1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Atmosféra houstne

Tři rakouští politici veřejně diskutovali minulý týden o budoucnosti EU, dva lidovci, Othmar Karas a Reinhold Lopatka, a jeden sociální demokrat Jorg Leichtfried. Pan Lopatka měl za to, že země visegrádské čtyřky jsou zbloudilé, ale je možno jim napravit hlavu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Spáčil 2.2.2018 17:43

Re: KDE JE HOMAR ?

Jílek přijde, nebojte se.

F. Šimek 2.2.2018 18:01

Re: KDE JE HOMAR ?

máš v tom bordel....:-(

M. Berka 2.2.2018 18:09

Re: KDE JE HOMAR ?

To je ten Halíkův milec???

R. Neveselý 2.2.2018 20:47

Re: KDE JE HOMAR ?

Také máte v tom bordel....:-(

K. Berka 2.2.2018 17:23

Pro paní Boublíkovou

Poslouchám zásadně jen tuto internetovou stanici, jsou tam 4 kanály, většinou jde o remake a studiové nahrávky.

http://www.lounge.fm/

P. Boublíková 2.2.2018 18:29

Re: Pro paní Boublíkovou

Diky, dám si do oblíbených :-)

Z. Koutecký 2.2.2018 17:19

Jen klid,Astone,

ministerstvo zahraničí, obrany a vnitra nemají v rukou lidovci, nýbrž FPÖ.

M. Berka 2.2.2018 17:14

Je tu nějak mrtvo...

Žádný konfrontace... Nic...

P. Boublíková 2.2.2018 16:08

Pátek odpoledne

Nabízím hudební hádanku, pro znalce rocku.

http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/tucny-michal/je-mi-to-lito-582545

Odkaz vede na písničku nazpívanou ikonou české country Michalem Tučným. Kdo uhodne interpreta a název původně rockové skladby?

I. Semrád 2.2.2018 16:13

Re: Pátek odpoledne

Heartbreak Hotel, Elvis (sladkou odměnu získává strýček Google).

P. Boublíková 2.2.2018 16:16

Re: Pátek odpoledne

No tak jo, ono se to gúgluje dost obtížně :-)

A nejen Elvis, i když ten byl asi první.

https://youtu.be/b9GdjD0aZKQ

I. Semrád 2.2.2018 16:23

Re: Pátek odpoledne

Pěkná klasika.

Ono je to povědomé, ale bez G. (Tučný, Je mi to líto) to jen tak nenapadne, aspoň teda mě ne, Tesák by to možná poznal rovnou.

I. Semrád 2.2.2018 16:26

Re: Pátek odpoledne

https://www.youtube.com/watch?v=e8jAqvmnsIk

A ta Suzi i Michal jsou taky dobří, i když ta country verze přece jen originálu nedosahuje, řekl bych.

P. Boublíková 2.2.2018 16:30

Re: Pátek odpoledne

Tak to máme odlišný vkus, mě se uřvaná Suzi i mírně nostalgický Michal líbí víc :-)

P. Boublíková 2.2.2018 16:31

Re: Pátek odpoledne

mně - mi, to se snad nikdy nenaučím :-o

T. Kohout 2.2.2018 15:46

navedení od Putina

To je určitě navedl (a platí) Putin, aby rozbil EU. My ale na fejkárny nedáme, máme trénink, všechno prokoukneme.

J. Venc 2.2.2018 15:33

Tuší někdo cosi konkrétního o těch mandarínských

investicích u nás? Pracovní místa a tak?

Když tedy zavládla komická panika ohledně Theresy May? Anebo se nakonec "vybodnou" ti protřelí a práskaní mandaríni i na Albionské?

:-)

M. Prokop 2.2.2018 15:46

Re: Tuší někdo cosi konkrétního o těch mandarínských

Nic moc. Spíš akvizice než investice.

J. Venc 2.2.2018 15:50

Re: Tuší někdo cosi konkrétního o těch mandarínských

Akvizice přirozeně sleduji, slibované investice mi doposud tak nějak unikají. Mělo toho být tuším za 100miliard, nebo tak nějak to sliboval president.

Ty akvizice ostatně příliš nových pracovních míst nepřinášejí, naopak, řekl bych. Dosadí-li si nový vlastník minimálně do vrcholového managmentu a tak vůbec své mandaríny (jde přirozeně o logický krok a jeho právo) pak spíše ubudou ta pracovní místa pro našince, nebo se pletu?

:-)

R. Tesařík 2.2.2018 15:53

Re: Tuší někdo cosi konkrétního o těch mandarínských

Německo má největší objem obchodu s Čínou. USA jsou až třetí.

J. Venc 2.2.2018 16:03

Re: Tuší někdo cosi konkrétního o těch mandarínských

Nerozumím co to má společného s dotazem. Naznačujete snad, že těch slibovaných investičních 100miliard tedy sežrali Němci?

Tuší v takovém případě našinec, že jejich president si "odpracoval" své nikoli pro nás, ale pro západního souseda?

Zaregistroval jsem ovšem, že se u západního souseda už brání, mandarínským "investicím", z logických příčin.

:-)

L. Němec 2.2.2018 16:12

Re: Tuší někdo cosi konkrétního o těch mandarínských

Ze slibovaných investic zbyla asi pětina, ale hlavně Slávie neobhájí titul a Tvrdík bude sťat v parku u Chrámu nebes v Pekingu hned po posledním kole ligy :o)))

J. Venc 2.2.2018 16:18

Re: Tuší někdo cosi konkrétního o těch mandarínských

Sliboval president (už jsem dohledal a upřesňuji) 95miliard, no a bylo to sotva 10miliard - to není ani Vámi zmiňovaná 1/5.

A šlo především o zmiňované akvizice, investic pomálu. Tvrdíka mi líto nebude, sám si za to může.

:-)

K. Berka 2.2.2018 16:26

Re: Tuší někdo cosi konkrétního o těch mandarínských

U nás máme nejnižší nezaměstnanost v EU. Vy jste tak zlomyslný, že při přílivu ještě větších investic by u nás museli pracovat i hnědočeši.

J. Venc 2.2.2018 16:35

Re: Tuší někdo cosi konkrétního o těch mandarínských

Tím bych se netrápil. Babišův konglomerát (a tedy nejen on) sem dokáže navézt potřebné množství tzv. agenturních pracovníků z Rumunska či Bulharska a tak, kdykoli bude potřeba.

Trápím se spíše tím, zda ti mandarínci ve světle zřejmých faktů toho našeho presidenta tak trochu nepodvedli, neb on by nelhal přece a nafabuloval. Takový on není a proto jest presidentem!

:-)

M. Berka 2.2.2018 16:53

Re: Tuší někdo cosi konkrétního o těch mandarínských

No, oni se tady nějací šulíni balili do Tibetských vlajek a tak... Jestli to tedy těm mandarínům nebylo nepříjemné a proto nešli kousek dál na západ, kde nikdo neprotestoval...

J. Pospíšil 2.2.2018 19:48

Re: Tuší někdo cosi konkrétního o těch mandarínských

Za akvizici zaplatí nový majitel reálnou cenu. Byl by blázen, kdyby platil jinou. Akvizice dál produkuje.

Peníze za akvizici použije bývalý majitel na novou investici. Byl by blázen, kdyby ne. Nová investice nově produkuje. Celková produkce se zvýší pokud neinvestuje v zahraničí.

F. Doušek 2.2.2018 15:55

Re: Tuší někdo cosi konkrétního o těch mandarínských

Měl vzniknou podnik na vývoj a výrobu superbaterie dle českého patentu. Naštětí český vynálezce číňany prokoukl, neb ti mu jen chtěli jeho patent ukrást. nedávno to proběhlo tiskem bez komentáře Jardy Tvrdíka.

R. Tesařík 2.2.2018 15:58

Re: Tuší někdo cosi konkrétního o těch mandarínských

Myslím, že ukradli. Okoukli a to stačí:-))

M. Prokop 2.2.2018 16:12

Re: Tuší někdo cosi konkrétního o těch mandarínských

Taky bych to tak odhadoval. Ukradli a ještě žalují.