26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Piráti jsou v rozkladu? Jenom diskutujíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 22, poslední: 19.1. 2019 9:51, přehled diskusí

Piráti nyní řeší s presidentem Masarykem bezpečnost na:
Autor: J. Fridrich Datum: 18.1.2019 14:40

Piráti nyní řeší s presidentem Masarykem bezpečnost na Internetu - tak prosím nerušit..

Re: Piráti nyní řeší s presidentem Masarykem bezpečnost na:
Autor: Š. Hašek Datum: 18.1.2019 15:58

Velice trefná připomínka.

Psal jsem :
Autor: P. Lenc Datum: 18.1.2019 11:10

o Pirátech v době, kdy se domluvili na koalici.Dobře vám tak pražané a ostatní voliči Pirátů po celé republice.To, co si Brno zkusilo za 4roky vlády s tehdejší koalicí, tak to budete mít i s úroky až do příštích voleb.

Re: Psal jsem :
Autor: Š. Hašek Datum: 18.1.2019 11:41

Pane Lenci,

jsem momentálně smířen. A na rovinu přiznám, že jsem se městu Brnu opravdu až škodolibě posmíval. Mám dojem, že Hřibovi zvoní hrana, nelze dvakrát po sobě dělat hovadiny přes kopírák.

Dobře mi tak.

Tak už i ta realita:
Autor: B. Rameš Datum: 18.1.2019 9:48

je o něčem, do pandí řiti.

Piráti jsou hloupoučtí, mnohdy naprdění, neomarxisté :
Autor: K. Janyška Datum: 18.1.2019 9:37

od herních konzolí a to se schopností politicky jednat nemá žádnou souvislost. Jsou plodem nových kraválistických a zkomáravolistických tlaků, které se šíří z Bilderbergu a které mají za cíl nastoletí Nového světového řádu, vedeného nejbohatšími lidmi světa, bez národů a národních států. Samozřejmě zbytečně a nerealizovatelně... Dzp.

Současný stav politiky:
Autor: M. Hoblík Datum: 18.1.2019 9:31

Současný stav politiky České republiky je na úrovni Bureše. Žádná sláva, ale vydržní nám to nějakou dobu a pomůže to Babišům.

Re: Současný stav politiky:
Autor: Š. Hašek Datum: 18.1.2019 10:21

???

Re: Současný stav politiky:
Autor: P. Lenc Datum: 18.1.2019 11:05

No pane Hašku, tentokrát dávám palec nahoru panu Hoblíkovi.

Re: Současný stav politiky:
Autor: Š. Hašek Datum: 18.1.2019 11:22

No, pane Lenci,

já se věnoval tentokrát námořním lupičům.

"Úroveň" politiky nehodnotím jako nízkou, má parametry skoro fádně podobné evropskému šedoprostoru s podivně načervenalým odstínem, počtěte si o parlamentu a křivárnách první republiky. Taky bylo veselo, echt veseleji začlo být až po pomoci Německa.

A hlavu z ANO, vítěze voleb, si rozhodně nedělám. To milerád přenechám Báře Štěpánové a Ferimu. Uvozovky v textu vynechány, lze je vystopovat.

Re: Současný stav politiky:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 18.1.2019 11:59

Pan Hoblík tady na Psisku začal usilovně hoblovat, když mu Babiš napálil EET....

Re: Současný stav politiky:
Autor: F. Kusák Datum: 18.1.2019 14:56

No vidíte a já jsem s českou politikou docela spokojen. Provařené strany jsou umenšeny, Piráti si šlapou po štěstí sami a stát jakž takž funguje a žádnou zásadní lumpárnu v rozsahu "Gripeny, Pandury, OZE" apod. nehrozí. Nic není dokonalé, ale stát má dobré ekonomické výsledky. To lze doložit i tvrdými daty. Jen nechápu některé chytrolíny, když se radují z toho, že Agrofert přijde o zisky, když daně platí zde, na rozdíl od Bakaly, Kellnera, Ivo lukačeviče atd.

Re: Současný stav politiky:
Autor: Š. Hašek Datum: 18.1.2019 15:58

Pane Kusáku,

celkově souhlas, detaily nepodstatné.

Kdo chce "dokonalou (nepoliticko, ehm, autenticky občanskou, mravní .... napadlo mě i tibetskou, ehm jaksi) demokracii" skončí Stalinem, Hitlerem, Gottwaldem, bruselí ........ možno vybrat. Taky kontrolou (večerní četby oveček po šichtě) na internetu, že?

Na pultě mládežníků demokratických v Klinice asi bylo hodně variant "demokratické demokracie". Největší demokrat listopadový je ten mlaďoš Stropnický. Namátkou.

To mě podrž!:
Autor: Š. Hašek Datum: 18.1.2019 9:12

Podle posledních zpráv - vrcholně proevropská, vrcholně demokratická, vrcholně digitální parta námořních lupičů - jest rozhozena možností "uzavřené debaty na internetu"!!!

Mají recht! Hospodské (uzavřené) debaty se budou přenášet do amplionů na náměstí a neexistuje, aby třeba z hospody vyšlo patnáct stejně volící občanů. Jen tak, bez autorizace a kontroly.

No dějou se věci! Ale sedí to, já jen čekal jestli stranické hlasování podle usnesení přijde teď nebo až za měsíc. Přišlo teď.

A chápu i velikáštví Ferjenčíka, který si myslí, že Čína/Huawei má zvláštní odbor pro sledování Pirátů. Možná měla, odhalovací program jim to zkraje vyhodnotil jako novou partu lodníků kolem Tchajwanu ......... a ono je jen pár pražských bojovníků za sockomunismus v digitální podobě. A pár podpíračů nějaké Kliniky. A lejkovači na počitadlech.

http://www.internetprovsechny.cz/afera-huawei-pohledem-opera:
Autor: Č. Berka Datum: 18.1.2019 8:56

Pro začátek by bylo dobré vyvrátit rozšířený mýtus, že Huawei je úspěšný, protože je levný a drze kopíruje cizí technologie. Začátky firmy byly sice pochybné, ale poté, co firma čelila kritice za nedodržování patentů, napnuli úsilí ve výzkum a vývoj. A mnoho let pracovali na tom, aby si jméno napravili. Zdá se, že až dosud úspěšně.Huawei nabízí řešení pro telekomunikační operátory. Modulární, škálovatelné, spolehlivé. Dodají vám na síť vše od modemu až po routery a firewally tvořící rozhraní do veřejného internetu. To je pro operátory nesmírně důležité. Stavíte síť a víte, že bez ohledu na to, jak ji budete rozšiřovat, měnit nebo doplňovat nové technologie, nemusíte při každé změně všechno vyhodit a stavět to celé znovu. A především máte řešení, které funguje, a partnera, který má zájem, aby fungovalo a vy u něj příště nakoupili zase. A pokud se vás ten partner zároveň nesnaží tzv. „sedřít z kůže“, je to přímo pohádková situace. To ale neznamená, že by Huawei byl nejlevnější. Pro většinu částí vaší sítě existuje levnější alternativa. Ale mít na síti 20 výrobců, kdy každý z nich má ve svém řešení jinou chybu, pro každého z nich jste „čučkař“ a když navrhujete nějaký nový projekt, tak nevíte, zda vybrané řešení nepoletí obratem do koše, protože nefunguje, to prostě nechcete. Huawei dodává řešení pro operátory od A do Z, škálovatelné, za rozumné peníze a velmi dobré kvalitě. V telekomunikačním businessu de facto nemá konkurenci.

Re: http://www.internetprovsechny.cz/afera-huawei-pohledem-opera:
Autor: J. Klepal Datum: 18.1.2019 10:22

K pirátům bych ještě dodal, že také zdůrazňují otevřenost, to znamená především přístupnost všech zdrojových kódů jako nutnou podmínku zajištění bezpečnosti. Nechci posuzovat, jaké by byly v takovém případě ekonomické dopady pro firmy a jejich vzájemnou konkurenci, něco však naznačuje politika Microsoft či Applu, o které se BIS nezmiňuje vůbec, zatímco nejspíš v soupeření s čínským dodavatelem zloděj křičí chyťte zloděje. Zkuste si pro zajímavost poslat sobě, nejlépe přes gmail.com zašifrovaný soubor s názvem např. Snowden document.

Re: http://www.internetprovsechny.cz/afera-huawei-pohledem-opera:
Autor: F. Kusák Datum: 18.1.2019 15:00

Mám podobné stanovisko

Re: http://www.internetprovsechny.cz/afera-huawei-pohledem-opera:
Autor: I. Schlägel Datum: 19.1.2019 9:51

A jako bonus má tato firma politické zadání od čínských komunistů.

:
Autor: R. Houška Datum: 18.1.2019 7:21

A súdruh Bartoň, napadlo jich už popřemýšlet, jak je možné, že ostatní výrobci, rozložení po celém světě, jsou přibližně stejně drazí, a jen firma založena čínským, komunistickým pohlavárem je levnější?

Re: :
Autor: J. Pokoutný Datum: 18.1.2019 8:39

Ale jistě. Nemusí příliš platit vývoj, neboť posledních 30+ let krade patenty po celém světě, nemusí tolik platit dělníkům/technikům v montovnách (za jejich plat byste zřejmě ve vaší neziskovce nepracoval) a ještě vývoz podporuje vláda. Ještě něco?

Ať jdou Piráti do háje:
Autor: F. Krejčí Datum: 18.1.2019 2:25

Pane Bartoň, díky. Hezky jste to napsal, Piráti mně dlouho leží v žaludku. Franta

:
Autor: R. Houška Datum: 18.1.2019 7:24

Proto, aby podobným rudo-žlutým existencím leželi v žaludku, je tolik lidí volilo. Ten břichabol vám a Bartoňovi ze srdce přeju, soudruhu. I když sám jsem je nevolil.