26.6.2019 | Svátek má AdrianaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Co znamená brexit?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 147, poslední: 20.4. 2019 9:20, přehled diskusí

Kocourkov brexit klauni se tou fraškou:
Autor: M. Mařák Datum: 19.4.2019 6:05

nejen zesměšnili před celým světem on-line, ale bohužel zůstanou nalepeni na EU na věky věkův a zase budou věčně škodit a vše komplikovat jako doposud.

Re: Kocourkov brexit klauni se tou fraškou:
Autor: L. Novák 475 Datum: 19.4.2019 6:14

... škodit a rozvracet socialistické zřízení... :-P

Re: Kocourkov brexit klauni se tou fraškou:
Autor: M. Mařák Datum: 19.4.2019 6:23

Možná brzy u nich, až tam vyhraje Corbyn. Tady v EU máme kapitalismus, svobodnou tržní ekonomiku a čtyři základní EU svobody tedy volný pohyb kapitálu, zboží, osob, služeb a různé žluté vesty a jiní komouši z toho mají kopřivky.

Doufám, že volby do EU parlamentu v brexit Kocourkově vyhraje šéf klaunů Farage a ne vrchní šašek Corbyn, jenž by se svými Chávez poslanci mohl změnit mocenskou strukturu v parlamentu směrem k hegemonii socanů.

Re: Kocourkov brexit klauni se tou fraškou:
Autor: L. Novák 475 Datum: 19.4.2019 7:32

O svobodě v EU... to jsou jen takové fráze, jak by to ve skutečnosti mělo být. Kapitalismus a svobodná tržní ekonomika tady rozhodně není, prostor je zahlcen milionem různých buzerací, regulací, dotací... a dluhů. A na to ta šílená socialistická EU jednou dojede.

Re: Kocourkov brexit klauni se tou fraškou:
Autor: M. Mařák Datum: 19.4.2019 7:57

A kde tedy podle Vás je, existuje vůbec někde?

Re: Kocourkov brexit klauni se tou fraškou:
Autor: L. Novák 475 Datum: 19.4.2019 10:44

Nevím, ale v EU sotva.

Re: Kocourkov brexit klauni se tou fraškou:
Autor: M. Mařák Datum: 19.4.2019 10:58

Tak já Vám to prozradím.

Nikde.

A co teď?

Re: Kocourkov brexit klauni se tou fraškou:
Autor: L. Novák 475 Datum: 19.4.2019 14:27

Ukázat byrokratům z EU, že oni nejsou to, co si přejeme my. ;-)

Re: Kocourkov brexit klauni se tou fraškou:
Autor: J. Kulheim Datum: 19.4.2019 7:49

Taky se mi zdá, že se zesměšnili. Jestli zrovna před celým světem to nevím. Přede mnou se zesměšnili tím, že předpokládali, že se dohodnou. S komunistickými křiváky se dohodnout nedá. To jsem napsal bezprostředně po referendu. V té době jim to řekl i pan Junker, který jim slíbil, že jim to osladí. Jejich vyjednávací strategie je škodit. Říkají, že odchod z EU bude pro VB bolestivý. Možná bude, ale pro nás bude bolestivý také.

Slováci chtěli samostatný stát. Měli jsme štěstí, že vyjednávání o rozchodu vedli chapi z gulama, kteří drželi slovo. Rozchod proběhl, ani o tom nikdo něvěděl. Nedovedu si představit pokud by jednali např panové Pithart a Černogurský. To by bgylo krok vpřed a dva kroky zpět a skončilo by to jako v Jugoslávii.

Re: Kocourkov brexit klauni se tou fraškou:
Autor: M. Mařák Datum: 19.4.2019 8:00

Vždyť je přece hard brexit s WTO podle brexitářů to nejlepší řešení. Tak proč tady v EU ti klauni pořád ještě smrdí? Dokážete si to vysvětlit bez těch prázdných klišé a frází, které používáte?

Re: Kocourkov brexit klauni se tou fraškou:
Autor: Z. Rychlý Datum: 19.4.2019 8:01

.. a budou věčně škodit....

Čím škodí GB? Tím, že je čistý plátce? Že nehýká jednotným hlasem o evropských hodnotách, protože si je představuje jinak, než bývalí i současní maoisti a marxisti v EK? Čím tak věčně škodí? Piš barde!

Re: Kocourkov brexit klauni se tou fraškou:
Autor: M. Mařák Datum: 19.4.2019 8:04

Jsem to tady i jinde již napsal mnohokrát. Je to jiný svět a nemá v kontinentální EU co pohledávat, byla to velká strategická chyba.

Re: Kocourkov brexit klauni se tou fraškou:
Autor: Z. Rychlý Datum: 19.4.2019 8:20

Možná byla, to už Britové vědí taky. Ale čím tak škodí? Já vaše výroky moc nečtu, je to na mě moc zpovykané. Napište krátký výčet škod.

Mimochodem, nesou pro postsocialistické země ty zakládající země EU tak docela jiný, hódně odlišný svět? Kde udělali soudruzi z EU chybu?

Mimochodem, jsme pro ně zaostalci, dokladem budiž výrok pres.Chiraca - Promeškali jste příležitost držet hubu! Jsme pro ně jiný kontinent a podle vaší logiky nás neměli přibírat. Jsme jen potížisté v jejich vysněných světlých zítřcích. "Určitě" to s námi myslí dobře.

Re: Kocourkov brexit klauni se tou fraškou:
Autor: M. Mařák Datum: 19.4.2019 9:59

GB byla a je ta největší brzda federalizace EU. Marně jsem doufal, že již konečně vypadnou, ale jak vidím, brexit klauni zůstanou přilepeni na EU na věky věkův.

Re: Kocourkov brexit klauni se tou fraškou:
Autor: Z. Rychlý Datum: 19.4.2019 10:39

Tak mnohojazyčná federace je ta největší evropská hodnota? Ona někde funguje? Jste největší z klaunů, a britské šašky totálně zastíníte.

Pokud zmíníte Švýcarsko, tak takovou federaci s nejslabší a nejmenší vládou, která v Evropě existuje, bych si přál taky. Tam z obcí a kantonů předali centru minimum a reálnou vládu mají kantony a obce. Úplně opačně než cílí EU. Jinou funkční vícejazyčnou konfederaci neznám.

Zůstanou přilepeni na EU chobotnici navěky? Možná, ale ona sevření uvolní při rozkladu sama. Bohužel ten rozpad a rozklad sledujeme v přímém přenosu.

Re: Kocourkov brexit klauni se tou fraškou:
Autor: M. Mařák Datum: 19.4.2019 10:54

Ve Švýcarsku mají konfederaci, což by mně pro začátek také stačilo, měli ji kdysi i v USA. Pokud EU zůstane na tom dosavadním kočkopsovi, tedy na něčem neuchopitelném mezi organizací a státem, nic se nevyřeší a problémy budou jen narůstat.

Ještě k těm Britům coby škůdcům evropské federace. I Tony Blair jako představitel tzv. třetí cesty britské progresivistické levice a vlastně nejvíce EU nakloněnému britskému politickému proudu ve své vizi třetí cesty zdůrazňuje v závěru kapitoly "Třetí cesta ve světě změny" skutečnost, že: "Hráli jsme zásadní roli v Evropské unii a zůstali jsme nepřátelští jakékoliv neoprávněné (neospravedlněné) centralizaci."

Re: Kocourkov brexit klauni se tou fraškou:
Autor: S. Sidlichovsky Datum: 19.4.2019 9:17

Směrujte ty Vaše rady těm "svým" bruselským komikům. Ti dělají všechno, aby Brexit zvrátili (v poslední době např. Frans Timmermans ve středu v televizní debatě s kandidátem EPP Weberem), Tusk) nebo alespoň, aby UK zůstalo v Celní Unii (Barnier, Weyand)- což by nebyl Brexit.

Re: Kocourkov brexit klauni se tou fraškou:
Autor: M. Mařák Datum: 19.4.2019 9:56

Když vidí ty trapné zoufalce neustále rozpačitě na prahu v otevřených dveřích stojící, asi jim jich začalo být líto, milostivě se nad nimi slitovali, vzali je za bezprizorní dětskou ručičku a zavedou je raději moudře a rodičovsky zpět domů.

No, nejsem z toho sice nadšený, ale co již nadělám...

Re: Kocourkov brexit klauni se tou fraškou:
Autor: S. Sidlichovsky Datum: 19.4.2019 10:23

Britům šlo o minimalizaci škod, které by z "no dealu" oběma stranám hrozily. Ale to je faktor, který je bruselským šaškům úplně fuk (viz např. odhad škod Airbusu), prioritní je trestat, aby už nikdo další nedostal podobný nápad. Důkazy o tom jsem tady již uvedl mnohokráte a nechce se mi je opakovat.

Ale je pravda, že prásknout dveřmi - vzhledem k přístupu bruselských komiků - už Britové měli. Stane se, jen co se zbaví těch Quislingů.

Re: Kocourkov brexit klauni se tou fraškou:
Autor: S. Sidlichovsky Datum: 19.4.2019 10:25

Krmím trolla, vím a omlouvám se.

Re: Kocourkov brexit klauni se tou fraškou:
Autor: M. Mařák Datum: 19.4.2019 10:26

"Britům šlo o minimalizaci škod, které by z "no dealu" oběma stranám hrozily."

Tuto ohromnou legraci vidím poprvé. To jste vymyslel sám?

:-)

Lidovecký vlezdobruselista Pavel Svoboda:
Autor: L. Novák 475 Datum: 19.4.2019 5:59

už toho napsal dost, aby bylo možno se spolehlivě rozhodnut jej a jeho partaj do EP nikdy nevolit....

Re: Lidovecký vlezdobruselista Pavel Svoboda:
Autor: M. Mikulec Datum: 19.4.2019 7:57

Správně. Pozor na jeho afrokolegu Zdechovskeho. Nechal vytisknout plakáty Chceme lepší EU. My nechceme žádnou EU. Jak muže byt totalita horší nebo lepší?

Soboda:
Autor: B. Hančl Datum: 19.4.2019 5:47

opět potvrdil, že je blb a řiťolezec EU.

To tedy je článek.:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 19.4.2019 1:45

Ten europoslanec to snad píše sám.

Přizná se někdo k tomu, že ho volil?

Priciny Brexitu:
Autor: J. Sinnreich Datum: 19.4.2019 0:38

Zajimave je, ze nikdo z analytiku EU nezkoumal PROC vubec k Brexitu doslo. Svadet to na hloupost britskych volicu je asi podobne, jako obvinovat americke kolonisty, kteri zvolili radeji valku, nez zustat v podruci britske monarchie.

Článek je blábol:
Autor: K. Nový Datum: 19.4.2019 0:21

Brexit znamená odchod UK z EU.

Že k němu dosud nedošlo, je chyba konzervativní strany, která si do svého čela zvolila May, která v referendu volila "Remain". Není divu, že takový leader je na kočku.

Nicméně, vypadá to, že konzervativní straně začína s May docházet trpělivost.

Pokud bude místo ní zvolen Boris Johnson, Sajid Javid, nebo někdo jiný, kdo vedl před referendem kampaň pro "Leave", věci se pohnou.