11.5.2024 | Svátek má Svatava


Diskuse k článku

EVROPA: Angela to dokázala (2)

V první části této úvahy jsem popsal, jak za Mutti Angely, tedy za její vlády a dirigování Bruselu, se začala rozpadat Evropská unie. Na „pracovitý Sever“ a „líný Jih“, jak říkají mainstreamová media.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 13.11.2018 22:22

Ehm

V článku psáno - cituji - "Rakušané v roce 1920 sice nebyli „Němci“, ale Germány ano, a to, co předvedli v Čechách, by se dnes označovalo jako genocida,..." - konec citátu.

Poněkud nerozumím, co tím chce básník řící ...

P. Urban 13.11.2018 17:37

Někdy v roce 1980

jse v Technickém magazínu četl článek věnovaný obchodním značkám. Podle jeho autora měl prezident americké společnosti JEEP prohlásit, že cena této značky (JEEP) má šestkrát větší hodnotu, než celý zbývající majetek společnosti.

Dejme tomu, že by tehdejší socialistické Československo vytvořilo s JEEPem společný podnik. Československo by do toho dalo továrny, dělníky, techniky, peníze, materiál, energii. JEEP jen svoji značku a svoje trhy. Jak by se v takovém podniku spravedlivě dělil zisk? 1 : 6 ve prospěch zahraničního partnera.

Tohle je samozřejmě pustá teorie. Skutečný byznys funguje jinak. V přebytkové ekonomice ten, kdo prodá. Což je většinou ten, kdo má už své pozice na trhu. A za to se platí.

Což těžko chápou ti, kteří jsou zvyklí na ekonomiku nedostatkovou. Kde se uplatnil každý, kdo něco uměl a dokázal vyrábět. Kdo nesouhlasí, ať na Němce nedělá. A dá lepší práci těm, kteří na ně zatím dělají. Tak dokáže, že je lepším hospodářem, než pokrokářští fanatici.

Mimochodem, o rakouské genocidě v Čechách v roce 1920 jsem dosud neslyšel. Autor se možná spletl o pár století. Ale i tak platí, že to, k čemu došlo v této zemi po roce 1620 mělo ke genocidě dál, než odsun českých Němců. Což, jak víme, genocida nebyla.

P. Urban 13.11.2018 17:39

Oprava

V přebytkové ekonomice je králem ten, kdo prodá.

V. Petr 13.11.2018 23:18

Srovnávat třicetiletou válku s odsunem Němcl může jen magor!

Mimochodem, většina Němců k nám přišla až za třicetileté válkz a po ní!

Těch "700 let" se týká jen zlomku počtu!

J. Cervenka 13.11.2018 14:10

o Nemcich

o Nemcich skvele napsano, vse lze dokumentovat fakty. O budoucnosti zapadni Evropy zapomnel vypocitat populacni budoucnost : mulsimove maji 4-7 deti na rodinu, jedna generace se pocita 25- 33 let.

M. Zima 13.11.2018 14:52

Sqjele zdokumentovaný,

napište si to někam, protože to jinde nenajdete a Vlk sám už o tom zítra taky nebude vědět.

BTW : Připomíná to Boysuvu skulpturu Vana s máslem. Když to turecká uklizečka na umělecké výstavě vyhodila, došlo prý ke ztrátě nenahraditelných hodnot. To by se o Vlkově slátanině říct nedalo.

P. Urban 13.11.2018 17:40

Re: o Nemcich

Hlavně, že muslimové nejsou Němci ani pokrokáři.

D. Stirský 13.11.2018 13:19

K Vlkovým motaninám marx-leninským:

Zvěrstev se nedopouštěli jen civilizovaní Němci. Ale stejných - ne-li ještě o fous horších - i civilizovaní bolševici v bývalém SSSR (nejenom tam). To se Vlkovi nehodí do krámu. A hlavně je ekonomický analfabet či se inspiruje Leninem. V EU existuje volný pohyb lidí, zboží a kapitálu. Ve své praxi jsem často přicházel do styku s německými s dceřinými společnostmi německých matek. Sám jsem v jedná pracoval. Ano, oni sem přišly vydělat. Na čemž není nic špatného. Zaměstnance zaplatily tak, jak to u nás bylo obvyklé + něco málo navíc. Zisky si nejprve střádaly a pak si je jednoho dne zinkasovaly. Toť celé. Úplně stejně se chovají české firmy mající své dcerky v zahraničí. I my si přece o Albáncích, Ukrajincích, Moldavanech aj. často myslíme, že, obrazně řečeno, slezli ze stromu. Mimochodem! Většinou to fungovalo tak, že Češi neměli peníze. Němci (Holanďané, Angličané, Francouzi...) ano. Češi dali kontakty, někdy i know-how a sehnali zaměstnance. Český společník měl svých 10 - 20 %, čili i on se podílel na zisku. A většina "německých" společností kupodivu odváděla značnou daň z příjmu tady, v Česku. Byť určité občasné snahy o optimalizaci tu byly též, stejně jako u ryze českých firem. A Merkel, Schröder, Kohl - ti byli všem úplně u p..ele

M. Prokop 13.11.2018 15:50

" V EU existuje volný pohyb lidí, zboží a kapitálu."

Teoreticky ano. Ale v praxi to má nějaká ta omezení.

T. Krystlík 13.11.2018 11:39

Čta druhou část páně Vlkova článku, mám pocit,

že nahlížím do bolševických skript bolševické politické ekonomie a posléze i marx-leninské filozofie. Jednou komunista, navždy komunista, že, pane Vlku? Pohádka o báječných ziscích mateřského zahraničního koncernu na úkor ubohých Čechů-výrobců komponent, je zde pouze pro oblbování česky mluvících. Zisk nemonopolního výrobce v tržním hospodářství se pohybuje mezi 4 až 5 %. To potvrzují i zisky automobilek (VW má zisk na každém prodaném autě něco přes 5 %, absolutní špičkou je Porsche s něco přes 10 % zisku z ceny každého prodaného vozu, následován Mercedesem s necelými 10 % z každého auta). Gros zisku automobilek je mezi 4 a 6 %. Pohádka se Superbem je zcela nesmyslná. V rámci koncernu mohou ceny vozů v různých zemích silně variovat. Superb bude např. v DK o hodně levnější než v D nebo v CZ, protože se tam platí 120% daň z ceny nového vozu při připuštění do provozu. Proto pro nákup vozů v DK od místního dealera musíte tam mít bydliště. Cz-podniky pracující pro VW onoho obligatorního zisku kolem 5 % dosahují, leč jim ho snižují transakční náklady na konverzi euro/koruna (nákup surovin) a koruna/euro (prodej hotového výtobku). A tomu se nevyhne, protože v ČR není zavedeno euro, ledaže by své mzdové a veškeré další náklady v ČR platil v eurechj, což nelze. Vlivem transakčních nákladů klesá exportujícímu podniku zisk i na polovinu. Jinou kapitolou jsou obchodní řetězce v ČR, které prodávají jen domorodcům. Ty nehoní celkový zisk nahoru obratem jako na Západě, nýbrž výší marže (přes 30 %), což mu umožňují kartelové dohody mezi sebou. Inu, zde se projevuje mentalita cz-managementu, který má každý řetězec, byť byl v ČR založen zahraniční mateřskou firmou. A cz-antimonopolní úřad nechce nebo nedovede zasáhnout.

M. Krátký 13.11.2018 11:11

Jako vždy v úterý spěchám si přečíst Jana Čecha

obvykle se probouzím kolem 02,00 - stařecký spánek 3 x denně á 3-4 hod. I dnes jsem si s chutí přečetl zase nádherný díl od pana Vlka a reaguji až teď, když už se v diskusi skoro všichni vycenili. Až na pár vyjímek se tady zase pobouřeně vyjadřují sluníčkáři a kavárníci i vítači. Nejenom Merkelbaba je hlavní příčinou probíhající sebevraždy Evropy - celá škála pitomců podobných těm z Kliniky a pod neZiskovek + západní intelektuálové v čele s úchylem Macronem - celým ÚV EU a podobných magorů nás táhne ke dnu. Kdo a kdy se to zastaví netuším. Místo jasného postoje vůči islámským teroristům se řeší kraviny LGBT a manželství buzerantů a pochody hrdosti. Hezký den přátelé

D. Rucker 13.11.2018 11:19

Re: Jako vždy v úterý spěchám si přečíst Jana Čecha

Přesně! Chystal jsem se napsat k tématu, ale není co dodat. Díky!

P. Urban 13.11.2018 17:23

Řeší se kraviny

typu LGBT a manželství buzerantů a pochody hrdosti.

To je pravda. Pokrokáři a kozervativci se sice liší v názoru, jak by se to mělo řešit. Ale shodují se v tom, že to řeší.

P. Vandas 13.11.2018 19:25

Re: Jako vždy v úterý spěchám si přečíst Jana Čecha

Ano. I já s Vámi , pame Krátký souhlasím. :-):-):-)

V. Petr 13.11.2018 10:27

Pak nám opravdu zbude jen to Rusko

Nikdy bych nevěřil, že se něčeho takového dožiji!

M. Prokop 13.11.2018 10:40

Re: Pak nám opravdu zbude jen to Rusko

Andělína tomu říká "Alternativlos". Mýlí se ona i vy.

A. Alda 13.11.2018 11:29

Především je tu

Polsko, Slovensko, Maďarsko. Pak vzdálený Vietnam a Mongolsko, i Thajsko a Kambodža by nám mohly být nakloněny. A samozřejmě je zde i Čína, jenomže ta je stále komunistická, tak jejich pomoc raději ne.

M. Prokop 13.11.2018 12:42

Re: Především je tu

Jak si tu pomoc představujete? Vojenskou, politickou nebo ekonomickou?

Zatím je vše v našich rukách.

P. Zinga 13.11.2018 10:21

Vlku, skočils´ na špek.

Odvolávat se na výsledky objednaného "výzkumu" je u protřelého novináře překvapující.

O účelu "studie" a jejím pozadí píši dnes v diskusi o Německu.

M. Prokop 13.11.2018 10:08

Nemá cenu bastlit do jednoho článku

odvádění "nadhodnoty" (prostě výnosů z investice) na západ, což je normální výsada investorů a to, že státy odvádějí peníze do Brusele a ty se nám, zatím a za dost blbých podmínek, vrací na ty cyklostezky, rozhledny v dolíku, Čapí hnízda a podobné zhůvěřilosti, které vznikají VŽDY, když peníze chodí příliš dlouhými a klikatými cestami. K tomu navíc nutnost přidat ke každému takovému projektu pochybné udržitelnosti místní peníze, prostě záležitost, která se nikde (viz sever/jih Itálie) nevyplatí.

Co se týče blbnutí Andělíny, tam souhlas.

J. Chaloupka 13.11.2018 9:35

A my jsme přispěli k té demografické revoluci, protože

nesneseme pohled na dítě umírající hlady a tak posíláme jídlo již desetiletí. Pak se divíme, že je demografická revoluce a z Afriky a blízkého východu chtějí dospělí do té Evropy, která jim posílala jídlo. Zrušme všechnu tzv. rozvojovou pomoc, než se staneme rozvojovou zemí.

A. Alda 13.11.2018 11:31

Česká či československá

rozvojová pomoc byla vždy jiná. Neposílali jsme jim jídlo a léky, ale traktory. A stavěli jim fabriky a pivovary. Dnes aspoň hloubíme studny a stavíme školy.

J. Jurax 13.11.2018 22:29

Re: Česká či československá

No jo, teď ještě jestli ty fabriky a pivovary ještě fungují ... a jestli byly kdy zaplaceny a čím ...

M. Zima 13.11.2018 9:33

Německá TV ukazovala už několikrát :

Je možno koupit si přes internet u Českých drah jízdenku Koeln/Rhein - Praha za 47 Eur. V Německu stojí jízdenka Koeln - Berlin 122 Eur. Je tedy možno vystoupit v Berlině a ušetřit. Kdo platí ten rozdíl?

V. Petr 13.11.2018 10:33

To opravdu nevím ani nevím, kdo a proč ty ceny dělal.

Ale mám dojem, že to není úplně neobvyklé ani jinde!

Z. Lapil 13.11.2018 12:44

Re: Německá TV ukazovala už několikrát :

To je politika cenová, ta nemusí mít s politikou politickou moc společného. Navíc porovnáváte jízdenku mezinárodní a vnitrostátní, přičemž ta mezinárodní je daná nějakými dohodami. Vím, že v letech po rozdělení Československa byla pro jízdné mezi novými státy sleva 75%, a stejně bylo MNOHEM levnější jízdenku nějak "přepůlit". Například jedete-li s ČD z Prahy do Vsetína, je velmi radno cestu rozdělit v Hranicích na Moravě. Rozdíl není pár drobných.

Mezi námi: různou cenu máte i v jednom jediném vlaku. U místního populárního dopravce máte mezi Brnem a Prahou na výběr v jednom vlaku 99,-; 175,-; 289,- a 349,-Kč. Pochybuju, že by to v Německu bylo zásadně jinak.

M. Malovec 13.11.2018 9:22

Co se děje za našimi hranicemi?

Nejsme schopni je s ženštilými huliči znovu vybudovat. Co bude v Německu, bude v celé Evropě.

PS: Peronový lístek, nebo-li peronka stála korunu a byla třeba ke vstupu na peron nádraží. Čtou-li to i gymnazisté, nechť si najdou ve slovníku c je peron nebo co je nádraží.

M. Krčmář 13.11.2018 12:39

Sic nejsem gymnasistou, tuším že kdos toho jména od P byl diktátorem kdes v jižní Americe,ale co je to nádraží?

J. Jurax 13.11.2018 22:34

Re:

V Brně rola, v Německu der Bahnhof, v Rusku вокзал ...

D. Stirský 13.11.2018 8:54

Oni pravoslavní v rusku si také myslí,

že jsou něco víc. "Jsme třetí Řím, právoplatní nástupci Říma druhého a prvního a tak víme, co je pro ostatní nejlepší Čtvrtého Říma nebude." Při mé srpnové návštěvě Karélie to bylo patrné třeba při prohlídkách klášterů. Paní průvodkyně se ptala, jsme-li pokřtěni a několikráte zdůraznila, že jsme přece také Slované. A že jedině pravoslavný křest je ten pravý a že by nám s Ruskem bylo dobře.