26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Až je mi jich lítoŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 162, poslední: 21.2. 2019 10:45, přehled diskusí

Zeman lhal o své návštěvě na Krymu.:
Autor: Laco F Datum: 19.2.2019 21:40

Poslední Drahošova otázka v poslední debatě kandidátů na prezidenta: O čem jste v Putinově vile na Krymu jednali? Zeman statečně odpovídá, že se jednalo o dodávku x tis. traktorů v průběhu y let. Jenže Česko nemůže dodat do Ruska žádné traktory, jediná továrna na traktory v Česku -Zetor- je výlučně ve vlastnictví cizince. Bohužel Drahoš to neví, nepřipravil se důkladně.Tam stačilo vysvětlit, že skutečná návštěva Krymu byla tak trochu posvětit okupaci Krymu, kam zatím žádný skutečný státník nezavítal.

Celkově, ten článek je tak plný nenávisti, že by se autor měl zamyslet nad svým zdravím.

Re: Zeman lhal o své návštěvě na Krymu.:
Autor: V. Vlk Datum: 19.2.2019 22:10

Vážený pane, z hovadin vyplývají jen hovadiny. Zeman v žádné vile na Krymu nejednal, on tam Putin ani žádnou vilu nemá. Plete si Soči s Krymem. Naučte se zeměpis.

Zemanův smysl pro humor je tak trapný a zvrhlý:
Autor: J. Kozák 392 Datum: 18.2.2019 23:22

že se o humoru mluvit ani nedá. Zemanovi vždycky šlo jen o sadistickou rozkoš z ponižování všech. Leč celá hradní ambulanc s celou tou partičkou povedených rádců a bolševické špíny spokojeně chrochtá. Stačí chvilku počkat a z mouder pana prezidenta se v obrácení stanou takové 3,14čoviny, že nám je bude závidět celý svět. Kdo na to má, že?

Re: Zemanův smysl pro humor je tak trapný a zvrhlý:
Autor: M. Mikulec Datum: 19.2.2019 16:17

Kdy jste prezidenta Zemana slyšel mluvit naposledy přímo? Tyhle zkazky starých zbrojnošu tady udržují masmedia, protože mají tu moc. Jste odkázán na tlumočníky a vypravěče? Učte se myslet sám.

Zeman :
Autor: K. Salajka Datum: 18.2.2019 22:11

rozdává skvělé bonmoty o vraždění novinářů tak jaké divení, že sklízí humor stejné kvality jaký rozsévá. Píšete jinak hezké věci, není mi jasné proč obhajujete nehodu, která se jeho znovuzvolením stala. Z toho, že Drahoš byl nevolitelný neplyne, že je Zeman dobrá volba. Co říct k Vašemu názoru, že žít v Praze a Brně je chyba a býti intelektuálem též /vyjma Vás a sinologů/. Mynář hezky investuje, ale tak nějak nikoli za svoje. Rybník jako čapák je tady pro lidi a nikam neuletí - jak pravil kdysi můj šéf "žádná námitka není tak blbá, aby na ní soud nemohl někdy kývnout.".

Prezident dává samé hezké příklady ignorování právního řádu : amnestie usvědčeného darebáka, neschopnost plnit rozsudky soudu, nesmyslná osobní zášť k lidem, kteří se mu postavili do cesty.

Tvůrčí přístup k ústavě jako třešnička na dortu není náhoda. Pryč s rýpaly, jako Jičínský, Baxa, kteří zbytečně právo studovali, když každý inženýr či pastevec ovcí má vlastní revoluční právní vědomí a svědomí. Znával jsem v Chomutově soudce povolané do taláru od dělnické profese lakýrník apod. Váš nápad o vyzrálých voličích, kydajících hnůj, mi tu dobu připomněl. Pokud Zeman navštěvuje hrob TGM v Lánech, činí tak podle mého mínění jen aby se přesvědčil, jestli se tatíček v hrobě neobrací.

Re: Zeman :
Autor: V. Vlk Datum: 18.2.2019 22:33

Milý pane. Chápu vás a máte v některých věcech pravdu. Ale jinak jste dost vedle. U rybníka se nejedná o žádný "čapák" to je jiná kauza -Babišova. Jde o rybník v Osmětimanech. Co se týká dotčených soudců ,údajně ovlivňovaných Zemanem,: JUDr Jičínský je starý komunistický právník, který odborně pracoval pro ÚV KSČ již od roku 1964. Kdy tzv. přezkoumával politické procesy. Výsledek byl, že nikoho z odsouzených nepustili a věznili je, včetně mého otce, do roku 1960. JUDr Baxa je též komunistický právník, za bolševika pracoval jako trestní soudce. Mimochodem, asi si Jičínského plete s Judr. Vojtěchem Šimíčkem, který též vystudoval práva za bolševika. Takže jste to celé nějak pomotal, že?! No a pitomosti, že president nesmí diskutovat se soudci je blbost ,kterou mohou spolknout jen v právu a Ústavě hodně nevzdělaní lidé.

Re: Zeman :
Autor: V. Vlk Datum: 18.2.2019 22:45

Sorry, Jičínský byl členem Barnabitské komise v roce 1960 a to před amnestií Antonína Novotného. Z 8708 politických věznů jich bylo propuštěno 5601 takže ve vězení zůstalo ještě 3 107 politických vězňů , kteří nebyli komisí prokádrováni k podmínečnému propuštění. Zároveň se propuštění nesměli po dobu 5 let dopustit trestného činu, přičemž jakákoliv politická činnost byla pokládána za trestný čin. V tom jel soudruh Jičínský také, i když nebyl hlavní hráč. Takže, jak říkal soudruh Lenin: Učit se, učit se , učit se. A když nic nevím tak o tom nemluvím.

Re: Zeman :
Autor: R. Nenechal Datum: 19.2.2019 4:48

Tak proc o tom mluvite,kdyz nic nevite jak je videt:):)

Re: Zeman :
Autor: K. Salajka Datum: 19.2.2019 7:00

Dobrý den, děkuji za odpověď. Je mi líto, že jsem se Vás osobně dotkl. Také můj šéf vzpomínal na Jičínského jako na člověka, který už jako student rozhodoval o tom, kdo dostuduje. Přes tuto otřesnou minulost, představuje kompetentního odborníka, který právu a mechanismu státní moci rozumí. Když mluví o telefonním právu, vím z vlastní praxe o čem mluví, protože jsem to zažil. Pro mého klienta přišel mírnější trest po telefonátu z ÚV, neříkali jaký má být trest, jenom soudci řekli, že se o věc zajímají. Jsem si jistý, že tento efekt měly návštěvy Baxy dosáhnout. Mnoho Zemanových jmenování se zadrhlo nikoli na odborných výtkách, ale na tom, že měl jmenovat někoho, kdo s ním nesouhlasil.Prezident se domnívá, že ústavní činitelé jsou jeho podřízení Zvlášť Ústavní soud je tu ale proto, aby ho při výkonu funkce kontroloval a v této kompetenci má vrcholné nezávislé postavení. Význam Ústavního soudu je zřejmý z toho, jak se Fico dobývá do předsednictví soudu slovenského, nebo z toho, že naši komunisté tento soud nikdy nezřídili, ač byl v Ústavě.

Absolvoval jsem v r. 1980 a několik kolegů šlo do trestního soudnictví, nerozuměl jsem jim, ale vcelku to byli slušní lidé.

Rybník v Osvětimanech a čapák mají společné to, že budovatelé nestavěli za svoje. Bylo by zajímavé zjistit, jestli ještě nějaký nový rybník v Čechách nemá stavební povolení. Zapomíná se, že k demokracii patří rovnost před zákonem.

Snažím se hodnotit výkon funkce prezidentem Zemanem věcně, ale on mi to neusnadňuje. To on a jeho stoupenci paušálně označují ty, kdo ho nevolili, za intelektuály, shlukující se v Praze a Brně v kavárnách a vítače. A novináře, kteří nemají Ovčáčkovy grify postřílet - myslíte že jde o lehkou nadsázku po vraždě Anny Politkovské, Kuciaka ?

Re: Zeman :
Autor: V. Vlk Datum: 19.2.2019 22:17

Pokud se ještě k diskuzi vrátíte: Jste pravděpodobně právník, s praxí po roce 1980, takže jistě určité zkušenosti s "telefonáty " máte. Jenže jde o něco jiného. Oba právníci chodili na Hrad a za Mynářem SAMI ZE SVÉ VŮLE a hráli zákulisní hry o posty na soudech a ony jim nevyšly. Co vy na to, jako právník?! Tak kdo je tady ta svině, Mynář anebo oba slovutní soudci?

Re: Zeman :
Autor: K. Salajka Datum: 21.2.2019 10:45

Nechcete ale tvrdit, že Zeman ani jeho alter ego Mynář zákulisní hry nehrají. Eticky vadné se mi nezdá, když někdo jde na Hrad a ptá se podpoříte mou kandidaturu, jestliže mám tyto názory.

Eticky vadné je handlování, kdy má být platbou soudcovská nezávislost -to je o čem Baxa mluvil.

Rudohnědý Raoul?:
Autor: P. Urban Datum: 18.2.2019 17:25

Pokud někomu vadí tohle, pak má k neomarxistickým protitrumpovským fanatikům blíž, než si myslí. Samotnému Zemanovi to, pokud vím, nevadí.

Trapný Vlk:
Autor: M. Němec Datum: 18.2.2019 16:33

Co to je za nashromážděnou nenávist ?

Vymezuje se Kocáb podobným stylem vůči Zemanovi ?

Re: Trapný Vlk:
Autor: P. Han Datum: 18.2.2019 16:55

Ano, vymezuje.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kocab-odhalil-tajemstvi-sametu-Sokoval-veci-o-Zemanovi-Chvalil-TOPku-a-Bobosikova-mu-vmetla-570876

https://www.ahaonline.cz/clanek/trapasy/107770/kocab-ostre-zuctoval-se-zemanem-je-dusevne-nemocny-vubec-ho-nepoznavam-zada-abdikaci.html

Intelektuálští kydači hnoje::
Autor: D. Stirský Datum: 18.2.2019 15:01

Ano, vím, oč se jedná. Viděl jsem jakousi anketu při duelu Zeman - Drahoš. A Zemanův fanda tam řekl zhruba toto: "Když von ten Drahoš má jako těch titulů moc, tomu se ani nedá rozumět." Mnozí nechtěli na Hradě želé. Tak ta nyní mají co? Odér čtvrté cenové, výčepní lihoviny, cibule, pobryndaných stolů od piva a pánských hospodských WC před rokem 89. A chrochtají blahem.

Re: Intelektuálští kydači hnoje::
Autor: J. Václavíková Datum: 18.2.2019 15:31

Přesné.

Re: Intelektuálští kydači hnoje::
Autor: M. Valenta Datum: 18.2.2019 15:39

Mají tam svůj archetyp.

Re: Intelektuálští kydači hnoje::
Autor: S. Donát Datum: 18.2.2019 15:48

Podle jednoho "Zemanova fandy" jste si zaškatulkoval všechny jeho voliče?

Re: Intelektuálští kydači hnoje::
Autor: R. Nenechal Datum: 19.2.2019 4:50

zase odpoved od netoveho ubozaka Lukesove alias Donat:):):)

Re: Intelektuálští kydači hnoje::
Autor: J. Schwarz Datum: 18.2.2019 16:17

Hlavně je těžké rozumět ZA CO pan Drahoš posbíral své tituly. Nicméně i to je jedno, i kdyby byl laureátem Nobelovy ceny - jako prezident totiž nebude mít za úkol vymyslet nějakou geniální chemickou syntézu ani nový supermateriál, ale dělat praktickou politiku. Co se té týče nepochlubil se žádnou vlastní originální myšlenkou.

Re: Intelektuálští kydači hnoje::
Autor: M. Prokop Datum: 18.2.2019 17:47

Domníval se, že stačí být proti Zemanovi. Nestačilo (bohužel), takže základní chyba byla v tom, že proti Zemanovi nestál kandidát na lepší úrovni.

Re: Intelektuálští kydači hnoje::
Autor: V. Kain Datum: 18.2.2019 16:39

Ale že se to tomu plešatému jezevci na podiu skoro povedlo oblbnout dost občanů,že to byl on kdo vyprovodil sovětská vojska z naší země.Ten vychcaný magor na to neměl zásluh ani co se za nehet vejde.

Re: Intelektuálští kydači hnoje::
Autor: P. Han Datum: 18.2.2019 17:02

Odpovědí na čtvrtou cenovku je želé? Vážně se nezmotáte na víc? To si o voličích a volbách nic moc nemyslíte, že?

Re: Intelektuálští kydači hnoje::
Autor: M. Prokop Datum: 18.2.2019 17:45

Že je na Hradě dnešní vrchní čučkař přece nedělá ze želé dobrého kandidáta. Mimo to, víte přece, kdo byl v druhém kole místo želé, nebo snad nevíte?

M. Z. je geniální :
Autor: D. Stirský Datum: 18.2.2019 14:51

machiavelistický politik. Proč kandidoval pro druhé? No přece proto, aby ukázal, že zvládne dvě rundy jako Havel a Kalus. O jeho kvalitách však vypovídá toto: Havel i Klaus získali cca 50 čestných doktorátů. Zeman jen jediný, a to od university v Jekatěrinburku. Je třeba mu přiznat, že kola druhé volby zvládl mistrně. On má tahy promyšlené daleko více dopředu než jiní. Ovšem těchto svých schopností nevyužívá pro blaho země a občanů, ale jen pro ukájení svých narcistických choutek a proto, aby si dokázal, že je lepší než ti druzí a mohl jiným dokázat, jak jsou b--bí. Jen jedno nezvládá: umění přiznat chybu. Viz kauza Peroutka. Byl-li by super-vych---aný politik, tak by utrousil bonmot o vetché paměti starců a omluvil by se. Ne proto, že by chtěl svoji chybu uznat, ale pragmaticky proto, aby se říkalo: "Vidíte, klidně přizná chybu, to je ale formát."

Re: M. Z. je geniální :
Autor: Ś. Svobodová Datum: 18.2.2019 17:26

Ješitnost, mstivost a neochota přiznat chybu se projevuje u něj jiným způsobem než u jeho předchůdců, ale i oni tímto trpěli. Kdyby Zeman přiznal chybu a někdo by řekl že je formát, ten někdo by dostal pěknou sodu.

Dokazuje-li někdo:
Autor: P. Urban Datum: 18.2.2019 17:29

osobám s velkým egem, že jsou blbí, tak to ještě nemusí být v rozporu s blahem této země a občanů. Spíše naopak.

Počty čestných doktorátů o kvalitách M.Z. skutečně vypovídají. Otázka je, co vypovídají.

Re: Dokazuje-li někdo:
Autor: M. Prokop Datum: 18.2.2019 17:43

Nemusí.

Ovšem v zemanově případě je.

Celá tahle situace je zaviněna omylem, :
Autor: M. Krátký Datum: 18.2.2019 14:36

který se jmenuje přímá volba prezidenta. A Miloš byl ze všech kandidátů nejlépe připraven a proto se mu to povedlo dokonce dvakrát. Není a nebyl to můj kůň - ale v tom posledním kole mi nezbývalo nic jiného než mu to hodit - v opačném případě bychom měli prezidenta, jehož jedinou mimořádnou kvalifikací je, že umí stahovat králíky. No a tak se stalo, že voliči profesora Drahoše se teď všemi možnými i nemožnými způsoby snaží z Miloše uděla zrůdu ve všech směrech. Na druhou stranu se od Miloše líbí jeho zásadní odpor k islámu a reálně posuzovat úpadek EU. Hezký den

Re: Celá tahle situace je zaviněna omylem, :
Autor: J. Schwarz Datum: 18.2.2019 16:21

Zeman zřejmě ze své tvrze na Vysočině daleko nedohlédl a tak dal zpočátku vyvěsit na Hradě vlajku EU, začal hlásat potřebu přistoupení k EURu a podobné perly. Z Hradu ale už zřejmě byl výhled lepší, až za hranice a tak postřehl, že celá EU je navrch huj, uvnitř fuj a tak postupně prozřel a otočil. To se evidentně nelíbilo pantátům a panímámám navázaným na "evropské peníze" a začali ho pomlouvat...