25.4.2019 | Svátek má MarekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Až je mi jich lítoŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 162, poslední: 21.2. 2019 10:45, přehled diskusí

Re: Dost zoufalé PR, milý Vlku,:
Autor: J. Lepka Datum: 18.2.2019 13:11

Kdežto vaše postřehy, milý Mikulče, jsou filozoficky i fakticky vyvážené.

Re: Dost zoufalé PR, milý Vlku,:
Autor: Š. Hašek Datum: 18.2.2019 8:36

Pan Vlk jen popsal fakta. Občané se vyjádřili, v průzkumu, možno se zamyslet.

Co tam máte dál? Jakého "všepolitika" dáte dohromady příště?

Re: Dost zoufalé PR, milý Vlku,:
Autor: R. Langer Datum: 18.2.2019 8:47

Jestliže panu Vlkovi dochází munice, čím tedy střílíte vy? Asi bych věděl... :-D

Re: Dost zoufalé PR, milý Vlku,:
Autor: J. Lepka Datum: 18.2.2019 13:09

Momentálně trpím flatulencí. Takže pokud jste to věděl, trefil jste do černého, na rozdíl od vašeho idolu z Hradu, který střílí mimo terč už desítky let.

:
Autor: R. Houška Datum: 18.2.2019 7:38

Vlk tomu Kocábovi to vyhnání Rusáků prostě nedopustí...klidně pro to ztratí i zrak a sluch...To by bylo, aby letos ten metál od Mlhy na jeho hrudi nepřistál. Estébáci už ho mají všichni, takže i pro prosté milovníky Putina letos zbyde.

Kocábovi není co odpouštět. :
Autor: P. Dvořák Datum: 18.2.2019 7:53

Oni by ti Rusáci odjeli i kdyby ani nehnul prstem. Prostě se díky kamaráčoftu s Havlem stal garantem něčeho, o čem neměl ani ánung. Tak se občas před kamerami zamotal mezi lampasáky.

Svoji odbornost pro cokoliv jiného než je hudba, opětovně prokázal několik let poté, kdy se stal ministrem pro lidská práva a národnostní menšiny České republiky ve Fischerově vládě.

Re: Kocábovi není co odpouštět. :
Autor: B. Novacek Datum: 18.2.2019 8:35

Hudba ...pravite? To, co Kocab produkuje fakt ve velkem procentu hudba neni...zanotujte si z hlavy nejakou jeho pisnicku...co? Ani prd? Bodejt by jo...je to radoby byvaly jazzman, co chvilku "studoval" s Kratochvilem v Berkeley CA a umele vytvorena ikona diky svemu disidentskemu otci...(pred nim klobouk dolu!) Prasklej Vyber je jen ukazka snahy STb o dukaz, ze deti disidentu se muzou v sociku realizovat. A o odchod rusaku z CSSR se zaslouzil stejnou merou jako vy...nebo ja! Howno!!

Re: :
Autor: P. Hlosta Datum: 18.2.2019 8:01

S tím vyháněním rusáků, to je taky pěkná legenda. Ruští generálové se výhradně bavili zase jen s generály a ne s nějakým politickým doplňkem, který asistoval při jednačkách. Své si už k tomu řekli ti, kteří byli podstatnými figurami na těch jednáních a ne jen zástupci politiky. Rusáky vyhnal z Československa politický stav Ruska. Ruská generalita by se s nikým naším ani nebavila, kdyby nebyl Ruský generální tajemník komunistické strany nakloněn tomu, aby stáhli svou armádu od nás.

Kocáb jako vyháněč Ruské armády z Československa byl stvořen pro nás. Ta rovina jeho politické činnosti se projevila při finančním skandálu, kde se tvářil jako oběť. Přes finance byl stejně naivní neználek, jako v politice. V té ho dokonce ovládala žena, která svou krásou a sexepilem s ním manipulovala podle potřeb svého tatíka. I tak se dá udělat z chlapa loutka.

Ale vše marno. Napořád zůstanete spolu s dalšími v zajetí uměle vytvořených představ o osobnostech v politice. Vymodelovali si vás.

Re: Kdyz uz tak plkame o "hudebniku" Kocabovi...:
Autor: B. Novacek Datum: 18.2.2019 8:46

https://1url.cz/XMGly

Re: :
Autor: M. Moravcová Datum: 18.2.2019 15:05

Kocáb vyhnal Rusáky? To si děláte kozy. Dojednal odchod, ale nevyhnal je. A jestli, tak blbě, protože v několikanásobném množství byli do roka zpátky.

Zajímalo by mě,:
Autor: M. Mikulec Datum: 18.2.2019 7:16

kdy ti plivači na prezidenta Zemana ho slyšeli mluvit v přímé řeči, a jestli vůbec. Jinak jsou to vymysly pisalku. Zeman mluví inteligentně, spatra, není sprostý v každé větě, jak by se mohlo zdát z masmedialnich komentářů. Pokud je co kritizovat, prezident Zeman je dnes už jen soft verze premiéra Zemana. Ten vám nevadil?

:
Autor: Perryman Datum: 18.2.2019 7:54

Nedavno mi tvrdili mi dva pratele, jinak manzelsky par a zaprisahli antiZemanovci, ze MZ rekl 90% nezamestnanych jsou Romove. Opacil jsem, ze ten rozhovor jsem sice neslysel, nevidel ani necetl, no dost se mi to nezda. Horlive opet pritakavali: "Ano, ano, presne toto rekl". Sel jsem si tedy zmineny rozhovor googlit a hned na cele vyhledavani jsem nasel clanek iDnes, psany v temze smyslu. Dole na strance jsem si vsak vsiml odkazu primo na video rozhovoru o ktery se melo jednat. Byl to rozhovor MZ s J. Soukupem na tv Barrandov, ve kterem bylo receno: "90 % nezamestnatelnych osob ktere nikdy nechteji pracovat jsou Romove". Tedy pro me podstatne jine vyzneni a ukazka toho jak lze prekroutit skutecne vyrcene na utok na MZ.

Re: :
Autor: M. Mikulec Datum: 18.2.2019 8:07

Ano, to je hezky příklad. Všechno se hodí, když na to přijde.

Re: :
Autor: J. Sedlář Datum: 18.2.2019 9:12

Jojo, podobne jako naše pravdolaskova CT informovala, když shodili Mayove dohodu za už ani ti zly brexitari jej nechtějí. Záznam z jednani, kde dotyčný rika ze nechce "no deal brexit". Rika se tomu "ztraceno v překladtelem, upraveno vykladacem"

Re: :
Autor: Z. Lapil Datum: 18.2.2019 9:52

Netřeba hledat zlý úmysl ve věcech, které lze vysvětlit lidskou blbostí. To, že vyřčená slova okamžitě začínají žít vlastním životem, mám za samozřejmé. Vám se nikdy nestalo, že si říkáte "co to ten člověk plácá", ale při bližším průzkumu zjistíte, že jste vy špatně četl/poslouchal?

Bohužel podobné "fake-memy" běžně bují i v médiích. Viz V. Klaus, který prý "nezná špinavé peníze". Ve skutečnosti řekl, že je neumí poznat. Já ho slyšel. Připomínám, že neumět definovat a neumět poznat je rozdíl.

Podobně se léta tradovalo, že V. Klaus "slíbil do r. 2000 dvacetititisícové platy". Ve skutečnosti (já ho slyšel) mluvil o tom, že "bude-li inflace jako dosud, budou v r. 2000...".

Re: :
Autor: V. Braun Datum: 18.2.2019 10:12

Tak jistě, rozdíl to samozřejmě je a svědčí to něco o vašich přátelích. O p. Zemanovi zase svědčí jeho výrok, protože velmi pochybuji, že jej řekl na základě nejakých statistik a pochybuji i o jeho pravdivosti.

Re: :
Autor: Perryman Datum: 18.2.2019 11:42

Tak to souhlas.

Re: Zajímalo by mě,:
Autor: I. Koreň Datum: 18.2.2019 8:44

Pan Zeman byl vždycky intelektuál, žádný primitiv, a i když mluví spatra, má všechno předem připravené a dobře rozmyšlené. V tom problém není. Problém je v tom, k čemu svou inteligenci používá. Z doby jeho vládnutí: Bamberský kufřík, akce Olovo, tunelář ministrem financí.. Vám to tenkrát nevadilo?

Re: Zajímalo by mě,:
Autor: M. Mikulec Datum: 18.2.2019 9:02

Tenkrát znamená když byl premiérem? Za premiérova i ho nikdo nesestrelil, zato teď se rodí aktivistů denne mraky.

Re: Zajímalo by mě,:
Autor: R. Nenechal Datum: 18.2.2019 10:10

Na koho plivete vy odbormiku na primou prolhanou rec?

Pan Vlk píše - " V Praze a Brně v určitých kruzích nenajdete:
Autor: J. Fridrich Datum: 18.2.2019 6:49

Pan Vlk píše - " V Praze a Brně v určitých kruzích nenajdete nikoho, kdo by znal někoho, kdo by fandil Zemanovi." Bohužel to tak zcela není.. Jeho plusů mnoho není, já znám dva - jeho postoj k rozvratu Evropy a naší civilizace za pomoci muslimských nepřátel - a odmítavé stanovisko k destrukci našeho školství za pomoci inkluze. Záporů je mnoho, tak jen vyberu - přátele má u našich nepřátel v Rusku a Číně a nepřítele má u našich spojenců. No a povšechně je až nesnesitelná jeho nevychovanost, hrubost, sprostota a urážení lidí, kteří mají jiný názor než on..

Re: Pan Vlk píše - " V Praze a Brně v určitých kruzích nenajdete:
Autor: B. Novacek Datum: 18.2.2019 8:23

Pardon prosim: kteri ze jsou to ti nepratele "v Rusku a Cine" prosim? Huawei? Putin? KGB? Cou En Lai? Mao? Cankaisek? - A ktery ze to nepritel se ukazal u "nasich spojencu"?? NIKDO ze "spojencu" se o tuhle prtavou enklavu nezajima a nezajimal! Staci vzpomenout nedavnou historii, Fridrich... Co to tady kecate???

Re: Pan Vlk píše - " V Praze a Brně v určitých kruzích nenajdete:
Autor: J. Fridrich Datum: 18.2.2019 8:50

Pochvala Novacek - vyjmenoval jste je správně - " kteri ze jsou to ti nepratele "v Rusku a Cine" prosim? Huawei? Putin? KGB? Cou En Lai? Mao?" - i když ne všechny.. Polepšete se a vzdělávejte se..

Re: Pan Vlk píše - " V Praze a Brně v určitých kruzích nenajdete:
Autor: P. Hlosta Datum: 18.2.2019 8:31

Kdo je čí přítel a nepřítel je subjektivní. Ona je dost otázka jak se postavit k současné politice USA. Ale i dříve při vládě předešlých prezidentů bylo problémové pojetí světové politiky ze strany USA.

Rusku jsou udělovány sankce, jak dobře víme. Ty sankce působí na jisté ekonomické zájmy u nás. Například zemědělská výroba byla odvislá od obchodování s Ruskem. Rusko na sankce proti sobě odpovědělo omezením obchodu se státy sankce dodržující. Co to znamenalo v důsledku se dovíte, když se zajímáte o potravinářství, konkrétně třeba chov prasat u nás, potažmo o ceny na pultech.

Musíme držet basu se Západem. Jinak nelze pochopitelně. Ale jak si srovnat ochotu jezdit do Ruska a Čína s Německem a Francií a tu naši? Jsou snad něco víc a proč? Jen Německo má nárok na výhody obchodu s Ruskem? Francie dokonce obchoduje na úrovni prodeje zbraní a výroby lodí s Ruskem. My přitom nesmíme Rusku prodat nic z úspěšných zbraňových produktů.

Takže těžko se dá posoudit, jestli Zeman drží ekonomické zájmy Česka, nebo je skutečný přítel Putina a Čínských komunistů. Ovšem i kdyby, tak funkce prezidenta v Česku je minimálně mocensky účinná, až mizivá. Kdyby té funkce nebylo, neměli by v politice propadající u voličů na koho svádět své vlastní neúspěchy u nich. Propady preferencí a následně štvaní proti Zemanovi je podávané naopak, jako Zemanem způsobený propad voličů. Dokladovat se to dá na Kalouskovi, který je největším "bojovníkem" proti Zemanovi a Hradu. Téměř úplně propadl u voličů s celou TOP 09 i kandidaturou knížete na prezidenta vlivem své politiky a to i v ekonomice státu při účasti ve vládě. Dodnes předvádí stále totéž co na počátku. Nepoučený vlastní chybou drží se negování, aby se totiž udržel zuby nehty.

Nic vám nevyžene vaši zažitou představu, že Zeman je sprostý, vulgární a uráží lidi s opačným názorem, než má on. Být na jeho místě, byl bych patrně daleko sprostší. Protože to útočení na něj není nepatrné, ale gigantické, denně. I kdyby umřel, bude to proti němu použité.

Re: Pan Vlk píše - " V Praze a Brně v určitých kruzích nenajdete:
Autor: B. Novacek Datum: 18.2.2019 8:38

:)..hezky, pane Hlosto! Dobre rano!

Re: Pan Vlk píše - " V Praze a Brně v určitých kruzích nenajdete:
Autor: J. Fridrich Datum: 18.2.2019 8:47

Opět jste nezklamal, vaše komická vložka nás pobavila a potvrdil jste, že o vývoji světa v posledních cca 100 létech toho mnoho nevíte a hlavně nevíte " Who's_Who " - kdo je kdo ve světové politice a jak se chová k ostatním zemím a sousedům.. Ty dvě věty co jste uvedl by se hodili do nějakého velmi veselého kabaretu - " Jen Německo má nárok na výhody obchodu s Ruskem?" - vy tam opravdu vidíte nějaké výhody obchodovat s tou zaostalou Říší Zla co umí jen navrtat díry do země a vytěžit suroviny ? Pardon ještě umí vyrábět zbraně na úkor úrovně svých občanů a ta je velmi nízká.. Druhá věta je ještě komičtější - " Nic vám nevyžene vaši zažitou představu, že Zeman je sprostý, vulgární a uráží lidi s opačným názorem, než má on " to je zažitá představa - to jak mluví sprostě v televizi a jak uráží lidi ?

Re: Pan Vlk píše - " V Praze a Brně v určitých kruzích nenajdete:
Autor: J. Sedlář Datum: 18.2.2019 12:06

Je zvláštní ze i pres sankce se dale buduje Nord Stream II, siemens dodal turbiny, amis a germani nějaké zbrojní kontrakty taky plnili. Hmm.

Re: Pan Vlk píše - " V Praze a Brně v určitých kruzích nenajdete:
Autor: S. Donát Datum: 18.2.2019 10:01

Dobré, díky :)

Re: Pan Vlk píše - " V Praze a Brně v určitých kruzích nenajdete:
Autor: V. Braun Datum: 18.2.2019 10:15

Tak já za plus pro Zemana považuji to, že je EUfederalista. I když to pravda vytahuje jen v době, kdy myslí že mu to něco přinese, naposledy před volbami.

Reflex a seriózní?:
Autor: J. Strakoš Datum: 18.2.2019 5:54

Reflex bych dnes již těžko nazval seriózním. Samozřejmě to bude subjektivní, ale v mých očích se proměnil v takový estrádní časák do ordinace - trošku povídání o kultuře, trošku povrchních článků, sem tam nějaký rozhovor. Nic, nad čím by se dalo dále nějak debatovat a pamatovali by jste si 5 minut po přečtení. A samozřejmě, jako tovární značka tam píše "rádobyšokující" články brouk Pytlík JXD, který všude byl, vše ví nejlíp a od všeho má klíče.

A píšu to trošku naštvaně, protože za Bílka to byl vynikající časopis, který po příchodu Šafra začal měnit podobu do současné podoby.