2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Arogance státu a galaktická dálnice

Advokát Václav Vlk mi dal předevčírem kartáč za můj článek, v němž jsem vyjádřil obavu, že by si hospodářství definitivně kleklo, kdyby se právníci po ukončení kovidové krize vrhli na stát a oškubali ho na kost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavíková 1.4.2020 17:47

Největší český internetový prodejce techniky věnuje Praze 1000 FFP2. Sto respirátorů týdněééé!!! Oproti aktuální módě se s nimi pražský náměstek pro finance odmítá fotit, protože má momentálně důležitější věci na práci, jako třeba rozvézt je potřebným. Začínám ho milovat.

Mimochodem pražský magistrát funguje jako jeden Hřib. Dobře jsme to předloni zvolili.

Čeští advokáti se snaží dát živnostníkům naději na odškodnění. Předseda jejich profesní komory jim vzkáže, ať nemachrují. Ještě že ajťáci, technici, lihovarníci a švadleny nemají svoje profesní komory.

Přilétá letadlo z Číny a vláda se mu hluboce klaní. Následně se zjistí, že nejdůležitější respirátory nepřiletěly, ty co přiletěly jsou evropanům malé, nedá se v nich dýchat a smrdí. Roušky jsou z hedvábného papíru a rychlotesty mají spolehlivost 20 procent.

Čeští výrobci ochranných prostředků nabízejí své kapacity. Ministr vnitra z útrob čínského velvyslance vzkazuje, že jeho čínské kšefty nikdo kazit nebude a stejně by to neuměl objednat.

M. Panter 1.4.2020 17:52

No vidíte paní , a přesto nám můžou okolní země vládu závidět...jinak - máte tam dost nesmyslu.

M. Ilsner 1.4.2020 18:53

závidět? co to zase melete

F. Nekolný 1.4.2020 18:16

Vzpomínám také na nesmyslný zákaz lyžařských závodů v Novém městě. Na to téma vyjadřovala opozice veliký nesouhlas. Stanjura na to téma vystupoval 2x na Václavě Moravcové a bolševička Němcová vyjádřila srdcervoucí nesouhlas v emociálním projevu přímo v PS. Máme přizpůsobivou opozici, jen co je pravda! :-o)

J. Václavíková 1.4.2020 17:49

Čeští vědci vyvíjejí chybějící ventilátory, národ se na potřebnou částku v řádu desítek milionů složí během jediného dne. Ministr vnitra vzkazuje, že vláda by sice měla, ale nic platit nebude, protože crowdfunding stačí. Národ už si dávno přestal klást otázku k čemu má vládu.

Ministr vnitra se vynořil z útrob čínského velvyslance a začal se na twitteru hádat s onucí kdo má delšího pindíka. Přihlížející národ má jasno - k0k0ti jsou oba.

V. Čermák 1.4.2020 18:07

Vy jste se stala Mluvším Národa? Hm, asi byste se měla věnovat nějakému bližšímu pindíkovi...

J. Anděl 1.4.2020 18:12

Nic takového jako Mluvčí Národa naštěstí neexistuje.

Já si to přečetl s pobavením. A jsem zvědavý, jestli na konkrétní hlášky budou nějaké komentáře. Ale uznávám, že je to hodně dlouhé...

F. Sojka 1.4.2020 18:35

Proč?

Recyklované zboží.

Nefér.

Tohle je Neffovo.

J. Anděl 1.4.2020 19:13

I ten vámi vzpomínaný Janyška sem občas pastoval celé články.

Občas se to podle mě dá. Ale chápu, jestli vás to otravuje.

F. Sojka 1.4.2020 21:04

Ovšemže jsem mu to párkrát vytknul, ale bral jsem to jako hloupej fór.

Václavíková je jinej případ, zapálená svazácká aktivistka, která tady propaguje cizí názory, což je nefér, protože je to Neffova platforma. Kdyby to dělala aspoň v rozsahu Matušky a ne na celou stránku.

Mohla by si udělat svůj web, ale to ne, to ví, že by na něj nikdo nechodil, navíc Neffovu kreeativitu a renezančnost rozhodně nemá.

Tak s tím nekorektně otravuje tady. Roste z ní překotně druhá Hájková, leč ta se aspoň spokojí s odkazy.

V. Církva 1.4.2020 21:09

Ano absurdit a nelogičností je ve státní správě plno. Některé co jste vyjmenovala (možná i většina) se skutečně staly, jiné byly trochu jinak, nebo jsou zveličované. Jen nesdílím Vaše srdceryvné přesvědčení, že za všechno může Babiš, teda jakási STB a KSČ.

A zapomněla jste připomenout, že to vše řídí Putin.

P. Vandas 1.4.2020 17:41

Poslouchám Farského. "Vláda musí říct, co bude až bude, co bude až to skončí."

Pravím, že nikdo na světě neví, co bude a jak to skončí. :-):-):-)

J. Václavíková 1.4.2020 17:43

Že vláda neví, co bude, až bude, hlásit nemusíte. To každý vidí.

P. Vandas 1.4.2020 17:47

Oprava: Nikdo nic neví, až na Vás. :-):-):-)

J. Jelínek 1.4.2020 17:51

Pámbuví, ale ještě nikdo nebylo tak, aby nějak nebylo. V tom hledejme útěchu. Jak říkal ten vojáček ve Švejkovi: Musíme křesťansky doufat.

J. Tolman 1.4.2020 17:45

Klaus to ví.

P. Han 1.4.2020 17:50

Vy víte, že Klaus to ví?

M. Varadinková 1.4.2020 17:49

Farský nám chtěl jenom říct, že Babiš je Bůh všemohoucí a vševědoucí a ministři jsou jeho proroci!

:-))))))

V. Mokrý 1.4.2020 17:51

A kdy to skončí.

L. Kolman 1.4.2020 17:39

Že my si s tou naší vládou neumíme nikdy vybrat! Který blb se objeví v televizi, ten by jakoukoliv krizi vyřešil levou zadní, ani by se nezapotil.

J. Havelka 1.4.2020 17:40

Já vás asi propás, kdy vás zpovídali?

P. Han 1.4.2020 17:40

Nejen v televizi. I tady je jich tolik, že bych je nechtěl přehazovat vidlema.

P. Forejt 1.4.2020 17:34

zajímavé, že nikdo dnes nekomentuje včerejší účelovou příšernost jejich ČT, pod názvem Focus. Asi je to lepší, protože jinak bylo to bylo na okamžité zrušení a rozpuštění té svoloče, či na demolici celé budovy, pomocí platické C4?!

F. Doušek 1.4.2020 17:33

Dcera se dnes u nich v lékárně konečně dočkala oddělovací přepážky. A hned zaznamenala, že dva zákazníci, nedbaje pokynů ničeho se pokud možno nedotýkat, do té zástěny narazili hlavou. Prý si zítra vezme barvičky a zástěnu pomaluje letícími ptáčky.

P. Han 1.4.2020 17:47

To už tu bylo před více než 50 lety, v roce 1968. V podchodu na Václaváku (tenkrát ještě bez metra) byla uprostřed prosklená trafika. Včetně celoskleněných dveří. Hned několik sovětských vojáků si to namířilo přímo skrz sklo. Holt to v zemi, kde pozítří již znamená předevčírem, neznali. Třeba jsou ti zákazníci také z podobného vidlákova.

V. Čermák 1.4.2020 17:57

Inu, vy býváte většinou normální....

V. Zadák 1.4.2020 18:20

Kellnerovy lékárny je mají už více jak týden.

Kdo umí, ten umí, pane Doušku.

P. Spáčil 1.4.2020 19:14

Majitel té lékárny asi čekal, že mu to do jeho soukromé lekárny instaluje stát. (:-))

P. Vandas 1.4.2020 17:31

Na Slovensku prý chystají jakýsi blackout. :-):-):-)

P. Han 1.4.2020 17:57

To já tu mám přichystán Black Label od Honzíka Chodce. Kdysi mívali na plakátech napsáno Born 1820, still going strong. A to se počítá! :-)