3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

Ani skývu chleba

Ani skývu chleba, ani hlt vody, vyzval před – skoro – padesáti lety spisovatel Jan Drda český lid. Bylo to v srpnu 1968 a týkalo se to postoje vůči ruským okupantům. Se současností to nemá žádnou souvislost až na to, že se vzpomínka jaksi sama dere na povrch.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 15.10.2017 19:59

Pane Vandasi, vy jste architekt, že ?

úžasný snímek, který mě dnes dostal - Jarlshof Prehistorické a norské osady Shetland jsou jedním z nejdůležitějších a inspirativnějších archeologických nalezišť v # Skotsku -

https://twitter.com/MagicalEurope/status/919597093710385153

L. Novák 15.10.2017 20:02

Re: Pane Vandasi, vy jste architekt, že ?

Pěkný! V takovém příbytku z kamene si mohli pouštět muziku na plné pecky a nikoho to neerušilo. :-P

J. Kanioková 15.10.2017 20:14

Chicht, mi to připadá neskutečně symetrické, dokonalé

L. Novák 15.10.2017 20:21

Re: Chicht, mi to připadá neskutečně symetrické, dokonalé

Ta symetrie se dala snadno vytvořit s pomocí špagátu a trochou znalostí z geometrie. Nepotřebovali žádné laserové vyměřovače, stačila voda a špagát třeba z ovčí vlny. :-)

P. Vandas 15.10.2017 20:21

Re: Pane Vandasi, vy jste architekt, že ?

Nádherná architektura. Mám rád tyto domy, nedomy, zemnice, či sklípky. Jenom jak zabránit, aby nebyly vlhké. Jinak je to příklad bydlení budoucnosti. :-):-):-)

L. Novák 15.10.2017 20:23

Re: Pane Vandasi, vy jste architekt, že ?

Bydlení budoucnosti? Zpátky do zemljanek? Nestrašte! Mně se v zatepleném paneláku s klimatizační jednotkou docela líbí... :-D

J. Kanioková 15.10.2017 21:08

Paneláky nenávidím, není v nich žádné kouzlo,

jako když sekal Baťa cvičky. Do konce budu smutnit po křivolakých uličkách a zákoutích v našem městě. To bylo kouzelné..

L. Novák 15.10.2017 21:47

Re: Paneláky nenávidím, není v nich žádné kouzlo,

To je sice pravda, ale když jsou sídliště po 35 letech zarostlá zelení a plná obchodů, tak se to dá přežít. Dosah městské dopravy, bezproblémový pohyb (MHD) bez obtíží s automobilem a jeho nemožnosti předpisově zaparkovat... Ti, co bydlí na venkově a musí každý den dojíždět a projít různými silničními zácpami, by to klidně měnili. Alespoň na pracovní dny v týdnu. ;-)

Mimochodem, po bytech v panelácích je (kupodivu) velká poptávka.

J. Kanioková 15.10.2017 21:03

A možná jste to už viděl, nevím -

Nejstarší a největší větrný mlýn nestojí v Nizozemsku. Nachází se v Čechách - https://www.novinky.cz/cestovani/451079-nejstarsi-a-nejvetsi-vetrny-mlyn-nestoji-v-nizozemsku-nachazi-se-v-cechach.html

P. Vandas 15.10.2017 21:17

Re: A možná jste to už viděl, nevím -

Vím to a kdyby to nebylo tak velké sousto, tak bych jej uměl i obnovit. Znám z holandské staré stavitelské literatury tento typ věžového mlýna, který byl jen o něco menší. :-):-):-)

V. Klepetko 15.10.2017 20:28

Tento eurobubák ale vypadá jako Kalousek:-)))

http://1url.cz/ptIgs

P. Vandas 15.10.2017 19:17

Rakousko provedlo obrat o 180°

A to je dobře, pokud to ovšem není pozdě. Opět se potvrdila má doměnka, že Rakušané a my máme k sobě v myšlení hodně blízko. To, co my jsme zde k zastavení imigrace navrhovali už před 4 lety a byli za to zahrnováni sprostými nadávkami se najednou stalo vítěznou politikou v Rakousku. :-):-):-)

Třešničkou na dortu je neprojití Zelených do parlamentu. Huráá! Doufám, že i u nás to dopadne stejně.

S. Lazárek 15.10.2017 19:22

Re: Rakousko provedlo obrat o 180°

Taky si myslím, že se s tím mladík moc párat nebude a těm, kteří to nepotřebují, slušně přivře kyslík. Nepůsobí dojmem salónního žvanila.

L. Novák 15.10.2017 19:24

Re: Rakousko provedlo obrat o 180°

No, nevím, jestli to je zase takový obrat v politice, když zvítězili lidovci. Pokud jsou stejní jako ti naši, tak jsou i rudí i zelení a barvy mění podle potřeby. :-P Hlavně obsadit co nejvíc úřadů a dosadit tam své členstvo.

P. Vandas 15.10.2017 19:31

Re: Rakousko provedlo obrat o 180°

To nelze zaručit u žádné strany. Pokud vyhraje Babiš a Okamura, také nemáte žádnou záruku, že jejich strany budou jednat jinak, než slíbily. :-):-):-)

L. Novák 15.10.2017 19:35

Re: Rakousko provedlo obrat o 180°

Ano, to je pravda.

Dnes jsem si poslechl Teličku v DVTV (Aktuálně.cz) - mluvil tam o neshodách s Babišem a svém rozchodu s ANO. Bylo to docela zajímavé, ikdyž se směju, do jaké oprátky strčil hlavu, když začal dělat kariéru přes Babiše. Pozdní prozření.

P. Vandas 15.10.2017 19:40

Re: Rakousko provedlo obrat o 180°

Dovedu si představit, že Babiše vyženou odpůrci z politiky a potom zbyde velká strana v parlamentu o jemímž obsahu a směřování nevíme zhola nic. Může se vydat kamkoli a její vláda se může stát naší noční můrou. :-):-):-)

P. Vandas 15.10.2017 19:44

Re: Rakousko provedlo obrat o 180°

Podívejme se na politické působení Jourové, Teličky a třeba Pelikána a jímá mne hrůza, co jsou členové ANO schopni zastávat za postoje. :-):-):-)

L. Novák 15.10.2017 20:00

Re: Rakousko provedlo obrat o 180°

Mě nepřekvapuje, že je zastávají členové ANO. Mě překvapuje, jaké hlouposti plácají poté, co získali dobré bydlo. Pravda, Telička to dělá chytřeji, je to protřelý sluha státu, ať jej řídí kdokoliv. :-)

L. Novák 15.10.2017 19:50

Re: Rakousko provedlo obrat o 180°

No, ale když to Babiš přestane finančně dotovat, stáhne lidi z Agrofertu, tak ta loď nebude mít palivo ani lodivoda. Pochybuju, že by někdo s něčím podobným chtěl pokračovat dál v politice.

Koukal jsem se na volební lístky, byl tam i Dluhoslav Sobotka (Brno), a vážně ještě nevím, komu to tam hodím. Mezi Realisty je na třetím místě i Vít Blaha, před časem tady psal články za ODS...

No a pak ještě Svobodní a ODS. Takže bude velké rozhodování, komu přidat penízky do kasičky... :-D

M. Prokop 15.10.2017 20:46

Re: Rakousko provedlo obrat o 180°

Víta jako osobu bych volit mohl.

Svobodní jsou potřebnější.

M. Prokop 15.10.2017 20:44

Re: Rakousko provedlo obrat o 180°

Noční můra to je s Burešem i bez. Skoro bych řekl, že s nějak víc.

A. Trick 15.10.2017 19:42

Re: Rakousko provedlo obrat o 180°

Telička patří ke "státotvorným a angažovaným" za každého režimu.

E. Erat 15.10.2017 20:00

Re: Rakousko provedlo obrat o 180°

Hlavu strčil do oprátky soudruh Telička, když sloužil v KSČ. Jak je vidět, zůstal blbcem, ale vyčů.... To, ano ANO.

L. Novák 15.10.2017 20:04

Re: Rakousko provedlo obrat o 180°

Cheche, stručná a přesná charakteristika. :-)

P. Vandas 15.10.2017 20:25

Re: Rakousko provedlo obrat o 180°

Asi tak. Lokaj nejvyšší kategorie. :-):-):-)

M. Prokop 15.10.2017 20:43

Re: Rakousko provedlo obrat o 180°

Pozdní? Telička je chytrej až vychcanej. Věděl od začátku, do čeho leze a teď je zaopatřenej na léta.

V. Hájková 15.10.2017 19:03

I když

je zcela zbytečné sem dávat nějaký odkaz- tento článek těm alespoň několika rozumným velice doporučuji:

http://forum24.cz/ctk-upravila-vyzneni-clanku-z-americkych-novin-tak-aby-se-libilo-babisovi/

Nic mě tak nevyděsilo jako to, že už i ČTK - LŽE ve prospěch SLOVENSKÉHO FÍZLA. Kdo čtete anglicky- mužete se přesvědčit na přiloženém článku z amerických novin! Několikrát mně přišlo k smíchu, když jsem četla výrok pana VANDASE- "" ŽE BUDE PUČ""NEVÍM - jaký puč myslel ale po přečtení - pokrouceného článku ČTK mně jaksi do smíchu není!!!

K. Berka 15.10.2017 19:08

Re: I když

Lžou všechna naše sdělovadla, když se podíváte na některé noviny a je tam uvedeno "zdroj ČTK", tak se musíte podívat kdo je zdrojem pro ČTK. Většinou je to agentura Bloomberg, tudíž je vše předžvýkáno k adorování USA.

L. Novák 15.10.2017 19:20

Re: I když

TASS má krátké nohy. To jsme říkali po okupaci Československa Ruskem (SSSR a spojeneckými vojsky z okolí). TASS = Tisková Agentura SSSR. Mimochodem, jmenuje se tak i dnes a metody nezměnila. Když se k nám dostaly dezinformace o Ukrajinském problému z Ruska, objevilo se tam i jméno TASS. Nic od okupace ČSSR nezapomněli a nic nového se nenaučili. Ruská dezinformační agentura.