18.1.2018 | Svátek má Vladislav
WEB: Neal Asher - osobní stránky

27.9.2006

Neal AsherJméno Neala Ashera se v posledních letech stalo zárukou kvalitního sci-fi čtení. Jeho první dva, do češtiny přeložené, romány Stahovač a V pavučině zaručeně vzbudily zájem nejen laické veřejnosti. V inteligentních space operách popisuje vzdálenou budoucnost plnou rozličných forem života, budoucnost, kde biotechnologie a nanotechnologie a další potřebné sf rekvizity tvoří kompozitní a fantazií hýřící celek. Je to svět, kde technologie a biologie netvoří žádný protiklad, ale v podstatě splývají a dávají povstat celé řadě bizarních, zajímavých a zábavných forem. (Pavel Houser, Chvála stahovače)

Není proto divu, že se objevil zajímavý internetový portál věnovaný právě osobě tohoto autora a jeho dílu. Webmasterem a otcem projektu se stal Ondřej Trněný, aby - zatím - se vlastními silami snažil přinést co nejvíce informací, zvláště pak ze zahraničních zdrojů. Prokliknete-li se na link (níže), vedoucí na tuto stránku, budete možná trochu zaražení poněkud fádním a málo pestrým, přesto barevně sladěným, vzhledem webu. Na druhou stranu se od prvního okamžiku na stránkách neztratíte, jsou přehledné a drží se internetových standardů.

Asher webTři sloupce vám nabízejí možnost proklikat se kamkoli. V levém naleznete anglické menu stránek a nejčerstvější novinky na webu. V hlavním, středovém sloupci, pak máte možnost proklikávat se k nejčerstvějším článkům. V pravém sloupci následuje české menu, vyhledávání a ankety. Stránky Neala Ashera počítají s možností přihlášení, které zatím nefunguje příliš přesvědčivě.

Tím nejdůležitějším však bezesporu bude obsah. Kromě stručného životopisu Neala Ashera (a obsáhlejšího v angličtině) objevíte seznam jeho románů (a máme se na co těšit), v neposlední řadě také seznam charakterů a literárních hrdinů autorových knih. Obsah je zatím nejbolestivější stránkou celého webu, na můj vkus příliš málo informací. Pravdou však je, že si autor dal práci s překladem zahraničních recenzí a informace neustále přibývají - vždyť jsou stránky teprve ve výstavbě.

Pokud vás tento projekt zaujal, nebojte se ho podpořit svou trochou do pomyslného mlýna. Stačí když své příspěvky zašlete přímo webmasterovi (ondra.trnak@gmail.com) a domluvíte se s ním na případné spolupráci.

Nebudu vás již dlouho zdržovat, určitě si chcete udělat svůj vlastní názor na http://nealasher.wz.cz/phprs/index.php.

Jan Pechanec


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...