20.7.2019 | Svátek má IljaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


VíP: Aneb víkendový pokecníkŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 42, poslední: 30.12. 2018 22:48, přehled diskusí

K těm rachejtlím:
Autor: Z. Lika Datum: 29.12.2018 10:02

Zaznamenala jsem noticku, že Praha zvažuje "tichý" ohňostroj, se zdůvodněním, že si pejskaři stěžují. Zřejmě se jedná o ten velký ohňostroj jednou za rok. Ale mnohem víc mě derou ty průběžné amatérské ohňostroje kdykoliv a kdekoliv po Praze celý rok.

Re: K těm rachejtlím:
Autor: T. Zana Datum: 29.12.2018 13:05

No, on ten velký ohňostroj je určitě pecka, ale máš pravdu, vlastně horší jsou ty mraky pitomců, co (nejen) o silvestru bouchají pokud možno 24 hodin denně.

Re: K těm rachejtlím:
Autor: T. Zana Datum: 29.12.2018 13:08

Jo - půst nedržím, ale "odlehčovací dny" se snažím občas zařadit. Teď by se třeba dost hodil...

Hlavně potřebuju jít cvičit, začínají mě při trošku delším chození (pravda po pražské dlažbě, ale stejně) bolet záda. Blbý je, že teď tam budou všichni ti, co si po svátcích stoupli na váhu. Nesnáším davy :-((

Re: K těm rachejtlím:
Autor: L. Bláža Datum: 29.12.2018 17:27

Cvičíte někdo doma nějaké osvědčené cviky na protažení a posílení? Případně jaké?

Re: K těm rachejtlím:
Autor: T. Zana Datum: 29.12.2018 18:09

Něco maličko ano, ale neumím to popsat :P A hlavně to není nějak úžasně působivé.

Spíš mi na to pomáhá jít do fitka - chodila jsem do Kieseru, než u nás skončil (ten je specializovaný na záda, ale zoufale neuměli obchodní stránku věci), to bylo úžasné. Snažím se vybírat si aspoň jakž takž podobné stroje.

Re: K těm rachejtlím:
Autor: Z. Vave Datum: 29.12.2018 18:29

Něco málo taky mám, moje fyzioterapeutka v Praze považovala za nejúčinnější sérii variant kočičího hřbetu, prý se tím dokáže procvičit celá páteř. Momentálně mi ovšem nepomáhá nic, opakovaně se mi zablokovává celá páteř a od toho se odvíjejí další potíže s pohybovým aparátem. Ale už mám konečně místní rehabilitační doktorku a snad to postupně začnu řešit.

Re: K těm rachejtlím:
Autor: Z. Iva Datum: 29.12.2018 23:44

Protažení a posílení čeho? Pokud tě bolí záda, tak bych spíš doporučovala návštěvu lékaře (obvoďáka), aby tě poslal buď k neurologovi nebo na rehabilitaci. Tam zhodnotí, co by ti mohlo pomoci, špatné provedení cviků nebo v dobré víře cvičené nevhodné cviky mohou i hodně zhoršit stav. Stalo se mi...

hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 29.12.2018 6:41

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

půst nedržím - jen občas máme "odlehčovací dny" (třeba včera, když jsme byli jediný den z dlouhých "svátků" sami. Takže byly jen zbytky... a nevařilo se nic nového.

Hezké ráno, přátelé,:
Autor: R. Menšíková Datum: 29.12.2018 3:47

blíží se Silvestr a s ním bujaré a hlučné veselí, na které si my pejskaři moc nepotrpíme. Před lety jsme bydleli v Praze u Karlova mostu; měli jsme basetku, která si konec roku protrpěla ve vaně, kam se zoufalá uchylovala; seděla jsem u ní, mluvila na ni... To byl jeden z důvodů, proč už 12 let žijeme na vesnici. Býval tu úplný klid, to dnes už neplatí, ale petardy tu lítají tak půl hodinku po půlnoci, naše smečka na to nereaguje, kromě nejmladší Meiry, ale ta nemá stres, nýbrž se vzteká. Letos jsem na FB zaznamenala rady, jak to překonat s bandáží - úvazem proti stresu. Na našich psech to zkoušet nebudu, nepotřebují to, ale moc by mne zajímalo, zdali to funguje. Jestli s tím máte někdo zkušenost, budu ráda, když se podělíte. Pěkný závěr roku přeji.

Re: Hezké ráno, přátelé,:
Autor: Z. Xerxová Datum: 29.12.2018 6:47

s bandáží nemám zkušenost, ale vím, že majitelka psa nesnášejícího bouřky vyzkoušela snad úplně všechno... a zabrala až protistresová vesta (a to bude na stejném principu, jako bandáže)

Dogy jsou zajímavé - v mládí neřeší vůbec nic, až kolem čtvrtého roku začínají při ohňostrojích i u bouřek pozornět a pak se to horší a horší. Takže Betka posledního Silvestra (to jí bylo sedm a půl) už vibrovala... Vliv jiného psa tam není, námi to taky nebude... nechápu.

Ještě vloni jsem si říkala, že Night je výjimka (loni si vyřval procházku do sídliště v půl dvanácté - řachy hrozné všude kolem a on si četl pesemesky) No a výjimka se nekoná - v létě začal registrovat bouřky a včera jasně reagoval (zatím jen neklid a zvýšená pozornost co že se to děje) na každou rachejtličku...

Re: Hezké ráno, přátelé,:
Autor: R. Menšíková Datum: 29.12.2018 7:12

Naše basetka taky - jako malá dobrý, později nesnášela bouřku, na stará kolena jí už stačilo, že prší, takže hned skákala do vany...

Re: Hezké ráno, přátelé,:
Autor: Z. Iva Datum: 29.12.2018 9:16

Fleur byla magor, rachejtle chtěla lovit, a s věkem se to stupňovalo, dovedla štěkat celou silvestrovskou noc. Nakonec dostala uspávací gel, aby to s ní neseklo (v devíti letech). Ellie se jako malá nebála, s věkem se to horšilo, stačila jedna petarda a psisko zmizelo v boudě a odmítalo vylézt. Silvestra trávila v rohu místnosti schovaná pod psacím stolem, gel dostat nemohla, protože občas mívala něco jako epileptický záchvat. Aira bouchání nemiluje, ale vystresovaná není, stačí ji zavřít do zahradní dílny a zakrýt okno. Malá pejsková zatím ohňostroje ignoruje, uvidíme, co to s ní bude dělat v pondělí. Místní socky už mají určitě z dávek nakoupeno spoustu rachejtlí.