2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Babiš nadále v čele ANO

Žádné překvapení se nekonalo, protože kdyby Babiše nezvolili znovu do čela ANO, byl by to převrat nevídaný. Sněmování Babišova hnutí nebylo zajímavé, pozornost zaslouží jen projev samotného předsedy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Boublíková 18.2.2019 15:12

Re:

Jj.

Jako kdyby nebylo dost současných problémů, furt se musí řešit (případně popírat) staré křivdy :-o

J. Jelínek 18.2.2019 15:17

Re:

A to je furt: Odsun, Mnichov, R-U vyrovnání, Bílá hora, Lipany, Moravské pole, Dagobert, Avaři, Mongoli, Římani, Etruskové, Mezopotámci, Egypťani, Havranpírko, Kopčem, Lucy. Pořád jsou to dosud rozjitřitelé rány a ústrky.

V. Novák 18.2.2019 15:18

No jo, když si ti Sudeťáci začínají... Už to mohlo historicky vyhnít - a vono nic.

J. Jelínek 18.2.2019 15:13

Re:

Neodpustím si kotasismus: Tak jest.

J. Schořík 18.2.2019 15:14

Re:

Neumite to napsat s tou bezmyslenkovitou osudovosti.. Trenujte a hlavne ctete mistra.

M. Varadinková 18.2.2019 15:15

Re: Ten zrušený sumýš mě zarmoutil

Je to škoda, ale Poláci si aspoň hájí své a nejsou tak předposraní jako naše vláda, která si nechala vnutit vinu za tábor v Letech.

H. Omar 18.2.2019 15:17

Re: Ten zrušený sumýš mě zarmoutil

Skutečně a kýmpak?

J. Schořík 18.2.2019 15:21

Re: Ten zrušený sumýš mě zarmoutil

Bude to Kalousek. Vsadim dvacku.

H. Omar 18.2.2019 15:30

Re: Ten zrušený sumýš mě zarmoutil

Těsně vedle. :)))

M. Varadinková 18.2.2019 15:22

Re: Ten zrušený sumýš mě zarmoutil

Herman, Schwarzenberg a podobní.

V. Novák 18.2.2019 15:28

Uhl - kupodivu se s ultralevičákem shodli.

H. Omar 18.2.2019 15:31

Re:

Muhehhe tedy to byl nátlak jak Brno. :)))

J. Kombercová 18.2.2019 15:41

Re:

A nakonec nebyl ani nijak zvlášť drahý.

P. Boublíková 18.2.2019 15:26

Re: Ten zrušený sumýš mě zarmoutil

Co se týče Letů, především mrtvým žádný zrušený prasečák za půl miliardy už život nevrátí, a současné Polsko za své antisemitské pradědečky taky nemůže, postrádám toho všeho smysl.

M. Varadinková 18.2.2019 15:35

Re: Ten zrušený sumýš mě zarmoutil

Souhlas.

Ale za to, že se to pořád vytahuje, může ten, kdo to vytáhne, a ne ten, kdo takové vytahovaní rezolutně odmítne. Čili prvotní "vytažení" udělal Netanjahu, nejspíš to pak ještě přikrmila média (což se ale od nich dalo čekat) a Polsko reagovalo naštvaně. Fakt je, že mohlo přijmout vysvětlení, že to zkreslila média, a dál se v tom už nehnípat.

V. Novák 18.2.2019 15:37

To je sice pravda, ale polský antisemistismus je fenomén nikoli minulosti. Jak ostatně ukazuje i reakce.

Připomíná mi Turky a jejich reaci na genocidu Arménů. Taky by mohli říct "to byla sultánská vláda, tu přece svrhnul Atatürk, který neměl s genocidou nic společného - a my se akorát tak můžem omluvit, případně postavit nejaký památník".

E. Derat 18.2.2019 15:29

Re: Ten zrušený sumýš mě zarmoutil

Já naopak oceňuji, že to zrušili. A tím dali najevo jednotu. A jestli mají Izraelci pravdu nejsem schopen posoudit. Takové historické znalosti nemám. Že se v Polsku, ale i v řadě dalších států za 2WW řada lidí ráda připojila k vraždění Židů je pravda. Ale, Polsko asi nemělo genocidu nějákého národa jako statní politiku. Nestavělo septické továrny na smrt, nevyuživalo části ostatků koncentráčníků jako druhotnou surovinu, to vše byla záležitost Německa.

P. Boublíková 18.2.2019 15:35

Re: Ten zrušený sumýš mě zarmoutil

Ano, je to tak, jak píšete, holocaust nevymysleli Poláci ani to nebyla státní politika Polska, Židé tam však neměli na růžích ustláno, což by mohli Poláci uznat a Izrael zase přestat prudit, k ničemu to není dobré.

L. Kolman 18.2.2019 14:40

Si všímám,

že ten M. Němec je nějakej divnej, neměli bysme ho poslat na vyšetření s hlavou, ať se něco nezanedbá? Jsme tady jedna velká rodina, neštěstí kohokoliv z nás nás nemůže nechat lhostejnými.

P. Novák 18.2.2019 14:46

Re: Si všímám,

Proboha. Kdo se hlásí do Láníčkovy "jedné rodiny"? Hlídejte si ho, at vám neudělá nějakej malér.

M. Němec 18.2.2019 14:51

Re: Si všímám,

Áááááá, u Kolmanů byla dneska ráno ke snídani vtipná kaše.

Ale nebyl jste si přidat, to je škoda.

Tak jen do práce, Kolman, já ty vaše veledíla strašně rád čtu.

Jenom, že jsem tak smělej, kdo je to ta vaše velká rodina ?

Švik, Trick, Spáčil, Kotas a Varadinková ?Blahopřeji.

L. Kolman 18.2.2019 15:08

Re: Si všímám,

Co tady zacláníte, když sem nepatříte? Vás sem snad někdo nutil?

M. Němec 18.2.2019 15:16

Demokrat Kolman

A vy mi přítomnost zde chcete zakázat ?

To bude asi ta přímá demokracie - někdo se mi nelíbí, tak šup s nim ven.

L. Kolman 18.2.2019 15:33

Re: Demokrat Kolman

Kdo vám co zakazuje? Jen že se tady necítíte, tak abyste si nečinil zbytečné násilí.

V. Novák 18.2.2019 15:17

Vy vtipnou kaši nepotřebujete, pro Schoříka jste vtipný dost.

A uznáte - Schořík je Schořík, nad Solfernuse není.

M. Němec 18.2.2019 15:24

Re:

Po velmi, velmi dlouhé době jste napsal něco rozumného.

L. Kolman 18.2.2019 14:28

Svět se v pr*el obrací,

Janyškovy spontánní řády přestaly fungovat. Newyorští milionáři žadoní:Zdaňte nás! A není to pr*el. "Vezměte nám konečně naše peníze a udělejte s nimi něco dobrého". Americké sdružení Vlastenečtí milionáři nežertuje. Jeho mluvčí žádá po guvernéru a zákonodárcích státu New York zvláštní daň pro miliardáře. Morris Pearl,bývalý šéf investičního fondu BlackRock a mluvčí skupiny superbohatých, už nechce přivírat oči: "To přece víme všichni: bohatí ještě bohatnou. A všichni ostatní z toho, že ekonomika šlape, nemají vůbec nic." To se má změnit, míní Vlastenečtí milionáři. A sice u každé domácnosti, jež ročně vydělá přes pět milionů dolarů (114,4 mil. korun). Tož ti by tady na NP od zdejších (rádoby)pravičáků dostali do kožichů, to by bylo bolševiků, marxistů a komoušů!

M. Prokop 18.2.2019 14:35

Re: Svět se v pr*el obrací,

Co by dělali "rádobypravičáci", nevím. Žádného neznám. Každopádně pravičáci by ty své prachy prostě dali potřebným a nekecali, co má stát sebrat jiným.

L. Kolman 18.2.2019 14:49

Re: Svět se v pr*el obrací,

Že by si každý superboháč pořídil vlastní stádo chudáků? Dobrý nápad, je vidět, že vám to docela pálí. Vy budete asi ten pravý nefalšovaný pravičák, i když jste často úplně levý. Já bych měl lepší nápad. Trump zavádí kvůli zdi stav nouze. Že by mu s těma prachama boháči vypomohli, ať v Americe netrpí nouzí. To vy jako správní hospodáři byste to chtěli určitě dát spíš na umazání toho superantikontramulti obřího státního dluhu.

J. Matuška 18.2.2019 14:26

Svět při pondělní ranní kávičce Terezy Spencerové

→ dokonce i Británie, tradičně nejvěrnější americký spojenec v Evropě, nesouhlasí s názorem Trumpovy administrativy na produkci čínského koncernu Huawei, byť před ní poslušně varuje britská tajná služba... čínské G5 sítě jsou prý „zvládnutelné riziko“, tvrdí Londýn... podle německých médií se proti Huawei jen kvůli Američanům nechce stavět ani německá vláda... tyto postoje mají „velkou váhu“, protože, podle Financial Times, „i ostatní země mohou přijmout argument, že když jsou si Britové jistí, že zvládnou rizika vůči národní bezpečnosti, tak budou s to přesvědčit své veřejnosti, že jednají rozumně, když umožňují svým poskytovatelům telekomunikačních služeb využívat čínské komponenty...“ panika... Evropa přestává slepě poslouchat... tedy, ne celá Evropa, ale i tak...

→ při televizní předvolební debatě na Ukrajině předčítal moderátor sociálnímu demokratovi Kaplinovi body z „jeho programu“, ve skutečnosti ovšem z programu Hitlerovy NSDAP... Kaplin nepoznal žádný rozdíl... a takhle si tu žijeme...

https://prima.iprima.cz/novinky/1822019-svet-pri-pondelni-ranni-kavicce-terezy-spencerove