19.6.2024 | Svátek má Leoš


Diskuse k článku

Aktuální výročí

Jednadvacátý srpen je příležitost ke vzpomínání. Kdo den invaze zažil, vzpomíná, za jakých okolností se o vpádu armád pěti států dozvěděl. Letos je to nějak ostřejší než jindy. Komunisté nejen že nestojí mimo zákon – mimo jiné proto, že si dokonce neústavně vydržovali soukromou armádu Lidové milice -, ale mají velmi reálnou šanci, že vstoupí do vlády anebo že budou hrát významnou roli při jejím sestavování.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 21.8.2017 8:04

Jak to vidím já.

"...ale mají velmi reálnou šanci, že vstoupí do vlády". To sice mají, ale opět je nutno se ptát, p r o č ji mají. Jediný důvod je ten, že jejich ev. účast ve vládě je důsledkem toho, že mají dosti vysoké zastoupení v poslanecké sněmovně. P r o č mají tak vysoké postavení v PS? Jedinou příčinou je volební systém podle zásad poměrného zastoupení, v němž jsou voleny politické strany a hnutí a nikoliv skuteční zástupci občanů - fyzické osoby. Nejsou voleni zástupci občanů přímo, tak jako např. u voleb do senátu. Poikud by volební systém do obou komor parlamentu byl stejný (jako u voleb do senátu) , troufám si tvrdit, žde by KSČM měla zastoupení v PS tak max. 2 - 3 poslance. Lidé by prostě do poslanecké sněmovny komunisty nezvolili. Dokonce tvrdím, že by velmi reálně mohla nastat situace, kdy by KSČM nedosáhla na požadovanou 5% hranici a neměla by poslance žádného. Není třeba krkolomně vymýšlet nějaké zákony, zakazující komunistům existenci. Stačí změnit zákon jeden a to zákon volební. Opět velice jednoduché, ne?Pokud naše politické strany a hnutí (vyjme KSČM) o sobě tvrdí, že jsou stranami demokratickými a hlavně pokud by se jako skutečně demokratické chvaly, nebyl by to žádný problém. V poslanecké sněmovně mají dokonce ústavní většinu.. Zdá se ovšem, že politické strany tak vysoký počet komunistů v PS chtějí Proč? Je to opět jednoduché. Proto, aby bylo nutno po volbách handlovat koalice s co největším počtem členů tak, aby co nejvíce politických stran a hnutí bylo u moci a tedy i finančního lizu. Je to stále o jednom a tomtéž. O naprosté absenci skutečně demokratický principů a způsobů vlády. O nic jiného nejde.

J. Hejna 21.8.2017 7:45

Paranoa

"Rusko je nadále připraveno na svých západních hranicích, které pokládá jen za dočasnou linii."

L. Novák 21.8.2017 7:49

Re: Paranoa

Není. Putin, důstojník KGB (u nás StB), je jasným představitelem agresívního imperiálního dědictví SSSR.

K. Kořinek 21.8.2017 8:10

Proti tomu postavilyUSA mirovou hraz vojenskych zakladen ve 130 zemich.:-))

R. Langer 21.8.2017 10:16

Re:

A díky jim za to! To tě ale sere, co, soudruhu? :-D

J. Farda 21.8.2017 8:45

Re: Paranoa

Otlično, moloděc!

P. Hlosta 21.8.2017 7:28

Jak se to kdy hodí!

Když už na historickou notu, pak vzpomeňme také časy předválečné a válečné, kdy nacisté schvátili naši zemi. Německo chtělo zotročit Evropu a až chtělo obsadit celou Rus, skončilo to jeho porážkou. Jen když se diktátoři utkali mezi sebou, byl jeden z nich poražen a jeho stát rozbit na maděru. Historie je učitelka tupých žáků, samozřejmě. Ani utrpení světové války nepoučilo a furt se bude vracet situace, kdy si některé státy hrají na diktát jiným státům. Německo už nám ani tak nediktuje, jako že jsme už definitivně na něm závislí, jako bychom byli jeho nejslabší stát.

No, tohle se určitě Astonovi líbit nebude a dalším z EU hujerských řad také. Též bychom historii mohli použít k útočení na Francii a Británii, které nás nechaly na holičkách Mnichovskou zradou, co dodnes je ostudou všech mocných Evropy těch časů. Historie sice může poučit, ale na to musí být minimálně dva. Jeden co poučit chce, nebo může a druhý, co se poučit nechá. Tahle dvojrolá okolnost není vynutitelná a je jen na mozku toho, kdo chce , či má být poučen.

Takže - jak se to kdy hodí, že?!

V. Hájková 21.8.2017 8:09

Re: Jak se to kdy hodí!

Jako vždy užasné vyjádření - k výročí 21. srpna 1968! Ano Německo nám nediktuje p. Hlosto- pokud ste si nevšiml , jsme zatím díky svobodnému společenství 28 státu EU ale především našemu členství v NATO stále ještě svobodným a suverením státem a jak se v něm všem žít , záleží především na nás všech! To, že se má Německo lépe než my - je dáno jediným, nežilo 41 let v TOTALITĚ - a z toho Víc jak 20 let v okupovaném státě pod přímým diktátem RVHP- ktterému šéfoval na 100% KREML .

POKUD MĚ NĚCO V NAŠI SITUACI DOSLOVA DĚSÍ - je to dnešní politická situace v naši zemi!

P. Selinger 21.8.2017 8:37

Re: Jak se to kdy hodí!

Ošem díky EU stát s poněkud omezenou suverenitou

R. Sorge 21.8.2017 8:28

Re: Jak se to kdy hodí!

Souhlas s panem Hlostou.

"přímý diktát RVHP" ... další blábol nevzdělané Hájkové.

V. Hájková 21.8.2017 8:51

Re: Jak se to kdy hodí!

Urážky - senilních komoušu mě tak dokáží jen rozesmát!

R. Sorge 21.8.2017 8:56

Re: Jak se to kdy hodí!

Senilní komouš bude jistě Váš otec.

P. Kučera 21.8.2017 7:21

Test

Dnes Aston výborný, jen jeho strach z migrantů u nás nesdílím. A tento blog je malým testem morálky, ukáže se, kdo je kdo. (Už to začalo. Iluze si o našem národě už od podzimu 1968 bohužel nedělám.) Dobrý den.

P. Hlosta 21.8.2017 7:36

Re: Test

Nevím kolik vám je let, ale co já pamatuji, situaci v podzimu 68.r. neměl náš národ šanci nějak výrazně ovlivnit, natož zvrátit. Teprve po nástupu Husáka k moci se výrazně změnil ten tzv. národ na pos.anou bandu, co nechá padat na svou hlavu cokoliv a od svých. Zachovat se statečně totiž znamenalo ztratit sociální postavení, žít v chudobě! A to se velmi nerado chtělo, takže radši sklonit hlavu a třeba i lízat perdele svým šéfům, jen aby domů se přinesla pěkná výplata a děcka mohly na školu při dospělosti. Tak si nehrajme na jakési morální hrdiny, když sice bylo vlivem 68 způsobeno příchod normalizace, ale tzv. národ mohl ignorovat Husáka a jeho metody. Mohl, ale v naprosté většině mu vlezl do perdele!

P. Čech 21.8.2017 8:08

Re: Test

Na to lze odpovědět jen jednou větou. "Stát, který si svou svobodu nedokáže vydobýt svou krví, nestojí za to, aby ji měl".

P. Kučera 21.8.2017 10:10

Re: Test

Pane Hlosto, byl jsem už v tom roce dospělý a po vojně. Samozřejmě bych taky, být Dubčekem, nehnal národ do války (zkušenosti z Maďarska 56). Těžko někoho soudit, ale naši představitelé, odvlečení násilím do kremelské kobky mohli ten papír nepodepsat. Je to možná nereálná představa (zkušenost z války), ale ti naši zástupci měli obrovskou přirozenou autoritu a kdyby diktát nevzali, tak by na to zle doplatili, ale ta kolaborantská vlna by byla řádově menší a národ by se nemusel za sebe tak stydět. Jsem už dnes tolerantní, myslím, že každý má být kritický především sám na sebe. No a já mohu mít svědomí čisté. Ve svém dosahu jsem nikdy nekolaboroval, naopak, změnil jsem kvůli okupaci v r. 1969 zaměstnání a sám jsem rozmnožil desítky publikací oficiálně nepublikovatelných. Ne že bych čekal rychlou změnu režimu, ale jen pro svoje svědomí. Jestli se moc chlubím, tak se omlouvám.

P. Čech 21.8.2017 12:00

Re: Test

Mohli ten papír nepodepsat? Nejenže mohli, oni jej měli nepodepsat. Svým podpisem se dopustili vlastizrady. A takoví byli naši představitelé vždy (s výjimkou TGM, Havla a Zemana)) Beneš, Hácha, Gottwald, Zápotocký, Novotný, Svoboda, Husák, Klaus, Dubček, Smrkovský, Černík, a mnoho dalších, vždy členové politických stran. Jde o to, že ti největší hajzlové vycházejí vždy z lůn politických stran a proto jich již občané mají plné krky. Národ se za sebe stydí? Tak to je mi novinka. Neznám žádného člověka, který by se za sebe styděl. Spíše by se lidé měli stydět za svůj národ a své představitele, kteří zásadně nebyli schopni si svou svobodu vybojovat a své vlastizrádné činy omlouvají nějakým krveprolitím. Kecy! Národ, který si nedokáže svou svobodu vydobýt svou vlastní krví, nestojí za to, aby ji měl.

E. Tocháček 21.8.2017 8:33

Dobrý den.

„A tento blog je malým testem morálky, ukáže se, kdo je kdo“. Chápu. A vy to bude pískat, ne?

Dobře píše pan Hlosta nade mnou. Problém tohoto národa nejsou ruští bolševici, ale ti naši. No ale ještě že ty Rusáky a osmašedesátý máme. Můžeme se na ně hezky dívat skrz prsty a přitom se ještě politovat. Jenže 50 let se v tom rochnit, není to už trochu moc? Víc jak půlku toho času jedem na vlastní triko a přitom opět směřujeme do stejných, no řekněme konců. A všechno zase ten fuj Rusák?

P. Krešňák 21.8.2017 7:03

Moc hezky napsáno....

... mám stejné pocity, Rusko je snad ještě horší než v tom "68". Kdo tvrdí opak, je buť ruským agentem nebo méně rozumným člověkem. Krešňák

S. Donát 21.8.2017 9:19

Re: Moc hezky napsáno....

Na Rusa je potřeba dávat stále pozor a být ve střehu, s tím souhlasím. Ale aktuální nebezpečí cítím víc z jiné strany (stran). A pane Krešňáku, opatrně s tou češtinou. Vaše "buť" mě po ránu skoro zabilo...

P. Maleček 21.8.2017 7:03

Čeští komouši byli a jsou vlastizrádnými agenty Ruska

Čeští komouši nejen že pod taktovkou ruských agentů svou partaj založili, ale dodnes jsou vlastizrádně proruskou kolonou.Dokazuje to i jejich dnešní angažovanost v prospěch Ruska, byť po ruských komunistech i v Rusku už neštěkne ani pes a Rusko jed dnes tvrdě imperialistickou. A hlavním domácím Putinovým spojencem je ortdoxní církev - odvěký to komoušů nepřítel.

To, že nebyli po 89 zakázáni, je dílo členů Prognostického ústavu, tedy hlavně Komárka, Klause, Zemana, Dyby a Dlouhého, zřízeným KGB pro zajištění zacování moci Ruska v jeho, v letech 1945 - 1989 středoevropských guberniích.

Což se v ČR, hlavně díky Klausovi se Zemanem Rusku náramně podařilo -fuj!

J. Schwarz 21.8.2017 7:47

Re: Čeští komouši byli a jsou vlastizrádnými agenty Ruska

Jenom tím hnízdem bolševiků byla sociální demokracie, než se od ní "radikálnější složka" odštěpila jako komunistická strana.

L. Novák 21.8.2017 7:56

Re: Čeští komouši byli a jsou vlastizrádnými agenty Ruska

Že po ruských komunistech v Rusku neštěkne ani pes uvěřím, až v Rusku stáhnou z veřejných míst a státní symboliky komunistické symboly a zruší Leninovi mauzoleum a po zpopelnění jeho prach vysypou do moře.

Je to analogie Hitlera a nacismu v Německu. Pravda, Rusko vyhrálo společně se dalšími spojenci II. světovou válku, takže ti, co se s Hitlerem přátelsky podělili o nešťastné Polsko, zůstali u moci a moc si ještě upevnili.

Zkuste někam v Německu nebo Česku vztyčit velikou sochu Hiltera! A to je ten rozdíl.

P. Klíma 21.8.2017 6:52

Pěkný článek, jen nevím,

co znamená "trada ponížení".

A mimochodem, komunistická diktatura byla hnusná, akorát si nemyslím, že Rusko je dnešní největší hrozbou.

Největší nebezpečí vidím v tom, že se, jako tehdy, začíná tzv. "elita" podrobovat diktátu Bruselu a zejména tlaku EU na import teroristů a vrahů.

F. Žůrek 21.8.2017 5:10

21. srpen 1968 položil základy k pokrytectví

U nás máme "demokracii", ale spíše falešnou demokracii, pokryteckou demokracii. Mluvit přirozeně, pravdivě, se pořád nějak nevyplácí. Kdejaký šejdíř má navrch ...

V. Kotas 21.8.2017 5:07

Astone, co jsi pro ten zákaz komunistů

udělal ty sám ? Asi nebyl čas, co ? Přednější bylo privatizovat Mladou frontu ( deník to SSM ) a následně prodat zahraničním majitelům, že.

V. Kotas 21.8.2017 5:10

Re: Astone, co jsi pro ten zákaz komunistů

A kdo je měl zakazovat ? Snad ne ti, co vmžiku obrátili kabáty a nějak se muselo odvděčit se komunistům, že jejich parlament jednohlasně zvolil V. Havla prezidentem.

L. Novák 21.8.2017 7:24

Re: Astone, co jsi pro ten zákaz komunistů

No jo, demagogu, von ten parlament taky volil Klause. Nebo to bylo až po výměně části poslanců kooptací? :-P

L. Novák 21.8.2017 7:22

Re: Astone, co jsi pro ten zákaz komunistů

Co je to zase za blábol, o privatizaci Mladé Fronty?

V té době to byla jediná rychlá možnost, jak se zbavit starého komunistického vedení a jak začít fungovat nezávisle. V médiích to byl tehdy standardní způsob cesty k nezávislosti na starém vedení a zbavení se starých bolševických kádrů a jejich vlivu na obsah.

P. Fialek 21.8.2017 4:52

Je zvláštní

když se při tomto jistě smutném výročí vzpomíná Rusko (a ne komunistický režim), když se vzpomíná na několik stovek zabitých. Byla to jistě tragédie, o tom žádná. Takže Rusy máme nenávidět. Vysvětlí mi někdo, proč už se ani tak moc nevzpomíná na počátek 2. sv. války a když už, "tak příčinou byl přece nacismus", ale o němcích ani slovo. Pravý opak. Já chci žít v míru a ani Rus a ani Němec nejsou mí nepřátelé.