19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Armádní koncept

Po dvou létech příprav schválila vláda koncepci výstavby armády na deset let dopředu. Vzhledem k mezinárodní situaci se potřeby armády sice nedostávají rovnou do popředí vládního zájmu, ale na druhé straně už není na posledním místě, jak to tak vypadalo po dlouhou dobu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Berka 22.12.2015 17:55

Řecko je jen oběť

Zlosynem je Německo, které svojí politikou rujnuje evropské státy. "pújčování peněz" v podstatě jako lichva, cílem je vytvoření závislosti jiných států, omezení jejich samostatnosti a následně úplné ovládnutí - i BLB toto musí vidět. Není lump jen ten kdo si půjčuje, ale i ten, kdo půjčuje, i když ví, že dotyčný to není schopen splatit...

M. Berka 22.12.2015 17:59

Re: Řecko je jen oběť

Podle mne jak Klaus, tak Zeman chtěli jenom ukázat, kam by nás toto mohlo přivést. Cílem není urazit Řecko... Ale můžu se mýlit.

J. Kanioková 22.12.2015 18:09

Ano, souhlas..

J. Kanioková 22.12.2015 18:05

Tak to s vámi nesouhlasím..

Každý svého štěstí tvůrce ! Každý je odpovědný za svůj osud.

Takže když já budu mimoň a budu si půjčovat a nesplácet, a nesnažit se se svým dluhem pořádně něco dělat... tak je za to viníkem banka ???

A pro jistotu, na Německo mám velkou pifku, takže se ho nezastávám..

M. Berka 22.12.2015 18:10

Re: Tak to s vámi nesouhlasím..

Já nedávám vinu na JEDNU stranu, ani na jednu stranu. Můžou za to OBA. Není normální půjčit peníze, když vím, že dotyčný to nemůže zaplatit. Buď jsem BLB nebo sleduji jiný cíl... TAkže podle mne ztrátu musí nést JAK dlužník, tak věřitel...

J. Kanioková 22.12.2015 18:27

Ty banky Řecku půjčovat "musí", v tom je ten hnus!

Na nátlak Merkelové a bruselských papalášů !

J. Vobr 22.12.2015 17:51

TATÍNEK HOFMAN A MAMINKA VÁCLAVÍKOVÁ ZASE DOSTALI VÝPRASK

... že je tu nevidím ???!!!

:-)))

:-)))

J. Franke 22.12.2015 17:50

Já proti Řekům nic nemám...

U nás to byl právě Řek, který jako první ve městě zakázal kouření a z putyky, kam bych nikdy nevkročil, se stala skvělá hospoda s nádhernou kuchyní.

J. Tolman 22.12.2015 17:45

Evropská unie uvolnila další dvě miliardy eur pro Řecko

Evropský stabilizační mechanismus v pondělí uvolnil další dvě miliardy eur (54 miliard korun) ze záchranného programu pro Řecko. Atény splnily všechny požadované podmínky, sdělil záchranný fond pro eurozónu. Uvolnění nových peněz pro Řecko už schválila euroskupina, tedy ministři financí eurozóny.

J. Franke 22.12.2015 17:50

Re: Evropská unie uvolnila další dvě miliardy eur pro Řecko

Paráda...

J. Tolman 22.12.2015 17:29

Ti dva poslední čeští prezidenti si na Řecko nějak zasedli

Už jsme si zvykli, že prezident Václav Klaus je odborník na ledacos. Po lekci krádeže luxusního pera v přímém přenosu mezinárodních televizí dal lekci ze skandalistiky, když Řeky nepřímo označil za "líné pijáky ouza". Řeckého premiéra výrok, který má na jazyku celá Evropa, nadzvedl ze židle.

Klaus v rozhovoru pro Právo 27. srpna 2011: "Neviním Řeky. Každá země by mohla sama volit, zda bude žít na půl plynu, čtvrt plynu, nebo na plný plyn svých možností. Sama by mohla říct: my budeme víc hodin sedět ve stínu pod cypřiši a popíjet si ouzo, anebo víc pracovat. Jestliže se Řecko rozhodne, že bude více hodin věnovat ouzu nebo cypřišům, tak je to naprosto v pořádku.

Jorgos Papandreu se proti tomu rozhořčeně ohradil s tím, že uráží Řeky, a Klause označil za populistického antievropana. Klaus zareagoval s tím, že potrefená husa se ozvala.

P. Rajman 22.12.2015 17:33

Re: Ti dva poslední čeští prezidenti si na Řecko nějak zasedli

Klaus si v tu chvíli patrně neviděl do úst (rozuměj do zobáku). Vždyť ho Papandreu vystihl a on to byl, tedy Klaus, kdo začal první kejhat.

J. Kanioková 22.12.2015 17:35

A neměl snad Klaus pravdu ?

P. Rajman 22.12.2015 17:44

Re: A neměl snad Klaus pravdu ?

Paní Kanioková ruku na srdce, spokojila byste se s jinou odpovědí než tou, kterou se svou zjišťovací řečnickou otázkou ptáte?... Pokud ne. Tak se ptáte zcela zbytečně.

H. Balzám 22.12.2015 17:35

Re: Ti dva poslední čeští prezidenti si na Řecko nějak zasedli

A že vás nejvíc štve, že Klaus i Zeman měli pravdu?

S. Lazárek 22.12.2015 17:36

Re: Ti dva poslední čeští prezidenti si na Řecko nějak zasedli

Pravdu má i moje kalkulačka, už z toho mám taky deprese. Včera jsem s ní počítal účty a ani jednou se nespletla, mrcha jedna věčně pravdomluvná......:-)

A. Trick 22.12.2015 17:39

čeští prezidenti si na Řecko nějak zasedli

To děláte dobře, že máte po ruce vždy něco chytřejšího než jste sám.

S. Lazárek 22.12.2015 17:41

Re: čeští prezidenti si na Řecko nějak zasedli

Než abych s každým lejstrem jezdil přes půl republiky za Váma.....

H. Balzám 22.12.2015 17:40

Re: Ti dva poslední čeští prezidenti si na Řecko nějak zasedli

A co teprve kalendář! Každý den je jiné datum a ta sviňa to stejně vždycky trefí! :-) Nicméně na celé té taškařici mě nezajímají ani tak slova Klause nebo Zemana, hlasatelů známých věcí, ale to, že Řekové mají tu drzost si vyskakovat, potom, co málem potopili eurozónu a ještě pustili odhadem tři čtvrtě mio marauderů do Evropy! :-)

S. Lazárek 22.12.2015 17:43

Re: Ti dva poslední čeští prezidenti si na Řecko nějak zasedli

To, jací jsou Řeková nemá smysl mluvit, to asi tuší každej, ale že si o ně opře kolo kdejakej ožrala, to mě taky nadzvedlo......:-)

H. Balzám 22.12.2015 17:44

Re: Ti dva poslední čeští prezidenti si na Řecko nějak zasedli

Já zas tolik nepiju!!! :-)

S. Lazárek 22.12.2015 17:49

Re: Ti dva poslední čeští prezidenti si na Řecko nějak zasedli

:-)

P. Boublíková 22.12.2015 17:45

Re: Ti dva poslední čeští prezidenti si na Řecko nějak zasedli

Kalkulačky však obvykle bývají politický korektní, což se o Klausovi a zemanovi říct nedá. O pravdu v případě jejich výroků vůbec nejde.

S. Lazárek 22.12.2015 17:48

Re: Ti dva poslední čeští prezidenti si na Řecko nějak zasedli

O to hůř oba dva snáší, když někdo kopne do řiti je samé. Zajímavé. Když si tehdy na něj otevřel hubu na Hradě ten Bandita, tak z toho byl oheň na střeše jako sviňa, co že si to ten nezdvořák dovoluje a snad byl tehdy dokonce vymazán i z Klausova mobilu, to už nevím. Tohle nové hradní hebedo je to samé v bledě rudém, dokazuje to dnes a denně.

P. Boublíková 22.12.2015 17:57

Re: Ti dva poslední čeští prezidenti si na Řecko nějak zasedli

Taky tehdy Klaus odvolával nějaké velvyslance? Řekla bych, že se na toho mamlase vyprdl.

S. Lazárek 22.12.2015 18:02

Re: Ti dva poslední čeští prezidenti si na Řecko nějak zasedli

No, nesl to tehdy poměrně těžce, asi v rámci své lásky k nekorektní formě politiky.

H. Balzám 22.12.2015 17:50

Re: Ti dva poslední čeští prezidenti si na Řecko nějak zasedli

Jakto že ne? O Zemana bych si ani kolo neopřel a Klaus už taky dávno nemá mé sympatie, protože se vydal cestou, kterou já nechodím. Přesto ale dokážu uznat, že jejich výroky jsou v rámci možností pravdivé. Tyhle šílené hry "je to blbec, ale náš blbec" mi nikdy nešly.

S. Lazárek 22.12.2015 17:52

Re: Ti dva poslední čeští prezidenti si na Řecko nějak zasedli

Pane Blazáme, je prima, že někdo pozná, že má někdo jiný zánět slepého střeva, ale důležitější je, aby se našel někdo, kdo s tím něco udělá. Žvásty, přestože pravdivé, nic neřeší. Ale nemám ani jednoho z nich, tak to nevidím patřičně veřejnoprávně a vyváženě....:-)

S. Lazárek 22.12.2015 17:53

Re: Ti dva poslední čeští prezidenti si na Řecko nějak zasedli

...z nich rád.....pane BALZÁME.....:-)

H. Balzám 22.12.2015 17:56

Re: Ti dva poslední čeští prezidenti si na Řecko nějak zasedli

Já vám rozumím, i když jste nevyváženej! Ale ruku na srdce, kdo z politiků za poslední rok, dva i více něco opravdu dělá a kdo jenom kecá? A navíc u Zemana je to, že vlastně nemůže nic dělat, jenom kecat, poměrně výhra! Dát takovému polenu moc, to už by taky nikdo nemusel napravit! :-)