17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Atomový hřib a ztohoven

Případ atomového hřibu ve vysílání České televize je skutečná kuriozita a bude zajímavé sledovat, jak se tato vyvine kauza. Zločinci jsou udáni policii a policie bude jistě tento velepřípad ráda vyšetřovat, podle hesla "parta Ztohoven nám děti unášet nebude".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
NoName 22.6.2007 14:40

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lekaren je jak ztohoven

Ano, o tom píšu o pár řádků směrem nahoru.

AeroKarel 22.6.2007 14:53

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lekaren je jak ztohoven

Největší paseku dělá paragraf Fišerové, nemožnost si připlatit k úhradě, tak by bylo možné si k ceně generika proplácené pojišťovnou

metr 22.6.2007 14:31

Re: Re: Re: Re: Re: Lekaren je jak ztohoven

Žakokote, proč lezeš do rekta jen paropraseti a Rathovi? Protože jsi v podstatě stejné paroprase měnící názory ze dne na den. A stejný zm rd jako Rath.

Navigator 22.6.2007 14:45

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lekaren je jak ztohoven

To neres. Utikej onanovat zpatky na zachod. Mohl bys tvemu osetrujicimu psychiatrovi postrikat klavesnici a on by te zase dal zmlatit gumovou hadici. ;-D

metr 22.6.2007 14:54

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lekaren je jak ztohoven

To neres. Muj osetrujici psychiatr se jeste nenarodil.

Halladin 22.6.2007 16:00

Re: Re: Re: Re: Lekaren je jak ztohoven

zvýšila dluhy ? Tak jak to, že VZP platí brez zpoždění ?

jarda 22.6.2007 14:06

NoName :-))

raději tři magistry než jedna učitelka :-))

NoName 22.6.2007 14:04

Jiho,

Tohle by mě fakt zajímalo. Jestli někdo víte o případu, kdy obec či LK nedovolili vznik nové ordinace jako "v Praze už je dětských lékařů moc". Podle mého má tuhle pravomoc jen pojišťovna a ještě jí moc nepoužívá., naopak, tohle používá VZP velmi často. Příklad: Uherské Hradiště a pokusy zřídit ordinace oční a psychiatrickou ...  VZP považuje dosažený stav za dostatečný a smlouvy novým ordinacím nedá, naopak pacienti mají pocit, že ... Ale to je jedno, o pacientech to přece není ...:-/

AeroKarel 22.6.2007 14:05

Re: Jiho,

A co takhle hromadný odchod pacientů k pojišťovně, která smlouvu dá?

NoName 22.6.2007 14:08

Re: Re: Jiho,

Už jsem viděl lékaře, kteří dokázali přesunout své pacoše od VZP, ale byli to vesměs obvoďáci-tam je vazba mezi pacošem a lékařem přece jenom tesnější ...

AeroKarel 22.6.2007 14:10

Re: Re: Re: Jiho,

Aji zubaři, ale tam je to také. Psychiatr asi ne.

Jiho 22.6.2007 14:10

Re: Re: Jiho,

Karle to je nereálné. Obvykle potřebujete víc lékařů a hrozí že byste se tím připravil o ty ostatní...

AeroKarel 22.6.2007 14:14

Re: Re: Re: Jiho,

Když jsem měnil pojišťovnu, kvůli zubařce, zjišťoval jsem "průnik množin". Byl překvapivě velký. VZP, bankovní, policajtská, vojenská, na těch se shodnete s 95ti procenty lékařů. Na jedné z nich snad s každým.

huhu 22.6.2007 14:11

Re: Re: Jiho,

ano souhlas. Ale bohužel u nás neexistuje svobodný trh zdravotních pojišťoven, fakticky trvá státní monopol VZP. A pro naprostou většinu pacientů je prostě VZP nejjednodušší, ty ostatní nenabízejí v podstatě nic jiného, jen možné problémy, protože nejsou tak velcí a unioverzální jako VZP..

Jiho 22.6.2007 14:09

Re: Jiho,

Přesně z tohohle důvodu mě ODSácký systém pojišťoven se.e a zrušil bych je. Každý lékař s odbornou způsobilostí by si pak mohl otevřít ordinaci a o tom kdo bude prosperovat a kdo zanikne by rozhodovali zákazníci-pacienti přinášející platby od pojišťovny ala důchodák. Tohle je mimochodem občas diskutovaná myšlenka v socdem.Zajímavé kdo hájí liberální a tržní přístupy. :-D

AeroKarel 22.6.2007 14:12

Re: Re: Jiho,

Tak zrušil, nebo nezrušil?

Ostatně to tak funguje, vy si lékaře nevybíráte? Jen ty peníze holt nenosíte, ale to mi nechybí.

Jiho 22.6.2007 14:14

Re: Re: Re: Jiho,

Zatím je VZP. Ale kdyby fakt začali pojišťovny hodně selektovat ke kterému lékaři smím a ke kterému ne, po čemž volá Julínek...

AeroKarel 22.6.2007 14:20

Re: Re: Re: Re: Jiho,

Já si volím lékaře a po dohodě s nimi pojišťovnu. Pokud si konečně pojišťovny budou konkurovat, budu to třeba modifikovat. Ale přínos konkurence by byl už jen ve snížení cen a zvýšení kvality. Tak, jako kdekoliv jinde.

jarda 22.6.2007 14:10

Re: Jiho,

což je zase to špatně, které vyplývá z toho, že pojištění má být zčásti i na komerční bázi ... a není :-((   ... a vztah má být lékař-pacient a pokryto pojišťovnou a ne pacient-pojišťovna-lékárna-pojišťovna-lékař-pojišťovna ...

Jiho 22.6.2007 14:13

Re: Re: Jiho,

Vždyť říkám rozhodovat má pacient zákazník a ne úředníci pojišťoven. A u nemocnic už je myšlenka konkurence úplný nesmysl, představa jak jsou v ČR 2-3 paralelní sítě nemocnic, v 10 mil. státě  (Y)

NoName 22.6.2007 14:15

Re: Re: Re: Jiho,

Není. Plno lidí si radši zajede na oční (v nemocnici) do Zlína, než do Uherského Hradiště. Prostě proto, že jsou tam lepší ...

jarda 22.6.2007 14:22

Re: Re: Re: Re: Jiho,

souhlas - a o tom, kam si zajdu, si musím rozhodnout já (asi po konzultaci s mým obvoďákem), a pojišťovna mi uhradíí u kterékoliv nemocnice vždy jen tu mezi mnou a pojišťovnou dohodnutou částku - zbytek je můj problém ... ale musí to být pojišťovna komerční

AeroKarel 22.6.2007 14:17

Re: Re: Re: Jiho,

Ale jsou, nikde totiž není řečeno, že se to nesmí prolínat.

Sam Křepelka 22.6.2007 14:43

Re: Jiho,

Vážený NoName. Každá ordinace praktického lékaře se ve výdajích VZP projevuje náklady ve výši cca 100.000,-Kč měsíčně. A to je jenom VZP. Jenom za jednoho pacienta, byť k lékaři nejde, zaplatí každá pojišťovna lékaři měsíčně automaticky 36,-Kč. Průměrný počet dětí na jednoho dětského lékaře je kolem 2500. K tomu nějaké výkony placené vedle kapitace a zjistíte, že kdyby vznikla v každém okrese jenom jedna ordinace, přijde to VZP téměř na 100.000.000,-Kč. A to jsou jenom dětští lékaři, a pak jsou praktici pro dospělé, internisté, zubaři, gynekologové, laboratoře, lůžková zařízení, lékárny....  atd. A je naprosto statisticky prokázáno, že každá nově vzniklá ordinace se v průběhu cca 2 let dostatne do průměru ostatních. Když má  málo pacientů, vykazuje k úhradě jiné zdravotní výkony a tí si to srovná. A to se navíc tiše přešlo, jak stát přesunul nákldy ze sociálních služeb do zdravotních za  tzv. sociální lůžka, kdy zdravotní pojišťovny nyní platí sociálním zařízením částky, které v souhrnu jdou do stovek milionů. ˇ

Takže co má VZP podle Vás dělat. Na straně jedné křičí lékaři, že chtějí dostat peníze ve lhůtě splatnosti. Na straně druhé stejní lékaři mnohdy věřejně nedoporučují vznik nových, pro ně konkurenčních zařízení. A potom je tu stát, který se v rámci výběrových řízení k novým ordinacím vyjadřuje. A zatím je tady stav, kdy se všechny zdravotní pojišťovny, ČLK, odborné společnosti a stát shodují na tom, že připouštějí novou ordinaci tzv. kus za kus. Není to tedy problém jenom VZP, jak se s oblibou říká, ale všech zúčastněných.

Sam Křepelka 22.6.2007 14:43

pokračování

A jenom připomínku k přehlašování pacientů mezi pojišťovnami. U každé pojišťovny přijde okamžik, kdy se jí nový pacienti začínají nevyplácet, protože se jedná o pacienty nemocné a tudíž drahé. Lékař totiž může totiž doporučit jinou pojišťovnu pouze tomu pacientovi, který za ním příjde do ordinace.  Takže takový pacient, který přešel k jiné pojišťovně na základě doporučení např. odborného lékaře, může narazit kvůli této změně u svého praktického lékaře či lékaře jiného, který jej později ošetřuje.

AndyO 22.6.2007 14:04

slevu zadarmo opravdu nechci ale zatím mi nikdo neodpověděl na na můj úžas že částka získaná snížením daňového základu převýšila státní příspěvek k důchodovému připojištění i v součtu s příspěvkem zaměstnavatele.Že by by měl pravdu starý pan Ford, ž

spíš mi připomínáš starého Kohna, co mu rabín na jeho remcání, že má v bytě ženu a dvě děti a tak je tam přeplněno doporučil nejdřív přibrat k bydlení  tchyni, všechny bratrance, babičky, dědečky, snachy a zetě, pak  kozu, slepice a  krávu  a po několika týdnech  všechny nově příchozí najednou vyhnat - a to budete, Kohn, koukat, jak se vám bude zdát byt prázdný.  

Kdysi se tahle metoda používala na otroky- sebereš jim všechno a po čase jim krapet vrátíš- jestlipak jim vůbec dojde, že jen dostali zpátky trošku z toho, co museli odevzdat ?

Nevím, co tě překvapuje  na tom, že slevou na odvedených penězích získáš víc než prostým uložením svých peněz u banky - banka peníze zhodnocuje, sleva na dani je prostě jen o chlup menší částka, kterou ti někdo ukradne, než kdybys pojištění neměl.

Šedovous 22.6.2007 14:25

Mno já jen ,

že modrá cháska chce všechno tohle zrušit. Jinak moje modrá fusekličko děkuji že sis při pátku takhle elegantně naběhla. Pac a pusu, miluju tě.

AndyO 22.6.2007 14:57

Re: Mno já jen ,

vskutku nevím, čím jsem si naběhla, rudý šátku.

Šedovous 22.6.2007 14:02

LuftKarlovi,

mistránku a podle čeho počítáte zásluhy obyvatelstva ? Z počtu všech s volebním právem nebo z těch co trefili do volebních místností nebo jen z těch co volili tu správnou stranu ? Jen se tak ptám při pátku....abych věděl na čem jsem.

AeroKarel 22.6.2007 14:09

Re: LuftKarlovi,

Kde se obyvatelstvo většinově má k zodpovědnosti co lačný k sr.....í, kde volí strany slibující jistoty místo příležitostí, kde chtějí od úřadů řešení místo nepřekážení, tam jeden Klaus nemůže nic zásadně změnit.