27.5.2018 | Svátek má Valdemar


PRAHA: Blanka se neotevře

24.11.2014

Každý den, kdy bude tunel Blanka - dokončený a v zásadě připravený k otevření - mimo provoz, stojí české řidiče čas a peníze. Hudečkovo „brždění“ nás přijde skutečně draho.

Každý řidič v Česku se občas dostane do Prahy. Nyní, co je dokončen nejdelší městský tunel v Evropě, je otřesné sledovat hrátky politiků kolem data jeho slavnostního otevření. Dosluhující rada trvala na 2. prosinci, to bylo novou kandidátkou na primátorku Adrianou Krnáčovou označeno jako „předvolební populistické gesto“ a tunel se kvůli „technickým problémům“ otevře až v březnu. Nyní se objevilo další „Hudečkovo vejce“.

V rozhodčím sporu mezi Prahou a firmou IDS došlo k odstoupení dvou arbitrů. Arbitráž přitom měla určit, kolik nakonec Praha firmě IDS zaplatí. Byl to takový Hudečkův alibismus – právě jeho aktivity kolem údajné neplatnosti smluv otevření tunelu zásadně pozdržely a TOPka si tak nemohla „vychutnat“ otevření tunelu před komunálními volbami.

Nyní se v tunelu prohánějí kluci na prknech, což může být při pětiprocentním klesání docela velký adrenalin. Napadá mě, že bychom mohli v tunelu Blanka uspořádat mistroství světa ve sjezdu na prknech – do března by se to určitě dalo stihnout. Blbiny primátora Hudečka by tak konečně nalezly smysluplné využití a asi bychom se zapsali i do Guinessovy knihy rekordů. 

www.janbarton.cz
Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.czDiskuse


V. Vlk
14:25
24.11.2014

M. Mýval
18:18
24.11.2014

K. Janyška
9:37
24.11.2014

počet příspěvků: 3, poslední 24.11.2014 06:18

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.