22.5.2019 | Svátek má EmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


VÝSTAVA: Značka, která ještě nezemřelaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 18, poslední: 11.11.2018 6:38, přehled diskusí

Výstava...:
Autor: J. Novak Datum: 11.11.2018 6:36

..., kterou se mi snad podaří i vidět :-), protože hned neskončí.

Made in Czechoslovakia:
Autor: M. Pivoda Datum: 9.11.2018 15:11

Prezident A. Novotný: "do komunismu nevjedeme na motocyklech, ale každý ve svém automobilu".

Aktualizace politické proklamace k roku 2018: Dnes je již zcela jasné, že do budoucího technologického socialismu vjedeme společně s umělou inteligencí.

Příběh Čechoslováka Ing. Josefa Poláka, který patenoval metodu tlakového lití kovů, je určitě působivý.

Já nabízím příběh, o Doc. Václavovi Polákovi, který také mohl posunout Československo vpřed, v oboru umělé inteligence, ale Jeho Magnificence Jiří Zlatuška tomu účinně zabránila (v roce 1990).

Československo:
Autor: D. Bystriansky Datum: 9.11.2018 11:15

Brusel nám a nejenom nám vnutil maximální ZÁVISLOST. Totéž vnucuje ostatním státům Společenství. Závislost se totiž přetváří ve ztrátu státní a národní suverenity, což je v zájmu jak liberálního globalismu tak internacionálního marxismu. To je prvořadý cíl EU!

Proto je největším nepřítelem těchto dvou spojenců D.Trump.

Československo, nebo Čechy, Slovensko, Polsko... Portugalsko vše má zaniknout v Eurokolchozu. Porovnejte dění ve Španělsku, z pohledu Bruselu málo zajímavá věc a nevměšuje se, je jedno jestli je spolkne jedním soustem, nebo nadvakrát. Kolik hvězdiček bude ve výsledku na vlajce, je naprosto podružné.

ANO:
Autor: M. Valenta Datum: 9.11.2018 10:58

Značka made in CZ - také jeden z důvodů proč mělo tenkrát to referendum být.

Ještě jedna "nepřesnost":
Autor: J. Skála Datum: 9.11.2018 8:24

Cukrovarrnictví totiž nepostihl kolaps, ale byl nám vnucen. Hrůzným příkladem je zbourání a zplanýrování úplně nového moderního a prosperujícího cukrovaru v Hrochově Týnci.

Potvrzuji:
Autor: V. Dosoudil Datum: 9.11.2018 8:21

autorovo tvrzení, že pojem Czechoslovakia má ve světě zavedený a dobrý zvuk. Dávno jsem vzdal marné snahy v zahraničí vysvětlovat, že Česko není Čečna, zato Československo je každému napoprvé jasné.

Správný článek:
Autor: J. Kovaříček Datum: 9.11.2018 4:56

Czechoslovakia byla dobrá značka a jejího zániku je škoda. Když ovšem Slováci tak toužili po svém štátu, nedalo se nic dělat, než to rozpustit. Při vzniku Československé republiky měli Slováci jen pár gymnázií a byli spíše na vyhynutí. Maďaři jim tolik nevadili jako Čehúni. A tak je lépe, že jdou svojí cestou. Měli by si vzít zpátky i toho jejich geniálního Babiše.

I ve východní Asii když řeknu,že jsem Čech hned se ozve Czechoslovakia. České republice se zatím nepodařilo vybudovat velkou reputaci. Ostatně co chcete od národa, který si do čela zvolí něco jako Zemana. Škoda! Jsme národ šikovnýh a pracovitých lidí, máme hluboké kulturní tradice, jen nám schází hrdost a národní sebevědomí. To se však dá napravit, když na tom budeme pracovat. Hlavně se zbavit toho komunistického myšlení. Dokud se s touto minulostí nevyrovnáme, zůstaneme jen na periférii světa.

Re: Správný článek:
Autor: R. Langer Datum: 9.11.2018 7:04

Komunistické myšlení národa se projevuje zřetelně například nerespektováním výsledků svobodných voleb a donehostováním voličů opozice. Lidových demokratů je tady jako máku, ti lidé to mají snad zakódováno přímo v DNA a plodí tudíž další a další lidové demokraty. A při tom blábolí cosi o komunistickém myšlení. Ano, to mají. :-P

Re: Správný článek:
Autor: M. Klas Datum: 9.11.2018 7:39

DZajímavý příspěvek, můžete sem dát konkrétní případy např.: "nerespektování výsledků svobodných voleb"? Máte pocit, že funkci presidenta a parlament obsadili lidé, kteří nebyli zvoleni? Nebo máte na mysli, že tito nesmí být kritizováni?

Re: Správný článek:
Autor: R. Langer Datum: 9.11.2018 7:52

Kritiku si zřejmě představujeme každý trochu jinak. A výkřiků kdo tady je či není "jeho" prezidentem jste tady snad zaznamenal sám dost. Nebo snad ne?

Re: Správný článek:
Autor: M. Klas Datum: 9.11.2018 8:09

Takže se hlásíte k doktríně "shut up", kterou zmínil pan president po své poslední volbě, jelikož ho kritizují jen ti, kteří v životě nedosáhli? Na mou původní žádost jste ale neodpověděl - dejte nějaký příklad toho, jak se tu konkrétně nedodržuje výsledek svobodných voleb?

Re: Správný článek:
Autor: R. Langer Datum: 9.11.2018 8:56

Já jsem nenapsal nedodržuje, já jsem napsal nerespektuje, a to je rozdíl. A ukázku nerespektování jsem vám již uvedl.

A kdo a jak ho kritizuje tady vidím dnes a denně, to mi k jejich hodnocení opravdu stačí. Je to údajně ta "inteligentnější" část národa. Svou inteligenci prokazuje opravdu náramně. Také se k ní hlásíte?

Re: Správný článek:
Autor: M. Klas Datum: 9.11.2018 10:59

Dobrá, pokud chcete slovíčkařit, proč ne, ale ověřte si předem význam slov. Podle několika slovníků je význam slova respektovat tento: "Význam: mít k něčemu respekt, uznávat, dodržovat". Jen bych rád podotkl, že já také patřím ke kritikům současné vládnoucí garnitury, za můj život se mě už mnoho lidí snažilo vnutit, že kritika není vhodná. Bez nespokojenosti se současným stavem by nebylo pokroku. Tím, že snižujete naši inteligenci, ukazujete, jaká je asi ta Vaše. Howhg, domluvil jsem, jak platilo za mého dětství již před válkou (tou druhou světovou, pro případné slovíčkaření).

Re: Správný článek:
Autor: P. Grigar Datum: 9.11.2018 18:35

.. proto by bylo vhodné také vyjasnit pojetí pojmu kritika. Dle mého je kritika bez řádných argumentů na úrovni urážek a pomluv.

Respektovat také znamená toleranci a jisté sebeomezení, výraz vážnosti a uznání jiných, byť s jejich názory nebo postoji nesouhlasím.

Re: Správný článek:
Autor: T. Kočí Datum: 9.11.2018 9:31

absolutní souhlas, jste můj člověk

Re: Správný článek:
Autor: J. Novak Datum: 11.11.2018 6:38

A co teprve volba "NEVÍM", to by teprve bylo terno :-) :-) :-)

Hezké připomenutí:
Autor: M. Krátký Datum: 9.11.2018 4:24

ale chybí tam informace o velké chybě, která nám byla po roce 1989 vnucena - rušení unikátní zbrojní výroby v Čechách i na Slovensku - hezký den

Re: Hezké připomenutí:
Autor: R. Jonák Datum: 9.11.2018 11:11

a kdo nám tuto chybu vnutil? Nebyli to náhodou někteří naši představitelé, kteří o výrobě a natož ekonomii neměli ani páru.