26.6.2019 | Svátek má AdrianaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KNIHA: 100 let pádů republikyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 9, poslední: 17.11.2018 3:22, přehled diskusí

Tzkze ty vylhne ceske dejiny:
Autor: P. Sulc Datum: 17.11.2018 3:22

se zacinaji obrcet a tak cesti soviniste zrejme budou skripat zuby. Ale mozna ze se dostane i omluvy Tomasi Krystkovy za mnohalety proud sprostych, jak to cesti hulvati umi, nadavek.

100 let :
Autor: J. Šmíd Datum: 16.11.2018 15:31

Já tedy nečetl pouze tuto recenzi, ale skutečně i celou tuto knihu a je hodně k zamyšlení. Úhel tohoto pohledu tu chyběl a jsem za něj rád. A hlavně jsou tam fakta, která jsou fakty - mohou se nám nelíbit, ale to je vše, co s tím můžeme dělat. Leda si nalhávat něco růžovějšího a sluníčkářštějšího nebo něco, co ve své jednoduchosti lépe pochopíme... Ostatně lidé většinou za pravdu chápou a berou jen to, co pochopí. Co pochopit nedokážou nebo nechtějí, to je pro ně zaručeně lež nebo nesmysl.

Otázka:
Autor: F. Navr8til Datum: 16.11.2018 9:55

Když slyší a čtu o tom, jak měl stařičký mocnář Čechy rád a jak přispíval k jejich ekonomickému a kulturnímu rozvoji, tak si kladu otázku, proč se za ta dlouhá léta své vlády nenechal korunovat českým králem?

Re: Otázka:
Autor: J. Lancik Datum: 16.11.2018 17:25

Odpoved na tuto otazku je dvoji, ceska oficialni: korunovaci si neprali sudetsti Nemci. Nemeckou vysvetluje Ferdinad Seibt ve knize "Nemecko a Cesi". Tedy cisar byl v zasade pro, Pral si vsak znat formu kral. ceskeho na ktere by se shodli jak Cesi tak Nemci. Cesi si prali system vetsina mensina. Nemci si si byt mensinou neprali a ani ji ve svych 34% nebyli. Chteli system spolkovy.

Shodu nikdy nenasli. Proto z korunovace seslo. Moravanu nebo Slezanu se na jejich nazor neptal nikdo. Moravane si dohodu s Nemecky mluvicimi Mahrer nasli. Uzavreli s mezi sebou Pakt nazvany "Moravske Vyrovnani-Mahrishe Ausgleich". Fungovala bez neritelnych problemu az do roku 1918. O tom pan V. Vlk st. se jaksi stydi napsat.

Ano, 100 let od jedné události, na cestě českého národa :
Autor: K. Janyška Datum: 16.11.2018 9:01

k samostanosti. Já však slavím 1.1.1993, tedy založení skvělé České republiky tehdy skvělým Václavem Klausem... Dzp.

Knihu jsem četl, ne všemu věřil:
Autor: D. Polanský Datum: 16.11.2018 7:08

ale určitě přínosem je.

tak ta ukázka stačí :
Autor: V. Vlk Datum: 16.11.2018 0:26

žvanění, že byly za Masaryka strhávány sochy sv. Jana Nepomuckého je už sám o osobě takový blábol, že je jasné, že je autor magor. Recenzent nápodobně. Sochy sv. Jana Nepomuckého stojí u nás prakticky v každé vsi, na každém mostě , u každého zámku a u každého kostela. Což dosvědčuje, že autor žvaní. Sochy Jana Nepomuckého nesvrhávali - nevím přesně proč, ani komunisti . Nahlédnutím do knihy ihned pochopíte, že se jedná o duševní výkvět té části katolické špíny, která se pokusila vládnout zemi mezi okupací Sudet a pak následným vytvořením Protektorátu. Ten spisek je chrchlem plivnutým do tváře slušných a poctivých katolíků, které jako bezvěrec, znám. .

Re: tak ta ukázka stačí :
Autor: F. Žůrek Datum: 16.11.2018 4:13

Pane Vlku, měl byste se trochu mírnit.

Já osobně jsem několikrát slyšel, že odchod od Rakouska v roce 1918 byla chyba. Po každé mne to překvapilo. Ale dnes mám názor, že "rozbíjení" či různé revoluce či reformy možná skutečně nejsou v pořádku. Stačlo by možná jen poopravit...

Re: tak ta ukázka stačí :
Autor: J. Šmíd Datum: 16.11.2018 15:23

Vlku, vy jste opravdu viděl u každého zámku, kostela a mostu sochu Nepomuckého? Pak jste možná trochu slabozraký. Každý historik ví, že v letech 1918-1922 byla v naší zemi skutečně mnoho těchto soch a křížů zničeno ve jménu ,,Demokracie,,. Typičtí Češi se monarchii mstili na nevinných uměleckých dílech a drobných sakrálních stavbách i když byla dávno mrtvá. A za komunismu jich bylo zničeno též mnoho. Vaše urážky, že je autor magor a povídání o katolické špíně svědčí o tom, jakou úroveň máte a že tu kopete na svém písečku své ideologie svého ukřivděného mikrosvěta, ne za pravdu nebo její poznání.