18.9.2020 | Svátek má Kryštof


Diskuse k článku

VíP: Aneb víkendový pokecník

Před Silvestrem

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Matylda 30.12.2018 22:48

Re: Zdravím

Normální člověk by to měl zlomené- u mých hypermobilních kloubů došlo jen k silnému nataženi a možná i natržení, tak to mám pár dnů šetřit a pak rozcházet.... ještě že ten doktor neviděl ten pád, při kterým se to stalo, dal by mi i zákaz vycházení :)

T. Zana 30.12.2018 21:42

Re: Zdravím

Tak sláva! I když výron umí být pěkně bolestivý.

Hm, mě kdysi říkali, že výron se má rozchodit - teda ne že bych ti chtěla cokoliv doporučovat!!

T. Zana 30.12.2018 21:40

Re: Zdravím při nedělním odpoledni

Maričko, u nás se stromek pálil. Jednou od toho chytly saze v komíně - zrovna jsem odcházela od baráku, ohlídla se a viděla, jak z komína na úrovni pátého patra vyšlehl plamen. Naštěstí to rychle zhaslo...

Z. Matylda 30.12.2018 19:39

Re: Zdravím

Tak zlomené to není a prý jen výron, mám chodit o berlích???? Já se na nich vždycky přerazím a zrasuju se ještě hůř než předtím.... tak se budu do druhého ledna ráno zodpovědně válet, pak se odvezu do práce a budu jen sedět u stolu- a prý by to mělo stačit :)

A. Lex 30.12.2018 18:44

Re: Zdravím při nedělním odpoledni

Maričko, také nechávám výzdobu venku i uvnitř do Tří králů, i když počasí v posledních letech není ani trošku zimní.

E. Žampachová 30.12.2018 18:21

Re: Silvestr

Zatím jsme zažili pár menších ohňostrojů a pár petard a nic to s ní nedělalo. Věřím, že příklad starých bude stačit. Naši psi naštěstí neřešili rány nikdy, ani kdysi dalmatini. Ani bouřky se nebojí. Ale opatrnost je třeba. Jakmile se jednou zradí, bude dlouho problém.

Prostě přelom roku nemusím už pěkných pár let. A zvířat, která se bojí, je mi líto. To, že máme štěstí a naši psi se nebojí, na věci nic nemění.

M. Crossette 30.12.2018 17:05

Re: Silvestr

Evo, držím pejsce palce ať si zvykne bez následků. Ano, je velikánský rozdíl, mezi střelbou na honech a silvestrovským rachotem :(

Já stejně nikdy nepochopím, proč lidi nutí "vítat Nový Rok" v opilosti (a případném zvracení atd.). Jak píše níže Alex, vždyť krásná zabava může být i v úplně střízlivosti a na takovou se pak s radostí vzpomíná. Protože jestli si pak tihle bujaře slavící vůbec něco ráno pamatují, tak nejvíce to, jak jim bylo blbě a jak je po opici bolí hlava. Konec roku by měl být vzpomínkovým rozjímaním na dobré i zlé toho roku právě končícího.

M. Crossette 30.12.2018 16:59

Re: Zdravím při nedělním odpoledni

Zano, Bedo, tak to jsem ráda, že je nás víc "tříkralových":) Při snídani jsme si s manželem (pod vlivem té zmizelé výzdobz) zase zavzpomínali na vánoce našeho dětství. A najednou jsem si nemohla vzpomenout, co jsme pak udělali ze stromečkem. V Žitné jsme vždy měli skoro 2 metrový, čerstvý od lesníků (tatínek je znal). Prostě mám díru v paměti, kam se zmizel :) Nevybavuji si, že by tatínek vláčel se osychající a asi opadávající strom ze 3. patra po schodech na chodník! Protože jsme doma topili uhlím v kamnech, zřejmě ho v obýváku rozřezal a spálil. Ale budu se na to muset zeptat bratra, fakt si nevzpomínám. Když jsme se přestěhovali do paneláku (a tatínek rok na to umřel), stromek už byl kupovaný, malý a ten jsme si vynášeli k popelnicím.

O. Joklová 30.12.2018 16:39

Re: Zdravím při nedělním odpoledni

Maričko, i já nechávám stromek ozdobený do Tří králů, akorát letos jsem si ho natěšeně nazdobila už týden před Vánocemi, abych si ho dýl užila, chicht - miluju ty blikající světýlka, hlavně ve tmě (srdíčko)

určitě zůstaň dál paličatá!! :-))))))

E. Žampachová 30.12.2018 16:33

Re: Silvestr

je volno z pudu sebezáchovy - většina lidí by kvůli kocovině stejně nepracovala.

E. Žampachová 30.12.2018 16:31

Silvestr

jako nucené veselí mě nebaví. Naštěstí psi rámus a petardy vůbec neřeší, jen je rozčilují opilci, kteří chodí po ulici. Ale na druhé straně o Silvestra štěkot nevadí. Holky jsou lovecké a rány spíš znamenají, že by mohly padat aporty. Pak znechuceně zjistí, že je to ta blbost, kdy nic nepadá a jdou spát. Jen mladá bude mít letos prvního Silvestra, tak ji radši budeme trochu hlídat. Zatím se střílí už od začátku prosince a ona to neřeší. Střelbu zná, ta jí nevadí. Staré jí půjdou příkladem a my ji rozhodně nehodláme uklidňovat a utěšovat, protože střelba je přece normální. (Není, já vím, rámus dělají magoři, ale tenhle přístup "o nic nejde" nám pomohl u více psů).

Silvestr pro mě není svátek a Nový rok

T. Zana 30.12.2018 15:53

Re: Zdravím při nedělním odpoledni

Maričko, taky necháváme všechnu výzdobu do Tří králů. Pak už mám pocit, že to stačí.

Když jsem byla malá, mívali jsme stromek do konce ledna (a čokoláda z něj se směla jíst až od Nového roku ;-)

Tcháni drželi stromek ještě déle (řekla bych až do totálního opelichání), jmelí strašlivě dlouho (skoro do jara, to už se mi fakt nelíbilo, ale když jim to vyhovovalo, tak já to při návštěvě vydržela bez poznámek ;-)

M. Crossette 30.12.2018 14:57

Re: Zdravím

Ach Matyldo, to je tedy smůla ! Přeji rychlé uzdravení s minimem bolesti.

M. Crossette 30.12.2018 14:54

Zdravím při nedělním odpoledni

tedy u váš odpoledne, u nás skoro osm ráno. Mrholí, je mlha ale teplo. Včera jsme byli celý den pryč, protože jsme byli v Mont. v divadle. Když jsme se vraceli už za tmy domů, zjistili jsme, že v celé naší dlouhé ulici (schválně jsme ji projeli) jsme zase už jediný dům, který je stále vánočně nasvícený (máme na domech vždy vedle oken dohromady 14 menších nasvícených věnců a nasvícené vchody - jeden vchod mám na letošním PFku - taže domy docela září). Je to tak vlastně každý rok. Lidi natěšeně pospíchají s vánoční výzdobou kolikrát hned po (někdy i před)Thanksgiving (koncem listopadu) a sotva je "po dárcích" zase honem vše sundat (ještě bych chápala "živý" seschlý stomek). Já výzdobu (venku i uvnitř) paličatě nechávám vždy až do Tři králů a udělám to i letos.

Jak jste na tom s výzdobou vy?

V posledních letech naštěstí bývá naše čtvrť tichá, jen občas nějaký ten randál. Teď má být deštivo ještě skoro do konce příštího týdne, tak snad bude klid i letos. Zatím jsem žádné rány neslyšela.

A. Lex 30.12.2018 14:13

Re: hezkou neděli

u nás zase nic, sice se to černalo, ale jako pokaždé se oblačnost rozpadne, spadne deset kapek pěti řádky (tak nějak to říká YGA) a zase nic. Dokoce svítí sluníčko, zubaté. Jdeme na návštěvu k Waiki, tak se musíme dát s Ajvi do pořádku, páneček si to zvládne sám :-).

A. Lex 30.12.2018 14:09

Re: Zdravím

Matyldo, tak ať je to "jenom" něco "jednoduchého", co spraví dobrá ortéza.

A. Lex 30.12.2018 14:07

Na zítřejší

den se vůbec netěším. Už jenom pomyšlení se stádově bavit mne přesvědčuje v tom, Silvestr zase není nic moc den. Už v mládí jsem si všimla, že kolikrát se pobavím lépe při nějakém večírku, kde se sejdou lidé, se kterými nám to tak nějak klapne, okolnosti jsou také dobré a najednou je zábava vynikající a rozhodně to nemusí být poslední den v roce.

Když se poslední destiletí přidaly petardy, tak opravdu není o co stát. Kdysi dávno, jsme se o půlnoci scházeli obyvatelé naší ulice, zpívali jsme, popíjeli domácí dobroty a bylo nám fajn a veselo. Mnohdy už napadl po Vánocích i sníh a mrzlo. Soused pan V. vystřelil slavnostně z kulovnice do vzduchu a to byl veškerý randál. Bývali s námi i naši psi a i kočky se přidávaly. Nu, ale ten randál, který si oblíbila mladší generace nás zahnal do domovů k našim chlupatým přátelům, které se snažíme uklidňovat. Brrr, netěším se na zítřek a spíše mám naštvaný pocit.

T. Zana 30.12.2018 12:27

Re: hezkou neděli

Tady pršelo přes noc, nějak kolem deváté přestalo. Ale dost fičí vítr.

Vodu v jakémkoliv skupenství beru :-)

T. Zana 30.12.2018 12:26

Re: Zdravím

Ach jo, jako vstup do Nového roku teda nic moc...

Držím palce!

L. Jakovljevičová 30.12.2018 11:56

Re: Zdravím

ach jo, Matyldo! Držím všechny palce, aby to bylo jen něco méně vážného. Já jsem si ve čtvrtek zvrtla nohu a při následném držkopádu jsem si narazila žebra. Bolí to jako čert, ale nebyla jsem s tím nikde. Ono na naražená žebra stejně nepomůže nic, jen to přežít. To nám ten nový rok pěkně začíná!! Ale říká se, že co špatně začíná, dobře končí. Tak snad...

O. Joklová 30.12.2018 11:30

moje kočky na petardy

reagují různě - Nynyška se chodila na ohňostroj dívat z parapetu a očička jí nadšeně svítily... Zuzanka při bouchání i při bouřce zaleze pod křeslo... Myška to vloni víceméně ignorovala, tak uvidíme... no a Emička vůbec nevím, ale před pár dny tu někdo pár ran vypálil a dost se vyděsila, u té se toho trochu bojím

O. Joklová 30.12.2018 11:27

Re: Zdravím

Matyldo držím palce, ať je to jenom podvrtnutý!!!!!!!

Z. Yga 30.12.2018 10:40

Re: Zdravím

No nazdra - držím palce, ať do nového roku vykročíš pokud možno bez berliček ...

Z. Xerxová 30.12.2018 9:37

Re: Zdravím

myslím na tě - ať to není velký průšvih... Dlouho jste nikdo nebyl v nemocnici...

Z. Matylda 30.12.2018 9:24

Zdravím

V noci jsme se vrátili z Liptovského Mikuláše. Na procházce se psima jsem ujela ve vrstvě bláta (nevypadalo to) a strašně sebou škrábla, následkem je poničený kotník. Maminka Kaččina přítele byla se mnou a tvrdila, že při tom saltu je teda zázrak, že jen kotník, že to tipovala i na zlomenou ruku, ale kdepak, tam nic. Nějak jsem přežila v noci cestu domů a pojedu na chirdu do Brna, tak mi držte palce.

Z. Tečka 30.12.2018 9:21

Re: Petardy

Já mám jenom kočky, ale i ony reagují všelijak. Některá jen zpozorněla, jíná vyskočila na okno a koukala pžes zahradu. Ale měla jsem kocourka, který se začal okamžitě klepat a zalezl do rohu za sedačku. Nevylezl pak ještě třeba hodinu. Podobně reagoval při bouřce.

Tady už to naštěstí není nijak velké, dříve tam, kde měli menší děti se objevilo několik rachejtlí kolem desáté hodiny, a pak si dospělí párkrát bouchli o půlnoci. To z Kolína je to slyšet už od setmění, vypadá to, jakoby se tam odehrávala nějaká bitva, ale je to přece jen z větší dálky.

Pamatuju ty roky na Jížňáku na sídlišti, kdy to bouchalo už od Mikuláše. Tam si tedy psi rozhodně "užívail". Někdy jsem měla chuť někomi nafackovat, a to jsme žádné zvířátko neměli.

Z. Tečka 30.12.2018 9:05

Re: hezkou neděli

Tady slušně leje a mně to vůbec nevadí. Já vím, v tuhle dobu by to měl být sníh, ale jsem ráda za každou trošku vody, která spadne. a ten sníh je stejně rok od roku těžší, takže mi voda v tomhle skupenství vlastně vyhovuje.

Kočky mě vodí ode dveří k oknu, a jsou naštvané, zkouší to, kde to bude lepší pro kočičky. Jim se moc do toho mokra nechce, hlavně ta chlupatá když zmokne, tak se málem neunese.

Z. Xerxová 30.12.2018 7:25

hezkou neděli

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Všichni tady spí, na světýlka v truhlíkách se sype sníh, ticho, klid... Mám ráda takový ten "klid před bouří"... Za chvíli vstanou Trpajzlíci, Night... pak dospěláci a začne veselo. Jen ten sníh se asi zase rychle změní v břečku a bahno... ale nevadí - hlavně že voda na zem padá. V lese už je to poznat, potoky tečou a začínají čvachtat místa, která bývala mokrá, ale letos totálně vyschla.

Z. Iva 29.12.2018 23:44

Re: K těm rachejtlím

Protažení a posílení čeho? Pokud tě bolí záda, tak bych spíš doporučovala návštěvu lékaře (obvoďáka), aby tě poslal buď k neurologovi nebo na rehabilitaci. Tam zhodnotí, co by ti mohlo pomoci, špatné provedení cviků nebo v dobré víře cvičené nevhodné cviky mohou i hodně zhoršit stav. Stalo se mi...

J. Hlavsová 29.12.2018 23:12

Petardy

Tak z petard Kora úplně šílí, ač jako příslušník loveckého plemene by rány měla snášet. Zkoušela jsem Bachovy kapky, ale zmírnilo se to jen trochu. Tady ti joudové práskají už od včerejška a na silvestra to bude očistec. Kdyby ti raketometi po sobě aspoň uklidili. Ale můj první pes, jezevčice Dulina, ta rány snášela obdivuhodně. To jsem ještě nevěděla, že některým psům to může vadit. Dulinka mě doprovázela jak k ohňostrojům, tak třeba na akci Cihelna v Králíkách, kde se střílí třeba i z tanků a děl. Kupodivu hůř to snášela jak stárla a horšil se jí sluch.

A k svátečnímu přejídání - rozhodně nedoporučuji řešit to následným půstem, spíš přidat vycházky.