18.1.2019 | Svátek má Vladislav


USA: Skandální odhalení

6.11.2017

Ruská stopa podpory Donalda Trumpa dostala zajímavý náboj. Zjistilo se , že se demokraté snažili v Rusku najít na Trumpa špínu. A že za to hezky zaplatili.

Amerika má nový skandál, který velmi pomáhá Donaldu Trumpovi, zvyšuje jeho šance na znovuzvolení a je velkou ostudou Demokratické strany. Ukázalo se, že Democratic National Comittee (DNC), což je vedení Demokratické strany, zaplatila v loňském roce téměř devět milionů dolarů za kompromitující materiály na tehdejšího kandidáta republikánů Donalda Trumpa. Většina těch peněz skončila v Rusku. Další ostudou je, že americká liberální média o tom informují dosti ostýchavě, s výjimkou Washington Post.

Za „ruskou složku“ očerňující amerického prezidenta Donalda Trumpa dostal bývalý britský agent Christopher Steele ze zdrojů Demokratické strany 168 tisíc dolarů (téměř 3,7 miliónu korun). Částku podle agentury Reuters potvrdila společnost Fusion GPS, které materiály dodával.

Částka byla vyčleněna z celkového balíku 1,02 miliónu dolarů, který společnosti Fusion GPS poskytla právnická firma Perkins Coie. Ta zastupovala Demokratický národní výbor (DNC), centrální administrativní orgándemokratů, a volební štáb Trumpovy volební soupeřky Hillary Clintonové. Shromažďování kompromitujících materiálů na Trumpa si původně objednal konzervativní server Washington Free Beacon, demokraté se přidali až později, napsala agentura Reuters.

Speciální vyšetřující komise vedená Robertem Muellerem již mezitím obžalovala několik osob pracujících pro Donalda Trumpa mimo jiné z praní špinavých peněz. Týká se to zejména šéfa volební kampaně Paula Manaforta. Jde o obchody s ukrajinskými oligarchy v době vlády Viktora Janukovyče. Aby se ale ruská stopa v této obžalobě „neztratila“, je tato zpráva mediálně šířena tak, že Janukovyč byl „proruský prezident“.

Většina amerických médií však o tom, že právě demokraté utratili za špínu na Trumpa v Rusku více než 20 milionů korun, nereferuje. Nezapadá to do jejich strategie škodit současnému prezidentovi, jak jen to jde.

Aby toho ale pro demokraty nebylo „málo“, objevují se v anglo-amerických médiích i další zprávy, které popisují situaci v Demokratické straně. Americká senátorka za demokraty Ellizabeth Warrenová tvrdí, že vedení strany pracovalo ve prospěch Hillary Clintonové v průběhu primárek, tj. zejména proti Bernie Sandersovi, představiteli levicového křídla demokratů.

Americká média ale stále ještě hrají zejména protitrumpovskou roli. Po teroristickém útoku v New Yorku kritizoval prezident loterii takzvaných „zelených karet“, díky níž se uzbecký vrah dostal do USA. Byl prostě vylosován a mohl se do USA přistěhovat. Trump současně vyjádřil přesvědčení, že by za osminásobnou vraždu měl terorista dostat trest smrti, což opět média probudilo s tím, že se výkonná moc – prezident – vměšuje do moci soudní. Anglo-americká média jsou navíc v zajetí „sexuálních skandálů“, kdy se z ministerských funkcí v Británii odstupuje proto, že ministr kdysi u stolu sáhl na koleno vedle něj sedící novinářky. To je mimořádný blázinec.

Demokraté v USA tak možná budou ještě litovat toho, že kvůli údajnému ovlivňování voleb v USA ruskou vládou byla zřízena zvláštní komise. Měli si být vědomi známého rčení – kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.

www.janbarton.cz
Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.cz3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Diskuse


J. Sinnreich
18:00
6.11.2017

J. Kalina
15:52
6.11.2017

F. Navr8til
9:38
6.11.2017

M. Malovec
9:17
6.11.2017

V. Němec
8:51
6.11.2017

S. Rehulka
5:54
6.11.2017

P. Lenc
9:22
6.11.2017

R. Morava
9:51
6.11.2017

P. Khail
10:28
6.11.2017

počet příspěvků: 12, poslední 6.11.2017 10:22

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.