19.1.2019 | Svátek má DoubravkaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Honzákovi psychopati a sociopatiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 39, poslední: 7.11.2018 23:42, přehled diskusí

Zatracený Gauss:
Autor: M. Rozbořil Datum: 7.11.2018 23:42

Počty jedinců, kteří ve společnosti něčím vynikají (a teď bych se rád věnoval inteligenci), je možná řízen spontánním řádem světa, ale výsledkem je známá Gaussova křivka. Jinými slovy, nejvíce je tzv. průměrných jedinců, nejméně extrémně inteligentních anebo extrémně pitomých. A průměrný jedinec se bohužel až příliš často chová jako člen stáda. Pro některé obory lidské činnosti je to výhra (např. marketing), pro jiné je to těžký průšvih (volby, ve kterých kandiduje populista) a někdy to může být opravdu nebezpečné (referendum o otázkách bezpečnosti státu). Pomíjím zcela zvláštní situace (masové zbožňování Hitlera, nebo Stalina). Tímto nechci vyvracet mínění, že nějací liberálové nemají dost osobností, které by měly voličům co nabídnout. Takové osobnosti jsou totiž v ČR ještě užší profil než učitelé, lékaři, dělníci, inženýři atd. atp. (dosaďte si dle libosti). Ač nejsem psycholog, troufám si tvrdit, že množství jedinců bažících po moci, obratně maskováno "touhou sloužit občanům, státu etc." je sice také relativně malé ve srovnání s počtem jedinců majících pouze průměrnou touhu po moci, ale tato množina xxxxpatů se nekryje s malou množinou výrazně inteligentních spoluobčanů. Nevím, z čeho pan Robejšek usoudil, "že Honzák je nespokojen hlavně s tím, že zmiňované 2/3 lidí, kteří prý

„neunesou svobodu“, si za autoritu nezvolili jeho ideové souvěrce, ale

třeba prezidenta nebo premiéra." Nevím, kdo jsou souvěrci páně Honzákovi, ale z historie je známo mnoho případů, kdy lidé nadprůměrně inteligentní byli vysmíváni a označováni za fantasty, hlupáky a podobně. Rozhodně je spíše pravidlem, že masy lidí osloví spíše podprůměrně inteligentní populista, než nadprůměrně inteligentní vizionář. Takže si na rozdíl od pana Robejška myslím, že něco jako "liberální psychopat" je asi tak časté, jako tříhlavé tele. Tvrzení, že "„Vůdci stád“ z názorového táboru pana Honzáka jsou zřejmě spíše druhá liga." je v podstatě oceněním osobností, které jsou, bůhvíproč, onálepkovány "liberál".

:
Autor: I. Spálený Datum: 7.11.2018 22:19

Ovce vede beran, protože není běžná ovce. U lidí je to stejné. Taková vyjímečnost má různé podoby, včetně psychopatie.

Zkušenosti pamětníka z několika organizací:
Autor: M. Pivoda Datum: 7.11.2018 20:25

Krátce po listopadu 1989 docházelo k demokratickým volbám (v různých institucích a podnicích), aby už za pár měsíců mnozí voliči litovali své někdejší volby. Ne, že by voliči chtěli zpět ty ohebné komunisty, ale ukázalo se, že ten kdo v době revoluční nejvíce řval, nebyl tím nejlepším kandidátem pro dlouhodobější vedení organizace. Přivedl jsem k manžerské konzultaci s ředitelem projektové organizace Holanďany (kteří v Brně prováděli zdarma školení o managementu) a ti se mne ptali: Ten ředitel, to je nějaký bývalý voják? -- Voliči v té organizaci nebyli hlupáci, chtěli ve vedení nějakou "silnou" osobnost. Ale zvolili špatně. Ten člověk kromě toho energetického vystupování již nic dalšího neuměl. Takže byl zvolen opět původní ředitel komunista.

Někteří voliči byli pouze mistrně podvedeni mazanými manipulátory.

To byl i případ mého ústavu. Na mém ústavu ÚTMŘ byl tzv. Občanským fórem zvolen ústavní om(r)da Saša (všemi ženami), aby již za pár minut po svém zvolení vykřikoval, že chce zpět svou stranickou legitimaci KSČ, o kterou přišel v prověrkách po roce 1989. Jedna z žen ho už tehdy (po pár minutách od zvolení) napomínala. Pak ale Saša zmlkl a mapoval politickou situaci, aby za pár dnů poté se prohlásil za disidenta a získal rehabilitační docenturu. Saša byl psychopat a voliči měli podivné preference.

Oprava překlepu:
Autor: M. Pivoda Datum: 7.11.2018 20:45

Původní, chybný rok v textu: "... vykřikoval, že chce zpět svou stranickou legitimaci KSČ, o kterou přišel v prověrkách po roce 1989."

Opravaa: Šlo o politické prověrky po roce 1968.

Mohl bych toho zde napsat mnohem více z prožité historie, ale diskusní příspěvky jsou omezeny.

Pan Honzák je úspěšný:
Autor: P. Portwyn Datum: 7.11.2018 18:50

a je na mediálně exponované pozici.

Není to náhodou důkaz, že je psychopatem? ;o)

Tragédie:
Autor: J. Friedlaender Datum: 7.11.2018 18:27

To je největší malér demokracie: nutnost ztotožnit pravdu s většinou. Spíše se domnívám, že "většina se většinou mýlí". Jenže nevím, co s tím. Po diktaturách netoužím. Asi je to právě tento rozpor, který nás dovede ke konci dějin - lidstva.

:
Autor: M. Krčmář Datum: 7.11.2018 14:08

Přesně tak, kdepak stádo,jedná se o stádo volů.

Děkuji panu Robejškovi:
Autor: P. Khail Datum: 7.11.2018 12:45

za tip na výborný blog MUDr Honzáka.

Psychopat sem, psychopat tam, ale co když ...:
Autor: M. Pivoda Datum: 7.11.2018 12:21

Robejšek: "... Co když dvě třetiny obyvatel vůbec nejsou hlupáci anebo „stádo“, ale on a jeho přátelé prostě nemají na to nabídnout pro většinu zajímavé a uskutečnitelné cíle. ..."

Mudr. Honzák:
Autor: J. Dvořák Datum: 7.11.2018 10:54

je obětí své profese. Ve své praxi nesouhlasné (nepohodlné) názory (a nespolupráci) je zvyklý řešit psychofarmaky (tedy likvidovat názory i s jejich nositeli). Došlo k přenosu a pan doktor by chtěl takto postupovat o v politice. Zde nemůže oponenty nutit "brát prášky", tak je řeší svými diagnozami. Bohužel (říká ateista) se takto chovají intelektuálové nespokojení s prostým lidem v našem kulturním prostředí obecně (od USA po Slovensko).

Re: Mudr. Honzák:
Autor: O. Prokop Datum: 7.11.2018 11:49

jste úplně vedle. Psychopatie není nemoc, tedy, aby se musely brát nějaké jak říkáte prášky. Příště piště až o tom budete alespoň trochu vědět....

Re: Mudr. Honzák:
Autor: V. Student Datum: 7.11.2018 15:33

To byste se divil, jak do "psychopatů" psychiatři cpou prášky. Takové, po kterých nevědí ani jak se jmenují. Aby neškodili společnosti, kterou takto chrabří psychiatři ochraňují. Také bych vám rád napsal, abyste se o tématu více dozvěděl, než se poněkud rozepíšete, ale o tomhle se poznatky hledají opravdu velmi nesnadno. Zkuste zapátrat po tom pořadu. A taky o tom, kde mluvili příbuzní nějaké ženy, mořené estébáky. Skoro až na konci její syn říkal, že maminka nikdy za psychiatry jít nechtěla, protože se účastnili vyšetřování tím, že do lidí cpali injekce, aby vypovídali.

Taky existoval (možná ještě existuje) časopis Československá psychiatrie. Po převratu jedna psychiatrička nevydržela s nervama a napsala článek, že u nás sice také ke zneužívání psychiatrie docházelo, ale zdaleka ne tolik jako v SSSR. Byl to článek ojedinělý, paní byla zřejmě zavřena ústa. Psychiatři jsou dokonalým obrazem jimi stvořeného anetického psychopata; nikdy nepřiznali vinu, nikdy se neomluvili, své odpůrce medicínsky pomlouvají, jsou naprosto bezcitní, ovšem promptně z těchto vlastností obviňují jiné.

Re: Mudr. Honzák:
Autor: O. Prokop Datum: 7.11.2018 16:59

jste taky úplně vedle. Nepleťte si psychopatii a psychosy. Pokud se jedná o psychopaty- I. typu, ty sedí v kriminále za zločiny( známé to je z filmů), tak ti dostávají léky hlavně na potlačení jejích agresivity, ale psychopati II. typu jsou jak píše Hare- Hadi v oblecích, tam je to porucha osobnosti a léky jsou k ničemu i když známe co jejich porucha je schopna udělat, hlavně v rodinném živostě... Za doby SSSR byla politicky psychiatrie zneužívána, to se ví a to sem nepatří. Psychiatři byli podřízeni komunistické moci a museli si vymýšlet psychiatrické diagnosy pro politicky nepohodlné lidi.

Takže tak pane Studente,taky se tom něco naučte....

Re: Mudr. Honzák:
Autor: M. Valenta Datum: 7.11.2018 14:39

Intelektuálové jsou nespokojeni ze své podstaty, jinak by se nepohnuli dopředu a nemohli za sebou vléci ten zbytek jako jste Vy, farmakologu.

Myslím,:
Autor: M. Těhanová Datum: 7.11.2018 9:24

že pan Robejšek tentokrát nepochopil text dr Honzáka. Nebo jemu se nejeví Zeman a Babiš jako psychopati, tedy spíš ti sociopati?

A to, že většina lidí je stádo se i v historii několikrát projevilo. Viz komunismus a nacionalismus německého typu.

Buďte opatrný, pane Robejšku.:
Autor: V. Student Datum: 7.11.2018 9:21

Ať věda či nevěda, dráždíte hada bosou nohou. Diagnóza psychopat (kam patří i vámi zmiňovaný sociopat) je majstrštykem psychiatrie, sloužící k manipulaci s občany. Možná jste si všiml, že psychiatři takto stále častěji označují (zatím ještě neadresně) vrcholové manažery firem, čelné politiky nebo mimořádně úspěšné jedince (byl to Honzák, který za psychopata označil Neila Armstronga. Nikomu nic neudělal, je jen mimořádný). Začali útočit na přirozené vůdce způsobem, kterému se, na rozdíl od policejní nebo justiční praxe, nelze bránit.

Bude-li se kdo, jako například teď vy, ohrazovat, mají připraveny chlácholivé věty, že psychopatů je hodně, je to jen nějaká výrazná vlastnost, někteří jsou neškodní. Je-li ale klid, začnou používat věty typu: "...no oni se zastávají i psychopatů, to už je snad trochu přes čáru, ne?". Hádejte, kdo větu v tomto duchu v jednom ze svých článků napsal?

Je dobře, že tenhle problém reflektujete, snad bude mít odvahu také někdo další. Ale bosou nohu máte, opravdu nejste chráněný, věřte mi. A jejich uštknutí má strašlivé následky, to mi věřte taky. Takže ještě jednou: buďte opatrný.

Re: Buďte opatrný, pane Robejšku.:
Autor: O. Prokop Datum: 7.11.2018 11:57

Psychopati II. typu nemají strach- tím chtěl naznačit chování Armstronga když se měl rozhodnout při přistávání modulu na Měsíci, když šlo o vteřiny a o život. Nic víc nic míň. Ostatní vlastnosti psychopatie možná poznalo Armstrongovo blízké okolí, to ale na veřejnost neproniklo. Psychopatů, kteří nesedí v kriminále, tedy II. typu je cca 1-2 %. Ale mezi politiky a manažery je jich cca 20 %. Někteří jsou i prospěšní, někteří - Madoff ( Hitler, Stalin ....) vše zdestruují...

Re: Buďte opatrný, pane Robejšku.:
Autor: V. Student Datum: 7.11.2018 13:29

Pane Prokope, před psychiatry varuji právě proto, že "logickým" důsledkem jejich verdiktu jsou právě věty "Ostatní vlastnosti psychopatie možná poznalo Armstrongovo blízké okolí, to ale na veřejnost neproniklo.". Vy si opravdu neuvědomujete, že tím můžete někomu ublížit?

Re: Buďte opatrný, pane Robejšku.:
Autor: O. Prokop Datum: 7.11.2018 17:07

Znáte Armstrongovou ženu a co říkala o svém muži? Komu mohu ublížit? Že charakterizuji psychopaty II. typu podle učebnic, knih, které jsou uznávány na celém světě? Čím ubližuji, když řeknu, že i např. Okamura má psychopatické rysy? Lidi- občané-voliči by měli vědět, koho volí a znát i psychologii chování politiků, proč tak mluví,jaké prostředky používají ,aby manipulovali a získavali hlasy...

Re: Buďte opatrný, pane Robejšku.:
Autor: J. Jurax Datum: 7.11.2018 22:03

"Psychopati II. typu nemají strach- tím chtěl naznačit chování Armstronga když se měl rozhodnout při přistávání modulu na Měsíci, když šlo o vteřiny a o život."

No, nevím - Armstrong byl dobře vycvičený, připravený pilot s velkými zkušenostmi, trénovaný na to, aby v kritickém okamžiku nezpanikařil. Tuhle práci nemohou dělat hysterici, ale spíš jedinci chladnokrevní. Jestli měl v kritických okamžicích strach, těžko říct, nejspíš na něj neměl čas. Nebo ho dokázal potlačit a konal jak měl; protože kdyby strachu podlehl, zabil by sebe i Aldrina a možná i pohřbil celý program Apollo.

Nejsem psychiatr, ale řekl bych, že nazvat Armstronga psychopatem je přinejmenším urážlivé. To by pak museli být touž diagnozou počastováni všichni kosmonauti i astronauti pionýrských začátků letů do vesmíru.

Jen řečičky nezávislého analytika,:
Autor: M. Valenta Datum: 7.11.2018 9:17

který totálně pohořel při svém neohrabaném pokusu ( pro tátu a mámu) dostat se blíže k oněm 2/3 populace. A kdepak dlel pan Robejšek, když Zeman svého času hodnotil lid podstatně razantněji než pan Honzák a přidal ještě "hezkou" diagnózu začínající na I.

přídavek:
Autor: O. Prokop Datum: 7.11.2018 9:11

Taky je zajímavý dokument na ČT o psychopatech

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10439752092-ryba-smrdi-od-hlavy/

Adorace intelektuála Honzáka?:
Autor: P. Zinga Datum: 7.11.2018 9:08

Znova dobrý Bismarck:

"Největší vesnický hlupák nedokáže vyslovit věci, jako ideologií zblblý intelektuál."

Takže si Papeži, Houšku a Hlosto a ostatní klidně cintejte dál.Je to vaše právo.

dodatek:
Autor: O. Prokop Datum: 7.11.2018 9:08

vysvětlení: 2/3 obyvatelstva si vůbec neuvědomuje, že jsou manipulováni( vedeni) psychopatem II. typu- podle Koukolíka( kniha Vzpoura deprivantů) deprivanty. Ale není problémy si přečíst- prostudovat PCL-R test dle Harea, kde je 20 charakteristik psychopatie ( kromě umění manipulace je tam např.- velikášské sebehodnocení, neexistence svědomí, patologické lhaní, ztráta sebereflexe, boj moc - peníze, sex, potřeba stimulace a ovládání jiných, nápadná výmluvnost ....) Dosaďte si tam nějakého politika- např. i z dějin nebo i našeho současného a vyjde Vám, že psychopati jsou u moci.

Re: dodatek:
Autor: P. Zinga Datum: 7.11.2018 9:10

A vždy byli, pane Prokope. I psychopati mají dobré stránky.

:
Autor: P. Papež Datum: 7.11.2018 8:42

Dost pitomý článek velmi neúspěšného politika, který vkládá do úst pana Honzaka své myšlenky, i když nebyly řečeny.

:
Autor: R. Houška Datum: 7.11.2018 8:36

Milý pane Robejšku, po vašich, skvělých volebních výkonech, jste ten poslední, kdo má právo mistrovat pana Honzáka. Tomu naopak dává za pravdu nejen naše smutná současnost, ale i historie. Bohužel, historie nejen našeho národa, ale i našeho německého souseda...

Kdo přijme polemiku p.Robejška? p.Honzák to nebude.;-):
Autor: P. Hlosta Datum: 7.11.2018 8:04

Polemiky, které si vede pan Robejšek, zcela jistě nezmění názor nejen pana Honzáka, ale i celé menší voličské části, která neuspěla proti té 2/3 společnosti, s kterou p.Honzák nesouhlasí. Tedy polemika p.Robejška je jen analytický pohled p.Honzákem nevyžádaný a též pro něj nežádoucí.

Opět tu máme cosi, co dělí naši veřejnost. Jak troufalé podle těch, kterých se to dotkne! Pravda je i nepříjemná, pochopitelně a přijmout pravdu dokáže jen skutečně moudrý, ač je mu proti srsti.

Re: Kdo přijme polemiku p.Robejška? p.Honzák to nebude.;-):
Autor: P. Zinga Datum: 7.11.2018 9:03

Takže souhlasíte s Robejškem?

:
Autor: J. Gutvirth Datum: 7.11.2018 7:19

Zkratka tahle polemika je umyslne mimo mísu. Neznalost a také ignorance.