13.5.2024 | Svátek má Servác


Diskuse k článku

45. prezident USA zahajuje

V pátek se ve Washingtonu vystřídal Barack Obama s Donaldem Trumpem. Mohli jsme to sledovat na obrazovkách prostřednictví, České televize. Zde je dobře podotknout, že tentokrát to byl profesionální zpravodajský výkon, věcný a nezaujatý – důstojný, jako by obřad předání moci samotný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 21.1.2017 23:59

Re: Vobr, nebojte, zešifruji to

Pak ještě existuje Morse kužel.

Morze ho neznám žádného. Jedině snad v polštině.

M. Mařák 21.1.2017 21:32

Texas a ČR, ZZ Top Billy Gibons, Kongres,

song na počest Václava Havla:

http://www.huffingtonpost.com/2014/11/19/vaclav-havel-billy-gibbon_n_6187198.html

M. Mařák 21.1.2017 21:51

Někdo má tu Putinovu medaili,

jiný zase bustu v budově amerického Kongresu. Takový již je život....

A. Trick 21.1.2017 21:55

Re: Někdo má tu Putinovu medaili,

Lepší medaile za živa než busta za mrtva.

M. Mařák 21.1.2017 22:00

Re: Někdo má tu Putinovu medaili,

Ehm...

:-)

K. Berka 21.1.2017 20:45

Jednu petici už podepsal Vondra a Šláfenberg

RADIO Jerevan

3 hod ·

Nevíte, jestli už někdo organizuje petici adresovanou Donaldu Trumpovi, se žádostí o odstranění "opičí" busty Václava Havla z budovy knihovny kongresu USA?

Petr Viktorýn

P. Vandas 21.1.2017 21:01

Re: Jednu petici už podepsal Vondra a Šláfenberg

Netuším, proč by se měl odstraňovat Václav Havel. To je nějaký český zvyk? Je tam a basta. :-):-):-) Havel za ten dnešní bordel odpovědnost nenese.

M. Mařák 21.1.2017 21:11

Re: Jednu petici už podepsal Vondra a Šláfenberg

Hned vedle Churchilla. Z toho jsou mnozí dodnes totálně na palici. Nechci jmenovat, však Vy víte...

H. Balzám 21.1.2017 21:15

Re: Jednu petici už podepsal Vondra a Šláfenberg

Zkurwený komouši, já klidně budu jmenovat...

M. Mařák 21.1.2017 21:19

Re: Jednu petici už podepsal Vondra a Šláfenberg

Měl jsem na mysli jiné národovce a podobně.

H. Balzám 21.1.2017 21:29

Re: Jednu petici už podepsal Vondra a Šláfenberg

Myslíte zajisté ty "národovce", kteří nás klidně prodají za oschlý piroh rusákovi při první příležitosti? :-)

M. Mařák 21.1.2017 21:39

Re: Jednu petici už podepsal Vondra a Šláfenberg

Nemyslím tím "národovce", ale skutečné naše národovce-nacionalisty, tedy nikoliv patrioty-vlastence.

M. Prokop 21.1.2017 22:42

Re: Jednu petici už podepsal Vondra a Šláfenberg

A who is who určujete vy? Ono se to poněkud prolíná.

M. Mařák 21.1.2017 22:54

Re: Jednu petici už podepsal Vondra a Šláfenberg

Neprolíná, je to prostě tak. Nacionalismus-národovectví je jakobínská na etnickém principu postavená ideologie francouzské revoluce.

I Trump v tom má jasno, což bylo vidět během jeho inauguračního projevu, když hovořil o jedné červené krvi a nepodstatnosti barvy kůže.

M. Prokop 21.1.2017 23:23

Re: Jednu petici už podepsal Vondra a Šláfenberg

Nejde o barvu kůže, jde o rozdíl mezí (vaším) národovectvím a patriotismem. Extrémy jsou jasné, ovšem přechod je spojitý.

M. Mařák 21.1.2017 23:55

Re: Jednu petici už podepsal Vondra a Šláfenberg

Přirozeně, že jde. A nejen o ni, viz autetický Čech nacionalisty Klause. Český patriot-vlastenec může být v ČR třeba občan ČR německého, ruského, čínského, moravského, či nevím jakého původu. Nacionalista-národovec to vidí jinak, vnímá to na etnickém, či rasovém principu.

L. Kolman 21.1.2017 21:23

Re: Jednu petici už podepsal Vondra a Šláfenberg

Tak tedy při vší úctě, kdybych já byl Dáša Havlová, tak tu bustu na vlastní žádost nechám odstranit. Tu hrůzu, která v ničem nepřipomíná Havla. Nebýt to tam někde napsané, tak ho nikdo nepozná. To bych já lépe vymodeloval z plastelíny.

O. Uživatel 21.1.2017 22:30

Uživatel požádal o vymazání
M. Mařák 21.1.2017 23:06

Re: Jednu petici už podepsal Vondra a Šláfenberg

Myslíte, že Láňa je vlastně Kryštov Hašek, autor oné kontroverzní sochy "Vařila myšička kašičku"?

M. Mařák 21.1.2017 20:14

Vobr, Neviditelný pes

neumí morzeovku a projdou i ta největší tabu s nejvyšší klatbou.

-.-./..-/.-../../-.../.-./-.-//

;-)

P. Vandas 21.1.2017 20:16

Re: Vobr, Neviditelný pes

Co ten Čuli musel spáchat, když se dostal do celoživotní klatby? :-):-):-)

M. Mařák 21.1.2017 20:20

Re: Vobr, Neviditelný pes

Něco mnohem horšího a temnějšího, než šuplík s kostkami. Neodvažuji se ani pomyslet...

M. Prokop 21.1.2017 20:43

Re: Vobr, Neviditelný pes

Ovšem morSeovka (ten pán se jmenoval Samuel Morse) zase neumí diakritiku. :-P

P. Vandas 21.1.2017 19:54

My Češi jsme celosvětově nejpředvídavější.

Trumping byl u nás založen už za 1.Republiky a tradice trumpingu nebyla přerušena ani přes útlak komunistů. :-):-):-)

M. Mařák 21.1.2017 19:59

Já su Moravák,

nevím, jak to tam u vás v Čechách fungovalo. Já byl nejdříve ve skautu v Karvinské trojce a potom jsem na hory a do lesů začal chodit sám.

P. Vandas 21.1.2017 20:05

Re: Já su Moravák,

Každou sobotu se od jara do podzimu vyráželo na Řeku (jinak na Vltavu od Slap až po Strakonice a nebo do lesů vod a strání, do Brd. Parta z naší čtvrti,kluci 12-20let,(dívky vyjímečně) kytara, banjo konzerva, chleba a deka a celta, někdo kotlík, někdo sekyrku, vlasec s háčkem a vyrazilo se pěšky, autobusem, vlakem, někdy na náklaďáku, někam, hlavně pryč daleko od paďourů. Skvělé časy

M. Mařák 21.1.2017 20:10

Re: Já su Moravák,

V tomto jsem byl a dodnes zůstal spíše samotářem. Přítomnost lidí mně v lese vadí, vyhledávám klid a samotu, potřebuji si občas odpočinout od civilizace.

P. Vandas 21.1.2017 20:15

Re: Já su Moravák,

My vyhledávali sice samotu, ale jak se rozhořel táborák a zazněla kytara a zpěv starých songů, vždy se odněkud vynořila pěkná děvčata. :-):-):_)

M. Mařák 21.1.2017 20:18

Re: Já su Moravák,

Zítra byste měl rychle naběhnout ke zpovědníkovi, člověče hříšná...

P. Vandas 21.1.2017 20:25

Re: Já su Moravák,

Budete se divit, ale byly to nádherné a poetické lásky a až na vyjímky se to do konce nedotahovalo. Zbyly všem nádherné vzpomínky. :-):-):-) Děvčata tehdy byla cudnější? Nevím. Asi.