1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Babiš u Zemana

Andrej Babiš navštívil prezidenta Miloše Zemana na zámku v Lánech a odvezl si příslib, že bude jmenován premiérem příští středu ve 14 hodin odpoledne. Bude jmenován bez ohledu na to, zdali členové ČSSD mu v referendum dají 100% hlasů anebo nahážou hlasovací lístky do kanálu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Anděl 1.6.2018 8:49

Než se vrhnu do procesu...

"Každý podle svých schopností, každému dle jeho zásluh" je v podstatě popis karmického zákona. Stačí zaměnit zásluhy za potřeby a nahradit nezmíněné přírodní zákonitosti v pozadí Stranou či komisí a vznikne komunismus.

Proto záleží na detailech. Proto někteří nepoznají demagogii.

M. Moravcová 1.6.2018 8:49

Ukrajinci jsou

stejní rusáci jako Rusové. Bohužel. Příměr o ztrátě panenství se ztrátou důvery k Ukrajině je jen a pouze v té konečnosti. V charakteru je to nebe a dudy a mně jako ženu to pobuřuje. Astone jako spisovatel a novinář snad máte v zásobě lepší srovnání.

M. Prokop 1.6.2018 9:24

Re: Ukrajinci jsou

Povahově asi jo. Ale zatím nenapadli své sousedy, jak je v Rusku běžné.

M. Moravcová 1.6.2018 10:34

Re: Ukrajinci jsou

protože na to nemají

K. Janyška 1.6.2018 8:32

Pro mne a podle mne zločinné spolčení Zeman-Babiš má kořeny

v Rusku a je pro ně povinné. KGB byla nadřízenou složkou Stb a Babišovi přátelé ze Švýcarska smrdí Ruskem taky.

A Babčenko, nebo jak se jmenuje, je plodem SSSR, tedy Německa, a Ukrajina taky a Rusko taky. Jsou to lidé následkem Německem vyslaného a financovaného Lenina civilizací málo dotčení a v jejich myslích řádí stále ještě zločinnost. Musí se čekat, až civilizace obchodem tam popostrčí lidi dále...Dzp.

J. Schořík 1.6.2018 8:14

Ke kauze Babčenko

Já nějak nevidím v čem je ten problém a ta blamáž..

Západní média se chytila zprávy o vraždě opozičního novináře a patřeičně za to odsoudila Rusko (a asi není spor o tom, že Rusové se se s nevhodnými novináři moc nepářou). Ukajinci následně přiznali že samotná vražda byla z jejich strany fingovaná za účelem zatčení organizítora a objednatele. To se podařilo a zadržený má dle nich silné vazby na Rusko..

Netuším čím se blamovala ta západní média.. Reagovala na situaci a informace které měla.. Konečně příprava vraždy je stejně trestná jako vražda samotná. Tím že věřila ukrajinské oficiální zprávě? Mám za to, že lidský život a dopadení pachatele vraždy (ve stádiu pokusu) má větší cenu než naprostá důvěryhodnost zpravodajství.

A v čem že je ten problém Ukrajiny? Měli o té fingované vraždě mlčet? Třeba by to zmařilo ten účel. Měli to pustit ven až po ukončení akce? Třeba to nešlo, nebo to uniklo nějak bokem. Měli ho nechat zabít?

A jestli to byli Rusové? Říkají to Ukrajinci, myslí si to ten samotný novinář a je to v Rusku věc která se prostě stává. Místní proruská klaka samozřejmě může křičet, že je to "účelofka" a djenom zpravodajská hra, to je čistě věc víry v důvěryhodnost aktérů. Logika v tom nehraje roli (bez kvalitních dostatečných informací) nic nevymyslíte..

P. Vandas 1.6.2018 8:19

Re: Ke kauze Babčenko

V čem je ta blamáž? Přece v té hysterii dobroserů k fingované vraždě. Je to podobné onomu výblitku v Huse na provázku. Ať si vcelku hrají, jakékoli scénky, ale ať se nedožadují světového rozhořčení na cizí účet. :-):-):-)

J. Schořík 1.6.2018 8:22

Re: Ke kauze Babčenko

Reagovala ta média nepřiměřeně tomu co se v té době mělo stát? Ne. Podle mého reakce odpovídala závažnosti popisované události (tedy nájemné vraždě ruského novináře na Ukrajině).. pochopím když budou ta média naštvaná na Ukrajinu kvůli té nepravdivé informaci, ale život má větší cenu a to by měla chápat..

Rozhořčený a hysterický jste akorát Vy a Vaši místní soukmenovci - konečně včera jste se už nedrželi ani minima nějaké logiky a bylo to moc pěkně vidět..

M. Berka 1.6.2018 8:28

Re: Ke kauze Babčenko

Každý Ukrajinec má vazby na Rusko, možná mimo těch ze Zakarpatské Rusi...

Doporučuji toto tisícileté video, jak se ten svět tam vyvíjel a kde a jak dlouho tam ta Ukrajina vůbec je...

https://www.loupak.fun/video/ze-sveta/28197-1000-let-vyvoje-hranic-evropskych-statu

J. Schořík 1.6.2018 8:30

Re: Ke kauze Babčenko

To je skutečně nesmárně důležité a zajímavé. My tady konečně taky nejsme dlouho (když vynecháme příběhy o tom jak nevazujeme na české kraálovství)..

Uvidíme co vyleze. Třeba to bude blamáž, třeba ne.

ALe jasné čtení celé operace Babčenko jako ukrajinské propagandy je rozhodně hodně prorusky odvážné. A Vám zřejmě čím dál bližší..

M. Berka 1.6.2018 8:36

Re: Ke kauze Babčenko

Já jsem nikde neřekl, že je to ukrajinská propaganda. Je to určitý nový trend - Skřípal, jedy v Sýrii, Babčenko. Podle mne je to řízeno a cílem je tvorba vnějšího nepřítele -Ruska. Všechno je to bez důkazů... Na Slovensku novináře Kuciaka taky zavraždili Rusové? Zevšeobecňuje se, a bez důkazů...

J. Schořík 1.6.2018 8:39

Re: Ke kauze Babčenko

Já Vás tady včera četl :). A přesně jak píšete, otloukánek hodňoučké Rusko ze kterého se prohnilý zlý Západ snaží udělat nepřítele, protože.. Proč? Protože je to poslední výspa křesťanského Boha proti nebezpečí islamizace, multikulturalismu a iluminátům? :))

P. Spáčil 1.6.2018 8:30

Re: Ke kauze Babčenko

No, vzhledem k tomu, jak UA tvrdí že to měli všechno zdokumentováno, tak je přeci mohli rovnou sebrat.

Takže mě ta inscenovaná "vražda" připadá jen jako vyvolané mega divadlo, aby si svět toho případu vůbec všiml.

J. Schořík 1.6.2018 8:32

Re: Ke kauze Babčenko

No vždyť ano. Zase něco presumujete (bez předání peněz obžaloba nikdy nebude 100%, třeba něco řekl i přitom předání, co potvrdilo ten účel oprerace) a na základě toho straníte Rusům. Gratulace.

P. Spáčil 1.6.2018 8:54

Re: Ke kauze Babčenko

A že toho "vraha" nezatkli?

J. Schořík 1.6.2018 8:56

Re: Ke kauze Babčenko

Pokud s nimi od začátku spolupracoval, tak to není vrah pane Spáčile :). Je tady jen ojbjednatel a organizítor a spolupracující svědek..

P. Spáčil 1.6.2018 9:04

Re: Ke kauze Babčenko

Tak ten "objednavatel" taky včera u soudu tvrdil, že už půl roku s SBU spolupracoval a že mu toho "vraha" sehnala SBÚ. (:-))

J. Schořík 1.6.2018 9:05

Re: Ke kauze Babčenko

Tyhle informace nemám. Aeronet? Nebo jedne ze skvělých odkazů vynikajícího nezávislého odborník Xellnera? :))

P. Spáčil 1.6.2018 9:27

Re: Ke kauze Babčenko

Ale ne, desinformační weby jako Aeronot nebo Forum24 nepoužívám. (:-))

Byly to Lidovky, máte to vpravo.

https://www.lidovky.cz/z-pokusu-o-vrazdu-babcenka-je-podezrely-podnikatel-borys-herman-nabizet-za-ni-mel-664-tisic-korun-ijk-/zpravy-svet.aspx?c=A180531_195804_ln_zahranici_mber

J. Schořík 1.6.2018 9:29

Re: Ke kauze Babčenko

Nojo. Takže obhajoba obviněného.. Jde na to dobře, pokud bych dělal pro Rusy, taky bych tvrdil, že je to celé operace Ukrajinců a já jen jimi zneužitá a obětovaná figurka..

P. Spáčil 1.6.2018 9:39

Re: Ke kauze Babčenko

No jo stejně tom víme prd a prd se dozvíme.

Je třeba vycházet ze základní premisy, že Rusákovi a Ukrajinci se nedá věřit ani pozdrav.

Je to ten stejný "kulturní okruh", jak psal Aston. (:-))

Mějte se jedu se podívat do Dejvic, doufám že se tam nepotkáme. (:-))

J. Schořík 1.6.2018 9:44

Re: Ke kauze Babčenko

Je to možné. Zrovna sedám na kolo a jedu nakoupit do Meatpointu buřty na víkend - pojedu dolů po Evropské a pak kolem Kulaťáku. Tak se tam nepohybujte ať se náhodou neuvidíme :)).

V. Hájková 1.6.2018 8:39

Re: Ke kauze Babčenko

Já když čtu- ty výblitky VANDASE- kdy splácá páté - přes deváté , tak už se jen musím chechtat . ČASTO SI ŘÍKÁM- neonemocněl nějakou duševní chorobou :-)))))))))))))))))))))))))))))))))

J. Matuška 1.6.2018 8:56

Re: Ke kauze Babčenko

"Fingovaná vražda Babčenka, která měla ukrajinské rozvědce posloužitk rozkrytí proruské sítě atentátníků, se obrátila proti Kyjevu," dodal Palata.

Je pozoruhodné, že i novinář typu Palaty shledává mínusy na akci Babičok...

J. Matuška 1.6.2018 8:58

Re: Ke kauze Babčenko

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Lubos-Palata-predklada-co-vse-Kyjev-natropil-fingovanou-vrazdou-novinare-Babcenka-538296

A. Trick 1.6.2018 8:23

Jiné řešení

Babčenka mohli někam odklidit a sledovat kdo se jej snaží najít. Ale to by nebylo tak "propagandisticky úderné".

Připomeňmeš si:

"Za vraždu Babčenka může může ruský totalitní režim." - Volodymyr Hrojsman, přededa vlády. Tohle je přece propagandistická bomba.

P.S. K vraždám nepohodlných novinářů dochází i na Ukrajině. Ovšem to je pro svět propagandisticky nevhodné.

J. Schořík 1.6.2018 8:26

Re: Jiné řešení

Já ty Vaše hry nehraju pane Tricku. Je mij edno co si myslíte, že mohli udělat (nevíte o jejich situaci nic a jen podsouváte že účelem byla propaganda). A ano, za vraždu Babčenka (nedokonanou) může ruský totalitní režim (v tom je UKR konsistentní)..

A Vaše srovnávání UKR a Ruska už nemá vůbec žádný význam. Jde jen o standardní rusácký argument - když nemůžu říct že je Rusko ok, tak alespoň budu tvrdit že všichni ostatní jsou stejně špatní..

A. Trick 1.6.2018 8:34

Re: Jiné řešení

Též nehraji Vaše hry.

Když se mluví o ruském totalitním režimu, tak pokud víte v Rusku vychází opoziční tisk a fungují tam i opoziční rádia a TV.

Uveďte nějaký opoziční tisk, rozhlas, TV na Ukrajině.

J. Schořík 1.6.2018 8:37

Re: Jiné řešení

Takže se točíte na tom, že řekl "totalitní"? Tak to mi nedošlo, to se omlouvám. Nenapadlo mne že můžete být tak citlivý - dosud jsem u vás takovou sensititvitu skutečně nezaznamenal :).

A to že obě strany budou v prohlášeních přehánět (otázka je jak moc je to daleko od pravdy) je asi přirozené, UKR a RUS jsou aktuálně v nevyhlášené válce..

A. Trick 1.6.2018 8:40

Re: Jiné řešení

A Vy se netočíte, když jste ten termín opakoval? Vy se spíše kroutíte.

Ukrajinská opoziční media jste našel?