20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

45. prezident USA zahajuje

V pátek se ve Washingtonu vystřídal Barack Obama s Donaldem Trumpem. Mohli jsme to sledovat na obrazovkách prostřednictví, České televize. Zde je dobře podotknout, že tentokrát to byl profesionální zpravodajský výkon, věcný a nezaujatý – důstojný, jako by obřad předání moci samotný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kotas 22.1.2017 13:03

Re: Dobré ráno ze Svobodné Republiky Králický Sněžník

Zvlášť, když se plynoměr točí jak větrník při vichřici.

F. Doušek 22.1.2017 11:33

Dobré ráno z prosluněné Svobodné Republiky Králický Sněžník

Polské sirnaté huhlí také není špatné.

H. Balzám 22.1.2017 11:39

Re: Dobré ráno z prosluněné Svobodné Republiky Králický Sněžník

Bohužel, většinu zdejšího českého dříví nám vyváží do Němec :-):-)

J. Franke 22.1.2017 12:29

Re: Dobré ráno z prosluněné Svobodné Republiky Králický Sněžník

Palivového? To asi ne...

V. Kotas 22.1.2017 13:58

Re: Dobré ráno ze Svobodné Republiky Králický Sněžník

Nevím jak do Němec. Viděl jsem, kolik se toho palivového vozilo přes Hatě do Rakouska ( 1994 - 2005 ), lepší to nebude ani dnes. A když jsem potom jezdil i před Klagenfurt ( přes Dolní Dvořiště ), tak jsem viděl, jak po každé zimě přibyly metra dřeva na krajích lesa.

J. Pospíšil 22.1.2017 12:32

Re: Dobré ráno z prosluněné Svobodné Republiky Králický Sněžník

Taky toho dřeva spoustu vykupuje ČEZ, vozí ho do Hodonína, tam ho pálí jako biomasu a bere dotace. Když s tím začal, stoupla cena palivového dříví na dvojnásobek.

Vy asi dotaci na biomasu neberete, protože ta se vyplácí jen za ekovýrobu elektřiny. Vy tu dotaci platíte.

F. Doušek 22.1.2017 10:45

Zelení mužíčci v Jižní Osetii plíživě

posouvají hraniční milníky, píší tu i jinde. To úplně zblbnou google mapy.

P. Hlosta 22.1.2017 9:54

Zelení mužíčci útočí na Česko! ;-))

Na Idnesu píší, že Ruští turisté se oklepali z krize a vrací se do Prahy a Česka celkově. Já bych to nepodceňoval turismem, protože je možný důvod návratu rusů do Česka špionáž, podvratná činnost apod. Nezapomínejme, jak Rusko dokázalo USA zvolit prezidentem Trumpa!

;-))

P. Hlosta 22.1.2017 10:01

Re: Zelení mužíčci útočí na Česko! ;-))

Jde z toho na mně hrůza, že nás obsadía divím se, že se tu nikdo zatím neleká jako já.

;-))

A. Trick 22.1.2017 10:17

Já se nebojím

Metoda četnického strážmistra Flanderky z Putimi k odhalování ruských špionů je dokonalá.

P. Hlosta 22.1.2017 10:22

Re: Já se nebojím

:-))

K. Berka 22.1.2017 9:27

Už má letiště, ulici, či náměstí?

Před rokem 22. ledna 2016 za podivných okolností zemřel europoslanec Miloslav Ransdorf. Politik, který svým obzorem převyšoval všechny ostatní kolem sebe a navíc je děsil.

Čest jeho památce!

I. Břízová 22.1.2017 9:33

Re: Už má letiště, ulici, či náměstí?

No to čest. Ale pana Michala Pavlaty je mi líto víc.

K. Berka 22.1.2017 9:40

Re: Už má letiště, ulici, či náměstí?

Včera večer byl na rozhlase Brno hodinový pořad o něm a s jeho vzpomínkami, bylo to zajímavé. Třeba je to v archívu rozhlasu Brno.

J. Franke 22.1.2017 11:01

Re: Už má letiště, ulici, či náměstí?

Ano, byl to jeden z kluků z Prognosťáku, co si rozdělili po Plyšáku moc ve státě. Toho Prognosťáku, který založili na popud KGB a StB komunisti a odkud pak soudruzi čerpali kádry pro novou porevoluční vládu. Nikomu z absolventů tohoto institutu nevěřím ani pozdravení, protože jejich instalace do vedoucích funkcí ve státě skvěle zapadá do mozaiky, že převrat byl právě jen hrou KGB a StB. Ostatně i dnešní Rusko je toho obrazem, ovšem mnohem dokonalejším v provedení ve prospěch někdejších komoušů...

M. Moravcová 22.1.2017 11:36

Re: Už má letiště, ulici, či náměstí?

Že si moc nerozdělili chlapi od vás z fabriky? Lenost, blbost, nebo nezájem? Mohl jste se angažovat a ne po 27 letech lkát výmysly.

J. Franke 22.1.2017 13:17

Re: Už má letiště, ulici, či náměstí?

Dělníci si moc už jednou rozdělili po Únoru. Teď to jejich soudruzi dovedli k dokonalosti.

Mimochodem, na našem okrese drtivou většinu obecního či státního zprivatizovali právě komunisti, protože byli u lizu, zatímco my blbci jsme na náměstí cinkali klíči...

J. Mrázek 22.1.2017 9:40

Re: Už má letiště, ulici, či náměstí?

Byl to vysoce vzdělaný člověk a stál si za svými ideály. Naprostý opak lidovců a TOPkařů ....

K. Berka 22.1.2017 9:46

Re: Už má letiště, ulici, či náměstí?

Měl jednu zásadní chybu : k praktickému životu byl málo upotřebitelný.

J. Mrázek 22.1.2017 9:51

Mnoho idealistů je takových

Ale to není důvod, proč je popravovat !

S. Lazárek 22.1.2017 10:00

Re: Mnoho idealistů je takových

Ransdorfa nikdo nepopravil, zemřel. Jeho spolustraníci už tak útlocitní k jiným lidem v minulosti nebyli. Ransdorf sloužil myšlence komunismu, byl to tedy hlupák, třebaže to slovo uměl říct ve dvaceti různých řečech.

R. Brzák 22.1.2017 10:03

Re: Mnoho idealistů je takových

Ano. Byl důkazem, že vzdělání není samospasitelné - zvláště, když slouží strachu (což generuje levicové koncepty).

J. Mrázek 22.1.2017 10:04

Vy sloužíte čemu, třebaže to ....

...neumíte definovat ani v jedné řeči ? Jen se ptám !

J. Mrázek 22.1.2017 10:06

Re: Vy sloužíte čemu, třebaže to ....

pravděpodobně ....neumíte, omluva !

S. Lazárek 22.1.2017 10:08

Re: Vy sloužíte čemu, třebaže to ....

Teď své ženě a rád, klepal jsem maso na oběd. Nákaza bolševickým svinstvem naši rodinu naštěstí minula, takže nad smrtí soudruha Ransdorfa mi slza neukápne. Navíc chudák jako komunista musí trávit věčnost asi na schůzi ÚV KSČ, páč i nebe a peklo si komunisti odepřeli. Možná je to pro ně větší trest, než sedět v hrnci horký vody, kdo ví.

J. Mrázek 22.1.2017 10:31

Aha...

Tímhle se mnohé vysvětluje. Víte, člověk by měl být užitečný svému okolí, ne se jen vést a brblat. Ale když Vám to ostatní papají ....

S. Lazárek 22.1.2017 10:36

Re: Aha...

Asi jste mi tím chtěl něco sdělit, nevím.....

J. Mrázek 22.1.2017 10:42

Ano, nevíte...potvrzeno, bohužel.

A nikdy vědět nebudete, protože se nesnažíte pochopit, že nejste na světě jen kvůli sobě a své rodině ...

S. Lazárek 22.1.2017 10:45

Přinutil jste mě k zamyšlení

proč jsem na světě třeba i kvůli Vám, ale kromě mé profese mě nic jiného nenapadá, tak se omlouvám, tohle je na mě asi fakt moc.

P. Smutný 22.1.2017 10:32

Re: Vy sloužíte čemu, třebaže to ....

Tak to budou řízky. S bramborovou kaší ? :-)