24.8.2019 | Svátek má BartolomějDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


Boj o SemínaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 659, poslední: 19.6. 2019 0:03, přehled diskusí

Re: Občanská iniciativa D.O.S.T. :
Autor: E. Jank. Datum: 18.6.2019 7:13

Pan Matuška neexhumuje, pan Matuška pouze jemně překrucuje.

Re: Občanská iniciativa D.O.S.T. :
Autor: J. Matuška Datum: 18.6.2019 8:18

Podíval jsem se do vyhledávače. O občanských iniciativách, kt. propagoval VH je tam toho hafo. Náhodně jsem vybral tuto citaci.

S Václavem Klausem jsem pro SPOLEČNOST OBČANŮ. Když jsem kdysi zakládal PUBLIC MONITOR, o.s., dozvěděl jsem se, že občanských sdružení je zaregistrováno kolem 80tisíc /jestli si to dobře pamatuji/. Tehdy jsem byl tím počtem překvapený. Říkal jsem si, že Václav Havel může být s vývojem docela spokojený. Vadila by mu dneska občanská iniciativa D.O.S.T. a jmenování Michala Simína do Rady ČTK?

Re: Občanská iniciativa D.O.S.T. :
Autor: J. Matuška Datum: 18.6.2019 8:21

...Michala Semína...

Ještě nějakého adamitu :
Autor: P. Rajman Datum: 18.6.2019 6:25

a je rada ČTK komplet.

Re: Ještě nějakého adamitu :
Autor: P. Han Datum: 18.6.2019 8:34

Tak se přihlašte.

:
Autor: P. Jášek Datum: 18.6.2019 6:08

Semín je magor a veřejnoprávní prostředky jsou magorská instituce.

Ovšem pokud existují, tak jsou magoři v jejich radě potřeba.

Svůj k svému.

Re: :
Autor: M. Němec Datum: 18.6.2019 6:29

A Jášek se nikdy na veřejnoprávní prostředky ani na okamžik, ani koutkem oka nepodíval, a proto neni magor.

Hurá.

Svůj k svému. Jášek kouká na kvalitní privátní TV, např. Barrandov.

V tom případě budou mít socdem:
Autor: V. Kotas Datum: 18.6.2019 6:00

( její bafuňáři na tom pracují od r.2003 ) co chtěli. VK ml. má stranu založenou, předčasné volby mohou být za 14dní. No a socdem bude mít 4roky na to, aby se vzpamatovala a po dalších volbách se vrátila do parlamentu. Když se to povedlo lidovcům, tak to snad také zvládnou.

V boji o národovecké exoty:
Autor: M. Mařák Datum: 18.6.2019 5:55

zatím Okamura nad Klausem ml.zdárně vede (Jakl, Semín), uvidíme, jak se situace vyvine.

Re: V boji o národovecké exoty:
Autor: V. Kotas Datum: 18.6.2019 6:05

Oni jsou snad ti sluníčkářští exoti, co sedí v Radách pro média, lepší ?

Re: V boji o národovecké exoty:
Autor: M. Němec Datum: 18.6.2019 6:26

Kotas, a podle čeho se pozná sluníčkářskej exot ? Máš nějakou definici ?

Re: V boji o národovecké exoty:
Autor: J. Anděl Datum: 18.6.2019 6:27

Tak o to v tomhle příspěvku tolik nejde. Vyjdu jen z výše uvedeného příspěvku pana Mařáka: těžko bude Trikolóra s SPD soupeřit o sluníčkářské exoty :-).

Navíc o ty už soupeří tolik stran...

Trikolóra s SPD jsou fajn, čitelné a srozumitelné. Podobně třeba ODS, TOPka, Piráti či, KDU a další a další. Dámy a pány komunisty nevyjímaje. Všechno je z hlediska čitelnosti lepší než všelidové hnutí ANO.

Re: V boji o národovecké exoty:
Autor: V. Kotas Datum: 18.6.2019 7:05

Jak se pozná národoveckej exot !

Re: V boji o národovecké exoty:
Autor: J. Anděl Datum: 18.6.2019 7:18

Exot je pejorativní označení jedince, který nějak vybočuje z řady v oblasti, komentátorovi odpudivé.

Pochybuji, že byste s definicí národoveckého exota souhlasil, odhaduji, že u vás neplatí podmínka odpudivosti národovectví.

ODCHOD Z VLÁDY= ODCHOD ČSSD ZE SCÉNY:
Autor: J. Vobr Datum: 18.6.2019 5:12

Jinak to nevidím !!!

____________________________________________

Tu-ááá.

Re: ODCHOD Z VLÁDY= ODCHOD ČSSD ZE SCÉNY:
Autor: E. Jank. Datum: 18.6.2019 7:22

A proto se ČSSD vlády drží jak lejno košilatého podolku.

Tuááá. Bunga bunga!!!

Nezavislost CTK ... fraze pro smich.:
Autor: T. Pansky Datum: 18.6.2019 1:18

Kdo sleduje praci CTK, tomu je fraze "nezavislost CTK" pro smich. CTK tu pretrvava z doby realneho socialismu. Ze nad jeji nezavislosti bdi rada? To je hezke, ale bohuzel k nicemu. CTK velmi casto prebira levicove nazory ze zahranicnich medii bez schopnosti nebo ochoty si prebirane informace overit. Jinak receno, CTK dodava blaboly. A proc tomu tak je? Protoze v Cesku jsme si ustanovili, ze politici budou dohlizet na nezavislost medii. Ze sve podstaty je to naprosty nesmysl, jako bychom chteli, aby se vlci stali pasaky ovci. Dokud nebudeme mit svobodna media, dal zijeme v informacnim socialismu. top0625top@live.com

Re: Nezavislost CTK ... fraze pro smich.:
Autor: J. Anděl Datum: 18.6.2019 4:53

Úplně nezávislá média jsou podle mě oxymóron. Média připomínají vesmírná tělesa. Nejprve vzniknou z houstnutí prachu, získají gravitaci, rostou a získávají tvar. Dříve či později se vyprofilují, mají nějakého donátora, svojí filosofii a minimálně někomu budou připadat zaujatá pro něco a proti něčemu. Někdo bude jejich texty považovat za bláboly.

Ovšem odhlédneme-li od tak striktní definice, která je ochotná za nezávislé považovat médium leda ve tvaru volně poletujícího prachu, pořád tu máte spoustu zdrojů, které nejsou od ČTK (ale mají často jiné svoje oblíbené zdroje, jiné majitele než Babiše, Bakalu či Sorose, atd.). Hodí se, umíte-li více jazyků, svět se vám tím otevírá a díky internetu to máte všechno jako na talíři. A stát vám nebrání učit se cizí jazyky (či v nouzi zápolit s google translate :-))

Takže existuje alespoň jakési tržní prostředí, v němž si konkurují různá závislá média. Moc lepší to podle mě být nemůže.

Re: Nezavislost CTK ... fraze pro smich.:
Autor: K. Salajka Datum: 18.6.2019 6:09

Takže se konečně vrátíme tam, kde už jsme byli. K poslechu zahraničních medií, tentokrát bez překladu do češtiny jako na Hlasu Ameriky a Svobodné Evropě. "A není to málo, Antone Pavloviči? ".

Re: Nezavislost CTK ... fraze pro smich.:
Autor: J. Anděl Datum: 18.6.2019 6:21

Teenagerova očekávání od života jsou idealistická a něčím nepochybně krásná. Jak člověk dospívá, vidí, že svět není tak černobílý a má-li "štěstí", najde si v tom svojí cestu.

Záleží, jak jste si ideální budoucnost v časech puberty České republiky (tedy v době sametu) představoval, jaké vzdušné zámky jste si kreslil.

Já skutečně nemám dojem (třeba v té sféře médií), že se vracíme zpátky. Situace není zdaleka ideální (cpe se mi tam "díky Bohu"), ale našel jsem si v tom svojí cestu a co víc, objevil jsem spoustu bohatství, která jsem "v pubertě" nedokázal rozlišit a vnímat, nebo v té době takové věci jednoduše neexistovaly.

Můžete mě považovat za zkorumpovaného "starce". Nevěřit nikomu, komu je nad třicet, je validní postoj. I když, je-li vám více než třicet, trochu úsměvný.

A samostatné porevoluční ČR taky na třicet táhne.

Re: Nezavislost CTK ... fraze pro smich.:
Autor: K. Salajka Datum: 18.6.2019 10:25

Ve svém příspěvku jsem měl na mysli výlučně oblast zpráv. To co se píše v médiích v ČR svědčí o tom, že se novináři o nic nezajímají, a publikují jen placenou reklamu. Novinkou proti socialismu je vypuštění pozitivních zpráv o premiérovi a prezidentovi (žádného z nich nemusím, ale co je moc to je moc). Není přece možné, aby kromě komunistů nebyl v Čechách demokrat schopný jasně označit sudetské nároky za vylhané a nesmyslné. Oni prohráli a proto, byly odsunuti ze země, kterou se pokusili rozvrátit. Benešovy dekrety schválilo prozatímní Národní shromáždění, tím se staly zákonem. Evropská unie vedená Německem není garantem ekonomického vzestupu ani pro osis, tím spíš pro země V4, jejichž průmysl a zemědělství systematicky vysává nebo likviduje. Česká média řeší klima a odškodnění ubohých černochů. Čeští lidé mají přitom důchody a nezabavitelné minimum, které jim nestačí k důstojnému životu.

:
Autor: K. Maršálek Datum: 18.6.2019 1:02

Jakýkoliv scénář který vyžene oranžovou chátru ze Strakovky je akceptovatelný.

HAMÁČEK JE ZRALEJ NA PŘETAŽENÍ HŮLKOU !!!:
Autor: J. Vobr Datum: 18.6.2019 0:51

:-)))

:-)))

Re: HAMÁČEK JE ZRALEJ NA PŘETAŽENÍ HŮLKOU !!!:
Autor: V. Kotas Datum: 18.6.2019 5:52

1*

Re: HAMÁČEK JE ZRALEJ NA PŘETAŽENÍ HŮLKOU !!!:
Autor: E. Jank. Datum: 18.6.2019 7:28

Od dob ukončení předsednictví Jiřího Horáka jsou na přetažení hřbetů všichni socani - nikoliv jen hůlkou starého Krause, ale pořádným legionářským kyjem.

;-)

Pořád lepší:
Autor: I. Štípek Datum: 18.6.2019 0:17

než kdyby někdo autoritativně řekl "Bude tam" nebo "Nikdy". Zaplať pánbu! Takhle můžeme vesele konspirovat, nadávat nebo nám to může být fuk. Sám za sebe bych ho tam chtěl, výplody ČTK mi veřejnoprávní moc nepřipadají. A kdyby to dopadlo nejlíp ze všech možností, tedy že Hamáček odtáhne se svým zbytkem socanů do zapomnění, vznikla by prostě jiná a pevnější koalice, a bylo by to jen další svědectví, že se ve Střední Evropě formuje na bolestných zkušenostech založená politická brzda sebevražedné rudozelené blouznivosti Unie.

Z tech "proti" je jediny relevantni duvod:
Autor: I. Kozák Datum: 18.6.2019 0:09

a to je "politicka funkce", vsechno ostatni jsou subjektivni nazorove nesympatie autora prispevku.

Co to je "politicka funkce"? Jak je definovana v zakone? Da se "akce" povazovat za politickou, kdyz se neucastni voleb? Tzn. vykonava nanejvys nazorovy vliv, ale ne politicky.

Re: Z tech "proti" je jediny relevantni duvod:
Autor: J. Anděl Datum: 18.6.2019 5:01

Autor uvedl tři body:

1. obviňují ho (Semína) z antisemitismu a neonacismu (obviňují - tedy nikoliv "já autor ho obviňuji"). 2. přispívá do Protiproudu a to je "otaxování docela jednoznačné" - autor tím píše, že se tím pan Semín jasně zařazuje do určitého názorového proudu a s tím souhlasím, zařazuje. To není hodnocení. S tím můžete podle mě souhlasit, ať považujete tento názorový proud za pravdivý nebo nepravdivý. 3. Je aktérem v politické aktivitě D.O.S.T.

To je vše. Subjektivní názorové nesympatie autora nevidím.

Re: Z tech "proti" je jediny relevantni duvod:
Autor: J. Anděl Datum: 18.6.2019 5:05

Jinak já osobně jsem spíš zastáncem teorie, že "nezávislost" vzniká nutnou spoluprací a konkurencí rozdílných, často individuálně nějak "závislých", jednotlivců (či subjektů).

Jeden "závislý", tedy nějakým směrem vyhraněný pan Semín, v principu nezávislost rady podle mě neohrožuje. Byl by pořád jedním ze sedmi. Ač bych nevolil politickou stranu, jíž by byl výrazným podporovatelem či členem.