18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Betlémské srocení

V Betlémské kapli v Praze už jedna revoluce úspěšně odstartovala. To asi byl důvod, proč se rozhněvaní učitelé sešli právě zde, aby předložili vládě ultimátum: pokud koaliční rada nezvedne ve školství platy, začne stávková pohotovost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Moravcová 2.9.2017 17:51

Opsáno t TW

Dvacítky budou po většinu září příjemně hřát uvedla ČT. Nevím co na to ovšem budou říkat manželky

J. Franke 2.9.2017 17:54

Re: Opsáno t TW

Neodvažuji se zeptat...

L. Kolman 2.9.2017 18:03

Re: Opsáno t TW

Franke Franke, to se doma bojíte zeptat na takovou obyčejnou věc? To já se klidně zeptám. A už vím, jaké odpovědi se dočkám. Jen klidně běž, a můžeš tam i zůstat. Na furt. Ale nechoď si sem stěžovat, až tě vyhodí.

M. Moravcová 2.9.2017 18:06

Re: Opsáno t TW

:-)

J. Franke 2.9.2017 18:08

Re: Opsáno t TW

I já znám odpověď a proto je vlastně zbytečné, abych otázku položil... ;-)))

L. Kolman 2.9.2017 18:38

Re: Opsáno t TW

Běž, ale už se nevracej? Tak to se radši neptejte. Hlavní je klid v rodině. A kam byste taky na stará léta chodil. Když to nebylo před dvaceti lety, co už teď.

M. Moravcová 2.9.2017 17:01

Právě jsem uběhla

po delší době 6 km, mám toho plné kecky, ale je mi fajn.

L. Kolman 2.9.2017 17:09

Re: Právě jsem uběhla

Právě jsem žáhnul půl flašky Ryzlinku rýnského a je mi taky fajn. Ale dopoledne jsem udělal taky kolem těch 6 kilometrů. Teda spíš pět. Ale docela svižně.

J. Franke 2.9.2017 17:11

Re: Právě jsem uběhla

Blahopřeji!!!

Ze mě na stará kolena běhna nebude, ale v úterý zahajujeme kuželkářskou ligu!

M. Moravcová 2.9.2017 17:17

Re: Právě jsem uběhla

taky dobrý, mám kamaráda kuželkáře a vím, jak ho to baví. Všechno musí z cesty. :-)

J. Franke 2.9.2017 17:19

Re: Právě jsem uběhla

No bodejť! My v té naší soutěži sedmnácti družstev hrajeme pro radost a pro žízeň!!!

M. Moravcová 2.9.2017 17:23

Re: Právě jsem uběhla

jo, člověk si to pivo musí zasloužit. to potom chutná úplně jinak.

J. Kombercová 2.9.2017 17:33

Re: Právě jsem uběhla

Jste dobrá. Taky bych se občas chtěla rozeběhnout, mozek si pamatuje, jak se to dělá, ale nohy už neposlouchají. :)

M. Moravcová 2.9.2017 17:45

Re: Právě jsem uběhla

rozumím, však jsem se šla jen projít a najednou "co to zkusit" a šlo to, pomalu, ale šlo. Je to bezva.

F. Šimek 2.9.2017 18:11

Re: Právě jsem uběhla

ste dobrá. Já bych neuběh ani100m. 2x operovaný koleno-díky sportu a 1x zlámanou ruku. Už mi zbejvá jen kolo, ale už sem si na něm několikrát namlátil a taky zlomil ruku. Sport-to je úúúleva....:-)))))

M. Moravcová 2.9.2017 18:19

Re: Právě jsem uběhla

taky mám řádku úrazů - většinou ale jen vyvrknutý kotník nebo natažená achilovka. Na kole, zaplať Bůh, zatím nic vážného - spíš píchnuté kolo. A to jsem jezdila i v Alpách. Když jsem ale naposled při orientačním závodě doběhla předposlední, tak už jsem to znovu nepokoušela. Možná by mě ani nešli hledat :-) to už nebudu riskovat.

F. Šimek 2.9.2017 18:51

Re: Právě jsem uběhla

teda-na kole a v Alpách ? To je bomba. Já už moc nejezdím. Několikrát sem byl na Kleti, ale dneska bych to už nedal. Nemám horala, jen trekinga. Jedeme s kamarádama pár km-dáme pivko a domu. Na sport mám špatný vzpomínky. Závodně sem jako dorostenec boxoval, pak sem hrál fotbal-hokej-nohejbal-volejbal. V životě sem neměl cigaretu v hubě. Od r 78 pravidelně chodím do sauny a to mi dělá dobře. Jme tam stará parta - je to bezva. Klidně bych se v zimě vykoupal ve Vltavě....

M. Moravcová 2.9.2017 19:06

Re: Právě jsem uběhla

tak to jste Jura. Dobrý. Já bych do Alp ještě chtěla jet. Byla jsem tam 2x. Byla to paráda. Když vyjedete na pokraji smrti na kopec a pak sjíždíte 38 serpentin, kde se vám otevírají hory, tak řvete nadšením a blahem, i když vás bolí a brní ruce od brždění. Cítíte se jako v ráji. A to jsem měla jen trekové kolo. Teď mám horáka a to je jiná jízda. Jenže už jsem seniorka a nevím, jestli mě parta bude ještě s sebou chtít. Ale i u nás je krásně. Novohradské hory, Jizerky, Krkonoše. Mám štěstí, že mám s kým jezdit. Můj muž na to není, ale dopřeje mi tyto výlety. I to nové kolo mi koupil. :-)

J. Franke 2.9.2017 17:38

Re: Právě jsem uběhla

;-)

H. Balzám 2.9.2017 17:12

Re: Právě jsem uběhla

Tohle jsem nikdy nepochopil. Člověk se potí, štve a dře, simuluje útěk, aby nakonec doběhl do stejného místa, odkud vyběhl! :-):-):-)

M. Moravcová 2.9.2017 17:14

Re: Právě jsem uběhla

jo, ale je to jako droga. Občas sice nějaký natažený sval, u mě i "stařecká" chatrnost, ale když se rozeběhnu, jsem v jiném světě. Paráda. Zítra možná nebudu chodit :-)

H. Balzám 2.9.2017 17:18

Re: Právě jsem uběhla

Já vím, znám to taky, i když jsem totální nesportovec a mám rád spíš bojová umění, dříve jsem blbnul v posilovně a to vyplavení endorfinu a serotoninu při pravidelné námaze opravdu odpovídá působení drogy :-)

J. Franke 2.9.2017 17:17

Re: Právě jsem uběhla

Jo!!! A to jsem si na mobilu spustil aplikaci, která mi měla vyhodnotit moji cyklistickou anabázi. Spočítala mi, kolik jsem ujel kilometrů, kolik jsem spálil energie, na mapě nakreslila cestu, ale nechápu, proč byl rozdíl v klesání a stoupání 168 m, když jsem i podle nákresu na mapě začal i skončil v témže bodu.

Apka letěla do koše a i bez znalosti spotřeby energie jsem spokojen...

M. Moravcová 2.9.2017 17:26

Re: Právě jsem uběhla

taky jsem dostala chytré hodinky na běhání a na kolo :-) Znám to vyhodnocování. Ale pro ten pocit blažené únavy do toho jdu s únavovými přestávkami znovu.

I. Břízová 2.9.2017 17:14

Re: Právě jsem uběhla

Panečku jo, paní Moravcová. Teda doufám, že Vás nikdo nehonil a běžela jste dobrovolně.:-))

M. Moravcová 2.9.2017 17:16

Re: Právě jsem uběhla

díky, bohužel už si to denně nemůžu dovolit.

M. Moravcová 2.9.2017 17:28

Re: Právě jsem uběhla

víte jaký je to prima pocit, když mě, starou bábu, zdraví mladí, běhající vlčáci :-)?

J. Vobr 2.9.2017 16:57

ZASE DALŠÍ MALICHERNOST - vysvětluje Netzer !!!

Co mně osobně na té věci vadí, je, že se té v podstatě malicherné záležitosti, chytí různí pisálkové a do nekonečna ji nafukují a vydávají ji pomalu za konec civilizace.

__________________________________________________

Ano, mordy jsou taky v podstatě malicherná záležitost!!!

J. Fialová 2.9.2017 17:04

Re: ZASE DALŠÍ MALICHERNOST - vysvětluje Netzer !!!

Malichernost k malichernosti, támhle se něco vyretušuje, tuhle se něco zamlčí nebo naopak podá poněkud nepravdivě, onde se trochu upraví dějiny... A pak je náhle z řetězce na sebe navazujících malicherností dosti velký průůůser.

M. Moravcová 2.9.2017 17:12

Re: ZASE DALŠÍ MALICHERNOST - vysvětluje Netzer !!!

oni si ti sluníčkáři a dobroserové namalují a vybarví svět tak, jak ho chtějí vidět. Co na tom, že při jejich jízdě zahyne spousta lidí, co na tom že dehonestováním nevinných lidí změní svět (účel světí prostředky), co na tom, že stíháním zlomí a poníží spoustu lidí (když se kácí les, lítají třísky), je to jejich jízda, nese jim prachy a nepohodlní musí z cesty.