21.5.2019 | Svátek má MonikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Samé dobré zprávyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 43, poslední: 20.1. 2019 17:49, přehled diskusí

Skutečně dobrou zprávou by bylo:
Autor: I. Štípek Datum: 20.1.2019 14:15

kdyby Parlament přijal zákon zhruba ve znění: " §1.Dotace je zlo. §2. Udělování a přijímání dotace je trestným činem."

Pan Vodvářka:
Autor: J. Brunner Datum: 20.1.2019 0:19

by byl dobrý europoslanec. Lidovec Svoboda by měl náhradu.

Z toho logicky vyplyva:
Autor: M. Mikulec Datum: 19.1.2019 18:15

neverit masmediim. Na to prichazi stale vic a vic lidi kolem sveta, nejen zde. Prectete si nekdy komentare k protestum Zlutych vest nebo pod projevem Donalda Trumpa. Jedina nase smysluplna frustrace je dnes EU a globalizatori.

Re: Z toho logicky vyplyva:
Autor: Š. Hašek Datum: 19.1.2019 20:04

Zcela logicky. Tedy podle "starologiky".

Pokud mi někdo (opakovaně) sdělí, že "rok bude stát za nic (jako v úrodě), byl zvolen nejzákeřnější a nemocný člověk na vysokou funkci (platí pro USA, ČR), zítra se změní klima a o Markétě budeme lyžovat ..... mělo by to i trojkaře na ZŠ probrat z podřimování.

Dál už nic, už mě bolej prsty. Teplá mi pivo.

Z globalizátorů mi naskakují osypky..:
Autor: J. Kanioková Datum: 19.1.2019 22:03

Nečetla jste Bělohradského ? Brrr

Václav Bělohradský: Smrt si říká unipolarismus - https://www.novinky.cz/kultura/salon/494232-vaclav-belohradsky-smrt-si-rika-unipolarismus.html

Pravdu má předseda!:
Autor: F. Navr8til Datum: 19.1.2019 16:32

Náklady na výrobu solární energie poklesly o 14 procent. O kolik poklesky dotace?

:
Autor: J. Jurax Datum: 19.1.2019 19:37

A hlavně by tedy měl poklesnout, případně stát se nulovým, příspěvek na tzv. podporované zdroje, tedy na tzv. zelenou energii, co prý je zadarmo že sluníčka a větru - solární panely a fofrníky - který všichni nedobrovolně platíme díky blbosti našich volených zastupičů.

Ale velice bych divil, kdyby k tomu došlo, neboť ač náklady poklesly, zelená energie je furt dražší než ta klasicky vyrobená.

Re: :
Autor: Š. Hašek Datum: 19.1.2019 20:30

Pořídím si novopatentní Mašinu, eko, na chalupu. Bude makat tak 15% ročně, ale jen ve dne, kdy bude Ona chtít, až bude Sluníčko ....... vždycky mi ještě oznámí, že si mám trhnout starou/neevropskou nohou.

Pokud mi to voliči JauJau zaplatí z dovolené a večeře. Klidně. Jsem zvědav na otevřenou peněženku, jejich. Nikoliv státního rozpočtu. Tedy mojí peněženky.

:
Autor: J. Jurax Datum: 19.1.2019 12:36

" V druhé polovině loňského roku poklesly náklady na výrobu solární elektřiny o 14 % a větrné o 6 %, což má pozitivní vliv na nahrazování spalování uhlí při její výrobě."

No hurá - a v noci či když nefouká, tak jsou náklady na výrobu solární a větrné elektřiny nulové, což má kupodivu pozitivní vliv na nezbytnost spalování uhlí (plynu, topného oleje) při její výrobě - všechno na jádro ještě převedeno není a již vyrobenou elektřinu levně a bezpečně v potřebných množstvích skladovat zdaleka neumíme. Nehledě na nutnost udržení stability sítě i když svítí a fouká.

:
Autor: J. Jurax Datum: 19.1.2019 12:15

"Oproti loňskému roku stoupla zaměstnanost uprchlíků ze 150 na 300 tisíc, což se příliš neví, nebo se to nechce příliš zveřejňovat"

Ano.

Kolik je to procent všech připrchlíků úhrnem a v té které zemi, kde jsou zaměstnáni a co tam dělají - to se ví?

Re: :
Autor: R. Chodovsky Datum: 19.1.2019 12:16

To se ví, ale nechce se to příliš zveřejňovat.

:
Autor: J. Jurax Datum: 19.1.2019 19:19

No jo, máte recht, je třeba myslet pozitivně - samé dobré zprávy, že - takže tohle by asi nebylo moc vhodné zveřejňovat.

:
Autor: J. Jurax Datum: 19.1.2019 12:07

"Mladá česká studentka vyhrála soutěž o náhradu hliníkové kapsle na kávu vytvořenou z kuchyňského odpadu."

Bravo. Teď akorát aby si to lidi kupovali; ono přece jenom kafe z kapsle z kuchyňského odpadu - každý ho má doma a ví jak vypadá - nemusí dávat tu správnou chuť ani těm nejzelenějším a nejekologičtějším nadšencům. Z komerčních důvodů bych původ materiálu oné kapsle přísně utajoval.

Re: :
Autor: Š. Hašek Datum: 19.1.2019 20:39

No,

nám neevropským/balkánským/neprogresivním/pražským stačí mletá káva a vřící voda. Balkánci to převařej vopakovaně a postaví to na nohy i pěšáka po týdnu u kulometu.

Was Sie, mit dem Wort(e) -kafeekapsle- sagen wöllte? Jako to strojnapichovátko? Bez toho nelze žít!!! To je jak echt Čapkův ROBOT.

Časopis Forbes uvádí zhruba 20 dobrých zvěstí, které by :
Autor: J. Lepka Datum: 19.1.2019 11:36

neměly v žádném případě uniknout pozornosti. Hezké. Ovšem kolik z nich si Forbes prachsprostě vycucal z prstu?

Re: Časopis Forbes uvádí zhruba 20 dobrých zvěstí, které by :
Autor: Š. Hašek Datum: 19.1.2019 20:45

Nevím jak Vy,

le já raději koukám na oblohu, jak jaksi bude zejtra.

Nebo si přečtu, co jako Klaus. Nebo taky manželka (nutno korigovat/přeložit). Zkontrolovat gazkotel a krém na boty. Taky nádobí a windousy!!!!

A nenapsal Forbes taky, že pokrokové síly celého:
Autor: F. Houžňák Datum: 19.1.2019 10:38

světa konečně našly způsob, jak poručit větru a slunci, aby foukal a svítilo tehdy, když to potřebujeme k výrobě elektriky? Ne? No tak to si můžou pokrokové síly strčit ty svoje větrníky a soláry do řiti.

Re: A nenapsal Forbes taky, že pokrokové síly celého:
Autor: Š. Hašek Datum: 19.1.2019 20:50

Dnes a i po půlnoci se mi bude dobře spát.

Pokrokové síly brání východní hranici a filtrují Huawei. Ale jsem nervosní, Drahoš mlčí. Asi dumá. Počkám.

Nejen ve šteští, ale i v prozíravosti jsou Finové vpředu:
Autor: M. Pivoda Datum: 19.1.2019 9:58

Kvůli špatnému zobrazení předchozího diskusního příspěvku, prezentuji ho zde znovu:

"Dle indexu štěstí jsou v Evropě na prvních místech skandinávské země ..."

Finové určitě nejsou velmocí ve vývoji pro budoucnost kritické technologii, jakou je tzv. umělá inteligence, ale zahájili už výukové kurzy jimiž chtějí proškolit celou populaci. To by mělo vést k většímu porozumění dnešní technologické době a zvýšit kvalitu budoucího demokratického rozhodování. Například chybějící prozíravé doškolení britské populace (že britské impérium je už nenávratnou minulostí) vedlo sice k demokratickému, ale jinak pohádkovém hlasování britských Pepíků o Brexitu.

Finland’s grand experiment to teach AI to anyone. In the era of AI superpowers, Finland is no match for the US and China. So the Scandinavian country is taking a different tack. It has embarked on an ambitious challenge to teach the basics of AI to 1% of its population, or 55,000 people. Once it reaches that goal, it plans to go further, increasing the share of the population with AI knowhow. The scheme is all part of a greater effort to establish Finland as a leader in applying and using the technology. Citizens take an online course that is specifically designed for non-technology experts with no programming experience. ....

Kurz University of Helsinky je dostupný zde (později i v jazyce českém): https://www.elementsofai.com/?utm_campaign=the_algorithm.unpaid.engagement&utm_source=hs_email&utm_medium=email&utm_content=69013767&_hsenc=p2ANqtz-9bIr_25IvjGh9KZ9uccc5s-oZn9w-YPCWpW-2XIOHbc-xhNSQmj7kiuzALt1VG3_ahovc8m3Y9goHyUUsUYHersUWtPg&_hsmi=69013767

Re: Nejen ve šteští, ale i v prozíravosti jsou Finové vpředu:
Autor: J. Hejna Datum: 19.1.2019 11:11

A zase se to nepovedlo.

Pro Jaroslava Hejnu:
Autor: M. Pivoda Datum: 19.1.2019 13:04

Vložil jsem diskusní příspěvek podruhé jako "obyčejný text" - a stejně to nepomohlo. Převzatý text z angličiny je totiž předem naformátovaný a nelze ho "odformátovat". A proto přetekl i můj text v češtině.

Potřetí jsem diskusní příspěvek zkoušet nechtěl rozdělením na více částí - což samozřejmě také umím.

Nicméně nadpis mého příspěvku platí. Je správný v obou případech. Takže alespoň bezpečně víte, o jakou další pozitivní zprávu mi jde.

Re: Pro Jaroslava Hejnu:
Autor: J. Ticháček Datum: 20.1.2019 17:46

Je potřeba ho prohnat něčím jako Notepad, pakliže sedíte u PC. U androidu bych zkusil například Google Translator, udělal překlad 1:1, a výstupem by měl být prosty, neformátované text.

Pro J. Ticháčka:
Autor: M. Pivoda Datum: 20.1.2019 17:49

Děkuji za radu.

Teď už to formátování opravovat nebudu, diskuze už končí.

Re: Nejen ve šteští, ale i v prozíravosti jsou Finové vpředu:
Autor: L. Harvánek Datum: 19.1.2019 13:11

No a my jsme na velmi pěkném sedmém místě (skoro jak hokejisté) a to by byla zpráva docela radostná. Ale když se na to podívám z druhé strany, tak obyvatelé řady zemí s vyšší životní úrovní jsou méně šťastní než my. Lžou nám media nebo tihle nešťastníci už nevědí, co roupama dělat?

Pro Ladislava Havránka:
Autor: M. Pivoda Datum: 19.1.2019 16:59

Já jsem své argumenty (v diskusním příspěvku výše) stočil směrem k prozíravosti, tj. schopnosti zamýšlet se nad problémem a jednání v předstihu. V tom asi Česko a jeho vrcholový management nevyniká.

Jak interpretovat vysoké pocity štěstí v Česku? Možná čeští umělci nebo jiné okrajové profese mohou být oprávněně v Česku spokojeni. Nevím ale, proč v české montovně je zaměstnanecký stav Čechů (v 70% cizinci vlastněné ekonomice) přijímán s tak vysokým pocitem štěstí. Mají snad Češi nižší ambice? Nevím.

:
Autor: J. Jurax Datum: 19.1.2019 12:20

No jo, UI by věděla, že dlouhé odkazy jisté struktury se tu blbě zobrazují (redakční systém je nezvládne zalomit do řádků) a že je tudíž třeba takové odkazy zkrátit. Na netu je na to přehršel nástrojů.

Re: :
Autor: R. Langer Datum: 20.1.2019 6:43

To je stará, primitivní UI z dob, kdy ještě neexistoval internet. Její samoučící mechanismy jsou primitivní, pokud vůbec nějaké. :-D

Nejen ve šteští, ale i v prozíravosti jsou Finové vpředu:
Autor: M. Pivoda Datum: 19.1.2019 9:56

"Dle indexu štěstí jsou v Evropě na prvních místech skandinávské země ..."

Finové určitě nejsou velmocí ve vývoji pro budoucnost kritické technologii, jakou je tzv. umělá inteligence, ale zahájili už výukové kurzy jimiž chtějí proškolit celou populaci. To by mělo vést k většímu porozumění dnešní technologické době a zvýšit kvalitu budoucího demokratického rozhodování. Například chybějící prozíravé doškolení britské populace (že britské impérium je už nenávratnou minulostí) vedlo sice k demokratickému, ale jinak pohádkovém hlasování britských Pepíků o Brexitu.

Finland’s grand experiment to teach AI to anyone. In the era of AI superpowers, Finland is no match for the US and China. So the Scandinavian country is taking a different tack. It has embarked on an ambitious challenge to teach the basics of AI to 1% of its population, or 55,000 people. Once it reaches that goal, it plans to go further, increasing the share of the population with AI knowhow. The scheme is all part of a greater effort to establish Finland as a leader in applying and using the technology. Citizens take an online course that is specifically designed for non-technology experts with no programming experience. ....

Kurz University of Helsinky je dostupný zde (později i v jazyce českém): https://www.elementsofai.com/?utm_campaign=the_algorithm.unpaid.engagement&utm_source=hs_email&utm_medium=email&utm_content=69013767&_hsenc=p2ANqtz-9bIr_25IvjGh9KZ9uccc5s-oZn9w-YPCWpW-2XIOHbc-xhNSQmj7kiuzALt1VG3_ahovc8m3Y9goHyUUsUYHersUWtPg&_hsmi=69013767

:
Autor: P. Hlobil Datum: 19.1.2019 8:53

Aha... takze misto prirodnich surovin, budem pouzivat umela vlakna. Jak ekologícke... Hlavne to naridit eskymakum, krovakum a dalsim, at se chovaji humanne ke zviratum a nevrazdi je pro kuzi a uz vubec ne pro maso...

A tak by se dalo pokracovat dal...

Uprchlici nam pracuji... to se asi preskolili z paseni ovci na doktory, inzenyry a obsluhy CNC...

Vsichni z toho zari stestim, takze index slunicka se blizi nezadrzitelne k vrcholu...

Ale ne, těm to bude dovoleno, jenom nám, bílým:
Autor: F. Houžňák Datum: 19.1.2019 10:39

zaostalým nacirasistům, to bude zakázáno.