21.5.2019 | Svátek má MonikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


NĚMECKO: AfD v hledáčku rozvědkyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 96, poslední: 21.1. 2019 0:07, přehled diskusí

Merkelové lokaj:
Autor: P. Zinga Datum: 20.1.2019 11:46

v čele Úřadu ochrany ústavy porušil vlastní předpisy: cesta k prohlášení nějaké strany či organizace za ohrožení ústavy má několik stupňů, přičemž minimálně ten první je interní záležitostí, o níž se sledovaná strana veřejnost už vůbec nemá dovědět.To, že s tím ten lokaj vyšel na veřejnost, má jediný účel: stigmatizovat AfD a zastrašit eventuální příznivce. Mimochodem, tato sviňárna se odehrála poté, co po několikaměsíční analýze dokumentu spolkový a zemský úřad "nenašly žádné záchytné body, které by vedly k možnosti označit Afd za ohrožení ústavy".

Německo je už napůl v diktatuře a my k tomu rovněž směřujeme.

Re: Merkelové lokaj:
Autor: M. Kolář 067 Datum: 20.1.2019 21:51

Zatím nesměřujeme.. Je tu docela dosti liberálů a vliv fašistického Ruska omezený ..

EU je prostředkem k výstavbě IV.říše německé a :
Autor: K. Janyška Datum: 20.1.2019 9:11

euro k okrádání Evropanů. To si Angláni líbit nenechají a my bychom také neměli...Dzp.

Proto byl vyhozen:
Autor: P. Zinga Datum: 19.1.2019 16:56

nepohodlný šéf a nahrazen merkelovským hovadem.

VKst je s AfD jedna ruka:
Autor: I. Koreň Datum: 19.1.2019 15:19

proto nepřekvapí, že i IVK se za ni bije, seč mu síly stačí. Ať to dělá dál, máme svobodu slova, ale některá tvrzení by si zasloužila lepší vysvětlení. Třeba "Je zřejmé, že vládnoucí elity udělají vše pro to, aby tomu (vítězství AfD) zabránily. A to i s použitím domněle nezávislé rozvědky."

Zaprvé jsou "vládnoucí elity" ve skutečnosti strany zvolené do parlamentu a zemských parlamentů, a jimi zvolené zemské vlády a vláda federální. Kdo jiný by měl být v demokracii "vládnoucí elitou"? A co je špatného na tom, když se demokratický stát brání rozkladu tím, že o lidech, kteří na něm usilovně pracují, sbírá informace? A pokud je IVK "zřejmé, že vládnoucí elity udělají vše ...", měl by blíž vysvětlit, co tím vším přesně myslí. Že někdo použije tajné informace v předvolebním boji? Stalo se to? Kdy? - Nebo že AfD soud bezdůvodně zakáže, jen proto, že je to politický konkurent ostatních stran? Někdo něco takového řekl nebo jen naznačil? (Tedy kromě AfD samotné, která se ve všem cítí být obětí spiknutí ostatních stran)?

Re: VKst je s AfD jedna ruka:
Autor: J. Svoboda Datum: 19.1.2019 16:02

Pane vytváříte o sobě dojem, že jste buď blbý, nebo navedený.

Víte o tom, že i AfD byla demokraticky zvolena do parlamentu? Děláte dojem, že víte a nechcete vědět! Ten váš demokratický stát je prolezlý politicky korektními zločinci, AfD to vidí a vnímá jako nebezpečí pro demokracii a ten váš stát to nechce a nechce vidět. Kdybyste se chtěl rozhlédnout po Evropě a vidět, uzřel byste, že plácáte nesmysly.

Vaše otázky na konci jsou hodny zeleného hlupáka a zločince. Všechno na světě bylo jednou poprvé. Jsou stejně "chytré", jako kritiky českých politikářů, že se bojíme migrantů přesto, že tady žádné nemáme.

Re: VKst je s AfD jedna ruka:
Autor: P. Harabaska Datum: 19.1.2019 16:36

Není blbý, ani navedený. Je to jen takový kořen. Slovensky koreň. Je jen přirozené, že ten, kdo je u moci, se snaží všemi prostředky zabránit své politické konkurenci ve volebním klání. K tomu obvykle strany používají všechny (možná) povolené prostředky. Kdo má moc, má i prostředky. Není jistě bezdůvodné, když např. němečtí občané nazývají tisk v Německu za Lügenpresse, jestliže zcela evidentně tisk zamlčoval či zkresloval zprávy o kriminálních činech spáchaných tzv. uprchlíky či migranty, které si - k tíži německých občanů a na jejich náklady - do Německa pozvala kancléřka. Mám v Německu řadu (vzdělaných) přátel, kteří nestojí na nejnižších stupních společenského žebříčku a kteří v soukromí varují vyjadřovat se v Německu otevřeně k palčivým otázkám, které jsou s pobytem "národních hostů" v zemi spojené.

Re: VKst je s AfD jedna ruka:
Autor: P. Harabaska Datum: 19.1.2019 16:38

Měl jsem napsat .. všechny (možná jen) povolené prostředky.

Re: VKst je s AfD jedna ruka:
Autor: I. Koreň Datum: 19.1.2019 18:04

Zeptejte se svých vzdělaných německých přátel, kdo nazýval tisk Lügenpresse a proč to dnes říká jen určitá skupina německých občanů.

Téma realistického zpravodajství o uprchlících stálo univerzitě v Mainzu za detailní studii několika médií: https://www.faz.net/aktuell/feuilleton/medien/studie-der-universitaet-mainz-zur-fluechtlingsberichterstattung-15984089.html. Doporučuji.

Ukázalo se, že do silvestrovské noci roku 2015/2016 kriminalitu podceňovala (kromě bulvárního - nejčtenějšího - Bildu), a později naopak přeceňovala.

Co se týká otevřeného vyjadřování se, nevidím to tak zle. V Německu můžete veřejně bez problémů říkat a psát, co chcete. Spousta lidí to dělá, a není to vždycky příjemné čtení. Pokud nebudete proti nikomu štvát nebo schvalovat nacismus, nic se Vám nestane. Ale samozřejmě můžete ztratit pár přátel. Řekl bych, že tohle měli Vaši přátelé na mysli.

Re: VKst je s AfD jedna ruka:
Autor: M. Prokop Datum: 19.1.2019 20:55

A kdo rozhoduje, co je "štvaní"?

Re: VKst je s AfD jedna ruka:
Autor: S. Netzer Datum: 19.1.2019 21:09

§ 130 StgB

Re: VKst je s AfD jedna ruka:
Autor: J. Sedlář Datum: 20.1.2019 11:08

Tyjoo podle toho paragrafu, by musela sedět většina vyznavačů Intenzivní Sluníčkovské Lásky A Míru. A tihle ? https://youtu.be/I2J1cF-E5vI Celý Munster nenávidí AFD. Kolik těhle bručí ? Selektivní uplatnění § 130 StgB v praxi ?

Re: VKst je s AfD jedna ruka:
Autor: I. Koreň Datum: 20.1.2019 0:12

Jistě ode mě nečekáte jinou odpověď, než že nejdřív rozhoduje policie, jestli je to na stíhání, pak státní zástupce, jestli je to na obžalování, a nakonec soud, jestli je to na trest, případně na jaký.

Re: VKst je s AfD jedna ruka:
Autor: M. Prokop Datum: 20.1.2019 15:04

Já se jen ptám, aby to nebylo jako ty "štvanice" (množné číslo) v Chemnitz, na základě JEDNOHO krátkého videa podezřelého původu ... :-P

Re: VKst je s AfD jedna ruka:
Autor: J. Schwarz Datum: 19.1.2019 21:35

Německý mainstreamový novinář - to už je skoro stejně "úctyhodné" povolání jako nájemný vrah nebo udavač.

Re: VKst je s AfD jedna ruka:
Autor: P. Zinga Datum: 19.1.2019 16:57

Jed to navedený blbec.

Re: VKst je s AfD jedna ruka:
Autor: I. Koreň Datum: 19.1.2019 17:43

Samozřejmě žě vím, že poslanci AfD byli demokraticky zvoleni do parlamentu, a nemám s tím problém. V demokracii se k moci dostanou různé figury nejen v Německu, že.

To, že je AfD v parlamentu, ale její členy nechrání před sledováním, pokud se projevují jako extremisti. Stejně jako u nás, i v Německu tajná služba extremisty sledovat MUSÍ, takže se nikdo nemůže divit, že když se někteří členové AfD jako extremisti projevují, jsou sledováni. Např. Petra Bystroně, bývalého předsedu bavorské AfD (a nedávného hosta našeho pana prezidenta), tajná služba také sledovala a sledování bylo zastaveno až poté, co byl zvolen za poslance spolkového sněmu (pro sledování poslanců platí mnohem tvrdší kritéria). Detaily se dočtete např. tady: https://de.wikipedia.org/wiki/Petr_Bystron.

Jinak s Vámi souhlasím, že i demokratické státy jsou prolezlé různými zločinci. Jen jsem si nevšiml, že by se vyznačovali zrovna politickou korektností. Mohl byste dát nějaký příklad usvědčeného politicky korektního zločince?

Re: VKst je s AfD jedna ruka:
Autor: J. Svoboda Datum: 19.1.2019 23:47

Pane je vidět, že s vámi to není jednoduché. Otázka nezní, zda sledovat nebo nesledovat extrémisty, ale kdo rozhoduje o tom, kdo je tím extrémistou a kdo nikoliv. Můžete mi odpovědět na podle vás asi hloupou otázku, proč v Německu pro sledování poslanců platí mnohem tvrdší kritéria?

Pane těch zločinců tu máme co hrdlo ráčí. Jiní tady téměř nejsou. Můžeme klidně začít u Miloše Zemana a jeho účelové kamarádství s Babišem. Proč u pedagoga, jehož má jmenovat profesorem, mu vadí jeho zápletka s StB a u Babiše nikoliv? Proč chce Babiše, který toho o ekonomii ví málo, navrhnout na Nobelovu cenu za ekonomii? To s tím usvědčením je směšné. Opravdu si myslíte, že Babiše je možno usvědčit, když vyházel všechny policisty, kteří by to mohli udělat? Jak tak čtu vaše slova, domnívám se, že dobře politicky korektního člověka uvidíte v zrcadle.

Re: VKst je s AfD jedna ruka:
Autor: I. Koreň Datum: 20.1.2019 12:31

Nejsem mluvčí německé tajné služby, takže můžu odpovědět jen podle toho, co jsem našel na internetu.. O tom, koho pozorovat (Beobachtung je pozorování, ne sledování), rozhoduje nejdřív sama tajná služba a v případě odvolání soud. Kritéria jsou daná zákonem o ochraně ústavy (Google: BVerfSchG) a když to zkrátím, je možné jen při prokázané aktivitě, která má protiústavní cíl: odstranění součástí liberální demokracie - např. monopolu státu na prosazování práva (např. používání násilí v politickém boji) - nebo potlačení ústavních lidských práv (např. práva na náboženské vyznání a jeho projevy). Pozorování znamená hlavně sbírání informací z veřejně dostupných zdrojů a jen výjimečně nasazení agentů nebo odposlechy. Tajná služba musí vždycky používat nejmírnější metodu přiměřenou ohrožení, aby byl zásah do práv co nejmenší. Proti rozhodnutí o pozorování je možné se odvolat k soudu, který rozsudkem vytváří závazné precedenty. Některé případy řešil až ústavní soud.

Pozorování celých politických stran znamená zásah do politického boje, což slušný stát dělá jen když musí. Proto se o něm vždycky dlouho diskutuje, předcházejí mu různá varování a výzvy k nápravě atd. Když k němu nakonec dojde, obvykle skončí u soudu.

Vaše otázka, proč jsou kritéria pro poslance jiná, je v pořádku. Zmínku o přísnějších kritériích jsem našel na konci toho článku o P. Bystroňovi ve Wikipedii. Vysvětluju si to tím, že pozorování zvoleného poslance se považuje za větší zásah do politického boje než pozorování funkcionáře strany. Proto musejí být důvody pro pozorování mimořádně významné, čož asi u pana Bystroně nebyly.

Ještě chci dodat, že liberální demokracie není v Německu sprosté slovo jako v Čechách (viz publikace IVK), ale oficiální název německého státního a politického systému.

Moji otázku, proč mluvíte o korektních zločincích a koho považujete za takového usvědčeného zločince, jste myslím špatně pochopil. U AB žádné známky politické korektnosti nepozoruju.

Re: VKst je s AfD jedna ruka:
Autor: I. Koreň Datum: 20.1.2019 12:45

Abych to shrnul, celý systém kolem ochrany ústavy v Německu mi připadá dobře promyšlený a v rámci možností (zemské úřady a jeden federální) funguje docela dobře.

Re: VKst je s AfD jedna ruka:
Autor: P. Grigar Datum: 20.1.2019 14:20

.. skutečnost, že je státem posvěcena pouze jediná forma demokracie - a to "liberální", nesvědčí o přílišné liberálnosti onoho systému. Navíc stávající vysvětlivky k pojmu liberální demokracie mohou být dle potřeby rozšířeny o další položky.Takové Německo se časem může ocitnout na cestě k autoritativní demokracii, která má celkem předvídatelné vyústění.

Re: VKst je s AfD jedna ruka:
Autor: I. Koreň Datum: 20.1.2019 23:45

To je zajímavý postřeh - myslíte, že skutečně liberální stát by neměl definovat svoje státní zřízení? To múže možná fungovat v Británii, kde je na základních pojmech staletá shoda, ale těžko někde jinde. V německé ústavě jsou ty znaky l.d. pro jistotu vyjmenovány. Ústava se nemění tak často, takže těch možných rozšíření bych se nebál.

Re: VKst je s AfD jedna ruka:
Autor: J. Svoboda Datum: 20.1.2019 15:52

Pane, liberální demokracie je skutečně nadávka a svinstvo. To, že v Německu to je jinak, nás nesmí vykolejovat. Socializmus znova kvete jak v západní Evropě, tak také v Německu. Píšete o monopolu státu na prosazování práva. Co to je za prosazování práva, když se prosazuje jen to "právo", které nevadí mainstreamu?

Politická korektnost u A. Babiše - kdo nechce vidět, nevidí. Co je podle vás účelové kamarádství AB s prezidentem? Proč se AB neobrátil na soud v případě prezidentova odmítnutí jmenovat pana Poche ministrem zahraničí? Pan Poche se mi hrubě nelíbí, ale pokud se kdokoli ohání demokracii, mel by jí ctít všude!

Z vašeho příspěvku je také vidět, že to, co vám nepasuje pod nos, přecházíte s ledovým klidem mlčením. V případě AB jsem reagoval na váš termín "usvědčený zločinec". Vy jste to neumně převedl na politickou korektnost.

Re: VKst je s AfD jedna ruka:
Autor: I. Koreň Datum: 21.1.2019 0:07

Ne, pane, o politicky korektních zločincích jste psal Vy v první odpovědi. Já jsem jenom chtěl, abyste dal nějaký příklad, protože jsem nepochopil, koho tím myslíte.

Právo, které právní stát jako ČR nebo Německo prosazuje, není žádné mainstreamové nebo alternativní právo, ale právo, založené na zákonech schválených demokraticky zvolenými poslanci.

Bojím se, že se těžko můžeme na něčem domluvit, když každý rozumíme pod určitými pojmy něco jiného. Orwell se musí v rakvi usmívat.. Dobrý základ pro dohodu je Wikipedie. Každý si tam může přečíst, co znamenají pojmy liberální demokracie, politická korektnost a právní stát, a používat je v jejich pravém významu. Dočtete se tam i to, kdo v ČR pitvoří pojem liberální demokracie - není tedy náhoda, že se dohadujeme právě pod tímhle článkem.

Německo:
Autor: J. Schwarz Datum: 19.1.2019 12:42

má zase jednou pěkně našlápnuto k fašistické diktatuře ale AFD s tím opravdu nemá nic společného.

Re: Německo:
Autor: S. Netzer Datum: 19.1.2019 12:56

V Německu byla v minulém století "fašistická diktatura"?

Co ses v mládí od soudružek učitelek dějepisu naučil, ve stáří jako bys našel.

Re: Německo:
Autor: R. Chodovsky Datum: 19.1.2019 13:17

Vás se zeptám, vy to budete určitě vědět. Jaký je rozdíl mezi heavy metalem a thrash metalem? Prosím odpovězte. Je to velmi důležité! Abych nebyl, ve výsledku, překvapen co slyším.

Re: Německo:
Autor: P. Harabaska Datum: 19.1.2019 16:42

Řeč by měla být spíše o Trash metalu.

Re: Německo:
Autor: R. Chodovsky Datum: 19.1.2019 16:48

Je to možné, ale wiki to vidí jinak... alespoň je jasné, co je zač ta wikipedie.. a já se přikláním spíše k významu "mlátit", než "odpad".

Re: Německo:
Autor: R. Chodovsky Datum: 19.1.2019 17:03

Tak co myslíte? Docela mne zajímá Váš názor.