26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


VĚDA: Krize dokáže snížit úmrtnostŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 10, poslední: 24.2. 2019 9:05, přehled diskusí

Tak má Maduro pravdu,:
Autor: E. Derat Datum: 24.2.2019 0:04

když chrání občany před tím žrádlem z ciziny. Myslí na zdraví občanů, a západ mu to chce pokazit. Zákon tří : člověk vydrží bez vzduchu tři minuty, bez vody tři dny, bez jídla tři měsíce - průměr. Takže je to zatím v klidu.

Re: Tak má Maduro pravdu,:
Autor: Š. Hašek Datum: 24.2.2019 9:05

Obecně.

Ta Venezuela je fakt zajímavá, z Plzně to tam je hodinu autem, každý pátý ČR tam má příbuzné, naši poslanci si tykají s poslanci toho jejich parlamentu, ......... dovážíme od nich ty brambory ......

Já jen, že Moravec dneska bude řešit Venezuelu (krom Babiše), sicher, každý z nás se ráno probouzí se slovem Venezuela na rtech. Z věže na Vinohradech - kterak se státi z mouly světákem za naše peníze. Zkráceno.

Krize dokáže snížit úmrtnost ... logicky,:
Autor: J. Kanioková Datum: 23.2.2019 21:32

jí se méně, omezí se mlsání.. Jí se víc brambory - zrovna dnes jsem dostala mail k bramborám -

Britští vědci označili produkt nejbohatší na vitamíny. A je to úžasné! Staly se jím brambory, které mnozí současní odborníci posuzovali za jednu z nejškodlivějších potravin

Rozsáhlé studie vedly k těmto závěrům: Brambory jsou mnohem užitečnější než zelí, banány nebo ořechy, které jsou usilovně propagovány protagonisty zdravých životních stylů.

Pravidelná konzumace brambor (zejména ve vařené formě) normalizuje mnoho funkcí organismu. Nejužitečnější jsou brambory ve slupce.

Obsahují 5x více vlákniny než banán, obrovské množství vitaminu C a také důležitý prvek selen, kterého je v bramborách více, než v ořechách a semínkách. (Je toho textu mnohem víc)

Re: Krize dokáže snížit úmrtnost ... logicky,:
Autor: Š. Hašek Datum: 23.2.2019 22:03

Máte recht.

Pamatuji, kterak se ve všelikých tiskovinách psalo, že nejjedovatější na zemi jsou vajíčka, pšenice, prasečí sádlo, sůl, mandarinky mušejí být bez jadýrek, ....... .

Trošku černého humoru - mám dojem, že poslední štíhlí a pohlední muži jsou v Severní Koreji. Vlk/šelma, neboť stále považuji muže (ty mladší) za šelmy na lovu, musejí být štíhlí, pružní a mírně hladoví! Nebo ne? Mírný hlad zbystřuje smysly, pozoruji i na sobě.

Neplatí asi pro zajištěné bankovní úředníky a sedláky s větší výměrou.

Mně to připadne jako zcela neprůkazné tlachání:
Autor: L. Novák 475 Datum: 23.2.2019 18:47

Recese možná omezí přecpávání jídlem, a to zcela určitě pozitivní vliv má. Lidé, kteří přežili koncentráky (německé i ruské) se mnohdy dožili vysokého věku. Co všechno má vliv na úmrtnost, žádný model nedokáže vyhodnotit a oddělit jednotlivé spolupůsobící faktory. Takže je to jenom zábavné čtení o tom, co někdo vymyslel a je o tom přesvědčen...

No a kdyby:
Autor: J. Schwarz Datum: 23.2.2019 17:41

těch pět bilionů nenašly, byl by průser mnohem větší. Kdo tak asi měl v těch bankách uložené peníze - bankéři těžko. Ti sice ty banky řídili a měli za jejich krach dostat po šlapkách, ale to je tak všechno. Nepomoct těm bankám je stejné jako chtít "ztrestat" krachující automobilku tak, že vyhodím do luftu výrobní haly. A kdepak by se asi našlo těch sto miliard na "zlepšení života lidí ve slumech"? To by snad měli zaplatit ti, co by přišli o svoje úspory při krachu bank?

No, jestli to v r. 2008 byla krize, tak jsme skoro 40 let:
Autor: J. Chaloupka Datum: 23.2.2019 12:20

žili v opravdu těžké krizi, ale nevěděli jsme o tom, mysleli jsme, že je to normální.

Re: No, jestli to v r. 2008 byla krize, tak jsme skoro 40 let:
Autor: M. Mikulec Datum: 23.2.2019 13:32

Ještě ze jsme neměli euro!

Snížení příjmu obyvatel:
Autor: M. Mikulec Datum: 23.2.2019 10:35

vede leda k tomu, ze kupuji nejlevnější odpadkovou stravu ze super hypermarketu, která už se da tezko povazovat za jídlo. Strava, po které se tloustne a která udělá ze žaludku kompost. Potom vzniká záměna příčiny a následku: zákazníci si mohou sami za to, ze vyrobené otraviny jsou nekvalitní. :-))

Nežerou tak. :
Autor: K. Janyška Datum: 23.2.2019 10:12

A mají se více na pozoru... Dzp.