s Argentinou za její éry. Hlasován o brexitu je tedy výsledek slabé předešlé vlády podřizující se přání ulice. Ona je ošidná ta liberalizace. Může požrat i liberály samotné!

E. Derat 13.3.2019 7:58

Re: Mýtus národní politiky v EU

Ovšem referendum o vstupu do EU v UK bylo. A to je to zásadní. Privatizace atd. nemají co společného s omezením suverenity státu, předáním části kompetencí a práva jinému subjektu.

P. Hlosta 13.3.2019 8:02

Re: Mýtus národní politiky v EU

Celý brexit je podle mně výsledkem slabosti vlád. Jenže jak být silný v EU, že. V každém případě, mně je líto, že by odešla Británie z EU, protože tím přicházíme o možné rozumné spojence v té kolonialistické EU(to je sice přehnané, ale ne příliš:-).

P. Hofman 13.3.2019 7:41

Re: Mýtus národní politiky v EU

Já se na to pane Kučero dívám pouze z pohledu občana EU, Britům bych si radit nedovolil a ani o to nestojím.

Řekli, že vystoupí, tak ať vystoupí. Jak, je jejich věc, EU už s nimi ochotna jednat (správně) není. Nesouhlasím s tím, aby i mnou placení politici a úředníci EU trávili svůj čas místo prací v můj prospěch, prací v prospěch Britů. Ať si to vyřeší oni sami a pak ať se klidně ozvou. Jistě se zamyslíme a nejspíš je i rádi zpět přijmeme, či s nimi nějaké, oboustranně pozitivní dohody, uzavřeme.

P. Hlosta 13.3.2019 7:29

Re: Mýtus národní politiky v EU

USA předně vznikla na mrtvolách původních obyvatel! Poněkud ujeté představy, jak by měla Evropa kopírovat metody z historie... O tom, jakých myšlenek jsou schopni Klausové, je evidentně s vámi nemožné diskutovat. Co diskutovat lze, je váš otazník nad schopností Evropy vytvořit svou celoevropskou identitu. O TOM to právě je! A nedivte se názoru Klause ml. i st., že je pochybující. Jsme polarizovaní jako běžní občané. Polarizuje nás náhled na současnou tvář EU politiky.

No a aby jsem byl konkrétní, proč zrovna já jsem polarizovaný, třeba k vám a EU. Jsem pravičák a konzervativní k tomu. Bývalý svazek Západních Evropských států EHS byl tvořen konzervativisty z pravice. Podle toho vypadala i prosperita Západu. Do takové představy EU jsme chtěli u nás vstupovat. Kde jste politicky názorově vy? V podivné demokratické liberalitě!

P. Kučera 13.3.2019 7:38

Re: Mýtus národní politiky v EU

Pane Hlosto, přečtěte si můj text v 7.22 pod vaším předchozím příspěvkem a snad pochopíte, že i já jsem pravicového smýšlení. Akorát snad ne ultrapravicového a nekomunikativního. I na vašich ohlasech na ale mne vidím, jak špatný bych byl politik, stále mají největší šance radikální zaslepenci. (Pokud na Slovensku zvítězí Čaputová, bude to užitečná lekce i pro nás!)

P. Hlosta 13.3.2019 7:47

Re: Mýtus národní politiky v EU

Tak to jsem skutečně rád. ;-) Já už mám pocity, jako bych byl exot. Po pravdě ale napíšu, že mnohdy se dopustím i textů, z kterých diskutující stěží chápou můj názor. V tom je určitě můj problém a ne ostatních. Snad tedy pravicově smýšlející si dokáží vzájemně tolerovat své omylné texty a přistoupit na správněji pravicový(neextrémní) názor. Uznávám, že i konzervativní se mohl stát pro současnost extrémem, ale mně to přijde jako návrat ke kořenům. To je mnohdy těžší, než si připouštím.

J. Anděl 13.3.2019 7:42

Re: Mýtus národní politiky v EU

Jediný rozumný způsob vzdání se romantismu, stojícího na krásných ideách, je v individualizaci a svobodě. Osobní i institucionální. Je to však právě romantismus, co stávající podobu EU pohání a formuje prohlášení jejich představitelů. A co živí třeba i mou nechuť.

Samozřejmě plná individualizace (někteří by napsali, že je úzce spojená se zodpovědností) je utopie, taky je to ideál. Proto stát a spolupráce států na nějakých smlouvách budou ještě dlouho existovat.

J. Veselý 13.3.2019 7:02

Zdravím všechny Koblundy ......

" Vobr vpřééééééééééd " Ať už táhnou do (préza dopoví) .....

P. Hlosta 13.3.2019 7:06

Re: Zdravím všechny Koblundy ......

Von levičák je zpravidla sprosťák pane "Veselý"

L. Zach 13.3.2019 7:11

???

J. Veselý 13.3.2019 7:43

Re:

Copyright pan Shořík

P. Hlosta 13.3.2019 7:00

S čím je problém?

V.Klaus ml. se vyjádřil v parlamentu o jednání našich poslanců nad předpisy z EU příměrem k židům, kteří se musí rozhodnout koho dřív a koho později poslat do transportu. Fiala se za Klause ml. poslancům omluvil.

Nevím jak komu, ale mně ten příměr přijde trefný. Nechápu proč se omlouval Fiala poslancům, když z převážné části je to opozice a levicová k tomu, o Babišově ANO ani nemluvě. Rozhodně ten příměr seděl líp, než Astonův o hospodě, kde blbě vaří kuchař a nemají se kvůli tomu vykopávat z hospody hosté, ale kuchař. Aston, když už to přirovnání použil, si neuvědomuje, že pokud by v hospodě blbě vařil kuchař, hospodský ho včas nevyhodil, tak hospoda zkrachuje, protože proč by v ní seděli nespokojení hosté, že. No a EU postupně krachuje, takže co s hostinským?

Nerada se slyší pravda a jako by bylo tabu ji vyslovit. To krutě připomíná socialismus. Chce se zařvat "Nejsme malé děti!". Ty děti nám v republice stárnou do levicové podoby, až do extrému. Při dospívání by ta děcka měla správně toužit podnikat, pracovat tvrdě aby bylo na zábavu i zabezpečení se do života. Co by 'měla' si ale můžeme akorát vysnít. Stejně tak si můžeme akorát vysnít, že republika se levicí dopracuje k prosperitě, blahobytu i sociálnímu smíru. Ten sociální smír si levice představuje jako společnost vydíranou.

EU nabízí demokratický liberalismus s levicovým diktátem. No a s tím je právě ten problém Astone a jemu názorově podobní!

H. Omar 13.3.2019 7:08

Re: S čím je problém?

Nesedí to vůbec. Ty nařízení z EU totiž odsouhlasili námi voleni zástupci ve vládě. A často i v parlamentu. Bohužel stejně často je EU legislativa dobroušena našimi "odborníky" do podoby ještě přísnější, viz sáčky na koblihy...

Pro pomalejší, tím nechci rict, že EU legislativa je vzor dokonalosti a že postrádá socialistický lunatismus...