18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Bitva o cigarety

Evropský parlament schválil tabákovou směrnici. Napříště tedy budou krabičky cigaret pomalované zdravotním varováním z 65 procent a v další etapě přijdou na pořad tenké cigarety slim a mentolky – protože vyvolávají falešný pocit, že jsou zdravotní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ryba 9.10.2013 19:45

Re: Mám problém s projevem pana expresidenta

z toho si nic nedělejte, vždyť slova jako homosexualismus používají tak čtyři lidi na světě. Zajímavé na tom je, že všichni byli ještě nedávno na Hradě....tak když obohatíte svůj slovník, bude to jako bydlet na prestižní adrese...

I. Gellner 9.10.2013 19:19

Ano, věřím, že jaderná fůze bude dovedena do použitelné technologie, tak za 50-70 let

..a to bude akorát končit životnost všech 4 bloků na Temelíně a 5 na Dukovanech! Krásně to vychází, že ? -))))

S. Lazárek 9.10.2013 19:25

Re: Ano, věřím, že jaderná fůze bude dovedena do použitelné technologie, tak za 50-70 let

Když mi bylo patnáct, utržené sluchátko jsem měl samozřejmě stejně, jako můj otec, elektrotechnik, za úplnou pitomost. A vida!

J. Václavíková 9.10.2013 19:29

Re: Ano, věřím, že jaderná fůze bude dovedena do použitelné technologie, tak za 50-70 let

Už zbývá si jen vsadit na konkurenceschopnost JE bez státní podpory a dotací :-)))

S. Lazárek 9.10.2013 19:32

Re: Ano, věřím, že jaderná fůze bude dovedena do použitelné technologie, tak za 50-70 let

Paní Václavíková, pokud si můžu vybrat mezi větráky a atomem, beru atom. Až bude americké námořnictvo do svých ponorek místo reaktorů jako pohon montovat větráky, pak budu tomuto zdroji energie věnovat zvýšenou pozornost.

L. Brabencová 9.10.2013 19:34

Re: Ano, věřím, že jaderná fůze bude dovedena do použitelné technologie, tak za 50-70 let

ponorky na fotovoltaiku, energie budoucnosti.

J. Václavíková 9.10.2013 19:37

Re: Ano, věřím, že jaderná fůze bude dovedena do použitelné technologie, tak za 50-70 let

Pokud jste pro dotované ceny, pak chápu.

J. Václavíková 9.10.2013 19:40

Re: Ano, věřím, že jaderná fůze bude dovedena do použitelné technologie, tak za 50-70 let

P.S. Já bych radši investovala do JE IV. generace, až začnou být konkurenceschopné. Tam se i poločas rozpadu odpadu dostává do představitelných mezí.

J. Tolman 9.10.2013 19:42

Nejdříve jsem myslel, že to psala paní Brabencová.

12% veškere spotřebované energie v US Navy tvoří OZE. Armáda je v USA největším podporovatelem rozvoje OZE a biopaliv.

Německé a švédské ponorky, považované za jedny z nejvyspělejších na světě, nukleární pohon vůbec nepoužívají.

Mimochoden. civilní občné, žijící na pevnině, mají potřeby odlišné od vojencké jaderné ponorky. 

I. Gellner 9.10.2013 19:31

Re: Ano, věřím, že jaderná fůze bude dovedena do použitelné technologie, tak za 50-70 let

No jo, ty mobily, to žádní autoři sci-fi zhruba ze 70. let netipovali....to byly nějaké "teleporty", či co... Na druhou stranu, všici popisovali už dnešní dobu úplně jinak...kde je to masové cestování na magnetických polštářích, a ty kuchyně ze všech knížek, ktré po zvolení nějakého programu vytvoří zdravé "amarouny" ? -))

S. Lazárek 9.10.2013 19:39

Re: Ano, věřím, že jaderná fůze bude dovedena do použitelné technologie, tak za 50-70 let

Já jsem přečetl tuny sci-fi a s otevřenou pusou jsem hltal třeba Znamení Psa od Jeana Hougrona (mám dodnes první vydání) nebo Nepřemožitelného od Lema. Jejich nivelátory byly sice drsné stroje, které oloupaly planetu jako pomeranč, ale mobily, ty  nenapadly nikoho.....:-)

D. Švik 9.10.2013 19:32

Re: Ano, věřím, že jaderná fůze bude dovedena do použitelné technologie, tak za 50-70 let

Věřím, že kdyby byl SKUTEČNÝ zájem na fůzi, tak slučujeme atomy už dávno. Obávám se, že na tom energetické korporace žádný zájem nemají...zatím.

J. Václavíková 9.10.2013 19:51

Re: Ano, věřím, že jaderná fůze bude dovedena do použitelné technologie, tak za 50-70 let

Jo, někteří zase věří na dětské říkanky.

K. Drobková 9.10.2013 19:13

Socani v Senátu mně pěkně séřou .

 Neprošly přes ně zrychlené roční odpisy. Budeme si muset holt pomoci jinak........

J. Václavíková 9.10.2013 19:20

Re: Socani v Senátu mně pěkně séřou .

V dalších letech jako když najdete :-)

K. Drobková 9.10.2013 19:24

Re: Socani v Senátu mně pěkně séřou .

 Hmm, to je ta jejich podpora investic, zaměstnanosti, vyšší spotřeby ....... lžou, ani poledne nedrží už 14 dní před volbama. Piráty na ně, na všechny !

J. Václavíková 9.10.2013 19:26

Re: Socani v Senátu mně pěkně séřou .

Podle toho, jak se osypávají hrůzou z výpadku příjmů, jsem móóóc zvědavá na ty zdravotní poplatky.

J. Boleslav 9.10.2013 19:20

Re: Socani v Senátu mně pěkně séřou .

Zažalujte je za velezradu.

K. Drobková 9.10.2013 19:32

Re: Socani v Senátu mně pěkně séřou .

Človíčku, vy snad ani netušíte o čem to je.

J. Ryba 9.10.2013 19:53

Re: Socani v Senátu mně pěkně séřou .

přesně, zákonná opatření nejsou tady proto, aby se jimi měnil výsledek voleb...

P. Boublíková 9.10.2013 18:53

Jako kdyby amíkům nestačil břidličný plyn!

http://www.novinky.cz/veda-skoly/315635-neomezena-energie-na-dosah-vedci-dosahli-milniku-na-ceste-k-jaderne-fuzi.html

I. Gellner 9.10.2013 18:54

Re: Jako kdyby amíkům nestačil břidličný plyn!

"na dosah" - to je určitě přehnané, ale kéž by...

P. Boublíková 9.10.2013 19:06

Re: Jako kdyby amíkům nestačil břidličný plyn!

Zajímavé je, že zatímco Evropa se bude dál mořit s udržením plazmy v magnetickém poli, v USA se na tento postup vybodli (zkoušeli to minimálně 30 let, možná i déle) a vymysleli něco úplně jiného...

M. Ilsner 9.10.2013 18:59

Re: Jako kdyby amíkům nestačil břidličný plyn!

To je opravdu skvělé, jestli to ovšem není zase nějaká kachna.

BTW: nemohla byste dávat odkazy trošku inteligentněji, tedy ne jako Vaše nedovzdělaná kámoška? Třeba takhle: Vědci dosáhli milníku ... Dík. :-P

P. Boublíková 9.10.2013 19:07

Re: Jako kdyby amíkům nestačil břidličný plyn!

Nemohla - není zač :-)

L. Brabencová 9.10.2013 19:09

Re: Jako kdyby amíkům nestačil břidličný plyn!

Najděte si sami. :-)

M. Ilsner 9.10.2013 19:14

Re: Jako kdyby amíkům nestačil břidličný plyn!

Já vím, že nemohla. Úroveň pedagogů je obecně mizerná :-)

J. Václavíková 9.10.2013 19:00

Re: Jako kdyby amíkům nestačil břidličný plyn!

Tak teď rychle spustit tu dostavbu Tlemelína, než to bude passé!

Pan Vandas a jiní by měli urychleně nabídnout své dvorky na úložiště jaderného odpadu, dnes opět ti hloupí jihočeši měli spoustu námitek, proč to u sebe nechtějí.

P. Vandas 9.10.2013 19:02

Re: Jako kdyby amíkům nestačil břidličný plyn!

 Já? Klidně. To by byl superkšeft.

J. Václavíková 9.10.2013 19:03

Re: Jako kdyby amíkům nestačil břidličný plyn!

Tak šup, šup! Ať Vám to někdo nevyfoukne.