26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Dvé ponaučení, proč neradno lámati vývoj přes kolenoŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 52, poslední: 20.2. 2019 20:05, přehled diskusí

Viacero veci v článku kulhá na jednu nohu:
Autor: V. Liptovský Datum: 20.2.2019 16:44

Zlátanina pseudoargumentov. Domotané všetko dokopy v duchu módnej argumentácie. Čo má s tým Mičurin (mimochodom, jemu sa darili vyšľachtiť odolné odrody)? Čo má s tým Kuba - tú treba porovnávať s Haiti, nie USA či Nemeckom. A už vôbec nie je jasné, čo tým autor chcel povedať, okrem toho, že sa demonštratívne prihlásil k patričnej ideológii...

Haiti je příkladem, jak daleko to dotáhnou černoši, pokud:
Autor: V. Petr Datum: 20.2.2019 17:12

se dokonale zbaví koloniálního jha a bělochy dílem vyženou, dílem vyvraždí. Kubánci jsou převážně bílí. Autor srovnává součsnou Kudu s Kubou za Batisty!

A kde boli tí belosi?:
Autor: V. Liptovský Datum: 20.2.2019 19:37

Kurnik, bol som na Kube... Kde vtedy tí belosi boli (hoci je pravda, že ich je o niečo viac)? Ale vážnejšie - za Batistu sa ako-tak mali tí, čo obsluhovali americké letoviská a herne... Ale vidiek, to bol hlad, mor, bieda... Pravda, vtedy sa nad tým nikto ideologicky nezamýšľal...

Podle Wikipedie (nevím nakolik věrohodné):
Autor: V. Petr Datum: 20.2.2019 20:00

Kuba

Přestože ke konci své vlády byl již Batista široce nenáviděným diktátorem, byla Kuba v období jeho vlády jednou z nejbohatších zemí Latinské Ameriky. Míra gramotnosti obyvatelstva dosahovala těsně před jeho pádem necelých 80 % a byla tedy vyšší než ve Španělsku té doby.

Haiti

Konec 18 století: Zatímco východní španělská strana ostrova (dnes Dominikánská republika) byla poměrně zanedbána, francouzská strana (Haiti) prosperovala a stala se nejbohatší kolonií v celé Americe, odkud se vyváželo velké množství cukru a kávy. (Černí otroci po úspěšném povstání ovšem vše záměrně zničili.)

Dnes: Haiti nejvyšší úroveň vnímané korupce ze zkoumaných zemí. Podle Mezinárodního červeného kříže sedm z deseti Haiťanů žije za méně než 2 dolary za den.

S Haiti ne, tam už léta vládnou černoši, potomci:
Autor: F. Houžňák Datum: 20.2.2019 17:17

osvobodivších se otroků, a podle toho to tam vypadá. Když tak s Dominikánskou republikou, ta je hned vedle na stejném ostrově.

Možná nevíte, že hranice mezi celkem vzkvétající :
Autor: V. Petr Datum: 20.2.2019 18:33

Dominikánskou republikou a zdevastovaným Haiti je vidět i Z VESMÍRU. DNES právě z Dominikánské republiky kradou Haiťané dřevo, když gvlastní lesy zlikvidovali...

No jo, toho Mičurina jsem přehlédl,:
Autor: F. Houžňák Datum: 20.2.2019 14:52

ovšem u Frýborta to nepřekvapí. Rus jako Rus, že ano, svoloč takája, to bystří a spravedliví Sudeťáci, to je jiná.

Mičurin sem vůbec nepatří. Mičurin byl šlechtitel jabloní,:
Autor: V. Petr Datum: 20.2.2019 17:15

nikoliv levicový intelektuál. Akorát se režimu celkem hodil jako vzor. Nezabýval se teorií, byl to praktik a experimentátor.

Dalmácie, decimálka, všechno jedno...:
Autor: F. Navr8til Datum: 20.2.2019 13:07

Mičurin nikdy nebyl idolem sovětské vědy. Byl to pomolog praktik, který křížil odolné sibiřské a manžuské druhy planého ovoce s ušlechtilými odrůdami. Řada jeho kříženců stála u dnešních odrůd, které jsou odolné proti mrazu, nemocem a škůdcům, nepotřebují speciální postřiky, a tak splňují současné podmínky pro biokvalitu. Mičurin nepřednášel na žádné vysoké škole a nebyl zaměstnán ve výzkumném ústavu. Známý je jeho výrok: "Hanbou není výsledek, hanbou se strach před pokusem." Autor si Mičurina zřejmě spletl s Lysenkem, který mocenskými metodami ovládl biologii a zasvinil ji svýmipavědeckými nápady.

Není to přesné. Po Mičurinově smrti se právě podvodník:
Autor: V. Petr Datum: 20.2.2019 20:05

Lysenko prohlásil za jeho nástupce a ze své pozice pak prosazoval své pavědecké nesmysly, dokonce se zaštiťoval jeho jménem. Mičurin je v tom ovšem nevinně.

O genderistech.:
Autor: P. Zinga Datum: 20.2.2019 11:47

"Genderisté, v jejich aspektu gendorových studií, o sobě tvrdí, že jsou vědci. Vědci, jen tak na připomenutí,reagujíé na kritiku, zvažují ji, sbírají argumenty pro a proti , aby potérozhodli na empirické bási, jestli je například lepší uvést do souladu se skutečností kritiku genderismu či genderismus. Genderisté toto nedělají.To samo o sobě stačí k poznání, že genderisté nejsou žádní vědci a nikdy nebudou".

Citace ze ScienceFiles.com

Re: O genderistech.:
Autor: P. Zinga Datum: 20.2.2019 11:51

Pro ty, kteří by si chtěli přečíst celý článek:

https://sciencefiles.org/2019/02/19/feminismus-ist-teil-linker-idiotie-oder-was-barte-mit-antifeminismus-zu-tun-haben/

"Feminismus je součástí levé idiocie anebo co mají brady společného s antifeminismem".

Příčinu pojmenoval Erik von Kuehnelt-Leddihn:
Autor: O. Tůma Datum: 20.2.2019 11:36

«Je to nízký pud stejnosti a nenávist k jinakosti, co charakterizuje všechny formy levičáctví; tyto ideologie jsou nevyhnutelně totalitářské, neboť tím, že popírají božskou rozmanitost vesmíru, chtějí nás vlastně násilně konvertovat ke stejnosti, která je sestrou rovnosti.

Levičácká vize si libuje v uniformitě: národ s jedním vůdcem, jednou stranou, jednou rasou, jedním jazykem, jednou třídou, jedním typem školy, jedním právem, jedním obyčejem, jednou úrovní příjmu atd.

Jelikož příroda nabízí rozmanitost, takovéto otupující stejnosti lze dosáhnou jen hrubou silou, nivelizací, násilnou asimilací, vyhnanstvím, genocidou. Všechny formy totalitarianismu, všechny levicové ideologie, dosáhnuvší svého vrcholu ve francouzské, ruské a německé revoluci, se ubíraly touto cestou – za pomoci gilotiny, šibenic, plynových komor a Gulagu.»

"Progresivní Levice" se sice ohání "různorodostí" ("diverzitou") ale její činy ukazují opak: jde jí o vytvoření šedé namixované kaše bezpohlavních ani mužů, ani žen (protože "boj proti genderovým stereotypům a za LGBT"), bez kultury (protože "multikulturalismus" má všechno smísit), bez třídy (protože "boj proti příjmové nerovnosti"), atd.

Ale kdo někdy smíchal barevné kusy plastelíny, ví, jakou barvu má výsledek...

Re: Příčinu pojmenoval Erik von Kuehnelt-Leddihn:
Autor: M. Mikulec Datum: 20.2.2019 11:50

To je správná definice. Připočtěte-li k tomu zavist , ze je druhy samostatné myslící a nezávislý, a možná zatraceně chytrý. Proto i ty inkluze. Levicaci chtějí podprůměr, podle sebe a svých schopnosti.

Re: Příčinu pojmenoval Erik von Kuehnelt-Leddihn:
Autor: Z. Lapil Datum: 20.2.2019 18:55

Inkluze je slovo, na které nedokážu nereagovat. Takže:

Inkluze je v pořádku, aspoň já nevidím nic špatného na tom, aby se děti vzdělávaly společně. Dokonce je to prokazatelně možné.

Nenapadá mě ale hloupější způsob inkluze, než dát problematické děti do klasické školy a domnívat se, že to zvládnou jen proto, že akci pojmenujeme cizím slovem.

Podotýkám, že si na rozdíl od mnohých alternativců (spíš alternativkyň) myslím, že klasická škola je funkční systém. Má vlastně jedinou chybu: pokouší se vychovat samostatně uvažující a iniciativní lidi tím, že jim říká "Seď klidně a dělej, co ti řeknu".

Re: Příčinu pojmenoval Erik von Kuehnelt-Leddihn:
Autor: M. Mikulec Datum: 20.2.2019 19:49

Když lze chytré a pozorne žáky při hodině vyrušit tím, ze za oknem padá sníh, a všechny děti najednou začnou sledovat, co se děje venku za oknem, nikomu nenamluvite, ze tyto stejně žáky nechá v klidu, když asistentka řeší cosi s autistickym žákem par metru od nich ve stejne třídě. Jak řekl prezident Zeman, kvůli inkluzi tyto handicapované děti nikdy nepoznaji úspěch a pocit byt v něčem první a vynikat.

Re: Příčinu pojmenoval Erik von Kuehnelt-Leddihn:
Autor: J. Ráž Datum: 20.2.2019 15:05

Při přemýšlení, co bych v diskuzi napsal, jsem si přečetl Váš příspěvek. Nic lepšího bych nenapsal!

Dík za výborný text!!

:
Autor: J. Jurax Datum: 20.2.2019 16:15

Ad ta plastelína - hovnohnědou ...

Ještě v 19 století bylo v angličtině slovo 'gay',:
Autor: F. Houžňák Datum: 20.2.2019 11:24

ve spojení 'gay woman', označením pro prostitutku.

Jo, ženská práva...:
Autor: P. Zinga Datum: 20.2.2019 10:54

"Jedním z výsledků "boje" je rezoluce OSN č.1325. Ačkoli se jedná o podporu rovnoprávnosti žen při řešení konfliktů, najednou jde o to, obstarat ženám ne kvůli jejich výkonům, ale kvůli jejich pohlaví, dobře dotované posty, u kterých nehrozí, že by u nich došlo ke styku s rukodělnou prací."

Samozřejmě, že ne všech žen, pouze těch "angažovaných" (vych*aných).

Ty ostatní dole můžou klidně ukládat kila do regálů.

Re: Jo, ženská práva...:
Autor: P. Lenc Datum: 20.2.2019 11:03

Naprosto přesné!

Re: Jo, ženská práva...:
Autor: R. Langer Datum: 20.2.2019 11:16

Přesně! A už tu mimochodem zase máme "ty rovnější". :-(

Všelicí ti:
Autor: J. Schwarz Datum: 20.2.2019 9:26

"revoluční vůdcové" jsou na tom jako špičkoví sportovci. Když jsou úspěšní, užijí si své slávy, když ne skončí v base nebo na popravišti / sportovci obviněním z dopingu a nakydáním tun bláta /. Pro ty, za koho "bojují" neudělají nikdy nic, bojují výhradně pro svůj plezír a ostatní jsou jim jen prostředkem.

Vývoj lidského světa není v rukou lidí, ale spontáních sil,:
Autor: K. Janyška Datum: 20.2.2019 9:16

které ho stvořily. Kolikrát to budu opakovat ? Lidstvo se musí vzdělat a naučit se využívat spontánních sil ve svůj prospěch. Zatím o nich téměř nic neví.

Rudočerní totiž zablokovali ve školských systémech světa výuku kompozitivní teorie, která na vědecké bázi věc vysvětluje a která je naházela do jednoho zločineckého pytle... Dzp.

Re: Vývoj lidského světa není v rukou lidí, ale spontáních sil,:
Autor: J. Ráž Datum: 20.2.2019 15:10

Ten Váš stále hrkající kafemlejnek o kompozitivní teorii mne nakonec donutil si něco o tom přečíst. A to, co jsem zjistil je natolik zajímavé, že začínám toto téma hlouběji studovat.

Takže Vám mohu poděkovat!

Otázkou pak je, co by pak dělali politici,:
Autor: D. Polanský Datum: 20.2.2019 9:04

vždyť jejich hlavní náplní je právě lámání vývoje přes koleno. Stále slyšíme o nových strategiích, reformách, koncepcích do budoucna. A když už něco z toho zavedou, tak už slyšíme, že to nebylo to pravé, ale že teprve teď přijde to pravé.

Re: Otázkou pak je, co by pak dělali politici,:
Autor: M. Mikulec Datum: 20.2.2019 9:08

To mate jako s vývojem léku proti rakovině: mnohageneracni kšeft. Vždycky jsou už těsně před cílem, a to jim vydrží cely život. Udržuje je to v stadiu nepostradatelnisti.

No, ale výsledky toho boje jsou docela hmatatelné:
Autor: F. Houžňák Datum: 20.2.2019 11:27

a funkční, a různá tvrzení, že boj proti rakovině je všeobecně "těsně před cílem", jsou výlučně dílem novinářů a podobné sebranky.

Re: Otázkou pak je, co by pak dělali politici,:
Autor: O. Tůma Datum: 20.2.2019 11:39

Nikoli. Existuje řada funkčních léků pro jednotlivé druhy rakoviny. Ale protože je rakoviny asi 10,000 druhů, nikdy asi nebudou existovat léky na všechny druhy, a představa "univerzálního léku" na všechny druhy rakoviny je stejně absurdní, jako představa "univerzálního léku" na všechna bakteriální onemocnění od rýmičky po Antrax.

Jenom technická,:
Autor: F. Houžňák Datum: 20.2.2019 14:54

rýma je virová ...