9.7.2020 | Svátek má Drahoslava


Boj o Semína

18.6.2019

Tato záležitost potřebuje opravdu velmi mohutné zvětšovací sklo, abychom ji mohli zaznamenat. Avšak na druhou stranu, v politice není malých záležitostí, jako na divadle není malých rolí. Šéf sociální demokracie Jan Hamáček neváhal označit „kauzu Semín“ za otázku setrvání nebo nesetrvání jeho strany v koalici.

Jde o to, že Česká tisková kancelář (ČTK) má svoji dozorovací Radu z titulu své veřejnoprávnosti. Tato Rada je sedmičlenná, přičemž členové jsou voleni Poslaneckou sněmovnou na pět let, nejvýš na dvě po sobě jdoucí období. Člen nesmí mít politickou funkci a má mnoho dalších omezení stanovených zákonem.

ČTK je zpravodajská instituce prvořadé důležitosti. Laická veřejnost netuší, jak velká část všeho, co se tiskne a vysílá, pochází od zpravodajů a redaktorů ČTK. Proto má ČTK nezávislost a objektivitu jako základní princip své činnosti. Aby tomu tak bylo, je tu mimo jiné i ta sedmičlenná rada. Měla by být složená z lidí schopných objektivitu uhlídat.

Michal Semín svou osobností a vystupováním budí emoce. Obviňují ho z neonacismu a antisemitismu. Přispívá do Protiproudu Petra Hájka a to je otaxování docela jednoznačné. Je místopředseda Akce D.O.S.T., už to zavdává pochybnost o jeho způsobilosti v Radě ČTK, protože Akce D.O.S.T. je bezesporu politická platforma, bez ohledu na to, jestli pravicová nebo jaká jiná. Takže Semín má politickou funkci.

Zkrátka, sociální demokracie se rozhodla, že Semína do Rady ČTK nepustí. Při posledním hlasování dostal tento sporný kandidát nominovaný Okamurovým spolkem 83 hlasy. Volba byla tajná, nicméně je zřejmé, že pro něho hlasovali i poslanci ANO. Andrej Babiš prohlásil, že Semína jeho ANO nevolilo a volit nebude.

No a tady to máme. Hamáček řekl, že buď bude socdem ve vládě, nebo Semín v Radě. Babiš řekl, že ANO Semína volit nebude.

Brzy po dalším kole voleb uvidíme, kdo se kasal a kdo si třepil hubu. Málokdy se kritéria tak jasně nastavila. Machiavelli před tím varoval, ale kdo by se dneska ohlížel na rady půl tisíciletí staré...

Aston Ondřej Neff


Trpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví
Trpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví

Obézních dětí přibývá. Přispívá k tomu současný životní styl, ve kterém chybí pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu. Tyto děti jsou pak náchylnější k různým nemocem a často trpí i jejich psychika.






 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.