21.5.2019 | Svátek má MonikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 497Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 15, poslední: 22.1. 2019 20:57, přehled diskusí

Aktivista:
Autor: I. Procházková Datum: 22.1.2019 12:33

je pro mě taky sprosté, dokonce hororové slovo. Záhy po osmačtyřicátém soudruzi vytvořili aktivistické buňky, jejímiž členy - spíše členkami - byly zasloužilé soudružky. Některé "jen" opatrovaly zasklené nástěnky na ulicích, jiné na začátku 50. let chodily do domácností kontrolovat, jestli si lidi nedělají zásoby potravin. To bylo totiž považováno za přípravu na válku a bylo to trestné. Pamatuju, jak někdy ve dvaapadesátém k nám vtrhla babizna, vzhledem podobná bezdomovkyni a dožadovala se, abychom ukázali špajzku, jestli tam náhodou nemáme víc jak 2 kg mouky a cukru. Pak musela máma podepsat tiskopis, že není pro válku, ale pro mír (odehrávalo se to v Praze).

Takže výraz "aktivista" převzali anarchisti od komoušů, jak jinak... Z historie známe jistého Josefa Šoupala, označeného jako anarchokomunista, který v roce 1923 spáchal atentát na ministra financí Aloise Rašína.

Ti, co obsadili Kliniku, by měli být odsouzeni k veřejně prospěšným pracím, jako "aktivisti", kteří okupovali usedlost Šatovku v Šáreckém údolí.

Potřebný článek:
Autor: T. Kočí Datum: 22.1.2019 10:47

skvěle popsáno.Díky pane Čechu.

Promiňte ,že připojím něco nesouvisejícího. Včera dobrý seriál Most a poté Reportéři o radním Klikovi z ústeckého kraje. To vypadalo, jako pokračování. Kouzlo nechtěného.

Pane Čech pište raději o letadlech:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 22.1.2019 9:40

tam se ještě lze smířit s vašimi názory, že americká letadla jsou lepší než evropská. Ale, že za všechno špatné mohou marxisti a levice souhlasit nelze. Spíš si myslím, že s problémem ve vašem článku levice ani Marxismus nemají nic společného. Vaše texty by byly dokonalejší, kdyby z nich nevyzařovala vaše pravičácká ideologie. Až na tuto výhradu s vaším článkem souhlasím.

Re: Pane Čech pište raději o letadlech:
Autor: T. Kočí Datum: 22.1.2019 10:48

Nechte si svoje rady a napište sám něco smysluplného.

Re: Pane Čech pište raději o letadlech:
Autor: P. Kmoníček Datum: 22.1.2019 12:01

Kratochvíl ? A smysluplmého ?

Re: Pane Čech pište raději o letadlech:
Autor: J. Lepka Datum: 22.1.2019 11:15

Milý Kratochvíle, vy sice máte právo na jakkoliv pomýlené názory, stejně jako my právo vás za ně poslat do (_!_).

Re: Pane Čech pište raději o letadlech:
Autor: M. Krátký Datum: 22.1.2019 13:18

pane Kratochvíle, za posledních 150 let levice spáchala tolik malérů, že je ani nelze všechny seřadit do řady ani do tohoto příspěvku - začalo to sloučením německých států a pak už to jelo ráz na ráz - Lenin, Hitler, Stalin, Pol Pot a mnoho dalších - naše exoty nevyjímaje - a teď pod vedením Merkelbaby a úchyla Macrona pod praporem magorů z ÚV EU to pokračuje dál

Re: Pane Čech pište raději o letadlech:
Autor: P. Papež Datum: 22.1.2019 20:57

Kde jste žil dodnes?

Bezchybné,:
Autor: P. Kmoníček Datum: 22.1.2019 9:40

pane Čechu, děkuji.

No jo, pane Čechu. :
Autor: V. Student Datum: 22.1.2019 9:34

My jsme ještě ze staré školy, která učila, že bez práce nejsou koláče, a dobrá práce je základ vlastně všeho. Taky rodina. Slušnost k druhým lidem. A měli jsme to v sobě, některé věci byly samozřejmé. Ve vaší profesi to vlastně ani jinak nešlo, takže v sobě máte dobře vyvinutý smysl pro to, co je funkční, dobré, nosné, co má budoucnost a je dobré pro všechny.

Proto vás i mě tak štvou tihle alternativci, u kterých dobře tušíme, že za jejich volnomyšlenkářstvím stojí anarchismus, za jejich vnucováním svého vidění světa obyčejné sobectví. A jejich lenost a povýšenectví jim brání živit se normální prací, která by je dokázala správně formovat. Lepší nebudou.

Opět výborně s ironií popsán dnešní podivný vývoj, kdy tak :
Autor: J. Fridrich Datum: 22.1.2019 7:07

Opět výborně s ironií popsán dnešní podivný vývoj, kdy tak zvané " menšiny " si dělají co chtějí, nerespektují zákony země a stahují k tomuto defektnímu vidění světa další mladé lidi..

Re: Opět výborně s ironií popsán dnešní podivný vývoj, kdy tak :
Autor: V. Kolman Datum: 22.1.2019 8:50

Dobrý postřeh pane Čechu, vidím to podobně jako vy!

P.S.- Pan Čech je jeden z mála lidí, kteří ještě vědí, že v českém jazyce existuje střední rod - viz: "...miminka plakala..."

Re: Opět výborně s ironií popsán dnešní podivný vývoj, kdy tak :
Autor: P. Jirkovský Datum: 22.1.2019 8:51

Hm. A šlo vo ironii nebo sarkasmus?

Re: Opět výborně s ironií popsán dnešní podivný vývoj, kdy tak :
Autor: J. Fridrich Datum: 22.1.2019 9:22

To si rozhodněte sám - pan Čech je prostě DOBRÝ....

Re: Opět výborně s ironií popsán dnešní podivný vývoj, kdy tak :
Autor: V. Kolman Datum: 22.1.2019 11:00

Jestli moje "písání" v někom vzbudilo dojem, že šlo o ironii, nebo sarkasmus, tak mě to mrzí. Bylo to míněno "smrtedlně" vážně.

Ironii směřuji jiným směrem a proti jiným lidem. Odborníků/fachmanů, kteří pojímají svoji práci zároveň za svého koníčka si hluboce vážím.