26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


VÝSTAVA: Zboží ukryté v roce 1938Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 11, poslední: 14.3. 2019 19:55, přehled diskusí

S keťasy a šmelináři budovat komunismus nelze:
Autor: L. Novák 475 Datum: 14.3.2019 16:51

Dobře, že to zboží schoval, komunisti by ho okradli tak jako tak. O zboží, o peníze a veškerý majetek...

Kdyby to našli.....:
Autor: S. Rehulka Datum: 14.3.2019 4:50

....nacisté, jistě by pana Sasina poslali do koncentráku, za "hospodářské sabotování" obchodu v Protektorátu Bohmen und Mahren. Kdyby to (podruhé schované) našli komunisté, poslali by ho asi kopat uran a ještě by udělali propagandistickou výstavu o "ketasech" a o sabotování socialistického hospodářství !

Že Vám to připadá dost podobné ? No vždyt jeden Socialismus, jako ten druhý Socialismus !

Re: Kdyby to našli.....:
Autor: M. Prokop Datum: 14.3.2019 8:39

A už se nám rozvíjí další, zeleně oranžový, politicky korektní (o problémech se nesmí mluvit).

Re: Kdyby to našli.....:
Autor: D. Nowodny Datum: 14.3.2019 15:30

Přesně tak ! V naši obci bylo něco podobného. Okupaci malý obchodník přežil ve zdraví, ale

po nástupu bošanů jej udal s.zedník, který to tam zazdil. Dotyčný obchodník skončil na desítku let v Jáchymově. Ještě dodat, že šlo o malý obsah, včetně osobních věci.

Podobně o několik let později, místní majitel Drogedie, která mu byla "znárodněna" měl na půdě nějaké léky z předválečné doby- "které nepředal". A opět malý český člověk, co mu opravoval střechui to udal a p. drogerista ve svých 60ˇplus letech putoval do vězení na štěstí už ne do Jachymova a na kratší dobu. Díky svým medicinským znalostem asistoval tam vězenskému lékaři.

Re: Kdyby to našli.....:
Autor: P. Harabaska Datum: 14.3.2019 9:24

Cca v roce 1952 byla v našem městě v prostorách znárodněného hotelu vyšší třídy, z něhož si KSČ udělala své krajské sídlo, pořádána výstava a názvem "To jsou oni". Krom štvavých letáků Svobodné Evropy a potrhaných balonů, které ty letáky přinesly, tam byly vystaveny také zatajené "zásoby" kulaků a vyakčněných obchodníků sestávající mj. z krabice kolíčků na prádlo, sklenic se zavařeným vepřovým se sádlem, hubený štůček látky na pánský oblek a složená látka na povlečení dvou postelí, které asi nějaká hospodyňka schovávala, aby je spolu s těmi kolíčky dala své dceři až se vdá. Nechyběl ani svazek kostelních svíček. V kontrastu s tím, co tehdy bylo možné nalézt v obchodech, to byl pohled na hojnost a blahobyt.

U nás totéž.:
Autor: J. Kanioková Datum: 14.3.2019 19:55

Dokonce i náš domácí, který měl, zdědil prodejnu s šicími stroji a s koly. Seděl děsně moc let v Jáchymově. I dobrý přítel naší rodiny, který zase měl obchod s porcelánovým zbožím. Dodnes vidím svou mamku, jak jsme tou "výstavou" procházely, ona brečela a já nechápala, proč.

Re: Kdyby to našli.....:
Autor: P. Lenc Datum: 14.3.2019 10:23

Ano pane Rehulko.Nakonec těm obětem bylo jedno jestli jsou zavření nebo zavraždění ve jménu internacionálního nebo nacionálního socialismu.

Re: Kdyby to našli.....:
Autor: I. Vermis Datum: 14.3.2019 10:45

Ne, ne, není socialismus, jako socialismus! Ten první byl podporován velkokapitalisty! A ten druhý ... možná se dočkáme návrhu na DPH z vystavovaných předmětů...

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.3.2019 14:05

Jojo, a ten druhý byl podporován všeholidem, že?

Re: Kdyby to našli.....:
Autor: T. Kočí Datum: 14.3.2019 11:01

předběhl jste mně. Tedy souhlas.

Re: Kdyby to našli.....hlavy:
Autor: D. Bystriansky Datum: 14.3.2019 14:05

Korunu pak tomu dává zjištění, kdo oba ty Socialismy finančně vzpíral v jejich rozvoji. Dělily se o to v obou případech víceméně stejné světové kapitalistické společnosti. Industrialisace SSSR a vyzbrojení Třetí říše.

Ten truhlář to neměl ze své syfilisem postižené hlavy: "Kapitalisté nám rádi prodají oprátku, na kterou je pověsíme." Hitler by jistě souhlasil.