27.4.2024 | Svátek má Jaroslav


Diskuse k článku

Ach, ti starostliví hejtmani

Je v lidské přirozenosti kvůli uznání druhých vytahovat se svými úspěchy a vítězstvími. Platí to odedávna a dvojnásob to platí o politicích, takže jsme nepřetržitě informováni o zahájení stavby či o jejím dokončení, o otevření nového domu, instituce, mostu, dalšího kilometru dálnice nebo cyklostezky...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavíková 7.5.2012 12:34

Re: Těžba břidličného plynu v Británii dostala zelenou

Vidíte to, co vidět chcete. Problémy nesmí převážit nad ziskem.

J. Václavíková 7.5.2012 12:32

Re: Spíš takhle, ne?

To  je  PRČA-    jak   Prokop   -  cudně   zapoměl  ,  zmínit   formy uplácení kmotrů z veřejných financí. (Copyright Hájková)

M. Prokop 7.5.2012 12:32

Re: Těžba břidličného plynu v Británii dostala zelenou

Co to je "nesmí převážit zisk"?

Se ztrátou to nikdo doufám dělat nebude, to dokonale obstarávají OZE. Tedy, se ztrátou, provozovatelé vydělávají, tratí spotřebitelé.

M. Ilsner 7.5.2012 12:31

Re: odpovědný volič to nemá jednoduché

Naopak současná vláda na voliče v mezidobí víceméně kašle a "podplácení" směřuje do jiných kapes. Jinak řečeno, boj proti korupci je nulový.

M. Prokop 7.5.2012 12:30

Re: Česko bez obnovitelné energie

To ovšem není "Česko bez obnovitelné energie" (bohužel), to pouze brzdí nárůst dalšího ekorozhazování. Stávající nesmyslné výkupní ceny převážně zůstávají.

P. Vandas 7.5.2012 12:29

Re: Tohle se publikuje často,

Možná to nejsou reálná fakta, ale celé mé dětství se kolem mne těžil Uran na Příbramsku. V té době byla cena vysoce kvaliního kysličníku uranu, smolince na světovém trhu v úrovni ceny zlata. Období 45-60. V té době, každý týden odjížděj z Příbrami do Ruska jednou týdně celý vlak čistého smolince. 50-70 vagonů po 25t .Později cena Uranu klesala, ale o to více se jej těžilo. Nikde na světě nebyly sloje smolince o síle až 70cm tloušťky vrstvy, jako v Příbrami.

P. Hlosta 7.5.2012 12:29

Re: Tohle se publikuje často,

Nedali ani rubl ;-)

V. Hajková 7.5.2012 12:27

Chudák p. KANCLÉŘKA- MERKEL

http://trhy.mesec.cz/clanky/evropsky-volebni-super-sok/

J. Tolman 7.5.2012 12:27

Re: Těžba břidličného plynu v Británii dostala zelenou

První už byl, při pokusné těžbě se podařilo vyvolat sice malé, nicméně zemětřesení. Ale právě  provedená studie tvrdí, že se tomu dá pečlivým monitoringem předejít. Já si myslím, že problémů bude hafo, není možné aby nebyly. Nesmí to být ale katastrofa a nesmí převážit zisk. A ten zisk (ne nutně finanční) je tak obrovský, že si nikdo zatím neumí přestavit, jaká by to musela být katastrofa, aby ho převážila.  

M. Prokop 7.5.2012 12:25

Re: ČLÁNEK, který stojí za přečtení

V zápalu boje, nejspíš.

:-P

Škoda, že jsem ještě nikde na netu neobjevil Kohoutův článek o otrávených návnadách z papírových Lidovek.

M. Prokop 7.5.2012 12:24

Re: Obamova vláda chce zpřísnit podmínky pro těžbu břidličného plynu

To vypadá relativně rozumně.

M. Prokop 7.5.2012 12:22

Re: Těžba břidličného plynu v Británii dostala zelenou

Tak doufejme že tu těžbu rozjedou a nebude kolem toho žádný průser.

M. Prokop 7.5.2012 12:21

Spíš takhle, ne?

Je podstatou sociální demokracie, že neustále inklinuje k populismu, t.j.  k různým formám podplácení voličů.

P. Vandas 7.5.2012 12:14

Re: odpovědný volič to nemá jednoduché

 Tak, tak. Je to kličkování mezi Scyllou a Charybdou.

J. Tolman 7.5.2012 12:12

jistě, a také hořel Chesapeake bay, než začali čistit Potomac

Chesepeake Bay nikdy nehořel, a už určitě ne z Potomacu. Na březích Potomacu nejsou a nikdy nebyli žádní znečišťovatelé, kteří by to mohli způsobit.  

Jediná řeka v USA, která dle mých znalostí několikrát hořela, je Cuyahoga River u Clevelandu. Poprvé hořela již koncem 19. století a později jště asi dvakrát. Její vyčištění v 60 letech je spojováno se vznikem environmentalismu v USA.

P. Pruner 7.5.2012 12:08

odpovědný volič to nemá jednoduché

Je neštěstím sociální demokracie, že neustále inklinuje k populismu, t.j.  k různým formám podplácení voličů. Do toho spadá i odpor vůči těžbě břidlicových plynů a zvyšování závislosti na dovozech zemního plynu.

Naopak současná vláda na voliče v mezidobí víceméně kašle a "podplácení" směřuje do jiných kapes. Jinak řečeno, boj proti korupci je vlažný.

Přístup soc.dem. zvyšuje zadlužování celé společnosti, přístup vlády drbe především střední vrstvu - a teď si voliči vyber koho chceš....

V. Hajková 7.5.2012 12:07

Re: Je usměvné

JEMINE  -   nazdar   p.  BRABENEC   :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

V. Hajková 7.5.2012 12:05

Re: ČLÁNEK, který stojí za přečtení

To  je  PRČA-    jak   JÍLEK   -  cudně   zapoměl  ,  zmínit   v  článku   uvedené  názory   SOCANA   - MLÁDKA. 

M. Ilsner 7.5.2012 12:04

Re: Je usměvné

Doporučil jsem všem známým četbu vašich "diskusních" příspěvků všem známým, při volných chvílích jako odreagování a pobavení.

Smích též posiluje zdraví a imunitu, že paní Brabencová? :-)

V. Hajková 7.5.2012 12:01

Je usměvné

Jak  tu   JÍLEK   vyšiluje    s  břdličným   plynem   a   se   starými   informacemi    o technologiích   jeho   těžby!   Hlavně   mně  uniká  duvod   jeho  rozčilování   nad  něčím,   co  se  nás    netýká.   Právě  tak  nechápu  -  zákaz   zkušebních   vrtu  u  nás-    což   v  žádném  případě  neznamenalo-   že  by  se  plyn i  těžil.  A  co  je  nejzajímavěší  - tyto  zkušební  vrty  by  ani  stát  neplatil! 

M. Mařák 7.5.2012 11:55

Re: Česko bez obnovitelné energie

Na tom ale není nic neobvyklého a patří to do kompetence vlády. Co to je diskuze s "odbornou veřejností", který zákon to stanoví? 

Energetický regulační úřad řídí předseda, kterého podle  § 17b odstavce 2 energetického zákona jmenuje prezident na návrh vlády.

J. Ryba 7.5.2012 11:48

Re: ČLÁNEK, který stojí za přečtení

Podle Macha se zhýralé země musí vrátit ke svým národním měnám. Podle něho čeká celé jižní křídlo eurozóny bankrot a návrat k národním měnám. Není jiné cesty. Euro je past, která tyto jižní ekonomiky ničí. Jedině návrat k národním měnám a devalvace nových měn na úroveň, která bude odpovídat jejich ekonomické výkonnosti, jim pomůže opět k ekonomickému růstu,“

ta spásná devalvace sice zvýší prodejnost španělskkého zboží. Má to ale hned dva háčky: 1. Španělsko musí vyvézt násobné množství výrobků, aby za ně dostalo stejnou protihodnotu jako dnes. Čili půjde o "nadprodukci" pro neproduktivní pouze spotřebovávací "nadprodukci". O to více surovin se musí dovézt za vyšší ceny než dosud. 2. prodraží se obsluha dluhu, který je dnes úročen 6ti procenty, a jak konstatuje Mach, Španělsko ho neumí v této výši splácet. Jak ho bude splácet, když nebude 6% ale v realitě třeba 10%?

J. Tolman 7.5.2012 11:47

Re: Inaugurace Ruského prezidenta byla velmi skromná a civilní. Dost mne to překvapilo.

Jsem rád, že na to pan Vandas upozornil. Je všímavý. Já bych to přehlédl.

J. Tolman 7.5.2012 11:45

Těžba břidličného plynu v Británii dostala zelenou

April 24, 2012 Britská studie uvádí, že existuje pouze malé nebezpečí znečištění podzemních vod z těžby břidlicového plynu. Existuje pouze malé riziko znečištění podzemních vod touto technikou, pokud jsou vrty dostatečně hluboké, říká zpráva z výzkumu provedeném britskou Durham University. 

Těžba břidličného plynu v Británii dostala zelenou. Britská vláda scvhálila povolení těžby přidličného plynu, která již změnila trh s plynem v USA .Odborná studie uskutečněná na žádost vlády říká, že metoda je bezpečná, ale je třeba přísnějších pravidel pro komntrolu vrtů a možné seismické aktivity.

Britské zásoby břidličného plynu se odhadují na 200 trilionů kubickýc stop, čímž se Británie dostává  a stejnou úroveň s Čínou a Argentinou, které měly doposud největší známé rezervy.  I když nejsou známa přesná čísla, tyto zásoby stačí na to, aby se z Británie stala energetická velmoc.

E. Heusinger 7.5.2012 11:40

Tohle se publikuje často,

ale nikde jsem se nedozvěděl fakta. Cenu uranu do SSSR a cenu tržní. Cenu ropy a plynu do ČSSR a ceny tržní. A spočítaný rozdíl.

J. Ryba 7.5.2012 11:37

Re: ČLÁNEK, který stojí za přečtení

stojí za přečtení, kterak Mach ostentativně uhýbá před jádrem problému, spočívajícím v tom, že stát místo aby nechal nezodpovědné soukromé vlastníky bank zbankrotovat, převezme závazek zaplatit jejich vytváření bublin...

P. Hlosta 7.5.2012 11:36

Plynu máme tolik, že nám i hoří zbůhdarma!

Od malého děcka, co pamatuji, hoří ve Slavkově u Brna plyn. Ten plyn je tam něco jako upouštění tlaku z nějakého bezpečnostního hlediska. Snad tam leží ložisko ropy, které se vyskytuje tam či onde po celé Moravě. Třeba v Beskydech někde u Morávky se vrtalo při hledání ropy a našlo. Údajně ta ropa je příliš koncentrovaná a hodila by se spíš na výrobu plastů. Potom na Břeclavsku, Hodonínsku je ropa v jakémsi dost velkém množství. Uhelné zásoby se dají také těžit s výhledem i století, jen jsou v dost nepřístupné hloubce a proto těžba by byla drahá. Uranová ruda u nás měla před vykradením Sovětským Svazem nejvyšší kvalitu. Dodnes Rusáci nám dluží(dluh neuznávají) něco přes deset bilionů(!) USdolarů. Ale i tak bychom mohli budovat jaderky po celém státě, protože příznivé oblasti k jejich výstavbě máme v dostatečném množství.

A tak se mi jeví, že při velmi dobré snaze bychom mohli být závislí na dovozu energie minimálně. Něco tomu ale brání, že ta snaha u politiky není. Nejspíš je to v penězích, tak jako vždy. "Lobování Ruska" u nás je stará vědomost. BIS dokonce po dvaceti letech nás informovala o čem všichni víme, že totiž u nás rejdí ruské špionážní davy a v takovém množství, že Rusomilní to odmítají jako lež, že to přeci není ani možné tolik špionů na tak mmalou zemi.

Takový špion, to je především bohatě platící osoba. Ten jak sáhne do kapsy, každý z politiků, či úředníků státu, ukápne chamtivou slinu. No a proto jsme závislí na Ruských energetických zdrojích, ač sedíme vlastně na špuntu od pokladu.

Já vím, že se to rusomilkám nebude líbit, ale naše ztráta suverenity není jen otázkou názvu republiky a její Ústavou. Kdo nás přitlačí k zemi, nemusí nutně mít k tomu tanky a kasárna na našem území. K tomu stačí podplácet politika a státního úředníka a to třeba s pomocí majitelů řetězů kasin a heren, kde se souběžně znehodnocuje i naše měna praním peněz.

Tyhle informace nejsou žádným tajemstvím, když se jako evergreen vracejí čas od času na stránky našeho tisku.

J. Kombercová 7.5.2012 11:31

Re: Inaugurace Ruského prezidenta byla velmi skromná a civilní. Dost mne to překvapilo.

Nesporně.

J. Ryba 7.5.2012 11:31

Re: Obamova vláda chce zpřísnit podmínky pro těžbu břidličného plynu

....Nařízení se nicméně nevztahují na ty chemikálie, které jsou podle jednotlivých těžařských firem obchodním tajemstvím. Částečný seznam chemikálií v současné době dobrovolně uveřejňují provozovatelé vrtů na internetových stránkách http://fracfocus.org/.

...Provozovatelé vrtů nicméně překračují i to málo zákonů, jež hydraulické štěpení upravují. Například dvě z největších těžařských firem – Halliburton a BJ Services – přiznaly, že během let 2005-2007 do vrtů v 15 státech vstřikovaly naftu, byť federální zákony její použití v blízkosti zdrojů pitné vody zakazují. (Viz http://www.nytimes.com/gwire/2010/02/19/19greenwire-two-oil-field-companies-acknowledge-fracking-w-90863.html.

J. Ryba 7.5.2012 11:28

Re: Nedostatečná regulace v USA

Právě vzhledem k četnosti úniků a následné kontaminaci vodních zdrojů a v neposlední řadě i neexistenci federálních zákonů vydalo během posledního roku pět států nařízení, jež ukládají těžařům doložit seznam některých používaných chemikálií. Nařízení se nicméně nevztahují na ty chemikálie, které jsou podle jednotlivých těžařských firem obchodním tajemstvím. Částečný seznam chemikálií v současné době dobrovolně uveřejňují provozovatelé vrtů na internetových stránkách