18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Běloruská volební fraška

Lukašenko opět vyhrál prezidentské volby, má snad 80 procent, tedy 80,23 procent. V ulicích jsou stateční lidé, kteří proti této frašce protestují. Trapný diktátor se zmiňuje i o českém vlivu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Anděl 11.8.2020 18:25

No, mou pozornost upoutal, teď mě zajímá, co nějaká pirátka navrhuje nebo podporuje v souvislosti s mateřskou.

Tolik odhaduji, že nebude tak povinná, že bych šel do vězení v případě, že bych na mateřskou nenastoupil.

:-)

I. Břízová 11.8.2020 18:37

Tak daleko to zatím není. A pevně doufám, že ani ta povinnost nebude v zákoně. Ale o směrnici EU už se diskutuje

J. Anděl 11.8.2020 19:20

Jsem si to dohledal a našel jsem článek, ve kterém s tím v roce 2013 přišla ČSSD. Tehdy šlo o povinné dělení mezi muže a ženu a předpokládám, že represe by spočívala v tom, že jinak prostě pár žádné peníze od státu nedostane, resp. že firma bude mít povinnost to své zaměstnankyni platit jen za předpokladu, že bude na mateřské polovinu času - a druhou polovinu to bude mít povinnost platit zaměstnavatel toho muže.

To je zatím jen taková relativní povinnost. A samozřejmě peachovina, progresivní levicová peachovina, urážlivá a ponižující peachovina, z mého pohledu jeden z exemplárních příkladů, proč považuji levici za Zlo.

Takže - to je to, co teď prosazují Piráti?

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/na-materskou-by-meli-jit-povinne-i-muzi-navrhuje-cssd-190613

I. Břízová 11.8.2020 19:36

Slyšela jsem mluvit tu Pirátku, něco v tom smyslu, že směrnice EU o tomhle mluvící by měla být přijata do našeho zákona. Taky to považuju za naprostou pitomost

R. Franz 11.8.2020 17:51

Absurdita českého zřízení. ... Tak podle Ústavy není prezident z výkonu své funkce nikomu odpovědný. Už to, že ve státě existuje taková osoba je prazvláštní. Co je ale (logickým, či pouze skutečným) důsledkem tohoto ústavního pravidla, je už hotová absurdita prvního řádu. Za urážky a lži hlavy státu se omlouvají jemu podřízené a před jeho nezodpovědností nijak nechráněné instituce. Je pak logické, že tyto odmítají převzít zodovědnost v obavy, že se nikomu neodpovědnému prezidentovi tato omluva nebude líbit. Ergo český stát prostřednictvím své ústavy podporuje ve svém čele lidi podlé, svévolné a nezodpovědné, které se mu prostřednictvím zmanipulovaných občanů daří dosazovat do svého čela. Český stát tak nijak nezkrývá, že je svým založením jedno velké FUJ!

V. Čermák 11.8.2020 17:57

Prezident Zeman je ovšem zodpovědný a eventuelní "Omluvu" by zvládl sám. Ale Nemůže. Hlavně proto, že se mnozí jeho Omluvy velmi Bojí. Počínaje Vnučkou, jejími právníky, Havloidy i Soudcem, který pak cosi Vytrhává z kontextu, hlavně aby nemohlo zaznít, že Peroutka Selhal. Ono to ale stejně Zazní.;-DRv;-D

P. Jirkovský 11.8.2020 18:00

Už vám z těch ho(....)en, co vám maže ta troska po palici, začaly růst rohy, tak dávejte bacha mezi dveřma.

V. Čermák 11.8.2020 18:03

K Věci Nic, v Šišce Hic;-D;-D;-D

M. Ilsner 11.8.2020 18:06

Ale to bylo k věci k ok o....te...;-D

P. Jirkovský 11.8.2020 18:07

Je fakt, že někoho tak tupýho, jako jste vy, jsem snad nikdy neviděl.

V. Čermák 11.8.2020 18:10

A zase ta Prázdná Šiška.;-DRv;-D

V. Novák 11.8.2020 18:12

Měl by to nechat svému inteligentnějšímu příteli. Tomu, co ho má na ikonce...

V. Čermák 11.8.2020 18:18

Myslím, že to je jediný živý tvor, který s tím "Ušlechtilcem" vydrží. Stačí, že mu hodí kost.;-DRv;-D

P. Jirkovský 11.8.2020 18:59

Koňovi kost? Co vlastně čekat vod blbce.

M. Kolář 11.8.2020 18:04

Peroutka rozhodně neselhal.. Právě naopak. Morálně zcela selhal současný prezident republiky. Extrémně nedůstojné jednání. Snad srovnatelné pouze s chováním bolševických kreatur..

V. Zadák 11.8.2020 18:09

Četl jste "Češi, Němci, Židé"?

P. Jirkovský 11.8.2020 18:11

Další expert nastoupil. Že by Čermák slábnul?

M. Kolář 11.8.2020 18:18

Ano, četl.. Nejen..

V. Čermák 11.8.2020 18:13

Ale Selhal, přechodně a teď díky nenávistné Vnučce a hlouposti Havloidů se to Rozmazává a Rozmazává...;-DRv;-D

M. Kolář 11.8.2020 18:17

Rozmazává to nečestný prezident... Bohužel..

V. Čermák 11.8.2020 18:22

Rozmazává to Opakovaně Nenávistná Vnučka. Děda z ní asi v hrobě radost nemá;-DRv;-D

M. Kolář 11.8.2020 18:25

No nevím, když z něj to prezidentské hovado udělalo nacistu.. To by se bránil každý..

J. Kombercová 11.8.2020 18:05

Jak jsem četla níže ty vaše kecy o Peroutkově selhání v dob ě, kterou jsme ani jeden nezažili, přijdete mi jako jediný hrdý Budžes mezi všemi.

A znovu jsem si vzpomněla na první "rozhovor" mezi námi dvěma, který se týkal vykopnutí ruské okupační armády v roce po dvaceti letech a vaši velkou nelibost nad mými slovy, že jsem odjezd vojsk kvitovala i s jistou škodolibostí.

M. Ilsner 11.8.2020 18:07

Čermák je větší č...............k než Forejt.

V. Čermák 11.8.2020 18:09

Tak paměť máte zřejmě dobrou, ale o Peroutkově selhání zde bylo uveřejněno hodně materiélu. Ale to jste asi měla absenci. Mimochodem, na vaši škodolibost si také pamatuji, i na nenávist s prezidentovi. Nic, čím byste se měla opakovaně chlubit.;-DRv;-D

P. Jirkovský 11.8.2020 18:13

Tady hlavně byly "uveřejněný" lži a pitomý interpretace.

V. Čermák 11.8.2020 18:20

Tak hlavně zde byly uveřejněny jeho Články. ;-DRv;-D

J. Anděl 11.8.2020 18:16

Zeman nemůže? A příčinou toho, proč nemůže, je, že se někdo bojí? Cože?

Já některé věci dělat Nechci, ale Nemůžu dělat jen ty věci, které mi zakazuje zákon, nebo které nemám fyzicky dostupné (nemohu létat).

Z těchto dvou věcí je pouze fyzika nepřemožitelná.

J. Černý 11.8.2020 18:16

A kdy se nám omluví vnučka Kaslová za činnost svého druhého děda Bienerta, který byl protektoratnim ministrem vnitra a posledním premiérem protektorátní vlády. Z pověření K.H.Franka vyjednával separátní míry s Američany. Nepovedlo se. Jako kolaborant byl postaven po válce před Lidový soud, ale protože jako protektorátní ministr vnitra věděl řadu věcí, tak dostal jen 3roky. Jistě znal i zajímavé informace o rodině Havlů.

P. Jirkovský 11.8.2020 17:58

Jemu nejsou podřízené žádné instituce. Možná ve formálním slova smyslu prezidenstká kancelář.