29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

Babiš není Cincinnatus

Evropský parlament nepřekvapivě schválil usnesení namířené proti možnému střetu zájmů premiéra Babiše. Nepřekvapivě proto, že střet zájmů je zde očividný a od prvního okamžiku byl ve hře. Buď hrajeme první ligu v ekonomice, nebo v politice, a na dvou koních jezdit nelze.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schořík 21.6.2020 13:17

Ano. Ty prokazatelně zaplacené za tu dostavbu dostanou zpět.

M. Ilsner 21.6.2020 13:22

Nojo, ale žít 23 roků v nejistotě a tahanicích, to bych Vám nepřál. A stejně nedostanou všechno zpátky, zdaleka ne.

J. Schořík 21.6.2020 13:26

To je jasný. Z hlediska těch lidí je to hrozný. Bohužel je tam ještě mnohem víc těch, co nedostali vůbec nic (a zaplatili plnou)..

Všechno ne, ale peníze co do toho vrazili na tu dostavbu jo (před ostatními).

M. Ilsner 21.6.2020 13:19

Nikoliv. Ten první správce konkursní podstaty jim dostavění povolil. Ti stavebníci dostavěli v dobré víře! Člověče, vy se také nevyznáte ve všech zákonech, kdy na jednu věc mají 3 právníci 4 názory...:-/

J. Schořík 21.6.2020 13:21

Nevyznám a insolvence ani nedělám (ale dřív jsem je dělal dost, takže představu mám). A zjevně nepovolil (minimálně ne formální cestou se souhlasem soudu). I kdyby povolil, tak by jim ty baráky stejně nemohl nechat - byly v podstatě - neexistuje cesta jak je dát ven jinak než prodejem.

A zrovna v téhle kauze znám náhodou jak správce, tak právníky toho družstva. řekl bych že docela vím jak se to hraje..

M. Ilsner 21.6.2020 13:34

Povolil, to máte špatné informace. Já je mám z první ruky. Právníci, kteří dělali smlouvu s tím prvním správcem konkursní podstaty byli pitomci nebo co? Ono ta první smlouva byla totiž bylo definitivně zamítnuta až těsně před dostavbou.

J. Schořík 21.6.2020 13:40

O tom nevím. Každopádně pro ten souhlas bylo nutné odsouhlasení soudem a to neproběhlo (bylo tam nějaké odvolání správce či co pokud si dobře pamatuji).

Domy už byly bohužel samostatnou věcí a byly zahrnuty do konkursní podstaty. Ani povolení k jejich dostavbě by nezměnilo jejich vlastnictví.

Ale zajímal jsem se o to před více než rokem (možná déle), tak si to třeba blbě pamatuju. Každopádně jsem to na pivu probíral i s právníkem Svatopluku a šance na výhru byla i podle něj v podstatě nulová (jedině že by se NS rozhodl ignorovat právo a aplikoval milosrdenství, nebo to nějak ovlivnil mediální tlak)..

P. Jirkovský 21.6.2020 13:41

Hypoteticky by bylo možný, že by správce dostavěl byty v rámci "provozu podniku", samozřejmě po předchozím souhlasu věřitelskýho výboru a soudu. Podle mýho soudu by se mělo posouzení odvíjet od soupisu konkursní podstaty, tedy co, kdy a jak bylo do konkursní podstaty zahrnuto. Pochopitelně při respektování ust. § 14 ZKV. Pokud správce souhlasil (předpokládám nějak formálně) s tím, že si to ti lidé dostaví, překročil zásadně svoji působnost a jde to na jeho triko.

J. Schořík 21.6.2020 13:46

Můžu se plést, ale to odsouhlasení bylo něco jako že na jednání řekl ať to teda dostaví, ale už to nijak neformalisoval.. A dostavěním se vlastnictví věci (když už existuje) prostě nenabude, v tomhle směru je to jedno..

Díky dostavění mohli alespoň užívat po dobu sporu s tím, že správce může žalovat obvyklý nájem jen za tři poslední rok a peníze co dali do dostavby dostanou zpět (včetně inflace).

Pokud se na to podívám neutrálně, tak za peníze na dostavbu získali užívací právo na cca. 20 let. To není špatný deal - obzvlášť v porovnání s těmi ostatními..

P. Jirkovský 21.6.2020 14:00

To samozřejmě jo, myslím ty dva poslední odstavce, ale když si představím, že bych byl v jejich situaci ....

S tou dostavbou jsem to myslel tak, že by se v rámci schválenýho provozu podniku zcela evidentně mohl legalizovat jejich podíl na dostavbě, a při prodeji potom zahrnout do kupní ceny. O vlastnictví jsem nepsal, proto jsem psal o tom, co, kdy a jak bylo zapsáno do konkursní podstaty.

F. Šimek 21.6.2020 13:22

SPARRTAK PRAHA SALINGRAD ?

M. Němec 21.6.2020 13:29

R^;-DR^;-DR^;-D

P. Jirkovský 21.6.2020 13:35

Správně česky Solnohrad.

F. Šimek 21.6.2020 13:41

po kolikátý ? MEJLIT SE MŮŽE KAŽDEJ-UČENEJ I NEVZDĚLANEJ BLBEC ! PROČ TI NEVADÍ ZNAČKA 383 a tý její UŽASNÝ....SPRAVY ?

J. Ganaur 21.6.2020 13:43

Za Salina byste šel do Gulagu.I jako nevzdělanej!

P. Jirkovský 21.6.2020 13:45

Možná i do Guláže ....

M. Ilsner 21.6.2020 13:41

Nějak koktáš, voe.[>-]

F. Šimek 21.6.2020 14:03

tys "prej" fanda BOHEMKY...TY NEVÍŠ, ŽE TO TEHDÁ BEJVALO SPARTAK PRAHA STALINGRAD?JÁ TAM JAKO VOJÁK HRÁVAL ! TU DOBU SI ASI JEŠTĚ BYL V LŮNĚ.....;-D;-D;-D

M. Ilsner 21.6.2020 14:13

Já jsem fanda všech Pražských klubů.

P. Spáčil 21.6.2020 13:08

Slunéčko naše jasné AB dobře vládne. Ale má to usnadněné, impotentní dojmoblok, který není schopen se domluvit, kdo je vůdce opozice, natož se sjednotit mu to značně usnadňuje. ;-D

Asi si bude muset ten nedoštudovaný farář z MichPRDu založit vlastní stranu.

M. Ilsner 21.6.2020 13:15

Ale houbelec. Když 30 % primitivů to hodí Andréši, pak žádné sjednocení nepomůže. Asi jste zapomněl na komunisty a nácky.

X

J. Matuška 21.6.2020 12:56

Jestli jsem dobře slyšel, moderátor Václav Moravec bude cosi připomínat ministru Zaorálkovi ještě za čtyři roky. Bravo, od vzniku OVM uplyne 20 let... ;-)

P. Boleloucký 21.6.2020 13:20

Měl se jí Zaorálek zeptat na ty pomluvy s těma rohlíkama. ;-D

J. Havelka 21.6.2020 12:52

Němcová je nekompromisní, Zaorálek čumí, jako DROBNÝ do zrcadla!

Bez smailu.

P. Boleloucký 21.6.2020 12:55

Má dobrého nahrávače na smeč ! Jinak je to fakt. Zaorálek je už diskuzní troska.

L. Kolman 21.6.2020 12:59

Němcová je sečtělá, tak mudruje jak Božena Němcová v báchorkách. Až dojde na řešení složitých konkrétních problémů, pokud bude například ministryní kultury, bude s rozumem v zádeli.

J. Drobný 21.6.2020 13:01

Tuším, že je to stále lepší, než kdyby Zaorálek čuměl jak Havelka. Nekompromisní stařena, která by ráda dosloužila v Senátu a pak i možná na Hradě. Sedí v tom parlamentu s Marečkem víc jak 20 let a takto jsme dopadli, EP nás ostouzí za naše nekvalitní zákony. Bože chraň nás od všeho ošklivého a zlého! Jen to ne!:-(

J. Schořík 21.6.2020 13:03

EP nás neostouzí a rozhodně ne za naše zákony. Ostouzí (silně pochybuji že je možné někoho takového zostudit) možná Vás spolu s Vaším Babišem. ČR do toho netahejte.

P. Boleloucký 21.6.2020 13:14

A co s tím chcete tak dělat ? Problém do EP tam nanesli ti ochcávači od Pirátů a černoprdelníků. Představa, že tím se jim na domácí půdě zvednou preference, je zoufalost.

J. Schořík 21.6.2020 13:17

Představa že je to politická hra naší opozice je mimo (to blekotá Babiš). Problém je že střet zájmů Babiše je prostě strašně okatý a ještě do toho řve a agresivně útočí když na to někdo upozorní.

Spoustě lidí se to asi líbí, ale nedopadne to dobře..