25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Proč jim nevěřímeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 25, poslední: 22.1. 2019 23:14, přehled diskusí

Moje, jen malá poznámka:
Autor: M. Krátký Datum: 21.1.2019 20:55

k důvěře k církvím a neziskovkám jen velmi krátkce - a) bez církví na území Českého království bychom byli ztraceni , b) neziskovky převážně chápu jako pijavice ( čest vyjímkám ) c) Česká tv mě v sobotu večer rozesmála -když tam na obrazovce vystoupila pohledná, mladá mluvící hlava ženského pohlaví ( jak doufám ) a vyjádřila se fundovaně k neúspěšnému pokusu čínských vědců o vyklíčení nějakého semínka v kontejneru čínské sondy na odvrácené straně měsíce. Ta Nána asi vůbec nechodila ve škole na botaniku a v životě nic nezasila - protože podle ní to vyklíčené semínko zmrzlo protože tam bylo - 175 C. Čínští vědci by jí určitě dali pár facek takto o nich pochybovat - každý z nás ví, že vyklíčené semínko většinou hyne již při mínus jednoho stupně Celsia. A Číňani to vše měli jistě dobře tepelně připravené - to semínko zahynulo kvůli dlouhé tmě - čt mě se...re zdaleka nejvíc

Tomu soudruhovi neuvěřím ani kapku u nosu.:
Autor: A. Reček Datum: 21.1.2019 17:33

Jsem rád, že se vyžívá svými názory hlavně v Parlamentních listech, které sledují hlavně rudí důchodci!

Re: Tomu soudruhovi neuvěřím ani kapku u nosu.:
Autor: M. Mikulec Datum: 21.1.2019 19:54

Jak to víte, lepiči nálepek?

:
Autor: J. Jurax Datum: 21.1.2019 20:00

Ano, soudruhu.

Názor na autora jste sdělil. Teď by to ještě chtělo názor k faktům a tezím v článku uvedeným.

Když ona ta otázka je typicky pitomá:
Autor: B. Rameš Datum: 21.1.2019 11:23

Věříte církvím? Věříte médiím? Věříte neziskovým (správně nevládním či nestátním, Non Goverment Organization, NGO. Jak se z toho staly "neziskovky", to věru nevím) organizacím? Ale jakým konkrétně? V čem konkrétně? Na to se prostě nedá odpovědět "ano", protože nikdy nikdo nebude věřit všem všechno.

Děkuji, pane Žantovský, za důležité informace 👍:
Autor: P. Klíma Datum: 21.1.2019 9:33

Vy mě už také se r "ete. :
Autor: K. Janyška Datum: 21.1.2019 9:32

Plácáte o viditelném jako ostatní a bez kompozitivního fundamentu... Dzp.

Vy už tu kompozitní teorii motáte do všeho!:
Autor: V. Petr Datum: 21.1.2019 10:15

V přírodních vědách se např. téměř nedá uplatnit. Většinou jsou založeny na kauzalitě!

Re: Vy už tu kompozitní teorii motáte do všeho!:
Autor: M. Pechar Datum: 22.1.2019 23:14

Kompozitivní teorie je především jedna velká pitomost:

http://archiv.neviditelnypes.zpravy.cz/clanky/2005/07/44865_11_14_0.html

Žantovský,:
Autor: P. Kmoníček Datum: 21.1.2019 9:04

já především nevěřím Vám a dalším kolaborantům.

Co máte proti Akademii věd? Článek je o vědeckém výzkumu...:
Autor: P. Klíma Datum: 21.1.2019 9:35

Pravda je to, co se vám nelíbí, viďte?

Re: Žantovský,:
Autor: R. Gramblička Datum: 21.1.2019 13:54

V pohodě, věřte si čemu chcete. Naštěstí jsou tady pro vás Bakalovic média či Evropské hodnoty.

Nevěřím:
Autor: V. Dosoudil Datum: 21.1.2019 9:02

z principu jakýmkoliv výzkumům veřejného mínění, protože mně se za celý život z těch institucí nikdy nikdo na nic nezeptal. Z devadesáti procent mívám opačný názor, než bývá vyzkoumaný většinový. Podvod a zbytečně vyhozené peníze, potom také není co rozebírat a nad čím diskutovat.

Nebudu psát o restitucích,:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 21.1.2019 4:19

budu psát o věření institucím. Normální člověk kriticky hodnotí informace a výroky, když v kritice obstojí, tak jim věří.

Normální člověk důvěřuje kriticky lidem, nejčastěji lidem blízkým, u kterých měl možnost si mnohokrát ověřit, že se jim věřit dá.

A hned k tomu přistupuje další věc, že věřit se dá a to i velmi blízkým lidem vždy něco. Důvěra jen tak, bez obsahu, jakoby obecně, u člověka, který je dospělý, vlastně vůbec neexistuje.

Já například věřím církvím, že jsou rády, zejména katolíci, jak ty restituce nakonec dopadly. A věřím jim, že je rozčiluje, že to někdo zpochybňuje. Znamená to, že věřím církvím. Ale vůbec ne.

Mě celkově vadí, že se mě někdo ptá, zda věřím institucím, a vždy se ptám, co májí konkrétně na mysli tou otázkou. A nikdy jsem na to nedostal odpověď. Ti tazatelé jakoby nechápou, že součástí otázky komu věříš, musí být předmět, tedy co jako mám věřit. Věřit jen tak, bez obsahu dokážou jen malé děti, nebo ti, kteří jsou dětmi i v pokročilém věku. Autoři a interpreti výzkumů o důvěře mezi takové patří.

Re: Nebudu psát o restitucích,:
Autor: J. Schwarz Datum: 21.1.2019 11:32

V případě institucí předmětu netřeba. Každá instituce má v erbu určité věci, principy, úkoly kvůli kterým vznikla nebo byla vytvořena. Tyto principy každý zná, otázka po důvěře v instituci pak znamená jestli věřím, že istituce stále plní co má nebo se už dávno věnuje úplně jiným věcem. Takže otázkou na důvěru v církve se rozumí, zda věřím že církve stále plní svou duchovní úlohu, chrání rodinu a tradiční křesťanské ctnosti. U veřejnoprávních médií zda opravdu nestranně informují atp...A na to se odpovědět dá.

Díky, souzním,:
Autor: J. Kanioková Datum: 21.1.2019 18:29

já, ač absolutní ateista, si přeji, aby důvěra v církve nezanikla. Stále v nich vnímám cosi, co tu má, alespoň u části společnosti, určitý vliv na morálku, duchovno. Udržují tu v povědomí určité hodnoty, které předchozí generace v naší kultuře "vyšlechtily".

O médiích se raději nevyjádřím, nemá to smysl. Objektivitu většinou vytěsnili.

Re: Díky, souzním,:
Autor: R. Langer Datum: 21.1.2019 19:15

A já zase tvrdím, že víra ani vzdělání nijak nesouvisí ani s morálkou, ani s moudrostí.

:
Autor: J. Jurax Datum: 21.1.2019 20:04

No, ono komentáře k průzkumům veřejného mínění mají tu vadu, že se nedozvíme ani metodiku průzkumu, ani přesné znění položených otázek. Dozvíte se leda tak komentované výsledky případně jen částečné.

Autor a jeho hrube (zamerne) nepresnosti: 1) zpravy ...:
Autor: T. Pansky Datum: 21.1.2019 2:09

..., ze sve podstaty, byt objektivni ve svobodne spolecnosti nemohou, nebot se jedna o souziti ruznych nazorovych a zajmovych skupin lidi. Pouze ve spolecnosti s vladou jedne strany se nam dostava 'objektivnich' zprav. 2) Autor se tu opet velmi lacinych zpusobem ignorujicim historicke deje navazi do vyrovnani se statu s cirkvemi, tj. navraceni ukradeneho majetku. Znovu se snazi vydolovat zavist. Ano, u neznalych lidi to urcite pujde. Podobne clanky, jake zde autor prinasi, jsou presne duvodem, proc si tisk nekupuji, ale pouze si s nim ... (a safra, dosel mi inkoust).

No ale to není pravda, co říkáte, zprávy mohou být:
Autor: F. Houžňák Datum: 21.1.2019 6:27

objektivní pouze ve svobodné společnosti, zatímco ve společnostech jiných to nebývají zprávy, ale výběr zpráv dělaný podle toho, co a s jakým ideologickým podtextem chci čtenáři sdělit a tím ho ovlivnit. "Objektivní" zpráva řekne vše o dané události, aniž by vybírala, co se hodí a nehodí do krámu nějaké ideologie. Tudíž se v zemích Evropské Únie v oficiálních médiích objektivní zprávy prakticky nevyskytují, snad jenom to datum.

Máte naprostou pravdu, za komunistů se říkalo, že zprávy:
Autor: V. Petr Datum: 21.1.2019 10:13

jsou trojího druhu, pravdivé, polopravdivé a nepravdivé. Pravdivé je Vámi zmíněné datum, polopravdivá předpověď počasí a nepravdivé všechno ostatní.

Ta nepravdivost má ale ještě dvě roviny, nepravdivá bývala hlavně ta interpretace, takže některé zprávy se daly "přeložit" do normální řeči.

Jen málo bylo totálních nepravd (jejich používání v propagandě dokonce svého času odmítal i jistý soudruh Hitler jako kontraproduktivní), ALE řekl bych, že těch vyložených nepravd je dnes snad více, než tehdy. Viz "vysokoškolsky vzdělaní" migranti z Afriky...

Re: Autor a jeho hrube (zamerne) nepresnosti: 1) zpravy ...:
Autor: V. Pavelka Datum: 21.1.2019 20:07

Tady nejde o spochybnění navráceného majetku ! Tady jde o zdanění části dotace , z přehnané platby, danových poplatníků za výměru pozemků ,polností a lesů . Tedy další nespravedlnosti","co bylo ukradeno danovým poplatníkům , to má být vráceno."?! sakra,

Výborně, :
Autor: J. Novak Datum: 21.1.2019 0:30

pane Žantovský. Dobře jste to napsal. Mimo jiné - mnoha lidem by prospělo kdyby tomu co prezident Zeman říká skutečne naslouchali .. a pominuli to kdo to říká a jak to říká. A přemýšleli nad tím sami .. analýzy novinářů postižených pražskou kavárenskou nemocí zpravidla nebývají úplně nejpřesnější ..

Re: Výborně, :
Autor: P. Kmoníček Datum: 21.1.2019 9:06

J.Nováku, Vy jste beznadějný případ !

Re: Výborně, :
Autor: R. Gramblička Datum: 21.1.2019 14:02

zato vy, Kmoníčku, pořád naději máte, tož jí nepřemrhejte a honem se objednejte se u svého psychiatra